fbpx

Kartoteka

Place: sala widowiskowa

13 Festiwal Teatralny Teatr Pasja Rodzinna

Regionalne Centrum Kultury - Teatr miejski pl. Staszica 1

Zaprasza na spektakl

KARTOTEKA

kartoteka

Kartoteka to kanon polskiej literatury, polskiego dramatu drugiej połowy XX wieku. W momencie premiery tekst Tadeusza Różewicza ukazywał kryzys społeczeństwa i jednostki zmagającej się z demonami wojny, komunizmu w świecie zdegradowanym, gdzie wszelkie umowy dotyczące sensu życia przestają mieć jakiekolwiek uzasadnienie. Bohaterem jest każdy z nas, a może nie ma go wcale. Jesteśmy chodzącą pustką, sygnalizował Różewicz. Czytana dzisiaj "Kartoteka" uzupełniana lekturą "Kartoteki Rozrzuconej" czy też ostatnimi poematami Różewicza pokazuje nam współczesny świat w nieustannym medialnym hałasie, chaosie i pokazuje nam człowieka bez tożsamości zagadującego rzeczywistość, recytującego siebie, przeraźliwie samotnego w świecie newsu i reklamy. To niezwykłe jak celnie, głęboko i ironicznie Różewicz potrafi dziś opowiadać o nas samych...

16.11.2012r(piątek) godz. 12:00 i 19:00
bilet: 25 zł, uczniowie: 15 zł

Informacje: tel. 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: tel. 67 210 5000, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj