fbpx

Repertuar kino

Start date: 01-01-20 00:00
Place: kino
ogliki

Ogliki

seans dla PRZEDSZKOLAKA

(Smelliville) dla dzieci, animacja, przygodowy, Belgia, Niemcy (85 min.)
reż. Toby Genkel, Jens Møller
Urocza rodzina Oglików szuka nowego domu. Trafia do przepięknej, spokojnej wioski Śmierdziuszkowo, która ma problem z lokalnym wysypiskiem śmieci. Wszystko składa się… znakomicie, bo Ogliki żywią się śmieciami i mieszkają na śmietniskach. Dla każdego na świecie znajdzie się miejsce!
Wspaniała animacja o empatii, miłości i rodzinie, pokazująca, że zawsze i wszędzie każdy może być potrzebny.

1 czerwca 2022, godz. 10.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

duch sniegow

Duch śniegów

WDK w RCK

CEZAR - najlepszy film dokumentalny

(Le Panthère des neiges) dokumentalny, Francja (92 min.)
reż. Marie Amiguet, Vincent Munier
Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.

2 czerwca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

boscy

Boscy

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Competencia oficial) komediodramat, Hiszpania (114 min.)
reż. Mariano Cohn, Gastón Duprat
wyst.: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martínez, José Luis Gómez
Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas, która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero oraz ikonę teatru Ivána Torresa. Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć jednak wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Pytanie tylko, kto z nich pozostanie na placu boju, kiedy po raz pierwszy wybrzmi słynne: "Kamera i… akcja!"?

8 czerwca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

ksiegarnia w paryzu

Księgarnia w Paryżu

WDK w RCK

(Il material emotivo) komedia, Francja, Włochy (89 min.)
reż. Sergio Castellitto
wyst.: Sergio Castellitto, Matilda De Angelis, Bérénicé Bejo, Nassim Si Ahmed
Ta poetycka i wzruszająca opowieść powstała na podstawie oryginalnego scenariusza, nieżyjącego mistrza kina Ettore Scoli. Na ekran postanowił ją przenieść Sergio Castellitto, który wciela się też tu w główną rolę. Partneruje mu znakomita francuska aktorka Bérénice Bejo nominowana m.in. do Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Artysta".

Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

9 czerwca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

infinite storm

Infinite Storm

WDK w RCK

dramat, thriller, Australia, Polska, Wielka Brytania (98 min.)
reż. Małgorzata Szumowska
wyst.: Naomi Watts, Billy Howle, Denis O’Hare, Eliot Summer
Pam Bales wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się heroiczną siłą. Spotyka bowiem wyczerpanego mężczyznę, zupełnie nieprzygotowanego na wyprawę w tak niebezpieczne miejsce. Jeśli nie udzieli mu pomocy, najpewniej umrze. Z kolei gdy się na to zdecyduje, sama może zginąć.

23 czerwca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

najmro

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

KINO PLENEROWE

ZŁOTE LWY FPFF w Gdyni za najlepsze kostiumy, OFF CAMERA – Nagroda Publiczności

komedia, akcja, Polska (96 min.)
reż. Mateusz Rakowicz
wyst.: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Marta Wągrocka
Komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie "Najmro" wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę.

24 czerwca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

igrzyska zwierzakow

Igrzyska zwierzaków

KINO WAKACYJNE

(Daisy Quokka: World’s Scariest Animal) animacja, USA (88 min.)
reż. Ricard Cussó
Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla "Najstraszniejszych zwierząt świata". Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Croco Dilla. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona.

27 czerwca 2022, godz. 10.00, 16.00

28 czerwca 2022, godz. 10.00, 16.00

30 czerwca 2022, godz. 10.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

sekret medeleine collins

Sekret Medeleine Collins

WDK w RCK

(Madeleine Collins) thriller, Belgia, Francja, Szwajcaria (102 min.)
reż. Antoine Barraud
wyst.: Virginie Efira, Quim Gutiérrez, Bruno Salomone, Jacqueline Bisset
Judith prowadzi podwójne życie przemieszczając się między Szwajcarią a Francją. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje córkę; we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów. Stopniowo krucha równowaga oparta na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach zaczyna niebezpiecznie wymykać się spod kontroli. Judith postanawia mimo wszystko brnąć w to dalej, chociaż oznacza to przyprawiającą o zawrót głowy eskalację zdarzeń.

30 czerwca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

felix i ukryty skarb

Felix i ukryty skarb

KINO WAKACYJNE

(Félix et la trésor) animacja, przygodowy, Kanada (85 min.)
reż. Nicola Lemay
Dwunastoletni Felix jest przekonany, że jego ojciec, który zaginął na morzu dwa lata temu, żyje. Felix postanawia go odnaleźć. Pomoże mu w tym emerytowany marynarz Tom, jednonoga papuga Squawk i kot Rover, który zachowuje się jak pies. W końcu dotrą na Wyspę Cieni, gdzie odnajdą sekretny skarb strzeżony przez niebezpieczną Morgę.

1 lipca 2022, godz. 12.00, 16.00

4 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

5 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

6 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

7 lipca 2022, godz. 11.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

na rauszu

Na rauszu

KINO PLENEROWE

OSCAR, BAFTA, MFF w San Sebastian – SREBRNA MUSZLA i Nagroda Specjalna, CEZAR, 4 nagrody Eurpejskiej Akademii Filmowej…

(Druk) komediodramat, Dania, Holandia, Szwecja (115 min.)
reż. Thomas Vinterberg
wyst.: Mad Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe
Historia grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy…

1 lipca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

miedzy dwoma swiatami

Między dwoma światami

WDK w RCK

Nagroda Publiczności na MFF w San Sebastian

(Ouistreham) dramat, Francja (107 min.)
reż. Emmanuel Carrère
wyst.: Juliette Binoche, Hélène Lambert, Louise Pociecka, Steve Papagiannis
Ceniona pisarka Marianne Winkler swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, będącej następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał.

7 lipca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

jezyk i przyjaciele

Jeżyk i przyjaciele

KINO WAKACYJNE

(Latte Igel und der magische Wasserstein) animacja, komedia, przygodowy, Niemcy (89 min.)
reż. Regina Welker, Nina Wels
Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna języczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.

8 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

11 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

12 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

13 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

14 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

szef roku

Szef Roku

KINO PLENEROWE

6 x GOYA

(El buen patrón) komedia, Hiszpania (120 min.)
reż. Fernando León de Aranoa
wyst.: Javier Bardem, Manolo Soloi, Almudena Amor, Óscar de la Fuente
Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany "dobry szef" bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji. "Szef Roku" to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

8 lipca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

superbohaterowie

Superbohaterowie

WDK w RCK

(Supererol) komedia, Włochy (113 min.)
reż. Paolo Genovese
wyst.: Jasmine Trinca, Alessandro Borghi, Vinicio Marchioni, Greta Scarano
Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne – bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, sekrety i zdrady.

14 lipca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

foki kontra rekiny

Foki kontra rekiny

KINO WAKACYJNE

(Seal Team) animacja, przygodowy, RPA (101 min.)
reż. Greig Cameron
Quinn jest uroczą, ale i zadziorną foką, która chętnie wystrzępiłaby płetwę niejednemu żarłaczowi. Niestety, odkąd gang rekinów pod przywództwem niejakiego Grimesa na dobre zadomowił się w podwodnej okolicy, ciężko o zadowalające jedzenie poza resztkami z uczt zębatych drapieżników. Tak być nie może! Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić raz na zawsze swoich uzbrojonych po zęby wrogów. W skład foczego oddziału do zadań specjalnych wejdą największe asy podmorskiej żeglugi, a w ich płetwach znajdzie się sprzęt, z którym (prawie) nie ma żartów: samopompujące się miny rozdymkowe, krabowe pistolety, barakudy dalekiego zasięgu i oczywiście naładowane odnawialną energią węgorze elektryczne. Gdy na horyzoncie pojawi się wielka uczta w postaci ławicy sardynek – podwodne manewry najwyższy czas będzie zacząć!

15 lipca 2022, godz. 11.00, 16.00

18 lipca 2022, godz. 16.00

19 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

20 lipca 2022, godz. 12.00, 16.00

21 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

moje wspaniale zycie

Moje wspaniałe życie

KINO PLENEROWE

ZŁOTE LWY FPFF w Gdyni dla najlepszego reżysera, 2 x OFF CAMERA: za najlepszą rolę żeńską i najlepszą rolę męską

komedia obyczajowa, Polska (100 min.)
reż. Łukasz Grzegorzek
wyst.: Agata Buzek, Jacek Braciak, Adan Woronowicz, Małgorzta Zajączkowska
Joanna "Jo" Lisiecka jedzie na autopilocie w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym. Wydaje jej się, że nikt nie dowie się o podwójnym życiu, które prowadzi i że jest sprytna. Nie jest.

15 lipca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

men

Men

WDK w RCK

thriller, Wielka Brytania (100 min.)
reż. Alex Garland
wyst.: Jessie Buckley, Rory Kinnear, Paapa Essiedu, Gayle Rankin
Po tragicznej śmierci męża Harper wyjeżdża na samotne wakacje do przepięknej angielskiej posiadłości, gdzie ma nadzieję pozbyć się prześladujących ją wspomnień. Jednak ktoś lub coś z okolicznych lasów nie daje jej spokoju. Narastający niepokój młodej kobiety zaczyna przeradzać się w prawdziwy koszmar, który wypełnią jej najbardziej przerażające wspomnienia i lęki.

21 lipca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

yakari i wielka podroz

Yakari i wielka podróż

KINO WAKACYJNE

Festiwal Filmowy KINO DZIECI – Złoty Kwiat Paproci – Nagroda Publiczności – Najlepszy film

(Yakari, le film) animacja, familijny, przygodowy, Belgia, Francja, Niemcy (82 min.)
reż. Xavier Giacometti
Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!

22 lipca 2022, godz. 11.00, 16.00

25 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

26 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

27 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

28 lipca 2022, godz. 11.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

jeden gniewny czlowiek

Jeden gniewny człowiek

KINO PLENEROWE

(Wrath of Man) thriller, akcja, USA, Wielka Brytania (118 min.)
reż. Guy Ritchie
wyst.: Jason Statham, Holt McCallany, Jeffrey Donovan, Josh Hartnett
Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Wkrótce ulice LA spłyną krwią, bo dla H "oko za oko" to za mało.

22 lipca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

paryz 13 dzielnica

Paryż, 13. dzielnica

WDK w RCK

(Les Olympiades) melodramat, Francja (105 min.)
reż. Jaques Audiard
wyst.: Lucie Zhang, Makita Samba, Noémi Merlant, Jehnny Beth
Akcja "Paryża, 13. dzielnicy" rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tutejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia i ciała bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie zakochuje się w swoim sublokatorze Camille'u. Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami - do czasu, gdy poznaje Norę, która ma obsesję na punkcie Amber, tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce.

28 lipca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

komedianci debiutanci

Komedianci, debiutanci

KINO PLENEROWE

EUROPEJSKA NAGRODA FILMOWA za najlepszą komedię

(Un triomphe) komediodramat, Francja (105 min.)
reż. Emmanuel Courcal
wyst.: Kad Merad, David Ayala, Lamine Cissokho, Pierre Lottin
Zagraliby w stand-upie lub komedii. Etienne, aktor prowadzący warsztat teatralny w więzieniu, proponuję wystawić słynną sztukę Samuela Becketta "Czekając na Godota". Początkowo niechętna grupa kilku skazanych, z czasem angażuje się w próby poważnego przedsięwzięcia. Jest jednocześnie głośno, wesoło i filozoficznie. Wspólne wycieczki poza areszt zbliżają mężczyzn. Między reżyserem i aktorami rodzi się specyficzna więź. Jej zwieńczenie nastąpi podczas premiery w Paryżu.

29 lipca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj