fbpx

Janek Wędrowniczek

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury Teatr Miejski pl. Staszica 1
Zaprasza na spektakl Teatru Lalek "Tęcza"

JANEK WĘDROWNICZEK WG MARII KONOPNICKIEJ

janek wedrowniczek

"Janek Wędrowniczek" to sztuka przedstawiająca zabawne przygody pięcioletniego chłopca, który w tajemnicy przed mamą wyrusza w świat. Tytułowy Janek wędruje w czerwonym kapelusiku. Nakrycie głowy wzbudza podziw napotkanego stracha na wróble, czarnego barana, a nawet koguta. Strach-Filip uważa, że w czerwonym kapelusiki wzbudzałby respekt wróbli, niesforny baran zgadza się wymienić porwany kapelusz na wianek z polnych maków, zarozumiały kogut nie może odżałować, że kapelusz zamiast kurnika - zdobi ludzką głowę. We wszystkich napotkanych postaciach mały Janek znajduje oddanych przyjaciół. Pasterka Kasia ratuje go przed rogami czarnego barana, Wojtek pomaga chłopcu wyciągnąć z wody kapelusik i odprowadza go do młyna. Młynarzowa udziela Jankowi schronienia i częstuje go pierogami ze śmietaną. Potem Janek dosiada osiołka i udaje się w drogę powrotną do domu, ale... Przecież Janek ma tyle pomysłów! Chciałby znaleźć w lesie kwiat paproci i podarować go ukochanej mamie na przeprosiny. Czy znajdzie? O tym dowiecie się z przedstawienia.
Dzięki scenografii Zofii Czechlewskiej-Ossowskiej, świat przedstawiony w sztuce jest prawdziwie baśniowy. Urzeka barwą i pomysłowością plastycznych rozwiązań. Zobaczymy w tym przedstawieniu typowo polskie kukiełki - lalki na patyku oraz pacynki.

Spektakl trwa 45 minut bez przerwy.

Widowisko adresowane jest do Widzów od lat 3 do 10, a także do tych, którym bliska jest twórczość literacka Marii Konopnickiej.

23.10.2012 (wtorek) godz. 10:00
bilet: 10 zł

Informacje: tel.67 210-50-07, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj