fbpx

Koncert Noworoczny - Karnawał wenecki

Place: sala widowiskowa

Koncert Noworoczny
"Karnawał wenecki"

4 stycznia 2018, godz. 19.00

bilet: 60 zł

Teatr Miejski, pl. Staszica 1

karnawal wenecki

"Karnawał wenecki" na Nowy Rok

XI Wiedeński Koncert Noworoczny w Regionalnym Centrum Kultury w Pile otwiera drugą dekadę tak lubianych przez słuchaczy noworocznych koncertów. 4 stycznia czeka Państwa muzyczna podróż na najsłynniejszy europejski karnawał, który odbywa się co roku w Wenecji. Włosi to ludzie kochający życie, skorzy do zabawy i żartów, a przy tym muzykalni, rozśpiewani, roztańczeni i romantyczni. Gorący, południowy temperament, melodyjność i zmysłowość ich muzyki sprawiają, że włoskie arie i pieśni stają się synonimem słonecznej Italii i światowymi przebojami. Najlepsi śpiewacy -  Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Enrico Caruso, Andrea Bocelli i wielu innych, wykonywali i nadal wykonują włoskie hity na największych scenach i estradach świata, podbijając serca kolejnych generacji słuchaczy. Trudno byłoby zapewne znaleźć osobę, która nie potrafiłaby zanucić choćby kilku taktów neapolitańskiej pieśni  "O sole mio", czy nie znałaby takich kompozytorów, jak Verdi, Rossini, Bellini, czy Donizetti.

Karnawał w Wenecji, to europejskie apogeum zabawy bez granic i konwenansów, łączącej młodych i starych, bogatych i ubogich. Urokowi weneckiego szaleństwa uległ również Johann Strauss syn, komponując żartobliwą fantazję "Karnawał w Wenecji", a także zabawną, pełną intryg i zdrad operetkę "Noc w Wenecji", Urok Włoch fantastycznie ukazują znakomite filmy, do których muzykę stworzyli tak genialni kompozytorzy jak Ennio Morricone czy Nino Rota, XI Wiedeński Koncert Noworoczny sprawi, ze ten wieczór spędzicie Państwo w magicznym świecie muzyki wielkich teatrów operowych i gondolierów, słynnych filmów i musicali oraz ulicznych grajków, wśród rozbawionego tłumu gości w barwnych kostiumach i tajemniczych maskach.

Z Sinfonietta Polonią wystąpią znakomici soliści – sopranistka Barbara Gutaj- Monowid, tenor Piotr Rafalko, skrzypaczka Blanka Bednarz, trębacz Ostap Popovych. Maestro Cheung Chau, którego zawsze obserwowali Państwo z batutą, na kilka minut porzuci ją na rzecz wiolonczeli, aby zagrać w duecie z Ostapem Popovychem cudowny temat z filmu "Cinema Paradiso". Kto go zastąpi przy pulpicie dyrygenckim? To niespodzianka, którą poznamy dopiero podczas koncertu.

Od Państwa pomysłowości także zależy prawdziwie wenecki nastrój tego wieczoru. Porzućcie konwenanse i dajcie upust własnej fantazji! Serdecznie zapraszamy!

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj