fbpx

Małgorzata Walewska

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury
zaprasza na koncert
jednej z najbardziej uznanych mezzosopranistek naszych czasów
Małgorzaty Walewskiej

malgorzata walewska

W 1994 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie, w klasie Prof. Haliny Słonickiej, zdobywając już w trakcie studiów pierwsze nagrody na międzynarodowych konkursach, między innymi we Wrocławiu i Las Palmas. W 1991 r. rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie. W latach 1996-1998 występowała na deskach Wiedeńskiej Staatsoper, gdzie śpiewała u boku takich artystów jak: Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Simon Estes, Luis Lima, Bernhard Weikl, Thomas Hampson, Edita Gruberová. Ma na koncie występy w wielu teatrach operowych Europy i Stanów Zjednoczonych oraz udziały w licznych festiwalach. Jej ostatnim sukcesem był debiut na deskach Royal Opera House w Londynie, gdzie wcieliła się w rolę Azuceny z opery Trubadur Verdiego. W zestawieniu brytyjskiego tygodnika Time w 1999 roku została zaliczona do grona dziesięciu najsławniejszych Polaków, jako "jedna z gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie". W konkursie Perły Polskiej Gospodarki 2008 r. została uhonorowana Perłą Honorową za krzewienie kultury Polskiej na świecie.

Teatr Miejski pl. Staszica 1
16 stycznia 2015, godz. 19:00
cena biletu: 75 zł

Informacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Kup bilet już teraz!

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj