fbpx

Klub "Dialog" - Ksiądz Boniecki

Place: sala widowiskowa

boniecki

Regionalne Centrum Kultury – Klub Dialog – zaprasza na pokaz filmu
"xABo: Ksiądz Boniecki"
Po filmie odbędzie się spotkanie zatytułowane "Dialog na scenie" – to
spotkanie z reżyserką i scenarzystką filmu Aleksandrą Potoczek.

"Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych" – mówi bohater filmu, filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik, a przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim kinowym autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek. Film nie jest jednak laurką dla księdza, jest portretem filozofa, pielgrzyma-outsidera, który całe życie wędruje własną drogą. Człowieka, który łaknie kontaktu z innymi. Ale kamera portretuje go także w chwilach samotności i zmęczenia wspaniałą podróżą, z walizką pełną naszych pytań o drogę.
Reżyserka Aleksandra Potoczek przebyła wraz z ks. Adamem Bonieckim 50 tys. kilometrów i podczas trzech lat wspólnej wędrówki była świadkiem setek poruszających, osobistych spotkań, ale i momentów samotności i zmęczenia. Ten film to przewodnik po uczciwym, dobrym życiu. To film, który powinno się oglądać w ciszy.
Ten świetnie zrealizowany, wciągający dokument przywraca wiarę. Wiarę w człowieka.

PS. W Regionalnym Centrum Kultury obowiązują maseczki.

Zasady obowiązujące w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2
Ankieta uczestnika wydarzenia w RCK

xabo

xABo: Ksiądz Boniecki

"DIALOG" na ekranie

dokumentalny, Polska (87 min.)
reż. Aleksandra Potoczek
Tytuł filmu oznacza inicjały, jakich ksiądz Adam Boniecki używa w "Tygodniku Powszechnym". Pismo to jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników. Od tamtej pory kapłan stał się jeszcze bardziej aktywny w terenie – odbywa rocznie ponad 200 spotkań z czytelnikami. Film jest intymnym portretem człowieka w drodze. Pokazuje księdza, który w wieku 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę, a równocześnie pozostaje rozdarty między swoją wiarą i niepokojem o kształt współczesnego Kościoła, szczególnie w Polsce.

Po seansie, rozmowę z Aleksandrą Potoczek poprowadzi Ewa Kamińska.

18 września 2020, godz. 18.00

bilet: 15 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj