fbpx

Repertuar kino

  • Start date: 01-01-20 00:00
  • Place: kino
orzel ostatni patrol

Orzeł. Ostatni patrol

KINO PRZED HEJNAŁEM

4 x ZŁOTE LWY FPFF w Gdyni

dramat wojenny, Polska (104 min.)
reż. Jacek Bławut
wyst.: Tomasz Ziętek, Mateusz Kościukiewicz, Antoni Pawlicki, Filip Pławiak
Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP "Orzeł". Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca "Rio De Janeiro". Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. To co wydarzy się w kolejnych dniach przejdzie do historii i napisze legendę najsłynniejszego z polskich okrętów.

1 grudnia 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł zbiorowy

baby broker

Baby Broker

WDK w RCK

ZŁOTA PALMA i Nagroda Jury Ekumenicznego MFF w Cannes

(Beu-ro-keo) dramat, Korea Południowa (129 min.)
reż. Hirokazu Koreeda
wyst.: Kang-ho Song, Dong-won Gang, Doona Bae, Ji-eun Lee
Sang-hyun i jego przyjaciel Dong-soo żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka. Młoda dziewczyna odkrywa ich plan i chce zgłosić sprawę na policję. Porywacze przekonują ją jednak, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woo-sunga, więc dziewczyna postanawia wyruszyć z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Wkrótce okazuje się, że ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety. Okazuje się, że każdy ma coś na sumieniu…

1 grudnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

swiateczna niespodzianka

Świąteczna niespodzianka

i po filmie - słodkie spotkanie z Mikołajem

(Teddybjørnens jul) świąteczny, familijny, Norwegia (90 min.)
reż. Andrea Eckerbom
Nie wszystkie misie zapadają w zimowy sen.
A w tym, jednym naprawdę można się zakochać, szczególnie że, potrafi mówić ludzkim głosem. I to nie tylko w Wigilię.
Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, nasz miś ma inne plany gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Teraz Marianna ma czas tylko do Świąt aby przekonać misia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Zapraszamy Was na prawdziwe, Świąteczne Miś…sion impossible!

6 grudnia 2022, godz. 10.00, 12.30, 17.00

7 grudnia 2022, godz. 10.00

bilet: 14 zł, 12 zł zbiorowy

emigranci

Emigranci

KINO PRZED HEJNAŁEM

ZŁOTE ŻUKI Szwedzkiego Instytutu Filmowego

(Utvandrarna) dramat historyczny, Szwecja, Dania, Nowa Zelandia, Norwegia (148 min.)
reż. Erik Poppe
wyst.: Lisa Carlehed, Gustaf Skarsgård, Tove Lo, Sofia Helin
Film na podstawie bestsellerowej książki Vilhelma Moberga wydanej w 1949 r. To opowieść o fali emigracji ze Szwecji za ocean z lat 1840-1850. Skandynawowie opuszczali swoje domy w nadziei na lepsze życie. Rodzina Kristiny również postanowiła zawalczyć o przyszłość i podobnie jak inni zdecydowała się na trudną i niebezpieczną wyprawę przez Atlantyk.

8 grudnia 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł zbiorowy

klondike

Klondike

WDK w RCK

Ukraiński kandydat do OSCARA, Nagroda Jury Ekumenicznego i Nagroda Publiczności MFF w Berlinie

dramat wojenny, Ukraina, Turcja (100 min.)
reż. Maryna Er Gorbach
wyst.: Oksana Cherkashyna, Sergey Shadrin, Oleg Scherbina, Oleg Shevchuk
Donbas, 2014 rok. Początek rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przerażający, przejmujący portret ludzkiej desperacji, a także wiary w siłę prawa i nadziei na lepsze jutro. Podążamy śladem pary spodziewającej się dziecka, której świat dosłownie zawalił się na głowę. W środku nocy fragment zestrzelonego samolotu zburzył ścianę domu Irki i Tolika. Jednak zamiast uciekać z kraju tak jak najbliżsi sąsiedzi, oni postanawiają zostać i przetrwać w coraz trudniejszych warunkach. Nawet gdy do drzwi pukają żołnierze armii rosyjskiej… Nagrodzony na Sundance i w Berlinie porażający film, który w obecnych czasach oddziałuje na widza jeszcze bardziej, otwierając oczy na to, co dzieje się na arenie międzynarodowej. Znakomicie wyreżyserowany i zainscenizowany, sprawia, że dzielimy wszystkie emocje bohaterów, a finałowe sekwencje robią tak silne wrażenie, że wstrzymujemy oddech.

8 grudnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

listy do m 5

Listy do M. 5

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komedia romantyczna, Polska (114 min.)
reż. Łukasz Jaworski
wyst.: Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Agnieszka Dygant, Stanisława Celińska
"Listy do M." powracają z 5. częścią wigilijnej opowieści. W kolejnej odsłonie zobaczymy świąteczne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem? Melowi jak zwykle nic nie wychodzi. Zbieg okoliczności sprawia, że staje się bohaterem mimo woli, a jego nie zawsze kryształowy charakter znowu zostaje wystawiony na próbę. Wojciech, który nie czuje wszechobecnej radosnej atmosfery, spotyka na swojej drodze kogoś, kto zmienia jego świąteczne plany. Z kolei Karina i Szczepan uwikłają się w walkę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. Przekonają się czy z rodziną rzeczywiście dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach.

14 grudnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

swiateczny cud

Świąteczny cud

KINO PRZED HEJNAŁEM

3 x ZŁOTE ŻUKI Szwedzkiego Instytutu Filmowego

(Sagan om Karl – Bertie Jonssons julafton) komediodramat, Szwecja (104 min.)
reż. Hannes Holm
wyst.: Simon Larsson. Sonja Holm, Jonass Karlsson, Jennie Silfverhjelm
W niewielkim szwedzkim mieście trwa Boże Narodzenie. Dużo śniegu, piękne światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzą magiczną atmosferę. Nastoletni Karl pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

15 grudnia 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł ulgowy

menu

Menu

WDK w RCK

czarna komedia, USA (106 min.)
reż. Mark Mylod
wyst.: Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult, Hong Chau
Młoda para wybiera się na odległą wyspę, do ekskluzywnej restauracji. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest takie jakim się wydaje a w menu czekają zaskakujące niespodzianki.

15 grudnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

kosmiczna przygoda allana

Kosmiczna przygoda Allana

KINO PRZED HEJNAŁEM

Na KONIEC ROKU – dla CAŁEJ RODZINY

(Lille Allan – Den menneskelige antenne) familijny, animowany, Dania (80 min.)
reż. Amalie Næstby Fick
Allan ma nieciekawą perspektywę wakacji. Jego rodzice się rozwiedli i teraz mieszka tylko z ojcem na osiedlu gdzie nie ma żadnych przyjaciół. Jest tak zrezygnowany, że zgadza się pomóc swemu zdziwaczałemu sąsiadowi Hugo, który ma obsesję na punkcie UFO. Allan ma być dla niego ludzką anteną służącą nawiązania kontaktu z obcymi z kosmosu. I wtedy pojawia się Majka - stuprocentowa kosmitka, której UFO awaryjnie ląduje na Ziemi. Między Allanem i Majką nawiązuje się zupełnie nieoczekiwana, prawdziwa przyjaźń…

29 grudnia 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł ulgowy

bezmiar

Bezmiar

WDK w RCK

(L’immensità) dramat, Francja, Włochy (107 min.)
reż. Emanuele Crialese
wyst.: Penélope Cruz, Elena Arvigo, Rita De Donato, Carlo Gallo
Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś. Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu.

29 grudnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj