fbpx

Klub "Dialog" - Anna Dalia Słowińska

Place: sala widowiskowa

slowinska

Anna Dalia Słowińska – Mieszka w Pile.

Powieściopisarka. Animatorka kultury. Znana z wielu inicjatyw społecznych i kulturalnych w Pile i regionie. Wrażliwa na piękno i słowo, otwarta na ludzi i świat. Pisanie to jej pasja, nie jedyna zresztą; kocha również muzykę, taniec, teatr, a nade wszystko kocha ludzi. Jej siłą są słowa, które przygarnia prosto z codziennego życia i ochrania je ciepłem swoich myśli. Debiutowała w antologii "Przeżyte, zasłyszane, utrwalone" (Piła, 2009) opowiadaniem "Niespodzianka" i fragmentami prozy ze swoich pięciu powieści, które czekają na druk. Jej wyróżnione w konkursie literackim opowiadanie "Przodek" zostało opublikowane w pokonkursowym wydawnictwie: "W poszukiwaniu tożsamości kulturowej miasta" (Piła 2011). Autorka, która z powodzeniem realizuje się twórczo, mówi o sobie: To wielkie szczęście robić to, co się kocha. A ja kocham pisać. Od zawsze… To moja pasja".

Autorka pięciu powieści: "Szansa na szczęście", "Co ja tu robię?", "Samotność w pułapce", "Przemaluj ten obraz", "Życie jak obsesje" –  i kilku opowiadań, publikowanych w wydawnictwach zbiorowych.

Jej powieści wzruszają, chwytają za gardło, przywołując własne myśli i emocje. " Życie – jej zdaniem – to cały czas poszukiwanie nowych dróg, nowych szlaków, które przecinają fascynujące ścieżki, prowadzące do nowych celów". W powieściach autorki proza życia przeplata się z prozą poetycką: "Myśli przyczajone jak dzikie zwierzęta gotowe gwałcić wszystkie świętości i na koniec strach, który dławi, który szuka skrzydlatych aniołów…"

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj