fbpx

Repertuar kino

  • Start date: 01-01-20 00:00
  • Place: kino
wszystko wszedzie naraz

Wszystko wszędzie naraz

WDK w RCK

7 x OSCAR, 2 x ZŁOTE GLOBY, 1 x BAFTA

(Everything Everywhere All at Once) komedia, akcja, sci-fi, USA (140 min.)
reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert
wyst.: Michelle Yeoh, Ke Huy Quan, Jamie Lee Curtis, Stephanie Hsu
Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do "multiwersum": sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę. Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom, to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście.

6 kwietnia 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

wlasciciele

Właściciele

KINO PRZED HEJNAŁEM

3 x CZESKI LEW

(Vlastníci) komediodramat, Czechy (96 min.)
reż. Jiří Havelka
wyst.: Tereza Ramba, Vojtĕch Kotek, Dagmar Havlová, Jiří Lábus
Komedia satyryczna z gwiazdorską obsadą, będąca kinowym debiutem cenionego reżysera teatralnego. Niemal cała akcja filmu rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, w trakcie zebrania wspólnoty mieszkaniowej pewnej praskiej kamienicy. Spotkanie grupy wyrazistych osobowości, z których każda ma własne pomysły, owocuje wieloma spięciami i groteskowymi sytuacjami.

13 kwietnia 2023, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł grupowy

noc 12 pazdziernika

Noc 12 października

WDK w RCK

6 x CEZAR

(La nuít du 12) dramat, kryminał, Francja, Belgia (115 min.)
reż. Dominik Moll
wyst.: Bastein Bouillon, Bouli Lanners, Theo Cholbi, Johann Dionnet
Prędzej czy później każdy policyjny śledczy trafia na sprawę, której nie potrafi rozwikłać i staje się ona dla niego rodzajem niezdrowej obsesji. Dla Yohana, świeżo upieczonego szefa wydziału kryminalnego w Grenoble, może nią okazać się tajemnicze morderstwo młodej dziewczyny imieniem Clara, do jakiego właśnie doszło na terenie będącym pod jego jurysdykcją. Ślady na miejscu zbrodni niewiele mówią zarówno o potencjalnym napastniku, jak i jego motywie. Rozpoczynają się rutynowe policyjne czynności, będące wstępem do dalszego, skomplikowanego śledztwa. Wraz z nowymi podejrzanymi, których przesłuchuje Yohan, obraz sprawy jedynie się zaciemnia, budząc w policjancie kolejne wątpliwości. Zwłaszcza że mężczyzna ma coraz większy problem z zachowaniem odpowiedniego dystansu do podjętego śledztwa. Bezradność miesza się z frustracją, gdy pomimo wytężonej pracy wciąż jedyną pewną informacją pozostaje fakt, że do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 12 października.

13 kwietnia 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

plan na milosc

Plan na miłość

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(What’s Love Got to Do with It?) komedia romantyczna, Wielka Brytania (108 min.)
reż. Shekhar Kapur
wyst.: Lily James, Shazad Latif, Shabara Azmi, Emma Thompson
Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe, filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z Internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath. Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima, sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć?

19 kwietnia 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

dzikie historie

Dzikie historie

KINO PRZED HEJNAŁEM
HISZPAŃSKIE KLIMATY - AIRES HISPANOS

4 x BAFTA, Nominacja do OSCARA, GOYA, MFF w San Sebastian i Dwa Brzegi – Nagroda Publiczności

(Relatos salvajes) czarna komedia, Argentyna, Hiszpania (122 min.)
reż. Damián Szifrón
wyst.: Ricardo Dárin, Oscar Martinez, Leonardo Sbaraglia, Erica Rivos
Dzika komedia, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą "dość!" i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. "Dzikie historie" ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla ("Babel"), to największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat.

20 kwietnia 2023, godz. 10.00

bilet: 14 zł, 12 zł grupowy

wszyscy wiedza

Wszyscy wiedzą

KINO PRZED HEJNAŁEM
HISZPAŃSKIE KLIMATY - AIRES HISPANOS

(Todos lo saben) dramat, kryminał, Hiszpania, Francja, Włochy, Argentyna, Niemcy (132 min.)
reż. Asghar Farhadi
wyst.: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Eduard Fernandez
Po wielu latach nieobecności Laura (Cruz) wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco (Bardem), swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Wszyscy są podejrzani.

20 kwietnia 2023, godz. 12.00

bilet: 14 zł, 12 zł grupowy

holy spider

Holy Spider

WDK w RCK

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, 11 x ROBERT (Duńska Akademia Filmowa)

thriller, Dania, Niemcy, Szwecja, Francja, Jordania, Włochy (116 min.)
reż. Ali Abbasi
wyst.: Mehdi Bajestani, Zar Amir-Ebrahimi, Arash Ashitani, Sina Paravaneh
Oparty na faktach thriller w duchu filmów Davida Finchera, a jednocześnie bezkompromisowy obraz współczesnego Iranu. "Holy Spider" w reżyserii Aliego Abbasiego, twórcy nominowanej do Oscara "Granicy", obnaża przemoc, jaką posługuje się opresyjny, patriarchalny system. Doskonale przy tym tłumaczy, jak zrodził się gniew protestujących dziś Iranek i Irańczyków. Choć akcja filmu rozgrywa się w Iranie, ten mroczny thriller świadomie nawiązuje do wybitnych amerykańskich klasyków gatunku, takich jak "Taksówkarz" Scorsesego i "Zodiak" Finchera. Posępny i gęsty jak parna, miejska noc film Abbasiego miał swoją premierę w konkursie festiwalu w Cannes, skąd z nagrodą dla najlepszej aktorki wyjechała Zar Amir Ebrahimi. "Holy Spider" to mistrzowski true crime o kobiecie, która z narażeniem życia docieka prawdy, rzucając wyzwanie patriarchalnej zmowie. Ebrahimi zagrała dziennikarkę tropiącą seryjnego zabójcę pracownic seksualnych w świętym irańskim mieście Meszhed (zbrodnie w Meszhedzie wydarzyły się naprawdę – zginęło szesnaście kobiet). Religijni przywódcy, policja i media nie kryją cichego podziwu dla fanatyka, który "czyści" ulice z zepsucia i grzechu. Bohaterka ma więc przeciwko sobie nie tylko mordercę, ale także drapieżników w mundurach i na stanowiskach, dla których życie kobiet – w tym jej własne – nie ma żadnej wartości. Świat "Holy Spider" jest jak zastawiona na nie lepka pajęczyna.

20 kwietnia 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

i love my dad

I love my dad

KINO PRZED HEJNAŁEM

komediodramat, romans, USA (96 min.)
reż. James Morosini
wyst.: Patton Oswalt, James Morosini, Claudia Sulewski, Amy Landecker
Gdy Franklin zrywa wszelkie kontakty z ojcem, zdesperowany starszy z mężczyzn nie może się z tym pogodzić. Posunie się do fortelu, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w życiu wrażliwego, nieco samotnego chłopaka. Z pomocą nieoczekiwanie przyjdzie mu technologia. Nie widząc innej możliwości, Chuck wymyśla fałszywe konto w mediach społecznościowych, by mieć swojego syna na oku. Podszywa się pod atrakcyjną kelnerkę i nawiązuje z chłopakiem nić porozumienia. Sytuacja jednak komplikuje się z chwilą, gdy zauroczony dziewczyną Franklin za wszelką cenę będzie chciał się spotkać. To moment, w którym do starszego z bohaterów zaczyna dochodzić, że mając dobre intencje i chcąc jedynie pomóc, mógł tak naprawdę zaszkodzić.

27 kwietnia 2023, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł grupowy

niebieska linia

Niebieska linia

WDK w RCK

(La ligne) dramat, Francja, Belgia, Szwajcaria (101 min.)
reż. Ursula Meier
wyst.: Stéphanie Blanchoud, Valeria Bruni Tedeschi, Elli Spagnolo, Dali Benssalah
Margaret ma 35 lat i właśnie skończyła kolejną gwałtowną kłótnię z matką. Margaret w przeszłości doświadczała przemocy i zadawała ją innym, co skończyło się wydaniem sądowego zakazu zbliżania się do matki przed czekającym ją procesem. W efekcie przez okres trzech miesięcy nie może zbliżać się do matki ani znajdować się w odległości mniejszej niż 100 metrów od domu rodzinnego. Jednak ta wymuszona separacja tylko nasila u niej pragnienie bycia bliżej swojej rodziny. Teraz Margaret każdego dnia powraca do tej niewidzialnej i nieprzekraczalnej linii granicznej.

27 kwietnia 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

serce debu

Serce dębu

(La Chéne) dokument, Francja (108 min.)
reż. Laurent Charbonnier, Michael Seydoux
Dawno, dawno temu był sobie liczący dwieście dziesięć lat dąb, który był filarem swojego królestwa… Ten widowiskowy film przygodowy ma niezwykłą obsadę: wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego majestatycznego drzewa, od korzeni aż po gałęzie, czerpiąc z niego pożywienie, schronienie i ochronę. Poetycka oda do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.

28 kwietnia 2023, godz. 10.00, 12.00

bilet: 14 zł, 12 zł grupowy

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj