fbpx

Repertuar kino

  • Start date: 01-01-20 00:00
  • Place: kino
batman

Batman

KINO PLENEROWE

Film na dobre zakończenie wakacji

(The Batman) akcja, Sci-Fi, USA (176 min.)
reż. Matt Reeves
wyst.: Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Colin Farrell, Jeffry Wright, Paul Dano
Dwa lata pod postacią Batmana i strach w sercach kryminalistów sprawiły, że Bruce Wayne ujrzał najmroczniejsze oblicze Gotham City. Mając u boku jedynie garstkę zaufanych sojuszników - w tym Alfreda Pennywortha i porucznika Jamesa Gordona - i występując przeciwko sitwie skorumpowanych urzędników oraz osobistości, samotny mściciel stał się w mniemaniu obywateli miasta jedynym obrońcą sprawiedliwości. Nieznany zabójca w sadystyczny i wyrachowany sposób nęka elitę Gotham. Największy Detektyw Świata, kierując się zaszyfrowanymi wiadomościami, trafia do półświatka. Tam w trakcie swojego śledztwa spotyka takie postacie jak Selina Kyle, zwana Kobietą-Kot, Oswald Cobblepot, czyli Pingwin, Carmine Falcone i Edward Nashton, aka Człowiek-Zagadka. Wreszcie dowody zaczynają się konkretyzować, a zamiary sprawcy stają się jasne. Batman zostaje zmuszony do szukania nowych sprzymierzeńców, żeby zdemaskować winowajcę i położyć kres nadużywaniu władzy i korupcji, od dawna nękających Gotham City.

1 września 2023, godz. 20.30

Bulwary Châtellerault

pierwszy dzien mojego zycia

Pierwszy dzień mojego życia

WDK w RCK

(Il primo giorno della mia vita) komedia, Włochy (121 min.)
reż. Paolo Genovese
wyst.: Toni Servillo, Valerio Mastandrea, Margherita Buy, Sara Serraiocco
Film opowiada o grupie osób, które tuż przed popełnieniem samobójstwa spotykają pewnego tajemniczego mężczyznę (w tej roli Toni Servillo). Nieznajomy namawia ich do zawarcia paktu. Przez tydzień cała czwórka będzie miała przywilej obserwowania siebie z zewnątrz. Mężczyzna pokaże im, co się stanie, gdy odejdą, co zostawią, co stracą, jaka będzie reakcja przyjaciół i krewnych, zobaczą spełnione życzenia, z których już zrezygnowali. Po siedmiu dniach będą musieli podjąć ponownie decyzję. Czy to, co zobaczyli, przekona ich, że przed nimi pierwszy dzień nowego życia?

7 września 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

integracja

20. Europejski Festiwal Filmowy w Koszalinie
"INTEGRACJA TY I JA"

12 września 2023, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

osiem gor

Osiem gór

WDK w RCK

MFF w Cannes – Nagroda Jury, 4 x DAVID DI DONATELLO, MFF w Valladolid – Nagroda za najlepsze zdjęcia i Nagroda Specjalna, MANAKI BROTHERS – Złota Kamera

(Le otto montage) dramat, Włochy, Belgia, Francja (147 min.)
reż. Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch
wyst.: Luca Marinelli, Alessandro Borghi, Elena Lietti
Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

14 września 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

alibi.com 2

Alibi.com 2

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komedia, Francja (88 min.)
reż. Philippe Lacheau
wyst.: Philippe Lacheau, Elodie Fontan, Tarek Boudali, Julien Arruti
Greg zbudował na kłamstwie dochodowy biznes. Pomysł był prosty: jeśli skaczesz na boki, migasz się w pracy albo unikasz dłużników, zgłoś się do Alibi.com. To firma, która specjalizuje się w profesjonalnym wciskaniu ściemy. Odkąd jednak Grega trafiła strzała amora, postanowił żyć w prawdzie, co najmniej do ślubu. Pomysł piękny, ale jak się wkrótce okaże, bardzo kłopotliwy. Greg zdążył już nawciskać swojej ukochanej i przyszłym teściom tyle kitu o własnej rodzinie, że teraz nie może pozwolić, by wszystko wyszło na jaw. W związku z tym wpada na szalony pomysł. Zorganizuje jednocześnie dwa wesela – jedno dla teściów, a drugie dla rodziców. Na weselu dla teściów pojawią się podstawieni rodzice Grega, a na tym drugim – fałszywa panna młoda. Problem w tym, że na obu musi być obecny prawdziwy Greg. Ta piętrowa konstrukcja ściem jest tak niestabilna, że nawet dziecko wie, iż coś tu musi pójść nie tak.

20 września 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

chlopiec z niebios

Chłopiec z niebios

WDK w RCK

MFF w Cannes – Złota Palma za scenariusz

(Boy from Heaven) thriller, Szwecja, Finlandia, Francja, Dania (120 min.)
reż. Tarik Saleh
wyst.: Tawfeek Barhom, Fares Fares, Mohammad Bakri, Makram Khoury
Adam, chłopak z małej rybackiej wioski, przyjeżdża na prestiżowe stypendium do Kairu. Gdy staje się świadkiem tajemniczego zabójstwa kolegi, zostaje wplątany w śmiertelnie niebezpieczną intrygę. Zmuszony do współpracy, zgadza się przeniknąć do Bractwa Muzułmańskiego — jednej z najpotężniejszych organizacji islamu, która nie zawaha się przed niczym, żeby chronić swoje tajemnice. Aby przeżyć, Adam bardzo szybko będzie musiał opanować reguły gry niezwykle brutalnego świata, wkraczając na ścieżkę, z której nie ma już powrotu.

21 września 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

vermeer blisko mistrza

Vermeer. Blisko mistrza

WDK w RCK

(Close to Vermeer) dokumentalny, Holandia (79 min.)
reż. Suzanne Raes
Bohaterem tego fascynującego dokumentu jest człowiek, który potrafił stworzyć wszechświat w rogu pokoju i jak nikt umiał uchwycić i uwiecznić ulotne, intymne chwile - Johannes Vermeer, jeden z największych malarzy w historii. Zgodnie z obietnicą w tytule, „Blisko mistrza" zdejmuje słynne dzieła ze ścian, wyjmuje z ram i zabiera do laboratorium, by ukazać nam w zbliżeniu oszałamiające detale – na przykład „Dziewczyny z perłą" - i odsłonić ukryte pod farbą warstwy. Twórcy pozwalają nam tez zajrzeć za kulisy najgłośniejszej wystawy tego roku, na której amsterdamskie Rijksmuseum zgromadziło większość z istniejących 35 obrazów genialnego Holendra.

28 września 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

cicha dziewczyna

Cicha dziewczyna

WDK w RCK

2 x KRYSZTAŁOWY NIEDŹWIEDŹ na Berlinale '22, EUROPEJSKA NAGRODA FILMOWA, 8 x IFA (Irlandzka Nagroda Filmowa i Telewizyjna), MFF w Valladolid – SREBRNY KŁOS, Nagroda Publiczności, Nagroda Specjalna, nominacja do OSCARA

(An Cailín Ciúin) dramat, Irlandia (94 min.)
reż. Colm Bairéad
wyst.: Catherine Clinch, Carrie Crowley, Andrew Bennett, Michael Patric
Opowieść o 9-letniej Cáit, która mieszka w wielodzietnej, ubogiej rodzinie. Po tym jak jej matka kolejny raz zachodzi w ciążę, dziewczynka trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona Cáit zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu. Nagrodzony na Berlinale film w niezwykły sposób kreuje atmosferę, znakomicie operuje niedopowiedzeniem i hipnotyzuje pracą kamery. Jest to ciepła, przejmująca opowieść o nieoczywistych, budujących się więzach między dzieckiem i dorosłymi, a także o niewinności dzieciństwa.

5 października 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

bestie

Bestie

WDK w RCK

CEZAR, 9 x GOYA, MFF w San Sebastian – Nagroda Publiczności, MFF w Chicago – SREBRNY HUGON

(As bestas) dramat, thriller, Hiszpania, Francja (137 min.)
reż.: Rodrigo Sorogoyen
wyst.: Marina Foïs, Denis Ménochet, Luis Zahera, Diego Anido
Vincent i Olga to spokojna francuska para, która osiedliła się w jednej z galicyjskich wiosek. Wiodą tam niespieszne życie, zajmując się uprawą warzyw oraz renowacją opuszczonych domów. Codzienna sielanka ma jednak też swoje mroczne strony. Zwłaszcza, że relacje pary bohaterów z miejscowymi nie układały się nigdy tak, jak by sobie tego życzyli. Sąsiedzki konflikt z porywczymi braćmi Xanem i Lorenzo wzmaga na sile, gdy para decyduje się podjąć niepopularną w okolicy decyzję. Ku ich zaskoczeniu z pozoru nie aż tak istotna różnica zdań ma dużo większe konsekwencje, niż mogliby się tego spodziewać. Napięcie w wiosce niebezpiecznie narasta, dochodząc do momentu, z którego nie już odwrotu.

12 października 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

moja zbrodnia

Moja zbrodnia

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Mon críme) komedia kryminalna, Francja (102 min.)
reż. François Ozon
wyst.: Nadia Tereszkiewicz, Rebecca Marder, Isabelle Huppert, Fabrice Luchini
Paryż, lata 30. Madeleine to młoda aspirująca aktorka bez grosza przy duszy. Kobieta zostaje oskarżona o zamordowanie słynnego producenta, który pod pretekstem zawodowej propozycji próbował ją wykorzystać. Kiedy wydaje się, że Madeleine stoi na straconej pozycji, z pomocą przychodzi jej przyjaciółka, prawniczka Pauline. Oparta na podstępie strategia sprawia, że wygrywają batalię sądową. Los Madeleine kompletnie się odmienia. Przebiera w zawodowych propozycjach, jest na ustach całego miasta. Jej sława nie wszystkim jednak się podoba, zwłaszcza zdetronizowanej gwieździe kina niemego Odette Chaumette.

18 października 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

georgie ma sie dobrze

Georgie ma się dobrze

WDK w RCK

FF Sundance – Główna Nagroda Jury

(Scrapper) komediodramat, Wielka Brytania (84 min.)
reż. Charlotte Regan
wyst.: Lola Campbell, Alin Uzun, Harris Dickinson, Cary Crankson
Chociaż Georgie ma dopiero 12 lat, potrafi poradzić sobie w każdych warunkach. Po śmierci matki postanowiła udawać, że mieszka z wujkiem. Zarabia na życie, kradnąc rowery z najbliższym kumplem – Alim. Mieszkając na przedmieściach Londynu, nikomu nie może w pełni zaufać. Kiedy nagle pojawia się w jej życiu ojciec, Jason, Georgie nie wita go z otwartymi ramionami. Powoli zaczynają oswajać się ze swoją obecnością i zbliżać, co z humorem ogrywa aktorski duet Loli Campbell i Harrisa Dickinsona (gwiazdy "W trójkącie" Rubena Ostlunda). W efekcie otrzymujemy szaloną historię przyjaciół, którzy przy okazji stają się rodziną.

19 października 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

zielona granica

Zielona granica

WDK w RCK

MFF w Wenecji – Nagroda Specjalna Jury, Nagroda Arca Cinemagiovani, Nagroda Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF)

dramat, Polska, Czechy, Francja, Belgia (147 min.)
reż. Agnieszka Holland
wyst.: Jalal Altawil, Maja Ostaszewska, Behi Djanati Atai, Tomasz Włosok
Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu, nie wiedząc, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej. W Polsce los zetknie ich z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem. Rozgrywające się wokół wydarzenia zmuszą ich wszystkich do postawienia sobie na nowo pytania — czym jest człowieczeństwo?

26 października 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj