fbpx

Koncert Noworoczny "Tango kontra walc"

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji Piła
Koncert Noworoczny - Sinfonietta Polonia
"Tango kontra walc"

tango kontra walc

Wykonawcy:
Dorota Szczepańska - sopran, Piotr Rafałko - tenor, Blanka Bednarz - skrzypce, Varsovia Brass Quintet, La Vita Quartet, Jacek Rogala - dyrygent ,Sinfonietta Polonia

W programie barwny kalejdoskop najpiękniejszych walców, które z podmiejskich lokali trafiły na parkiety eleganckich sal balowych, pałaców arystokracji i władców oraz tangiem, które z podrzędnych lokali Argentyny, budząc wiele protestów swoim erotycznym zabarwieniem, wdarło się z początkiem XX wieku na parkiety Europy, do filmu, literatury, a w końcu, dzięki geniuszowi Astora Piazzolli, na estrady najbardziej prestiżowych  sal koncertowych. Będzie balowo, zwiewnie i radośnie, ale także romantycznie i namiętnie, a nawet po polsku. Zabrzmią najsławniejsze walce,  nie tylko dynastii Straussów i tanga najznakomitszych kompozytorów tego gatunku. Wśród nich również polskie perełki.

Teatr Miejski, pl. Staszica 1
9 stycznia 2015, godz. 19:00
bilet: 40zł    

Informacje: 67 210-5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Kup bilet już teraz!

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj