fbpx

Krakowski Salon Poezji - Nula Stankiewicz

stankiewicz

Nula Stankiewicz i Janusz Strobel
stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: "Byle nie o miłości"
Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od ponad 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła…
A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami.
Filmiki te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.
To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).
Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności.
I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii.
To więcej niż koncert…
Premierowy koncert odbył się 8 listopada 2017 roku w Och-Teatrze w Warszawie.

Nula Stankiewicz
Każdy, kto choć raz zetknął się z tą Artystką wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju.
Nula mówi o sobie: "Nie, nie jestem piosenkarką jazzową", ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku.
Artystka od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj