fbpx

VI Festiwal Kryminału "Kryminalna Piła"

Place: sala widowiskowa

kryminalna 2018 2

VI Festiwal Kryminału "Kryminalna Piła" – 11-14 kwietnia 2018 r.

Jak co roku przedsięwzięcie realizowane jest przez Regionalne Centrum Kultury w Pile i Szkołę Policji w Pile. To jedyne takie przedsięwzięcie na świecie – połączenie instytucji kulturalnej i policyjnej!

Podobnie jak w latach poprzednich chcemy zadowolić miłośników literatury kryminalnej i tych wszystkich, którzy pragną poznać prawdziwe historie kryminalne. Chcemy dotrzeć do sedna ludzkiego zła, a przede wszystkim pokazać, że zło nigdy nie zwycięża. Tegorocznym tematem przewodnim jest prawdziwość ludzkiego zła pod postacią zbrodni i umiejętność wykrywania zbrodni i przestępców. Stąd na festiwalu pojawi się dziennikarka Iza Michalewicz z książką "Zbrodnie prawie doskonałe. Archiwum X" wraz z oficerami Policji rozwiązującymi dawne sprawy w wydziałach Archiwum X. Dziennikarz i pisarz Przemysław Semczuk opowie o pracy nad swoimi książkami poświęconymi seryjnym zabójcom.

Robert Małecki pojawi się z premierą swojej najnowszej powieści kryminalnej "Koszmary zasną ostatnie", natomiast Bartosz Węglarczyk opowie o swoich fascynacjach serialem kryminalnych i ciemną stroną ludzkiej natury. Natomiast spotkanie z Magdą Omilianowicz to promocja jej książki "Bestia. Studium zła", poświęconej "Wampirowi  z Bytowa". Autorka przeprowadziła wywiad z  mężczyzną, jego bliskimi, znajomymi oraz przeanalizowała ponad siedemdziesiąt tomów akt sprawy.

Jak co roku, wraz z portalem Maszynadopisania.pl, realizowany będzie jedyny w swoim rodzaju kurs "Druga strona kryminalnej fikcji – kurs z technikami kryminalistyki". http://www.maszynadopisania.pl/kursy-pisarskie/

Dodatkowo w Wieczorze Dobrego Kina wyświetlone zostaną dwa filmy o tematyce kryminalnej.

W sobotę 14 kwietnia ogłoszony zostanie werdykt konkursu na najlepszą miejską polską powieść kryminalną napisaną w 2017 roku (do konkursu zgłoszone zostały aż 62 książki!). Wręczona będzie nagroda główna i statuetka.

Na wszystkie spotkania - wstęp wolny, Wieczór Dobrego Kina - bilet: 20 zł - dwa filmy

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj