fbpx

Archiwum kino 2021

  • Place: sala widowiskowa
male szczescia

Małe szczęścia…

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Le Bonheur des uns…) komedia, Francja, Belgia (100 min.)
reż. Daniel Cohen
wyst.: Vioncent Cassel, Bérénice Bejo, Florence Foresti, François Damiens
Kochająca życie 40-kilkuletnia Lea pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca, konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine, która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem oraz dwójką ich dzieci. Coś jednak zburzy spokój tej czwórki. Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Jednak jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka Karine zdecyduje się także spróbować swoich sił w pisarstwie, a jej mąż odkryje na nowo swoje kreatywne oblicze. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Tylko czy jej przyjaciele i mąż będą w stanie to udźwignąć?

17 lutego 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

tylko zwierzeta nie bladza

Tylko zwierzęta nie błądzą

WDK w RCK

(Seuleus les bêtes) kryminał, thriller, Francja, Niemcy (117 min.)
reż. Dominik Moll
wyst.: Denis Ménochet, Laure Calamy, Damien Bonnard, Nadia Tereszkiewicz
Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.

18 lutego 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

sludzy

Słudzy

WDK w RCK

MFF w Valladolid – najlepsza reżyseria

(Služobníci) dramat, Czechy, Irlandia, Słowacja, Rumunia (80 min.)
reż. Ivan Ostrochowský
wyst.: Samuel Skyva, Samuel Polakovič, Vlad Ivanov, Vladimir Strnisko
Osadzony w realiach zimnej wojny, czarny kryminał Ostrochovský'ego skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdają sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie.

25 lutego 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

palm springs

Palm Springs

WDK w RCK

(Seuleus les bêtes) komedia, USA (90 min.)
reż. Max Barbakow
wyst.: Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K. Simmons, Peter Gallagher
Beztroski Nyles i zadeklarowana singielka Sarah poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

4 marca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

jezdzcy sprawiedliwosci

Jeźdźcy sprawiedliwości

WDK w RCK

(Retfærdighedens ryttere) kryminał, akcja, Dania (116 min.)
reż. Anders Thomas Jensen
wyst.: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Gustav Lindh, Roland Møller
Markus wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

11 marca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

nadzieja

Nadzieja

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Håp) dramat, Norwegia (130 min.)
reż. Maria Sødahl
wyst.: Andrea Bræin Hovig, Stellan Skarsgård, Eirik Hallert, Gjertrud L. Jynge
Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą ledwie trzy miesiące życia? Taka sytuacja zastaje Anję i jej męża Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych. Ich małżeństwo przetrwało głównie ze względu na dzieci. Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem.

17 marca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

zabij to i wyjedz z tego miasta

Zabij to i wyjedź z tego miasta

WDK w RCK

2 x ZŁOTE LWY na FPFF w Gdyni

animacja, Polska (88 min.)
reż. Mariusz Wilczyński
Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.

18 marca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

spiaca krolewna

Śpiąca królewna

Retransmisja spektaklu z Teatru Bolszoj w Moskwie

muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz
wyst.: Olga Smirnova, Siemion Czudin, Julia Stiepanova, Aleksiej Łoparewicz, Artiom Bieliakov
Baletowa wersja baśni Charles’a Perraulta o księżniczce Aurorze, która zasnęła na sto lat, ukłuwszy się podczas swoich szesnastych urodzin w palec zaczarowaną przez złą wróżkę igłą, to klasyk nad klasykami. Spektakl nie tylko opowiada historię śpiącej królewny, ale jest przede wszystkim pełnym uroku, barw i tanecznej wirtuozerii baletowym koncertem, wymagającym zaangażowania olbrzymiego zespołu, w tym uczniów szkoły baletowej, a także kilkudziesięciu solistów. "Śpiąca królewna" to także przedstawienie o niezwykłej urodzie plastycznej, przenoszące w czasy carskiej Rosji i bogatych wystawień w carskich teatrach. Oryginalną choreografię Petipy odtworzył, zarazem opracowując ją na nowo, od lat związany z moskiewskim zespołem Jurij Grigorowicz. Zgodnie z tradycją wykonawczą, według której złej i szpetnej postaci nie może wykonywać balerina, w postać złej wróżki Carabosse wciela się mężczyzna.

24 marca 2021, godz. 17.00

bilet: 30 zł, 20 zł ulgowy

la gomera

La Gomera

WDK w RCK

komedia kryminalna, Francja, Niemcy, Rumunia (107 min.)
reż. Corneliu Porumboiu
wyst.: Vlad Ivanov, Rodica Lazar, Antonio Buíl, Augustí Villaronga
"La Gomera" zaczyna się jak klasyczny czarny kryminał, by szybko skręcić w rejony kina autorskiego. Głównym bohaterem jest skorumpowany policjant, który przybywa na tytułową wyspę, chcąc załatwić jeden ze swoich ciemnych interesów. Aby utrzymać wszystko w tajemnicy, musi opanować lokalny język gwizdów zwany silbo. Jakby tego było mało, w życiu mężczyzny pojawia się zjawiskowa femme fatale o imieniu Gilda.

25 marca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

poznajmy sie jeszcze raz

Poznajmy się jeszcze raz

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

Szanowni Państwo, ze względu na zamknięcie instytucji kultury film Poznajmy się jeszcze raz, zaplanowany na 14.04.2021 w kinie KORAL, zostaje odwołany.

Nagrodzony 3. CEZARAMI

(La belle époque) komediodramat, Francja (110 min.)
reż. Nicolas Bedos
wyst.: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fany Ardant
Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru "Belle Epoque", bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko - od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę - staje się wirtualne.

14 kwietnia 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

sound of metal

Sound of Metal

WDK w RCK

Szanowni Państwo, ze względu na zamknięcie instytucji kultury film Sound of Metal, zaplanowany na 15.04.2021 w kinie KORAL, zostaje odwołany.

CRITICS CHOICE, 2 x SATELIY, 6 nominacji do OSCARA!

dramat, romans, USA (120 min.)
reż. Darius Marder
wyst.: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci, Lauren Ridloff
Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

15 kwietnia 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

jeszcze jest czas

Jeszcze jest czas

WDK w RCK

Szanowni Państwo, ze względu na zamknięcie instytucji kultury film Jeszcze jest czas, zaplanowany na 22.04.2021 w kinie KORAL, zostaje odwołany.

MFF w San Sebastian – Nagroda Specjalna

(Falling) dramat, Kanada, Wielka Brytania (112 min.)
reż. Viggo Mortensen
wyst. Viggo Mortensen, Lance Henriksen, Sverrir Gudnason, Laura Linney
John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

22 kwietnia 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

na rauszu

Na rauszu

WDK w RCK

Szanowni Państwo, ze względu na zamknięcie instytucji kultury film Na rauszu, zaplanowany na 29.04.2021 w kinie KORAL, zostaje odwołany.

MFF w San Sebastian – SREBRNA MUSZLA i Nagroda Specjalna, CEZAR, 4 nagrody Europejskiej Akademii Filmowej, 2. nominacje do OSCARA

(Druk) komediodramat, Dania (115 min.)
reż. Thomas Vinterberg
wyst.: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe
"Na rauszu" opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy…

29 kwietnia 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

grand off

GRAND OFF

NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA 2020
Pokaz filmów nagrodzonych

2 czerwca 2021, godz. 18.00

bilet: 5 zł

CARGO

najlepszy scenariusz

Niemcy, reż. Christina Tournatzés (15 min.)
71 uchodźców z Bliskiego Wschodu ginie z powodu uduszenia w trakcie nielegalnego transportu z Węgier do Niemiec. Kierowca ciężarówki staje przed dylematem – słyszy, jak ludzie krzyczą i błagają o pomoc, ale otrzymuje rozkaz, by za wszelką cenę dokończyć transport. Historia oparta na faktach.

FABIU

najlepsza reżyseria

Austria, reż. Stefan Langthaler (30 min.)
80-letni emeryt Arthur mieszka w skromnym domu w Wiedniu. Od dłuższego czasu czule opiekuje się ciężko chorą żoną Martą, a asystują mu tylko pielęgniarki. Kiedy w jego domu pojawia się nowy pielęgniarz Fabiu, kończy się rutyna Arthura. Wkrótce mężczyźni zbliżają się do siebie, a u starszego z nich narasta pożądanie i tłumiona tęsknota.

THE INVISIBLE MONSTER

najlepsze zdjęcia

Hiszpania, reż. Javier Fesser Perez de Petinto, Guillermo Fesser Perez de Petinto (30 min.)
Ojciec Aminodina zawsze się uśmiecha, ponieważ uważa, że szczęśliwi ludzie żyją dłużej. 8-letni Aminodin trzyma się tej zasady podczas pracy na wysypisku, gdzie żyje wraz ze swoją rodziną.

BONBON DAS MUSICAL

najlepszy montaż

Niemcy, reż. Daniel Meier (19 min.)
Kiedy Jussel Meyer, dziecięcy model słynnej marki słodyczy, dusi się, krztusząc się cukierkiem, zostaje ogłoszony nowy casting, aby znaleźć kolejną komercyjną twarz. Patricia, była niania Jussela, chce za wszelką cenę zapobiec wyłonieniu jego następcy.

EMPEROR

najlepsza scenografia

Niemcy, reż. Jannis Alexander Kiefer (30 min.)
Nowe szaty cesarza we współczesnym wydaniu.
Film jest przeniesieniem fabuły baśni Hansa Christiana Andersena w realia XXI wieku. To dystopijna, ale barwna opowieść o władzy i hierarchii.

THE TEARS’ THING

najlepsza aktorka

Francja, reż. Clémence Poésy (25 min.)
Florence jest aktorką. Przygotowania do nowej roli postawią przed nią nowe wyzwania, których nigdy by się nie spodziewała.

DER WÄCHTER

najlepszy aktor

Austria, reż. Albin Wildner (33 min.)
Po utracie wieloletniej posady w korporacji, Raphael zostaje zmuszony do podjęcia pracy jako nocny ochroniarz. Niedawno wprowadził się także z powrotem do swojej matki, którą opiekuje się oddana ukraińska pielęgniarka Vera. Dzięki jej wsparciu, Raphael uczy się radzić sobie w nowym życiu.

COMMITTED

najlepsza fabuła

Izrael, reż. Lee Gilat (22 min.)
Leah zmusza swoją młodszą siostrę Batyę do konfrontacji z chorobą psychiczną ojca – Zvikiego. Jest zmęczona życiem podporządkowanym chorobie ojca oraz odpowiedzialnością za opiekę nad nim. Zviki odmawia hospitalizacji, co zmusza obie dziewczyny do spędzania razem całego dnia. Zbliżają się i oddalają od siebie i od swojego ukochanego i chorego ojca.

THE GIRL WITH BLUE EYES

najlepszy dokument

Wielka Brytania, reż. Alireza Mirasadollah (15 min.)
An Phouc to 11-letnia dziewczynka z Wietnamu. Jej wielkie, jasnoniebieskie oczy przyciągały wielu fotografów z całego świata, ale pomimo tego An Phouc i jej rodzina cierpią biedą i zmagają się z rasizmem.

BUTTERFLIES IN BERLIN

najlepsza animacja

Niemcy, reż. Monica Manganelli (30 min.)
Alex przenosi się do Berlina w 1933 roku. Szukając swojego miejsca na świecie i swojej tożsamości seksualnej, staje się pierwszym w historii transseksualistą, który poddał się operacji. Dzieje się to niestety w okresie narodzin narodowego socjalizmu i społecznego rozłamu, który wolność seksualną przekształcił w powód do represji.

FESTYN

najlepszy film polski

Polska, reż. Grzegorz Krawiec (20 min.)
Pociąg zatrzymuje się w szczerym polu, ponieważ rzuciła się pod niego kobieta. Jest lato, więc w oczekiwaniu na policję, pasażerowie wychodzą na zewnątrz i rozpoczynają piknik w pobliżu, zaledwie kilka metrów od zwłok. Ludzie są bardziej rozzłoszczeni zatrzymaniem pociągu, niż poruszeni śmiercią dziewczyny. Ale kto lub co było prawdziwym powodem jej śmierci?

milosc na przekor wszystkim

Miłość na przekór wszystkim

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Running for Grace) dramat, romans, USA (110 min.)
reż. David L. Cunningham
wyst.: Ryan Potter, Matt Dillon, Olivia Ritchie, Jim Caviezel
Hawaje, rok 1920, plantacja kawy. Młody lekarz przyjeżdża na wyspy, aby pomóc lokalnym mieszkańcom uporać się z grypą hiszpanką. Pomaga mu w tym młody chłopak Jo. Dorasta i uczy się fachu przy starszym koledze. Kiedy więc lekarza zabraknie, z ochotą pośpieszy z pomocą córce właściciela plantacji, która w skutek niefortunnego upadku skręciła kostkę. Między Grace i Jo rodzi się uczucie. Młodzi muszą przeciwstawić się zarówno społeczeństwu klasowemu, tradycji, jak i uciec przed aranżowanym małżeństwem Grace. A to wszystko w przepięknej scenerii słonecznych Hawajów.

8 czerwca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

sound of metal

Sound of Metal

WDK w RCK

2 x OSCAR, 2 x BAFTA, CRITICS CHOICE, 2 x SATELIY, 3 x FILM INDEPENDET…

dramat, romans, USA (120 min.)
reż. Darius Marder
wyst.: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci, Lauren Ridloff
Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

10 czerwca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

na rauszu

Na rauszu

WDK w RCK

OSCAR, BAFTA, MFF w San Sebastian – SREBRNA MUSZLA i Nagroda Specjalna, CEZAR, 4 nagrody Eurpejskiej Akademii Filmowej…

(Druk) komediodramat, Dania (115 min.)
reż. Thomas Vinterberg
wyst.: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe
"Na rauszu" opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy…

17 czerwca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

minari

Minari

WDK w RCK

OSCAR, ZŁOTY GLOB, BAFTA, 2 x CRITICS CHOICE, FILM INDEPENDET, Festiwal w Sundance – Główna Nagroda Jury i Nagroda Publiczności…

dramat, USA (115 min.)
reż. Lee Isaac Chung
wyst.: Steven Yeun, Ye-ri Han, Yuh-Jung Youn, Alan S. Kim
W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.

22 czerwca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

tenet

Tenet

KINO PLENEROWE

thriller, akcja, S-F, Kanada, USA, Wielka Brytania (230 min.)
reż. Christopher Nolan
wyst.: John D. Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh
Uzbrojony tylko w jedno słowo — Tenet — bohater przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić ludzkość. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska wykraczającego poza czas realny.

25 czerwca 2021, godz. 21.30

Bulwary Châtellerault

la gomera

La Gomera

WDK w RCK

komedia kryminalna, Francja, Niemcy, Rumunia (107 min.)
reż. Corneliu Porumboiu
wyst.: Vlad Ivanov, Rodica Lazar, Antonio Buíl, Augustí Villaronga
"La Gomera" zaczyna się jak klasyczny czarny kryminał, by szybko skręcić w rejony kina autorskiego. Głównym bohaterem jest skorumpowany policjant, który przybywa na tytułową wyspę, chcąc załatwić jeden ze swoich ciemnych interesów. Aby utrzymać wszystko w tajemnicy, musi opanować lokalny język gwizdów zwany silbo. Jakby tego było mało, w życiu mężczyzny pojawia się zjawiskowa femme fatale o imieniu Gilda.

1 lipca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

gang zwierzakow

Gang zwierzaków

(Pets United) animacja, komedia, Chiny, Niemcy, Wielka Brytania (89 min.)
reż.: Reinhard Klooss
Gdy w Robopolis mieście przyszłości władzę przejmują zbuntowane roboty, ludzie muszą natychmiast opuścić miasto. Grupa rozpieszczonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych z elegancką kotką Bellą na czele, nie bardzo umie radzić sobie bez swoich opiekunów. Co innego bezpański pies Roger. On jest w siódmym niebie. Zna ulice jak własną kieszeń i bez nadzoru ludzi łatwo potrafi zdobyć smaczne kąski i wywieść w pole mechanicznych stróżów prawa. Wkrótce jednak nawet on zaczyna tęsknić za ludźmi, bo roboty zaczynają się coraz bardziej panoszyć i planują zburzenie całego miasta. Roger, jego przyjaciel Bob czyli robot o gołębim sercu oraz Bella i jej zadzierający nosa kompani, muszą połączyć siły w walce o swoje domy, miasto, może nawet cały świat, a przy okazji o swoich kochanych opiekunów.

2 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

5 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

6 lipca 2021, godz. 11.00, 16.00

7 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

8 lipca 2021, godz. 11.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

joker

Joker

KINO PLENEROWE

dramat, kryminał, Kanada, USA (122 min.)
reż. Todd Phillips
wyst.: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy
Strudzony życiem komik popada w obłęd i staje się psychopatycznym mordercą.

2 lipca 2021, godz. 21.30

Bulwary Châtellerault

sweat

Sweat

WDK w RCK

8 ZŁOTYCH i SREBRNYCH LWÓW FPFF w Gdyni

dramat, Polska, Szwecja (100 min.)
reż. Magnus von Horn
wyst.: Magdalena Koleśnik, Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna, Zbigniew Zamachowski
Film opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość.

8 lipca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

kapitan szablozeby

Kapitan Szablozęby i magiczny diament

(Kaptein Sabeltann og Den Magiske Diament) animacja, familijny, przygodowy, Norwegia (81 min.)
reż.: Marit Moum Aune, Rasmus A. Sivertsen
Kapitan Szablozęby i jego załoga poszukują magicznego diamentu, który – jak głosi legenda – może spełnić każde życzenie. Piraci podejrzewają, że miejsce ukrycia klejnotu znane jest chłopcu o przydomku Paluch. Kiedy porywają go morscy rozbójnicy, na pomoc przychodzi mu jego najlepsza przyjaciółka, Weronika i w męskim przebraniu zaciąga się na statek Kapitana Szablozębego. Razem przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód, bo na magiczny diament apetyt ma też zły czarownik Maga Khan. Kto pierwszy odnajdzie magiczny skarb i zdobędzie bezcenną moc urzeczywistniania marzeń? Przekonajcie się sami!

9 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

12 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

13 lipca 2021, godz. 11.00, 16.00

14 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

15 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy

KINO PLENEROWE

(A Star is Born) dramat, muzyczny, USA (135 min.)
reż. Bradley Cooper
wyst.: Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott, Andrew Dice Clay
Płomienny romans między dogasającą gwiazdą muzyki country a nieznaną piosenkarką zmienia ich życie na zawsze.

9 lipca 2021, godz. 21.30

Bulwary Châtellerault

ludzki glos

Ludzki głos

WDK w RCK

(The Human Voice) dramat, krótkometrażowy, Hiszpania, USA (30+45 min.)
reż. Pedro Almodóvar
wyst.: Tilda Swinton, Augustin Almodóvar, Miguel Almodóvar, Pablo Amodóvar
Kobieta prowadzi ostatnią rozmowę telefoniczną z kochankiem, który planuje poślubić inną kobietę.

15 lipca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

skad sie biora sny

Skąd się biorą sny?

(Drommebyggerne) animacja, familijny, Dania (81 min.)
reż.: Kim Hagen Jensen
Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny a ich ojciec postanawia, że zamieszkają wszyscy w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i próbuje zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki. Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą ją tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną dziewczynkę raz na zawsze. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!

16 lipca 2021, godz. 11.00, 16.00

19 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

20 lipca 2021, godz. 11.00, 16.00

21 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

22 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

wloskie wakacje

Włoskie wakacje

KINO PLENEROWE

(Made in Italy) komediodramat, Wielka Brytania, Włochy (94 min.)
reż. James D’Arcy
wyst.: Liam Neeson, Michael Richardson, Valeria Bilello, Lindsay Duncan
Robert z synem przyjeżdżają do Włoch, by sprzedać rodzinną willę. Przymusowe wakacje potrwają jednak dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii wszystko można zacząć od nowa.

16 lipca 2021, godz. 21.30

Bulwary Châtellerault

snieg juz nigdy nie bedzie

Śniegu już nigdy nie będzie

WDK w RCK

komediodramat, Niemcy, Polska (113 min.)
reż. Małgorzata Szumowska
wyst.: Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati
Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

22 lipca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

elfinki

Elfinki

animacja, familijny, komedia, Niemcy (78 min.)
reż.: Ute von Munchow - Pohl
Przez ponad 200 lat Elfinki żyły pod ziemią, ukrywając się przed ludźmi. Ale pewnego dnia elfinka Elfie, nie mogła już dłużej znieść ciasnoty i braku światła dziennego. Wraz z dwoma towarzyszami wyszła na powierzchnię ziemi w poszukiwaniu czegoś nowego. Tam spotka ich wiele zabawnych przygód oraz nawiążą przyjaźń z wyjątkową osobą – cukiernikiem Theo. To wszystko przypomni Elfinkom o ich prawdziwym celu w życiu: pomaganiu innym.

23 lipca 2021, godz. 11.00, 16.00

26 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

27 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

28 lipca 2021, godz. 11.00, 16.00

29 lipca 2021, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

gniazdo

Gniazdo

KINO PLENEROWE

(The Nest) dramat, thriller, Kanada, Wielka Brytania (107 min.)
reż. Sean Durkin
wyst.: Jude Law, Carrie Coon, Oona Roche, Charlie Shotwell
Rory dla wielkich pieniędzy i wysokiej pozycji jest gotów na wszystko. Gdy dostaje nową pracę i przeprowadza się z rodziną do Londynu, jego życie i pozornie idealne małżeństwo zamieniają się w spiralę sekretów i kłamstw.

23 lipca 2021, godz. 21.30

Bulwary Châtellerault

berlin alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

WDK w RCK

Nagroda Europejskiej Akademii Filmowej

dramat, Francja, Holandia, Kanada, Niemcy (183 min.)
reż. Burhan Qurbani
wyst.: Welket Bungue, Albrecht Schuch, Jella Haase, Annabelle Mandeng, Joachim Król
Nowoczesna adaptacja jednej z największych powieści XX wieku.
Francis ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec, pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czeka tylko łóżko w nędznym hostelu, kiepsko płatna robota na czarno i kolejne upokorzenia. Chyba że ulegnie wszetecznemu urokowi Reinholda i wraz z nim zanurzy się w cekinowo-neonowy, spływający kokainą i szampanem berliński półświatek.

29 lipca 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

niedobrani

Niedobrani

KINO PLENEROWE

(Long Shot) komedia, USA (125 min.)
reż. Jonathan Levine
wyst.: Charlize Theron, Seth Rogen, June Diane Raphael, O’Shea Jackson Jr.
Dziennikarz polityczny próbuje umówić się ze swoją byłą opiekunką, która zajmuje ważną pozycję w rządzie.

30 lipca 2021, godz. 21.30

Bulwary Châtellerault

weselny toast

Weselny toast

WDK w RCK

(Le discours) komedia, Belgia, Francja (87 min.)
reż. Laurent Tirard
wyst.: Benjamin Lavernhe, Sara Giraudeau, Julia Platon, Kyan Khojandi
Ten wieczór jest dla Adriena koszmarem. Podczas rodzinnej kolacji, dowiaduje się, że będzie musiał wygłosić przemówienie na weselu siostry. Główny bohater jest neurotykiem, ma 35 lat i przeżywa głęboki kryzys. Dziewczyna, z którą właśnie się rozstał nie odpowiada na smsy, a bliscy skupiają się na absurdalnych rozmowach. Kto z Was nie chciałby uciec myślami z podobnego spotkania z bliskimi?

2 września 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

integracja

18. Europejski Festiwal Filmowy "INTEGRACJA TY i JA" Koszalin
Mały Festiwal TY i JA 2021

Moje piękne miasto

(My Beautiful City) dokumentalny, Iran (2019)
reż. Elham Aghlari (29 min.)
Hamed Paak to upośledzony w stopniu lekkim trzydziestosiedmioletni ojciec i mąż. Potrzebuje pracy, by utrzymać rodzinę, ale w związku ze swoim stanem zdrowia nie jest odpowiednio wynagradzany. Z drugiej strony organizacja wspierająca osoby z niepełnosprawnością nie kwalifikuje go do pomocy z powodu lekkiej formy upośledzenia.

Na Górze Tyrryry

(On the Top Tyrryry) dokumentalny, Polska (2019)
reż. Renata Kijowska (60 min.)
Bez litości! – chłopaki jej nie cierpią. Na Górze, jak sami mówią, to "półnormalny" zespół, bo połowę składu społeczeństwo uważa za niepełnosprawną. Adam, Robert i Kris mają gdzieś swoje dolegliwości, bardziej zajmują ich zwykłe problemy: alkoholizm, kłopoty rodzinne czy bezrobocie. To żadne przeszkody, by zagrać na największym festiwalu rockowym w tej części Europy. Czy im się uda? Czy występ coś w ich życiu zmieni?

Uścisków twoich mi potrzeba

(I Need the Handshakes) dokumentalny, Polska (2020)
reż. Andrej Kuciła (18 min.)
Gdzieś w dalekiej białoruskiej wsi, w niewielkim domu, 92-letnia Walentyna u kresu życia wertuje stare zeszyty córki. Wraz z nią wyruszamy w podróż przez nieznany świat człowieka, o którym "wszyscy zapomnieli".

Niewinność

(Innocence) fabularny, Wielka Brytania (2019)
reż. Ben Reid (19 min.)
Pracownik domu opieki ginie, spadając z wysokości. Wydaje się, że to okropny wypadek. Kiedy detektyw przesłuchuje młodego mężczyznę z zespołem Downa, który jest świadkiem wydarzenia, odkrywa, że zbrodnia jest bardziej szokująca, niż ktokolwiek sobie wyobraża.

Zobaczyć niepodległość

(To See Independence) dokumentalny, Polska (2020)
reż. Piotr Jasiński (10 min.)
Niewidomy chłopak Wojtek maszeruje w narodowo-patriotycznym pochodzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Po drodze spotyka różnych uczestników marszu. Bohater chce na własnej skórze poczuć, czym w dzisiejszych czasach jest patriotyzm? Czym dla Polaków jest niepodległość? Wojtek dochodzi do wniosków, których wielu z nas – choć widzi – często nie dostrzega.

Żyłam z tobą

(I lived a Life with You) fabularny, Hiszpania (2020)
reż. Elena Martinez Santos (15 min.)
Chloe zaczyna pracę jako pielęgniarka na oddziale hematologii onkologicznej. Jest przytłoczona nową sytuacją aż do momentu, gdy poznaje Laurę. Tę pacjentkę zapamięta na długo.

Co zdarzy się jutro

(What Happens Tomorrow) dokumentalny, Rosja (2020)
reż. Anastasia Shtandke (13 min.)
Leisan przygotowuje się do Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Miłość rodziny i wsparcie bliskich przyjaciół pomagają jej opierać się stereotypom i odrzuceniu społeczeństwa. Matka Leisan chce za wszelką cenę pomóc córce w rozwijaniu talentu. Czy Leisan zdobędzie złoto w Mistrzostwach Europy w Finlandii?

8 września 2021, godz. 18.00

bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie RCK

kazdy ma swoje lato

Każdy ma swoje lato

KINO PRZED HEJNAŁEM

MŁODZI i FILM w Koszalinie – 3 x Jantar, TOFIFEST w wToruniu – Złoty Anioł

komediodramat, Polska (77 min.)
reż: Tomasz Jurkiewicz
wyst.: Nicolas Przygoda, Anita Poddębiak, Maciej Grzybowski, Sandra Drzymalska
Zbuntowana Agata przyjeżdża do małego miasteczka gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego chory na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. Mirek wykorzystuje chorobę dziadka, by zbliżyć się do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć nieoczekiwanie ujawnia pilnie strzeżoną przez matkę Mirka rodzinną tajemnicę.

9 września 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

annette

Annette

WDK w RCK

MFF w Cannes – ZŁOTA PALMA

dramat, musical, Belgia, Francja, Japonia, Meksyk, Niemcy, Szwajcaria, USA (139 min.)
reż. Leos Carax
wyst.: Adam Driver, Marion Cotillard, Simon Helberg, Rebeca Dyson – Smith
"Annette" to historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze. Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa ("Holy Motors") to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard ("Niczego nie żałuję - Edith Piaf") oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera ("Historia małżeńska", saga "Gwiezdne Wojny"). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy "La La Land" oraz "Moulin Rouge!".

9 września 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

moja cudowna wanda

Moja cudowna Wanda

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Wanda, mein Wunder) komediodramat, Szwajcaria (111 min.)
reż. Bettina Oberh
wyst.: Agnieszka Grochowska, Marthe Keller, André Jung, Brigith Minichmayr
Szacowna i zamożna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu. Zadania tego podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda, w tej roli elektryzująca Agnieszka Grochowska. Kobieta opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię. Zbliżające się siedemdziesiąte urodziny mężczyzny oznaczają dla Wandy dodatkowe obowiązki, ale i szansę na większy zarobek. To dla kobiety ważne, bo wszelkie pieniądze, jakie udaje jej się zebrać, przesyła do Polski, gdzie rodzice Wandy opiekują się dwójką jej dzieci. Wśród swoich pracodawców bohaterka wzbudza ambiwalentne uczucia. Mężczyźni – Josef i jego dorosły syn Gregi – są nią oczarowani, z kolei żona oraz córka Josefa wydają się być nieufne, traktując ją z góry. Zwłaszcza Sophie jest podejrzliwa, a znalezione w materacu pieniądze ściągają na Wandę lawinę podejrzeń o kradzież. Obrażona Wanda wyjeżdża. Ale to dopiero początek historii…

15 września 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

martin eden

Martin Eden

KINO PRZED HEJNAŁEM

MFF w Wenecji – Arca Cinemagiovani i Puchar Volpi, David di Donattello – za scenariusz

dramat, Francja, Niemcy, Włochy (129 min.)
reż. Pietro Marcello
wyst.: Luca Marinelli, Jessica Cressy, Vincenzo Nemolato, Marco Leonardi
Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Myśl o ślubie z pochodzącą z dobrze sytuowanej przemysłowej rodziny młodą kobietą powoli staje się jego obsesją. Wyglądać to może na mezalians, bo cała wiedza, jaką do tej pory w swoim życiu zdobył Martin, opiera się nie na szkolnej edukacji, a na byciu w drodze. Zamiast kończenia kolejnych klas od wczesnych lat pływał na statkach, imając się różnych dorywczych zajęć. Chcąc zatrzeć klasową różnicę i skromne pochodzenie, marzy o zdobyciu wykształcenia oraz rozpoczęciu kariery pisarskiej. Wsparcie znajduje u boku starszego lewicowego intelektualisty, który przyczyni się także do politycznego przebudzenia bohatera.

16 września 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

o nieskonczonosci

O nieskończoności

WDK w RCK

MFF w Wenecji – SREBRNY LEW, Nagroda Europejskiej Akademii Filmowej

(Om det oändliga) dramat, surrealistyczny, Niemcy, Norwegia, Szwecja (78 min.)
reż. Roy Andersson
wyst.: Martin Serner, Jassica Louthander, Tatiana Dalaunay, Anders Hellström
"O nieskończoności" wzbogaca filmowy dorobek Roya Anderssona o refleksję na temat ludzkiego życia w całym jego pięknie i okrucieństwie, świetności i banalności. Wędrujemy tu jak we śnie, a narrator prowadzi nas niczym Szeherezada. Błahe chwile mają te same znaczenie, co momenty historyczne. Para unosi się nad ogarniętą wojną Kolonią; w drodze na przyjęcie urodzinowe ojciec zatrzymuje się, by w deszczu zawiązać córce sznurowadła; nastolatki tańczą przed kawiarnią; pokonana armia zmierza do obozu jenieckiego. Film "O nieskończoności" - będąc jednocześnie odą i lamentem - prezentuje kalejdoskop tego, co ludzkie, oraz nieskończoną historię wrażliwości istnienia.

16 września 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

najelpsze lata

Najlepsze lata

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Gi anni più belli) dramat, Włochy (129 min.)
reż. Gabrilele Muccino
wyst.: Pierfrancesco Favino, Micaela Ramazzotti, Kim Rossi Stuart, Claudio Santamaria
Paolo, Giulio and Riccardo poznają się w Rzymie podczas ulicznych zamieszek w 1982 roku. Trójka idealistycznych i głodnych życia nastolatków staje się nierozłączna, a niedługo później zgrany tercet dopełnia piękna złotowłosa Gemma, w której Paolo szaleńczo się zakochuje. Z biegiem czasu życie weryfikuje marzenia bohaterów, przynosi osobiste rozczarowania, krach ideowy, zawodowe frustracje. Jednocześnie jednak rosnąca samoświadomość i dojrzałość pozwalają czwórce przyjaciół podjąć próby naprawy zniszczonych przez złe wybory relacji.

23 września 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

supernova

Supernova

WDK w RCK

dramat, Wielka Brytania (93 min.)
reż. Harry Mcqueen
wyst.: Colin Firth, Stanley Tucci, Pippa Haywood, Peter MacQueen
Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie chwili. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę.

23 września 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

w co graja ludzie

W co grają ludzie?

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Seurapeli) komedia, Finlandia (117 min.)
reż. Jenni Toivoniemi
wyst.: Eero Milonoff, Emmi Parviainen, Laura Birn, Christian Hilborg
Grupa dobrych przyjaciół postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak? Z pewnością, zwłaszcza, że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

30 września 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

aida

Aida

WDK w RCK

MFF w Wenecji – 2 x Nagroda Specjalna, FILM INDEPENDENT – najlepszy film zagraniczny, nominacje do OSCARA i BAFTY

(Quo vadis, Aida?) dramat, Austria, Francja, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Turcja, Rumunia, Afganistan, Bośnia i Hercegowina (104 min.)
reż. Jasmila Žbanić
wyst.: Jasna Duričić, Izudin Bajrović, Boris Ler, Dino Bajrović
To był szok, który nauczył nas, że świat może wywrócić się do góry nogami w ciągu jednej chwili. Życie jest kruche. System jest kruchy. To poczucie stale mi towarzyszy. – mówi Jasmila Žbanić, reżyserka nominowanej do Oscara, pokazywanej w Konkursie Festiwalu w Wenecji "Aidy". Podobnie jak w głośnej, nagrodzonej przed laty Złotym Niedźwiedziem na Berlinale "Grbavicy", również i w swoim najnowszym filmie Žbanić podejmuje temat wojny w byłej Jugosławii. A dokładnie masakry w Srebrenicy, gdzie ponad 8 tysięcy bośniackich muzułmanów, mężczyzn i chłopców, zostało zamordowanych przez Serbów na oczach żołnierzy międzynarodowych sił pokojowych.

Ale ta wojna jest inna, bo widziana oczami kobiet: reżyserki i jej tytułowej bohaterki, tłumaczki, desperacko próbującej nazwać i powstrzymać wydarzenia, których grozy nikt nie chce przyjąć do wiadomości. Aida (warta wszystkich nagród, wybitna kreacja Jasny Đuričić) pracuje w bazie ONZ, wokół której gromadzą się tysiące cywilów. Szukając w tłumie męża i synów, wierzy, że uda jej się kogoś przekonać, komuś wytłumaczyć, wybłagać jeden podpis, wynegocjować życie. Ta wstrząsająca, chwytająca za gardło, do głębi poruszająca opowieść o samotności ofiary zbiera rewelacyjne recenzje i rozpala emocje widzów. Opowieść Žbanić ma tak ogromną siłę również dlatego, że okazuje się do szpiku kości współczesna.

30 września 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

tajemnice saint tropez

Tajemnice Saint-Tropez

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Mystère à Saint-Tropez) komedia kryminalna, Francja (90 min.)
reż. Nicolas Banamou
wyst.: Christian Clavier, Benoît Poelvoorde, Thioerr Lhermitte, Rosy de Palma
Każdego lata luksusowa rezydencja miliardera Tranchanta i jego żony Eliane gromadzi najznamienitszych gości z całego kraju. Jednak tym razem w nadmorskiej willi pełnej gwiazd i rekinów biznesu nic nie idzie tak, jak powinno. Najpierw tajemniczy wypadek samochodowy, a potem groźby szantażysty – wszystko to sprawia, że Tranchant wraz z małżonką postanawiają wynająć prywatnego detektywa. Niestety trwa sezon urlopowy i do dyspozycji pary pozostaje wyłącznie arogancki i skrajnie niekompetentny Boullin, który, by złapać przestępcę i rozwiązać zagadkę, postanawia podszywać się pod nowo zatrudnionego lokaja bogaczy. Plan detektywa wydaje się doskonały, jednak wkrótce zamieni on wakacje celebrytów w piekło i wywołała chaos, jakiego Saint-Tropez dotąd nie widziało.

7 października 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

susza

Susza

WDK w RCK

(The Dry) kryminał, thriller, Australia, USA (115 min.)
reż. Robert Connolly
wyst.: Eric Bana, Genevieve O’Reilly, Keir O’Donnell, John Polson
Detektyw Aaron Falk wraca do rodzinnego miasteczka po ponad dwudziestoletniej nieobecności, aby wziąć udział w pogrzebie swojego dawnego przyjaciela. Zgodnie z ustaleniami lokalnej policji, zmarły miał przed samobójczą śmiercią zamordować swoją żonę i dziecko. Jest jednak coś, co od początku nie zgadza się w tej historii. Aaron zostaje w miasteczku kilka dni dłużej, by dowiedzieć się, co wydarzyło się naprawdę. W toku śledztwa okazuje się, że sprawa może mieć związek z wydarzeniami sprzed dwudziestu lat i tajemniczym utonięciem młodej dziewczyny, z powodu którego lata temu Falk musiał opuścić miasto.

7 października 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

druga polowa

Druga połowa

KINO PRZED HEJNAŁEM

SEAN WYJĄTKOWO O GODZ. 10.00

komedia romantyczna, Polska (93 min.)
reż. Łukasz Wiśniewski
wyst.: Marianna Zydek, Maciej Musiał, Jacek Knap, Cezary Pazura
Młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona nowo poznanym mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi złe fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko - kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu – Jarosława Kota – który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan "3 x Z" - i chcąc "Zaskoczyć, Zauroczyć i Zaimponować" Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji?

14 października 2021, godz. 10.00

bilet: 10 zł

zupa nic

Zupa nic

WDK w RCK

komedia obyczajowa, Polska (94 min.)
reż. Kinga Dębska
wyst.: Kinga Preis, Adam Wopronowicz, Ewa Wiśniewska, Barbara Papis
Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią, która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek i Elżbieta. On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi. Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

14 października 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

uslane rozami

Usłane różami

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Le fine fleur) komedia, Francja (95 min.)
reż. Pierre Pinaud
wyst.: Catherine Frot, Manel Foulgoe, Fatsah Bouyahmed, Olivia Côte
Eve Vernet była niegdyś prawdziwą królową róż. Od dziecka zanurzona w barwnym świecie kwiatów, poznała tajniki zawodu hodowcy dzięki swojemu ojcu. Zachowaniu jego spuścizny poświęciła całe życie. Niestety, mimo powszechnego uznania i wielu nagród, firma tonie w długach i jest na skraju upadku. Aby uratować różane imperium, Eve zatrudnia trójkę nowych pracowników. Jednak wkrótce okazuje się, że nikt z nich nie ma zielonego pojęcia o ogrodnictwie. Przetrwanie rodzinnego dziedzictwa wydaje się coraz bardziej niepewne.

20 października 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

wojna z dziadkiem

Wojna z dziadkiem

KINO PRZED HEJNAŁEM

(The War with Grandpa) komedia, familijny, USA (98 min.)
reż. Tom Hill
wyst.: Robert De Niro, Oakes Fegley, Ulma Thruman, Rob Riggle, Jeane Seymour
Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że jego ukochany dziadek Ed zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa długo, bo okazuje się, że starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę! Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem. Zamiast poddać się, próbuje wyrównać rachunki, w czym pomagają mu stary druh Jerry oraz gotowa na wszystko Diane. Kiedyś Ed i wnuczek byli świetnymi kumplami, dziś wstąpili na wojenna ścieżkę. Kto okaże się zwycięzcą w tym zaciętym starciu pokoleń?

21 października 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

pierwsza krowa

Pierwsza krowa

WDK w RCK

Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Florydy, San Francisco, Nowego Jorku i 28 nominacji

(First Cow) dramat, USA (121 min.)
reż. Kelly Reichardt
wyst.: John Magaro, Orion Lee, Toby Jones, Ewen Bremner
Kelly Reichardt bierze przykład z samego Roberta Bressona i tworzy własną wersję "Na los szczęścia, Baltazarze", zamieniając przekazywanego z rąk do rąk osiołka na samotną krowę - pierwszą, która pojawia się w XIX-wiecznym Oregonie. Choć jej zamożny brytyjski właściciel potrzebuje tylko odrobiny mleka do swojej popołudniowej herbaty, to para prostych przybyszów ma nieco inne plany wobec niej. Chiński imigrant i nieśmiały, aspirujący piekarz Cookie zakradają się nocą do stojącego spokojnie zwierzęcia. Już wkrótce po ich nielegalne wypieki ustawia się kolejka szukających lepszego życia traperów.

21 października 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

lassie wroc

Lassie, wróć!

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Lassie – abenteuerliche Reise) przygodowy, familijny, Niemcy (96 min.)
reż. Hanno Olderdissen
wyst.: Nico Marischka, Sebastian Beezel, Anna Maria Mϋhe, Bella Bading
Historia najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla. Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Ale nie tylko ona wpada na podobny pomysł. Również Flo, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.

28 października 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

nomadland

Nomadland

WDK w RCK

3 x OSCAR, 2 x ZŁOTY GLOB, 4 x BAFTA, MFF w Wenecji – ZŁOTY LEW i Nagroda Fair Play Cinema, 4 x CRITICS CHOICE, 4 x FILM INDEPENDENT, 4 x nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych… 59 nagród, 37 nominacji.

dramat, Niemcy, USA (107 min.)
reż. Chloé Zhao
wyst.: Frances McDormand, David Strathairn, Linda May, Swankie
Fern pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek. "Nomadland", trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

28 października 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

wyszynski

Wyszyński – zemsta czy przebaczenie

KINO PRZED HEJNAŁEM

biograficzny, dramat, wojenny, Polska (90 min.)
reż. Tadeusz Syka
wyst.: Ksawery Szlenkier, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Kawiorska, Marcin Kwaśny
Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem "Radwan II". Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół.

4 listopada 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

zeby nie bylo sladow

Żeby nie było śladów

WDK w RCK

dramat, Polska (160 min.)
reż. Jan P. Matuszyński
wyst.: Tomasz Ziętek, Sandra Korzeniak, Jacek Braciak, Agnieszka Grochowska
Polska, 1983 roku. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania.
Jednak gdy ponad 20 tysięcy ludzi przemaszeruje przez ulice Warszawy za trumną Przemyka, władza decyduje się użyć wszelkich narzędzi przeciwko świadkowi i matce zmarłego, aby ich skompromitować i zapobiec złożeniu przez Jurka zeznań w sądzie.

4 listopada 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

malzenstwo na skroty

Małżeństwo na skróty

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Long Story Short) komedia romantyczna, Australia (90 min.)
reż. Josh Lawson
wyst.: Rafe Spall, Zahra Newman, Ronny Chieng, Dena Kaplan
Teddy jest przekonany, że na wszystko ma jeszcze mnóstwo czasu i staje się mistrzem odwlekania spraw "na później". Pewnego dnia jego życie zmienia się na zawsze. W dzień po ślubie z ukochaną, Teddy budzi się i odkrywa, że przemieścił się w czasie. Jest teraz rok później, a on i jego żona Leanne mają właśnie obchodzić swoją pierwszą rocznicę. Co więcej – ukochana Teddy’ego jest w ciąży, a on nic nie pamięta. Uwięziony w zakrzywionym czasie mężczyzna odkrywa, że każde kilka minut przenosi go o rok do przodu. Przez to zawirowanie i związane z nim liczne kłopoty, jego małżeństwo zaczyna wisieć na włosku. Z pomocą najlepszego przyjaciela Sama, Teddy próbuje naprawić swoje życie, które dosłownie przelatuje mu przed oczami.

10 listopada 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

jak rozmawiac z psem

Jak rozmawiać z psem

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Think Like a Dog) komedia, familijny, USA, Wielka Brytania, Chiny (91 min.)
reż. Gil Junger
wyst.: Gabriel Bateman, Josh Duhamel, Megan Fox, Madison Horcher
Oliver ma 12 lat i jest technologicznym geniuszem. Jego najlepszym przyjacielem jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka. To się jednak zmieni! Pewnego dnia Oliver przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać. Szybko się okazuje, że ta dwójka ma ze sobą mnóstwo wspólnego, a na pierwszym miejscu jest miłość do naleśników! Za rogiem czyha jednak niebezpieczeństwo – na trop chłopca i jego psa wpadają podejrzani ludzie, którym bardzo zależy na poznaniu tajników telepatycznego eksperymentu. Oliver i Henry ruszają do akcji! Zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni.

18 listopada 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

wesele

Wesele

WDK w RCK

dramat, Polska (135 min.)
reż. Wojciech Smarzowski
wyst.: Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Mateusz Więcławek
Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży, zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek, tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk, do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia.

18 listopada 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

10 dni z tata

10 dni z tatą!

KINO PRZED HEJNAŁEM

(10 jours sans maman) komedia, Francja (104 min.)
reż. Ludovic Bernard
wyst.: Franck Dubosc, Aure Atika, Alice David, Alexis Michalik
Antoine jest dyrektorem HR w dużej, międzynarodowej firmie. Pewnego dnia jego żona – Isabelle postanawia wyjechać na wakacje i zostawić dom i czwórkę dzieci pod opieką męża. Antoine, dla którego zarządzanie ludźmi to bułka z masłem, godzi się bez wahania. Nie docenia jednak chaosu i bałaganu, jaki może spowodować gromadka psotnych dzieciaków. Czy zdany wyłącznie na siebie dyrektor korporacji zdoła przetrwać dziesięć dni w samym środku rodzinnego piekła?

25 listopada 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

najmro

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

WDK w RCK

komedia, akcja, Polska (96 min.)
reż. Mateusz Rakowicz
wyst.: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Marta Wągrocka
Komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie "Najmro" wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

25 listopada 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

ostatni pojedynek

Ostatni pojedynek

WDK w RCK

(The Last Duel) dramat historyczny, USA, Wielka Brytania (152 min.)
reż. Ridley Scott
wyst.: Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer, Ben Affleck
Wytwórnia 20th Century Studios i reżyser-wizjoner Ridley Scott przedstawiają "Ostatni pojedynek" - trzymającą w napięciu opowieść o zdradzie i zemście, rozgrywającą się w brutalnej scenerii czternastowiecznej Francji. Ta oparta na autentycznych wydarzeniach historyczna epopeja obala przekonania na temat ostatniego pojedynku sądowego pomiędzy Jeanem de Carrouges i Jacquesem Le Gris - dwoma przyjaciółmi, którzy stali się zaciekłymi rywalami.

2 grudnia 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

malzenstwo na skroty

Małżenstwo na skróty

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Long Story Short) komedia romantyczna, Australia (90 min.)
reż. Josh Lawson
wyst.: Rafe Spall, Zahra Newman, Ronny Chieng, Dena Kaplan
Teddy jest przekonany, że na wszystko ma jeszcze mnóstwo czasu i staje się mistrzem odwlekania spraw "na później". Pewnego dnia jego życie zmienia się na zawsze. W dzień po ślubie z ukochaną, Teddy budzi się i odkrywa, że przemieścił się w czasie. Jest teraz rok później, a on i jego żona Leanne mają właśnie obchodzić swoją pierwszą rocznicę. Co więcej – ukochana Teddy’ego jest w ciąży, a on nic nie pamięta. Uwięziony w zakrzywionym czasie mężczyzna odkrywa, że każde kilka minut przenosi go o rok do przodu. Przez to zawirowanie i związane z nim liczne kłopoty, jego małżeństwo zaczyna wisieć na włosku. Z pomocą najlepszego przyjaciela Sama, Teddy próbuje naprawić swoje życie, które dosłownie przelatuje mu przed oczami.

9 grudnia 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

wszystkie nasze strachy

Wszystkie nasze strachy

WDK w RCK

FPFF w Gdyni: 3 x ZŁOTE LWY, DON KICHOT – Nagroda Polskiej Federacji DKF, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Jury Młodzieżowego

dramat, Polska (90 min.)
reż. Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt
wyst.: Dawid Ogrodnik, Maria Maj, Andrzej Chyra, Jacek Poniedziałek
Daniel jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

9 grudnia 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

piete kuhr

Piete Kuhr

dokumentalny, Polska
reż. Paweł Różycki
Piete Kuhr, a właściwie Elfriede Alice Kuhr to niemiecka tancerka, aktorka, pisarka, która urodziła się w 1902 roku w Pile. Tu uczyła się w miejskim liceum Cesarzowej Augusty Wiktorii, a w 1917 roku rozpoczęła pracę w miejskim domu dziecka. W latach 1914-1918 pisała dziennik, w którym zawarła informacje na temat Piły, swojej rodziny i przyjaciół, ale także przedstawiła niezwykle dojrzałe spojrzenie na temat wojny, propagandy i edukacji.

13 grudnia 2021, godz. 18.00

wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie RCK

polozna

Położna

POKAZ SPECJALNY

dokumentalny, Polska (54 min.)
reż. Maria Stachurska
Opowieść o bohaterce okresu okupacji – Stanisławie Leszczyńskiej. Przedwojenna położna, pomagająca żydom z łódzkiego getta, została pojmana przez gestapo zesłana do obozu w Oświęcimiu. Tutaj rozpoczęła się jej misja: odbierać porody w najmroczniejszym miejscu na Ziemi. Dokument Marii Stachurskiej stanowi próbę odpowiedzi na pytanie o źródło siły osoby walczącej o godność człowieka w skrajnie nieludzkich okolicznościach. Relacje i archiwalne materiały, ilustrowane muzyką Michała Lorenca, tworzą portret akuszerki, której powołanie było silniejsze, niż rozkazy doktora Mengele.

14 grudnia 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

swieta swieta i po swietach

Święta, święta i po świętach

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Três Verões) komediodramat, Brazylia, Francja (94 min.)
reż. Sandra Kogut
wyst.: Regina Casé, Rogerio Fróes, Gisele Fróes, Jéssica Ellen
Dla pięćdziesięciokilkuletniej Mady nie ma rzeczy niemożliwych. To jedna z tych bohaterek, które potrafią wyjść obronną ręką z każdej, nawet najtrudniejszej opresji, a wszelkie problemy, jakie stają na jej drodze, zbywa niewinnym uśmiechem, za którym kryje się sprytny plan. Kobieta pracuje dla bogatej rodziny z Rio de Janeiro, doglądając ich luksusowej rezydencji. Dowodzi domowym personelem, załatwia niezbędne sprawunki, opiekuje się schorowanym nestorem rodu, a po godzinach marzy o rozkręceniu własnego interesu. Liczy, że w realizacji celu pomoże jej stojący na czele familii wpływowy Edgar. Sytuacja zmienia się diametralnie z chwilą, gdy do rezydencji wchodzi policja, a mężczyzna zostaje podejrzany o udział w największej aferze korupcyjnej w historii Brazylii. W jednej chwili Madá, podobnie jak pozostały personel, pozbawiona zostaje pracy i wynagrodzenia. Coś, co dla wielu byłoby powodem do załamania, dla rezolutnej i zuchwałej bohaterki okaże się niespodziewaną szansą.

16 grudnia 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

moje wspaniale zycie

Moje wspaniałe życie

WDK w RCK

ZŁOTE LWY FPFF w Gdyni dla najlepszego reżysera, 2 x OFF CAMERA: za najlepszą rolę żeńską i najlepszą rolę męską

komedia obyczajowa, Polska (100 min.)
reż. Łukasz Grzegorzek
wyst.: Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska
Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – Joanna – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie "wspaniałe". To historia kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?

16 grudnia 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

bo we mnie jest seks

Bo we mnie jest seks

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

ZŁOTE LWY FPFF w Gdyni na nalepszą rolę kobiecą

biograficzny, obyczajowy (95 min.)
reż. Katarzyna Klimkiewicz
wyst.: Maria Dębska, Leszek Lichota, Krzysztof Zalewski–Brejdygant, Bartłomiej Kotschedoff
Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem i Luckiem, kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

18 grudnia 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

ainbo strazniczka amazonii

Ainbo - strażniczka Amazonii

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Ainbo: Spirit of the Amazon) animowany, familijny, przygodowy, Peru, USA (84 min.)
reż. Richard Claus, Jose Zelada
Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta - pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

30 grudnia 2021, godz. 11.00

bilet: 10 zł

cmon cmon

C'mon C'mon

WDK w RCK

dramat, USA (108 min.)
reż. Mike Mills
wyst.: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman, Scoot McNairy
Wielki powrót Mike'a Millsa, twórcy niezapomnianych "Debiutantów", a także Joaquina Phoenixa, który w "C'mon C'mon" zagrał swoją pierwszą od czasów "Jokera" rolę – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany. Phoenix wciela się w "C'mon C'mon" w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

30 grudnia 2021, godz. 18.00

bilet: 15 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj