fbpx

Lulo Reinhardt

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji
zaprasza na pierwszy koncert w Polsce
Lulo Reinhardt

lulo reinhardt

Lulo  Reinhardt (ur. 12.10.1961 Niemcy) należy dzisiaj do najważniejszych i najbardziej  autentycznych głosów muzyki cygańskiej  i to nie tylko za sprawą pokrewieństwa z legendarnym muzykiem  Django Reinhardt, który zapoczątkował  nurt w muzyce jazzowej ,zwany  Gypsy Jazz (Gypsy Swing). Już w wieku 5 lat Lulo Reinhardt rozpoczyna naukę gry na gitarze u swojego ojca Bawo. Mając 12 lat koncertuje z Mike Reinhardt Sextett (Koblencja i okolice). W 1991 roku opuszcza Sextett i współpracuje z Romeo Franz, zakładając  ze swoim ojcem Bawo i kuzynem Dégé formację Gitanos.

Bazując na Gypsy Jazz Lulo Reinhardt rozwinął styl łączący  Flamenco, Latin, Brazilien Jazz  oraz nuty arabskie i azjatyckie. W 1994 powstaje debiutancki album Suni, następnie w roku 1998 Reisa. W kolejnych latach artysta koncertuje na licznych festiwalach międzynarodowych: Rock gegen Hass,  International Cultural Festival Sahara en el Corazón ,  World Roma Festival Khamoro i Sidmouth Folk week.

W roku 2008 odbywa trasę  koncertową po Australii, gdzie powstaje album i DVD:  Live in Melbourne. W roku  2009 Lulo Reinhardt udaje się w ramach International Guitar Night na tournée po Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Od roku 2010 pracuje nad swoim muzycznym projektem International Latin Swing Project w którym biorą udział: skrzypek - Daniel Weltlinger (Australia), basista - Harald Becher(Niemcy), perkusista - Uli Krämer(Niemcy) oraz pianista – Sean Mackenzie (Australia). Owocem projektu jest album Katoomba Birds (2011) oraz kolejne trasy koncertowe przynoszące muzykom międzynarodową popularność.

26.04.2013; godz. 19:00
bilet: 50 zł

Informacja: tel. 67 210-5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: tel. 67 210-50-00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj