fbpx

Kryminalna Piła - panel dyskusyjny

Place: sala widowiskowa

Kryminalna Piła
panel dyskusyjny nominowanych do nagrody Kryminalnej Piły

10 października 2020, godz. 15.30

sala widowiskowa, wstęp wolny

panel dyskusyjny

Piotr Bojarski - polski pisarz.
Wychował się we Wschowie, a wczesne lekcje historii pobierał od dziadka, ułana Wołyńskiej Brygady Kawalerii.
pracował w Gazecie Poznańskiej (1994–1996) i Gazecie Wyborczej (1997–2018). Dwukrotnie był laureatem nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (w 2001 i 2009). W 1999 zdobył też nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.
W grudniu 2014 odebrał Nagrodę Specjalną II edycji Wielkopolskiego Konkursu Scenariuszowego za scenariusz filmu Mecz.
Niedawno ukazała się książka biograficzna "Fiedler. Głód świata".

Tomasz Duszyński, znany również jako: Howard E. Gibson, Moonkey
Pisze książki z dziedziny: fantastyki, fantasy, science fiction, kryminał, sensacja, thriller, literatura młodzieżowa, literatura piękna, literatura podróżnicza, historia, baśnie, legendy, podania, literatura dziecięca, opowieści dla młodszych dzieci, czasopisma.
Dziennikarz (pracował w RMF FM i Radiu Aplauz), pisarz, scenarzysta gier komputerowych, a w wolnych chwilach maratończyk. Współtwórca wrocławskiego Tramwaju Gwiazd – wyjątkowego projektu wrocławskiej, ruchomej alei gwiazd, do której zapraszane były gwiazdy filmowe, muzyczne i sportowe.
Debiutował zbiorem opowiadań "Produkt uboczny". Od tamtej pory opublikował kilka powieści i kilkanaście opowiadań z gatunku fantastyki. Jest także autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz legend związanych z regionem, w którym mieszka.

Jakub Szamałek
Pisarz, scenarzysta studia CD Projekt RED (producent serii gier "Wiedźmin"). Absolwent Oksfordu, doktor archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu w Cambridge, stypendysta Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Napisał książki: Kiedy Atena odwraca wzrok (2011), Morze Niegościnne (2013), Czytanie z kości (2015), Kim jest ślimak Sam (2015), Cokolwiek wybierzesz (2019) (część I serii Ukryta sieć), Kimkolwiek jesteś (2019) (część II serii Ukryta sieć). Autor trylogii kryminalnej o ateńskim detektywie Leocharesie. Za książki z tej serii otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników (2011, "Kiedy Atena odwraca wzrok" oraz 2016, "Czytanie z kości"). Zaliczony przez fundację Res Publica, Google i Financial Times do grona stu młodych liderów Europy Centralnej i Wschodniej.
Nominowany do nagrody Kryminalnej Piły 2020.

Małgorzata Fugiel-Kuźmińska – z wykształcenia i zamiłowania kulturoznawca, zawodowo zajmuje się zarządzaniem w branży IT.
Michał Koźmiński - pisze książki: kryminał, sensacja, thriller, popularnonaukowa
Jest dziennikarzem, redaktorem "Tygodnika Powszechnego", gdzie zajmuje się problematyką społeczną, wpływem technologii na ludzi oraz prowadzi wywiady.
Entuzjasta Krakowa, który połączył go z Małgorzatą Fugiel Kuźmińską, a zwłaszcza kultowej dzielnicy Kazimierz, dawnego Miasta Żydowskiego, dzięki któremu napisali swoją pierwszą książkę pt. "Sekret Kroke". Wspólnie prowadzą blog o kulturze popularnej oraz stronę internetową poświęconą architekturze romańskiej.

Anna Potyra
W świecie polskiej literatury mamy ostatnio wysyp powieści kryminalnych. Niektóre to prawdziwe perełki mogące równać się z największymi dziełami skandynawskich mistrzów gatunku. Co ciekawe, część z tych utworów to debiuty. Dołącza do nich właśnie "Pchła", kryminał Anny Potyry, autorki, która dotąd tworzyła... książki dla dzieci.
Ktoś, kto przeczytałby ten kryminał, a zawczasu nie wygooglował nazwiska autorki, w życiu nie domyśliłby się, że Anna Potyra pisała wcześniej o wróżkach i innych fascynujących dzieci zjawiskach. "Pchła" sprawia bowiem wrażenie, jakby wyszła spod pióra rasowego twórcy zagadek kryminalnych, którego powieści nieraz trafiły na listy bestsellerów.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj