fbpx

Trzy świnki

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji Teatr Miejski Piła pl. Staszica 1
Zaprasza dzieci na spektakl w wykonaniu aktorów
Teatru Lalki "Tęcza" w Słupsku
Trzy Świnki

trzy swinki

Trzy świnki – to bajka, która daje szansę na rozbudzenie dziecięcych emocji, a przez to aktywny udział widzów w toczących się zdarzeniach. Sztuka opowiada o przygodach trzech zabawnych prosiaczków: Nuf-Nuf, Naf-Naf i Nif-Nif. Zbliża się jesień i najstarszy z braci namawia pozostałych do budowy wspólnego domu, który ochroni ich przed zimnem i niebezpieczeństwem. Nif-Nif i Nuf-Nuf nie mają jednak ochoty na wspólne budowanie, wolą wygrzewać się na słoneczku i baraszkować, a kiedy przyjdzie pora – wybudować własne domki. Swoją decyzję tłumaczą tym, że do zimy jeszcze daleko, a wilki nie istnieją, bo zające... dawno je wytępiły. Tymczasem Naf-Naf nie zważając na kpiny, zbiera kamienie i własnymi siłami przygotowuje schronienie. Zgodnie z prawidłami baśni, niefrasobliwość i lenistwo prosiaczków zostają przykładnie ukarane. Świnki, aby ocalić życie, muszą szukać pomocy u najstarszego brata... W inscenizacji Władysława Owczarzaka dawny wątek baśniowy nabiera nowych znaczeń. Przedstawienie wyraźnie stylizowane na lata dwudzieste, jest na poły kabaretową wersją wydarzeń. Nie ma tutaj natrętnego pouczania z pozycji lepiej wiedzącego, jest żart i draka, a wszystko potraktowane z dystansem i humorem. To sprawia, że dydaktyczne przesłanie utworu, aby być w życiu przewidującym i pracowitym oraz rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, dociera jakby mimochodem. Niewątpliwym atutem spektaklu jest barwna scenografia i kostiumy Lucjana Zamela oraz rzadko spotykane lalki mimiczne (tzw. mupety). Widowisko ożywiają piosenki skomponowane przez Krzysztofa Arciszewskiego.

Widowisko trwa z przerwą 1 godzinę i 10 minut. Adresowane jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

20.05.2013 (poniedziałek) godz. 11:00
bilet: 8 zł

Informacje: tel. 67 210-5007, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: tel. 67 210-5000, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj