fbpx

Sonia Bohosiewicz - 10 sekretów Marylin Monroe

Place: sala widowiskowa

Koncert Soni Bohosiewicz w dniu 25 lutego 2020 r. zostaje odwołany. Możliwość zwrotu biletów w kasie do dnia 25 lutego 2020 r.

bohosiewicz

SONIA BOHOSIEWICZ

Aktorstwo jest jej pasją. W teatrze zadebiutowała w 1996 roku. Dwa lata później ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a także zdobyła pierwszą nagrodę aktorską na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Od 2007 roku w Polskiej Akademii Filmowej.
Kobieta z temperamentem i tajemniczym blaskiem w oku.
To jedna z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, z dystansem do siebie i świata show biznesu. Wyjątkowa osobowość, obok talentu której nikt nie może przejść obojętnie. Długo można wymieniać jej fenomenalne kreacje artystyczne, z których niemal każda to perełka. Bierze udział w wielu projektach filmowych, teatralnych, kabaretowych oraz muzycznych. Spontaniczna i ekspresyjna. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe.

FILM I TELEWIZJA

Zagrała w ponad 30 filmach, spektaklach telewizyjnych i licznych serialach.
Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku, w komedio-dramacie Jerzego Stuhra "Spis cudzołożnic". Szeroka publiczność usłyszała o niej dopiero dzięki roli Hanki w filmie "Rezerwat", za którą została obsypana nagrodami (m.in. Nagroda Prezesa TVP przyznaną na 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Orzeł w kategorii Odkrycie roku czy Nagroda Ponad Kategoriami podczas "The New York Polish Film Festival").
Wciela się głównie w postaci silne, pewne siebie, które wiedzą czego chcą. I nieważne, czy jest to rola kobiety sukcesu, czy zwykłej dziewczyny z sąsiedztwa.
Ma na koncie kilka seriali. Wśród nich doskonałą tytułową rolę w serialu "Aida", a także ważne role w serialach "Usta usta", "39 i pół" czy "Czas Honoru", które pozwoliły przyjrzeć się jej niezwykłym umiejętnościom w szerszym wymiarze. Czy to pierwszo- czy drugoplanowa rola, grane przez nią bohaterki zawsze są wyraziste. Mimo to nie została zaszufladkowana jako aktorka serialowa.
Energiczna i inteligentna. Profil postaci potrafi mistrzowsko dopasować do gatunku. Dzięki czemu równie świetnie odnajduje się w komedii i w kabarecie, co w dramacie.
Na jednej szali filmy "Syberiada polska", "Obława" (nominacja do Orłów) i "80 milionów", na drugiej "Podejrzani zakochani", "Miłość na wybiegu" czy "Wojna żeńsko-męska". Nie sposób też zapomnieć fantastycznej roli Hanki w "Rezerwacie", inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami dramacie obyczajowym "Laura" oraz Nataszy z "Wojny polsko-ruskiej" (nominacja do Orłów).
Rok 2014 zaowocował udziałem w pięciu znaczących polskich produkcjach: "Bogowie", "Fotograf", "Obywatel", "Hiszpanka" i "Polskie gówno". W 2015 roku mogliśmy zobaczyć ją w najnowszej produkcji Filipa Bajona "Panie Dulskie", obok m.in. Krystyny Jandy, Katarzyny Figury i Mai Ostaszewskiej, a w 2016 roku m.in. w "Excentrykach" w reżyserii Janusza Majewskiego. W 2016 roku na ekrany kin wszedł kolejny film z udziałem Soni Bohosiewicz pt. "Po prostu przyjaźń". I choć ról filmowych otrzymuje ostatnio więcej, coraz bardziej ciągnie ją do teatru.
Obecnie aktorka bierze udział w zdjęciach do najnowszego filmu w reżyserii Marka Koterskiego.
W produkcji jest także film w reżyserii Bartosza Prokopowicza pt. "Narzeczony na niby".
We wrześniu 2017 roku na antenie TVN rozpoczęła się emisja nowego serialu z udziałem aktorki, zatytułowanego "Diagnoza" (reż. Xawery Żuławski, Łukasz Palkowski).

TEATR

Jest niczym kameleon, do każdej z roli dostraja się perfekcyjnie. Jej znakomita kreacja w spektaklu i słuchowisku "Ich czworo" została doceniona w 2013 roku, kiedy otrzymała nagrodę za główną rolę kobiecą na XIII Festiwalu "Dwa Teatry – Sopot 2013".
Nie boi się nowych wyzwań. Dlatego postanowiła zmierzyć się z jedną z najtrudniejszych teatralnych form – monodramem. Rola w spektaklu "Chodź ze mną do łóżka" Adama Sajnuka nie przeszła bez echa i w 2014 roku do jej rąk trafiła "Róża Gali" w kategorii Teatr.
Po sukcesie monodramu aktorka myśli także o kolejnych teatralnych produkcjach, bo jak sama mówi, teatr pozwala dotknąć emocji, a kontakt z widzem jest najwspanialszą formą i motywacją do pracy.
W lutym 2015 roku odbyła się premiera "Ruby" w Teatrze WARSawy, w której wcieliła się w rolę siostry głównego bohatera.
Widzowie mogli oglądać ją również w spektaklach telewizyjnych, m.in. "Bal błaznów", "Zdrada", "Wielka magia", "Pozory mylą", "Szkoła żon", "Rosyjskie konfitury" czy "Zaręczyny", a także w widowisku telewizyjnym "Miasteczko Harmider".

MUZYKA

Ma przejmujący, niski głos, który potrafi oferować zarówno agresywnie, jak i zmysłowo. Dlatego z powodzeniem bierze udział w projektach muzycznych. Jej interpretacja "Rebeki" wykonana podczas koncertu Ewy Demarczyk na festiwalu w Opolu oczarowała publiczność.
W roku 2011 gościnnie zaśpiewała na płycie zespołu Plateau "Projekt Grechuta", w jednej z najbardziej znanych piosenek Marka Grechuty – "Wiosna, ach to ty", a także wystąpiła w teledysku. Tego samego roku pojawiła się na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, gdzie wykonała utwór "Biez mienia". W 2012 roku wzięła udział w koncercie "Freedom Bell – 60 lat polskiej sekcji Radia Wolna Europa".
Na zaproszenie Mai i Andrzeja Sikorowskich, wspólnie z nimi wykonała utwór "Blondynka Blues" na płycie "Sprawa rodzinna". Można ją usłyszeć także na płycie "Kołysanki z miłością" – wyjątkowym krążku, powstałym w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, której celem jest przywrócenie mody na śpiewanie dzieciom kołysanek. Zasiadła również w jury drugiej edycji programu "Bitwa na głosy". W 2016 roku pracowała przy programie "Mali Giganci", w którym będzie jurorką także w nowym sezonie (jesień 2017).
W 2015 roku zaproszona do Koncertu Galowego I Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych w Elblągu.

KONCERT
"10 SEKRETÓW MARILYN MONROE"

Wiosną 2016 roku, po wspaniałych doświadczeniach nie tylko aktorskich, ale również muzycznych, Sonia Bohosiewicz stworzyła nowy niezwykły projekt: koncert zatytułowany "10 sekretów Marilyn Monroe". W lipcu po raz pierwszy zagrała "10 sekretów…" z towarzyszeniem big-bandu. Koncert ten, złożony nie tylko z fenomenalnych piosenek w znakomitym wykonaniu Soni Bohosiewicz, ale także opowieści o największej gwieździe Hollywood, cieszy się ogromnym powodzeniem wśród publiczności. Projekt ten jest autorskim pomysłem Soni Bohosiewicz. Koncert ma wspaniałą oprawę scenograficzną. Obecnie projekt jest realizowany w dwóch wersjach: kameralnej z pianistą (Michał Rorat / Fabian Włodarek) oraz z zespołem (Michał Walczak – gitara, Michał Rorat – fortepian, Michał Kapczuk – kontrabas, Przemek Pacan – perkusja).
We wrześniu 2016 roku podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Sonia Bohosiewicz otworzyła galę wręczenia nagród śpiewając "On the sunny side of the street", po czym zaprosiła na scenę pana Janusza Majewskiego – laureata Platynowych Lwów 2016.

KABARET I DUBBING

Przez wiele lat związana z krakowską Grupą Rafała Kmity, gdzie widzowie mogli ją poznać jako utalentowaną aktorkę kabaretową. Współpraca zaowocowała wieloma występami, a także płytą "Pieśni z szynela" zawierającą piosenki pochodzące ze słynnego spektaklu "Wszyscyśmy z jednego szynela".
Wrażliwa, osobowość z ogromnym poczuciem humoru. Brawurowo odnajduje się w dubbingu, nie tylko do bajek. Potrafi zagrać dla małego widza, ale i dorosłego.
Użyczyła głosu do adaptacji wielokrotnie nagradzanej i najpopularniejszej w Europie serii komiksowej, której twórcami są Grzegorz Rosiński i Jean Van Hamme, obejmującej dwa pierwsze albumy serii "Thorgal". Wzięła także udział w pierwszej na świecie dźwiękowej adaptacji kultowego komiksu autorstwa Roberta Kirkmana "The Walking Dead – Żywe Trupy".
Jednym z najciekawszych i odważnych projektów aktorki była przygoda z dubbingiem postaci Obiekt Zero w grze komputerowej "Mass Effect 2".
Wzięła udział m.in. w kampanii Twój Głos Ma Sens w 2011 roku, a od 2012 roku zaangażowana w działania kampanii społecznej Legalna Kultura.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj