fbpx

Biesiada bardów

Place: sala widowiskowa

biesiada bardow

Proponujemy Państwu trzygodzinną ucztę literacko-kabaretową czyli
KONCERT "BIESIADA BARDÓW"
Krzysztof DAUKSZEWICZ, Bogusław NOWICKI, Kuba SIENKIEWICZ i Marek STEFANKIEWICZ

To program wypełniony piosenkami i tekstami najwybitniejszych polskich bardów okraszonych zabawną, zaskakującą i satyryczną narracją. Całość nawiązuje do tradycyjnych polskich biesiad poetyckich, w których w lekkiej, humorystycznej formie artyści odnoszą się do najbardziej aktualnych problemów otaczającego świata. W koncercie usłyszymy wiele bardzo znanych piosenek, przebojów tego gatunku, co oczywiste, w oryginalnym, autorskim wykonaniu. Stałym elementem koncertu jest aktywny w nim udział publiczności nie tylko śpiewającej, ale podejmującej różnorodne artystyczne wyzwania. Nietypowy, zaskakujący czas trwania koncertu to trzy godziny. Widzowie pytani po koncercie, jak to znieśli, nie wierzyli, że świetnie się bawiąc zapomnieli o upływie czasu. Jednocześnie jego wymiar znakomicie kwalifikuje go do miana wyjątkowych wydarzeń artystycznych. Wydarzeń w których chce wziąć udział każdy wymagający widz. To kabaretowy koncert literacko - satyryczny, wypełniony kultowymi piosenkami i tekstami najwybitniejszych polskich bardów okraszonych często zabawną, zaskakującą, satyryczną narracją. Całość nawiązuje do tradycyjnych polskich biesiad poetyckich, w których w lekkiej, humorystycznej formie artyści odnoszą się do najbardziej żywotnych problemów współczesności. W koncercie usłyszymy wiele bardzo znanych piosenek, przebojów tego gatunku, w oryginalnym, autorskim wykonaniu.

BARDOWIE, których usłyszymy w koncercie:

Krzysztof Daukszewicz – jego piosenki to przeboje kabaretowe, znane i cytowane jak hasła. Przed laty pisał listy do "Jaśnie wielmożnego pana Hrabiego", informując w kabaretowej formie o zmianach w naszym kraju. Dziś rozśmiesza do łez współczesną satyrą na nasze rodzime absurdy, a przede wszystkim na polską politykę. Wydał wiele płyt i książek, a oglądać go można m in. w "Szkle kontaktowym".

Bogusław Nowicki – autor terminu "Piosenki z tekstem" i twórca własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach: "Ballady", "Oceany" i najnowszej "Optymizmu gram". Jego niezwykle komunikatywne piosenki mówią o człowieku, jego marzeniach i tęsknotach. Liryka miesza się z autoironią i humorem, wzruszenie z rozbawieniem. Jeśli są przeboje w tym gatunku to on napisał ich wiele. Gawędziarze, Uśmiechnięte dziewczyny, Poszukiwania do dziś śpiewane są przez "wędrownych gitarzystów".

Kuba Sienkiewicz – kiedyś lider "Elektrycznych gitar", zespołu grającego pastiszowego rocka, autor wielu przebojów znanych z radiowych anten i filmu /Kiler/. Nagrał przeszło 10 płyt i cały czas przedstawia się jako czynny lekarz – neurolog, będąc wybitnym lekarzem neurologiem.

Kierownictwo muzyczne Marek Stefankiewicz - Znakomity pianista i kompozytor. Zaczynał w lubelskiej Budce Suflera. Nagrał tam trzy pierwsze płyty. Dziś zajmuje się również komponowaniem muzyki filmowej. Jego największe przeboje to "Jesteś lekiem na całe zło" i "Niech żyje bal". Obecnie jest także wykładowcą Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj