fbpx

Jerzy Połomski

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji Teatr Miejski Piła pl. Staszica 1
Jerzy Połomski
Cała sala śpiewa z nami

polomski

Akompaniament: Janusz Sent


Od 55 lat na scenie! Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska: "Bo z dziewczynami", "Daj", "Cała sala śpiewa z nami", "Nie zapomnisz nigdy", "Kiedy znów zakwitną białe bzy", "Moja miła, moja cicha", "Błękitna chusteczka", "Wszystko dla Pań", "Ta ostatnia niedziela", "Czy ty wiesz moja mała", "Woziwoda", "Komu piosenkę?", "Kodeks" i wiele innych. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktorstwa uczył się u Stanisławy Perzanowskiej i Ireny Kwiatkowskiej, śpiewu u Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego. Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim teatrze Buffo. Następnie związany był z Teatrem Syrena. W 1957 r. dokonał pierwszych nagrań radiowych. Rok później zajął II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza. Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc nagrał nową wersję hitu sprzed lat – "Bo z dziewczynami", a w rok później nagrał po raz pierwszy od dwudziestu lat nową piosenkę "Czas nas zmienia" .20 kwietnia 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

14.09.2013 (sobota) godz. 17:00
bilet: 40 zł, 35 zł (balkon)

Informacje: tel. 67 210-5007, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: tel. 67 210-5000, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj