fbpx

Solaris

Place: sala widowiskowa

SOLARIS
Stanisława Lema
Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie

30 września 2018, godz. 19.00

bilet: 20 zł

solaris

Próba kontaktu człowieka z Obcym

Najbardziej znana powieść Stanisława Lema.To klasyczne dzieło gatunku science fiction wyreżyserowała na naszej scenie Elżbieta Depta, absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST. Tym razem będzie to spektakl anektujący nie tylko przestrzeń sceny, ale też całego teatru, wzbogacony o multimedia i absolutnie "kosmiczną" muzykę realizowaną na żywo przez Macieja Szymborskiego. Lem w Solaris nie tylko opowiada nam frapującą, wyłamującą się ze wszelkich schematów historię prób kontaktu człowieka z Obcym, ale przede wszystkim zadaje pytania o kondycję istoty ludzkiej, otwiera przestrzeń do rozważań i przemyśleń chociażby w kwestii poznawania wszechświata i naszego w nim miejsca. Jednocześnie opowiada jedną z najpiękniejszych historii miłosnych w polskiej literaturze. Jednak to nie tylko zagadkowa fabuła składa się na sukces książki, ale zawarte w niej przemyślenia na temat istoty i granic człowieczeństwa i możliwości poznania niepoznawalnego - mówi Elżbieta Depta - reżyserka spektaklu. Choć bohaterowie Lema są ludźmi przyszłości, to jednak przeżywają podobne nam osobiste dramaty, nękają ich te same wątpliwości, które są doświadczeniem człowieka XX i XXI wieku. Naukowcy zamieszkujący stację badawczą dążą do zgłębienia fenomenu Planety Solaris, stając przed dylematami moralnymi i problemami etycznymi, z jakimi mierzy się również dzisiejsza nauka - dodaje.

Adaptacja i reżyseria: Elżbieta Depta, scenografia i kostiumy: Agata Andrusyszyn-Chwastek, kompozycja i reżyseria dźwięku: Maciej Szymborski, multimedia: Vctrl Studio, fotografie: Dawid Stube

Występują: Aster Haile (gościnnie), Matylda Paszczenko, Maciej Hązła, Wojciech Kalinowski, Dominik Rybiałek, Mariusz Zaniewski (gościnnie)

Zapraszamy na spotkanie z kosmicznym światem i fantastyczną fabułą.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj