fbpx

Jerzy Utkin - Pod żadną gwiazdą

Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury - Klub "DIALOG"  i gość
JERZY UTKIN
zapraszają na spotkanie i promocję książki "Pod żadną gwiazdą"

pod zadna gwiazda

Jerzy Utkin to utytułowany poeta, prozaik, autor tekstów piosenek dla dzieci i młodzieży, dziennikarz. Obecnie autor ponad dwudziestu publikacji książkowych. Właśnie obchodzi 30-lecie swojej pracy. Jak pisze Paulina Klessa: "Gdy zbuduje się panoramę twórczości Utkina z jego poszczególnych tomików, skojarzenie z <<Boską Komedią>> Dantego przychodzi samo. (…) Poezja Utkina to żar Piekła i ukojenie po walce stoczonej z samym sobą w Czyśćcu. Niewiele w niej z Nieba. Dlatego niełatwo przez nią przebrnąć. Zachwyca wyrafinowaniem formy po to, by za chwilę drażnić wymuszonym rymem, koi umysły, by później zburzyć wewnętrzny spokój".

Jan Stępień zauważa: "W wierszach Jerzego Utkina nie ma miejsca na bylejakość formy i bylejakość treści, którą to współcześni poeci przenoszą z bylejakości codziennego życia. Dla J. Utkina wiersz stanowi sacrum, jest zapisem poetyckiego przeżywania świata, w jego metafizycznych rozmiarach".
Najnowszy tomik "Pod żadną gwiazdą" to utwory wybrane z lat 1992-2008.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na dialog z poezją i z autorem – 19 września do Teatru Miejskiego w Pile, do sali kameralnej.

19 września (środa) 2012 r., godz. 19.00
Teatr Miejski w Pile, sala kameralna

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj