fbpx

Kraina śpiochów

Place: sala widowiskowa

MIKOŁAJKI
Kraina śpiochów

5 grudnia 2018, godz. 11.00

bilet: 15 zł

kraina spiochow

Spektakl dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Premiera: 1 grudnia 2018

Czy sen, jego brak lub nadmiar, może być przyczyną zmartwienia dworu królewskiego? Może, o ile to dwór Króla Śpiocha, którego poddani wzorem jego wysokości sypiają długo i smacznie. Wiadomo bowiem, że sen to zdrowie i uroda. Kiedy okazuje się, że nie wszyscy mogą bez obaw wypoczywać, władca wyrusza na ekspedycję, której celem jest ratowanie spokojnego snu. Jego przygody i spotkania podczas wyprawy są zabawne i pouczająca, ale przede wszystkim niezwykłe. "Kraina śpiochów" to bajka dla wszystkich. Wzbudza emocje, elektryzuje wpadającymi w ucho piosenkami, zaskakuje galerią oryginalnych postaci i kostiumów oraz przebogatą scenografią.

Czas trwania: 70 minut bez przerwy

KRÓL ŚPIOCH i jego poddani słyną z tego, że sypiają dobrze, jak najchętniej i jak najczęściej. Nic dziwnego, że na dworze wybucha skandal, kiedy okazuje się, że w otoczeniu Króla jest ktoś, kto w ogóle nie sypia. To dopiero początek nieszczęść, bowiem łamiącą królewskie nakazy okazuje się być... ukochana córka władcy, KRÓLEWNA ŚPIOSZKA.

Nic nie pomaga. Ani liczenie baranów, ani syrop nasenny, ani specjalny wykład PROFESORA ŚPIOCHOLOGA. Dziewczynka nie chce spać, bowiem kiedy zasypia zaczynają ją dręczyć koszmary. KRÓL ŚPIOCH, jednocześnie kochający ojciec, ale także przecież zrozpaczony władca wyrusza w końcu sam na poszukiwanie ratunku dla królewny. Po drodze spotyka przeróżne przeszkody i spotka przeróżne postacie, takie jak: sprytna JASZCZURKA, zmiennokształtna CZAROWNICA, wielce mądry BAŁWAN czy przeuroczy Stworek GŁODOMOREK NASENNY.

Wyobraźnia Marty Guśniowskiej, jednej z najpoczytniejszychh polskich autorek sztuk dla dzieci jest w zasadzie nieograniczona. Ta piękna i zarazem mądra bajka, wypełniona wpadającymi w ucho piosenkami, zachwycająca przebogatą scenografią i olśniewającymi kostiumami jest doskonałą propozycją dla najmłodszych widzów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj