fbpx

Barbara Młynarska-Ahrens siostra Wojciecha Młynarskiego

mlynarska

zycie nie tylko snem

BARBARA MŁYNARSKA-AHRENS

Artystka, aktorka, poetka, z jednej strony obdarzona wielką wrażliwością i poetycką zwiewnością, z drugiej ogromną siłą i wytrwałością. Ukształtowana szczęśliwym dzieciństwem w domu pełnym muzyki, sztuki i miłości obecnie kolekcjonuje rodzinne wspomnienia. Na co dzień mieszka w Szwajcarii, gdzie działa na rzecz umacniania kultury polskiej. Ostatnio na rynku ukazała się jej biografia "Życie nie tylko snem", pióra cenionego pisarza Jerzego Sosnowskiego.
Jej opowieści pełne są anegdot o najbliższych członkach rodziny, o świecie, który bezpowrotnie przeminął, o inspirujących osobowościach. Z bratem, Wojciechem Młynarskim, łączyła ją wyjątkowa więź.

W 2015 roku wręczono jej medal "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS" za 45-letnią działalność na rzecz promowania kultury polskiej w Szwajcarii.
Od 1986 roku w założonym przez siebie Klubie Miłośników Żywego Słowa tworzy i skupia wokół siebie piękne polskie środowisko, gościła największych: Ryszardę Hanin, Agnieszkę Osiecką, Irenę Kwiatkowską, Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego, Stefana Kisielewskiego, Andrzeja Łapickiego, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Ryszarda Kapuścińskiego czy Tadeusza Konwickiego.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj