fbpx

Repertuar kino

  • Start date: 01-01-20 00:00
  • Place: kino
o czym szumi las

O czym szumi las

(Dyrene i Hakkebakkeskogen) animacja, familijny, musical, Norwegia (75 min.)
reż. Rasmus A. Sivertsen
Zwierzolas to dom dla wielu małych stworzeń: myszy, wiewiórek, ptaków. Nie zawsze jednak czują się one w nim bezpiecznie - muszą uważać, by nie zostać pożartymi przez większe i silniejsze drapieżniki. Szczególnie groźny jest lis Rudolf, który uwielbia polować na - zdawałoby się - bezbronne myszy, jak chociażby babcia Leona Myszomędrka. Ta próba prowadzi do prawdziwej rewolucji.
Myszomędrek wraz z przyjaciółmi postanawiają działać! Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu wzajemnego zjadania się. Przekonanie drapieżników do nowego pomysłu będzie prawdziwym wyzwaniem. Czas pokaże, czy mu podołają.

1 czerwca 2023, godz. 9.30

bilet: 15 zł

w gorsecie

W gorsecie

WDK w RCK

Nagrodzony na MFF w Cannes, MFF w San Sebastian oraz Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej aktorki

(Corsage) biograficzny, kostiumowy, dramat historyczny, Austria, Francja, Niemcy, Luksemburg (113 min.)
reż. Marie Kreutzer
wyst.: Vicky Krieps, Florian Teichtmeister, Katharina Lorenz, Colin Morgan
Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na jaką ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowo dawne fascynacje). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują szok i zgorszenie. Czy Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?

1 czerwca 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

gorace dni

Gorące dni

WDK w RCK

MFF w Salonikach – Nagroda Publiczności, Europejska Nagroda Filmowa za najlepszy montaż

(Kurak Günler) thriller, Turcja, Francja, Holandia, Niemcy, Grecja, Chorwacja (128 min.)
reż. Emin Alper
wyst.: Selahattin Paşcali, Ekin Koç, Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak
Po tym, jak jego poprzednik zniknął w tajemniczych okolicznościach, Emre zostaje mianowany nowym prokuratorem w niewielkim tureckim miasteczku Yaniklar. Miejscu, które dotknięte jest nie tylko poważnym kryzysem związanym z dostępem do wody, ale też licznymi politycznymi perturbacjami. Przyjazd pełnego ideałów i oddanego swojej pracy mężczyzny zachwiać może obowiązujące od dawna w miasteczku status quo…

15 czerwca 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

mafia mamma

Mafia Mamma

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

akcja, komedia kryminalna, Wielka Brytania, Włochy, USA (101 min.)
reż. Catherine Hardwicke
wyst.: Toni Collette, Monica Bellucci, Sophia Nomvete, Alfonso Perugini
Główną bohaterką "Mafia Mamma" jest Kristin, która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna woli dziobać poza domem. Gdy z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią uczynił Kristin jedyną spadkobierczynią swojego biznesu. A że parał się dość nielegalnym zajęciem, wnuczka staje przed poważnym wyzwaniem. Dziadzio był szefem groźnej mafijnej rodziny, a jego śmierć zaostrzyła apetyt konkurencyjnych rodów. Kristin będzie musiała zamienić wałek do ciasta na kij baseballowy, a miotłę na karabin, jeśli sama nie chce skończyć w betonowych trzewikach. Strzeżcie się matki chrzestnej!

21 czerwca 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

przeswietlenie

Prześwietlenie

WDK w RCK

(R.M.N.) dramat, Rumunia, Francja, Belgia (125 min.)
reż. Cristian Mungiu
wyst.: Marin Grigore, Judith State, Macrina Barladeanu, Orsolya Moldávan
Akcja filmu rozgrywa się w transylwańskiej miejscowości pełnej cichych uprzedzeń i zadawnionych urazów, które eksplodują wraz z pojawieniem się w tutejszej piekarni nowych pracowników - emigrantów ze Sri Lanki. Ksenofobia to chleb powszedni w regionie zamieszkanym przez kilka narodowości, więc wspólny wróg może okazać się użyteczny. Ten motyw to tylko jeden z wielu wątków, które się tutaj splatają. Miłość, dziecięca trauma, komiczny eko-aktywizm, wrażliwe męskie ego - to wszystko tworzy wschodnioeuropejski gordyjski węzeł. Wszyscy w nim dzisiaj tkwimy, nie umiejąc go ani przeciąć, ani rozwiązać.

22 czerwca 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

wrozka zebuszka

Wróżka Zębuszka

KINO WAKACYJNE

(My Fairy Troublemaker) animacja, familijny, Luksemburg, Niemcy (80 min.)
reż. Caroline Origer
Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bracia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, zrobią wszystko, by odnaleźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której grozi zniszczenie.

23 czerwca 2023, godz. 10.00

26 czerwca 2023, godz. 10.00, 16.00

27 czerwca 2023, godz. 10.00

28 czerwca 2023, godz. 10.00, 16.00

29 czerwca 2023, godz. 10.00, 16.00

bilet: 20 zł, 15 zł ulgowy, 12 zł grupowy

elvis

Elvis

KINO PLENEROWE

ZŁOTY GLOB, 7 nominacji do OSCARA, 4 x BAFTA, Satelita, CRITICS’ CHOICE, CAMERIMAGE – Nagroda Publiczności i Nagroda Specjalna, 11 AACTA…

biograficzny, dramat muzyczny, USA, Australia (159 min.)
reż. Baz Luhrmann
wyst.: Austin Butler, Tom Hanks, Olivia DeJonge, Helen Thomson
Historia Elvisa Presleya zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem, która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

23 czerwca 2023, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

jezioro slone

Jezioro słone

WDK w RCK

komediodramat, Polska (107 min.)
reż. Katarzyna Rosłaniec
wyst.: Katarzyna Butowtt, Krzysztof Stelmaszczyk, Dorota Kolak, Adam Ferency
Główna bohaterka tej historii – Helena miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża. Zapewniał on jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo. Mają troje dorosłych dzieci. Kiedy na jaw wychodzi, że mężczyzna ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy w życiu przejmuje kontrolę nad swoim życiem. Wszystko, co się dzieje, jest dla niej nowe, nieznane i ekscytujące. Chce go zdradzić? Chce się wyrwać spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Najważniejsze dla niej jest pozostanie wierną samej sobie.

29 czerwca 2023, godz. 18.00

bilet: 20 zł

zadziwiajacy kot maurycy

Zadziwiający Kot Maurycy

KINO WAKACYJNE

(The Amazing Maurice) animacja, familijny, Wielka Brytania, Niemcy (93 min.)
reż. Toby Genkel
Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez "cichego wspólnika" wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą "plagę szczurów", którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel. Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?

30 czerwca 2023, godz. 16.00

3 lipca 2023, godz. 10.00, 16.00

4 lipca 2023, godz. 10.00, 16.00

5 lipca 2023, godz. 11.30, 16.00

6 lipca 2023, godz. 10.00, 16.00

bilet: 20 zł, 15 zł ulgowy, 12 zł zbiorowy

fabelmanowie

Fabelmanowie

KINO PLENEROWE

3 x ZŁOTY GLOB, 7 nominacji do OSCARA, CRITICS’ CHOICE, MFF w Toronto – Nagroda Publiczności…

(The Fabelmans) dramat, USA, Indie (151 min.)
reż. Steven Spielberg
wyst.: Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen, Gabriel LaBelle
Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

30 czerwca 2023, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj