fbpx

Repertuar kino

  • Start date: 01-01-20 00:00
  • Place: kino
stracone zludzenia

Stracone złudzenia

KINO PRZED HEJNAŁEM

7 x CEZAR

(Ilusion perdues) dramat historyczny, Francja (150 min.)
reż. Xavier Giannoli
wyst.: Benjamin Voisin, Cécile de France, Vincent Lacoate, Xavier Dolan
Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton. Ów mezalians wiedzie chłopca aż na ubłocone paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo poetyczne klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce. Którą ze ścieżek wybierze bohater, by wedrzeć się na salony?

12 stycznia 2023, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł grupowy

lunana

Lunana. Szkoła na końcu świata

WDK w RCK

Bhutański kandydat do OSCARA, 10 x NAGRODA PUBLICZNOŚCI na międzynarodowych festiwalach filmowych

(Lunana: A Yak in the Classroom) komedia obyczajowa, Bhutan, Chiny (110 min.)
reż. Pawo Choyning Dorji
wyst.: SherabDorji, Ugyen Norbu Lhendup, Kelden Lhamo Gurung
Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.
Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.
Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu.

12 stycznia 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

chora na siebie

Chora na siebie

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Syk Pike) czarna komedia, Norwegia, Szwecja (95 min.)
reż. Kristoffer Borgli
wyst.: Kristine Kujath Thorp, Erik Sæther, Fanny Vaager, Sarah Francesca Braenne
Na pierwszy rzut oka Signe (w tej roli wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp, znana polskiej publiczności z filmu "Ninjababy") i Thomas wydają się być idealną parą. Młodzi, inteligentni, z szerokimi horyzontami oraz niebanalnym gustem. Pozory jednak mylą, bo ich relacja, zamiast wzajemnego wsparcia, oparta jest w dużej mierze na niezdrowej rywalizacji, a kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie to, które z nich ma większe ego. Kiedy mężczyzna, będący aspirującym artystą, odnosi niespodziewany sukces, równowaga w związku zostaje zachwiana. Signe nie może pogodzić się z faktem, że światła reflektorów skupione są teraz wyłącznie na jej partnerze. Zdesperowana, celowo nadużywa niebezpiecznych farmaceutyków, co błyskawicznie odbija się nie tylko na jej zdrowiu, ale i wyglądzie. Czym jednak jest odrobina (?) cierpienia w porównaniu ze współczuciem oraz uwagą, które znowu może w pełni na sobie skupiać?

18 stycznia 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

trzy pietra

Trzy piętra

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Tre piani) komediodramat, Francja, Włochy (119 min.)
reż. Nanni Moretti
wyst.: Ricardo Scamaracio, Margeritha Buy, Alba Rohwacher, Adriano Giannini
Nanni Moretti przeplata trzy historie - jedną o zagubieniu i tęsknocie matki wychowującej samotnie córkę; drugą o obsesji podejrzeń i wybaczeniu, której bohaterem jest ojciec podejrzewający sędziwego sąsiada o molestowanie swojego dziecka; i trzecią o błędach rodzicielskich i przyznaniu się do własnych słabości (prowadzący pod wpływem alkoholu syn surowego sędziego powoduje śmiertelny wypadek). "Trzy piętra" to również wzruszająca, uniwersalna opowieść o murach, które skrywają tajemnice, są niemym świadkiem chwil pięknych i tragicznych.

19 stycznia 2023, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł grupowy

nitram

Nitram

WDK w RCK

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes dla najlepszego aktora, 9 nagród Australijskiej Akademii Filmowej

thriller, Australia (110 min.)
reż. Justin Kurzel
wyst.: Caleb Landry Jones, Judy Davis, Anthony LaPaglia, Essie Davis
Hipnotyczny "Nitram" wciąga nas w świat tytułowego bohatera, jak w mroczny, dziwny sen, po którym przychodzi szok i gwałtowne przebudzenie. To thriller psychologiczny z domieszką czarnego humoru i szczyptą surrealizmu – ekscentryczne, zwodnicze kino, precyzyjnie zmierzające do mocnego finału. Justin Kurzel, nieustraszony badacz historycznych traum, twórca głośnych "Snowtown", "Prawdziwej historii gangu Kelly’ego" i "Makbeta", po raz kolejny udowadnia, że rodzinne problemy, emocjonalne deficyty i dorastanie w samotności to prawdziwie wybuchowa mieszanka.

Bohaterem opartego na faktach "Nitram" jest Martin Bryant, który w kwietniu 1996 roku zastrzelił 35 turystów odpoczywających w wakacyjnym ośrodku na Tasmanii. Opowiadając o największej masakrze w dziejach Australii, reżyser umieszcza przemoc poza ekranem. Z detektywistyczną pasją śledzi za to okoliczności, jakie doprowadziły zagubionego i niestabilnego psychicznie mężczyznę do dnia, w którym legalnie sprzedano mu broń.

19 stycznia 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

comedy queen

Comedy Queen

KINO PRZED HEJNAŁEM

KRYSZTAŁOWY NIEDŹWIEDŻ na Berlinnale '22

dramat, Szwecja (93 min.)
reż. Sanna Lenken
wyst.: Sigrid Johnson, Oscar Töringe, Ellen Taure, Iggy Malmborg
Sasza ma 12 lat i marzy, aby zostać "comedy queen". Jej mama zawsze mawiała, że są ludzie, którzy mają do tego dryg. Ale mama Saszy nie żyje. Z powodu depresji popełniła samobójstwo. Sasza wie, że musi zrobić wszystko inaczej niż mama, żeby mieć inne życie. Zaczyna więc… Po pierwsze, obciąć włosy, bo wszyscy mówią, że wyglądam jak mama… Po trzecie, nie czytać książek, bo mama czytała, a się zabiła… Po siódme… Po dziesiąte - zostać Comedy Queen!

26 stycznia 2023, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł grupowy

w trojkacie

W trójkącie

WDK w RCK

ZŁOTA PALMA MFF i Nagroda Francuskiego Kina Artystycznego w Cannes

(Triangle of Sadness) komediodramat, Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Niemcy (150 min.)
reż. Ruben Östlund
wyst.: Harris Dickinson, Charlbi Dean, Woody Harrelson, Dolly De Leon
Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl i Yaya, ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię.

26 stycznia 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

kierunek ksiezyc

Kierunek: Księżyc!

(Peterchens Mondfahrt) animowany, familijny, Niemcy, Austria (85 min.)
reż. Ali Samadi Ahadi
Czasami lepiej posłuchać młodszej siostry! Pewnej nocy Piotrek odkrywa, że mała Ania zniknęła. Gdy próbowała pomóc w spełnieniu magicznej przepowiedni gadającemu robaczkowi, panu Żukosławowi, porwał ją zły Lunos. Aby uratować siostrę, chłopiec nie ma wyjścia – musi udać się za nią na Księżyc! Podczas tej nieprawdopodobnej wyprawy połączy swe siły ze strzegącym dziecięcych snów Piaskunem, weźmie udział w kosmicznym wyścigu po Drodze Mlecznej i poprosi o wsparcie Nocną Wróżkę. Zanim Piotrek odnajdzie Anię, czeka go mnóstwo przygód. Niekiedy starszy brat może mieć większą moc niż niejeden superbohater!

30 stycznia 2023, godz. 10.00

31 stycznia 2023, godz. 10.00, 16.00

1 lutego 2023, godz. 10.00, 16.00

2 lutego 2023, godz. 11.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 12 zł grupowy

fabelmanowie

Fabelmanowie

WDK w RCK

2 x ZŁOTY GLOB, MFF w Toronto – Nagroda Publiczności, 2 x National Board of Review, Nagroda AFCC, 40 nominacji…

(The Fabelmans) dramat, USA (151 min.)
reż. Steven Spielberg
wyst.: Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen, Gabriel LaBelle
Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

2 lutego 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

bella i sebastian nowe pokolenie

Bella i Sebastian: Nowe Pokolenie

(Belle et Sébastien: Nouvelle Génération) familijny, przygodowy, Francja (96 min.)
reż. Pierre Coré
wyst.: Robinson Mensah Rouanet, Michèle Laroque, Alice David, Caroline Anglade
Wielki powrót familijnej serii o przyjaźni psa i dziecka – Belli i Sebastiana. Dziesięcioletni chłopiec niechętnie spędza wakacje w górach u babci i cioci. Jego głównym obowiązkiem jest pomoc w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca wychowanego w dużym mieście. Kiedy jednak poznaje suczkę Bellę, wielkiego, puchatego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela. Sebastian jest gotów zrobić wszystko, aby ochronić swoją psią przyjaciółkę, dzięki czemu przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu.

3 lutego 2023, godz. 11.30

6 lutego 2023, godz. 10.00, 16.00

7 lutego 2023, godz. 11.30, 16.00

8 lutego 2023, godz. 10.00, 16.00

9 lutego 2023, godz. 11.30, 16.00

10 lutego 2023, godz. 10.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 12 zł grupowy

godland

Godland

WDK w RCK

(Vanskabte Land) dramat, Dania, Islandia, Francja, Szwecja (138 min.)
reż. Hlynur Pálmason
wyst.: Elliott Crosset Hove, Ingvar Sigurðsson, Vic Carmen Sonne, Jackob Lohmann
Przebój festiwalu w Cannes, najnowszy film Hlynura Pálmasona (Biały, biały dzień) to wirtuozerski popis reżyserii, przepiękne sfilmowane kino drogi, błyskotliwe i pełne czarnego humoru. Spektakularne, dramatyczne, a przy tym kapryśne pejzaże Islandii na bieżąco referują nam stan ducha bohaterów: wizualizują surowość zasad, portretują zlodowacenia duszy, zapowiadają spiętrzenie konfliktów. Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas. Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik Ragnar. Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia. Godland jest filmem o kamienistej drodze życia, samotności i relacjach z Bogiem. Ale także o artyście, który zamraża i utrwala życie na szklanych negatywach – zupełnie jak lodowiec.

9 lutego 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

na twoim miejscu

Na twoim miejscu

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komedia, Polska (103 min.)
reż. Antonio Galdamez-Munoz
wyst.: Paulina Gałązka, Miron Jagniewski, Maria Pakulnis, Jan Frycz
Kaśka i Krzysiek - młode, atrakcyjne małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają tak samo – na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez... zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem. Każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia… Czy to sprawi, że inaczej spojrzą na siebie nawzajem i nauczą się empatii? Zamiana ciał jest tylko wytrychem, z którego korzystają twórcy filmu, żeby móc powiedzieć kilka niebanalnych słów o współczesności.

15 lutego 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

lunana

Lunana. Szkoła na końcu świata

KINO PRZED HEJNAŁEM

Bhutański kandydat do OSCARA, 10 x NAGRODA PUBLICZNOŚCI na międzynarodowych festiwalach filmowych

(Lunana: A Yak in the Classroom) komedia obyczajowa, Bhutan, Chiny (110 min.)
reż. Pawo Choyning Dorji
wyst.: Sherab Dorji, Ugyen Norbu Lhendup, Kelden Lhamo Gurung
Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

16 lutego 2023, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł grupowy

kobieta na dachu

Kobieta na dachu

WDK w RCK

ZŁOTE LWY na festiwalu w Gdyni za najlepszą rolę kobiecą, ZŁOTA ŻABA na EnergaCamerimage

dramat, Polska, Francja, Szwecja (95 min.)
reż. Anna Jadowska
wyst.: Dorota Pomykała, Bogdan Koca, Adam Bobik, Maria Szadkowska
Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych - mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?

16 lutego 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

na pelny etat

Na pełny etat

KINO PRZED HEJNAŁEM

MFF w Wenecji – Nagroda dla najlepszej aktorki, Nagroda dla najlepszego reżysera, Nagroda Specjalna

(A plein temps) dramat obyczajowy, Francja (85 min.)
reż. Eric Gravel
wyst.: Laure Calamy, Anne Suarez, Geneviève Mnich, Nolan Arizmendi
Marie dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku. Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk. System transportu publicznego, od którego uzależniona jest bohaterka, zostaje całkowicie sparaliżowany. Zdezorientowani ludzie tłoczą się na peronach i przystankach, coraz bardziej zniecierpliwieni całą sytuacją. Mimo tych przeszkód kobieta jest zdeterminowana, by dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Zdaje sobie sprawę, że ta szansa może się nie powtórzyć.

23 lutego 2023, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł grupowy

wlasciciele

Właściciele

WDK w RCK

3 x CZESKI LEW

(Vlastníci) komediodramat, Czechy (96 min.)
reż. Jiří Havelka
wyst.: Tereza Ramba, Vojtĕch Kotek, Dagmar Havlová, Jiří Lábus
Komedia satyryczna z gwiazdorską obsadą, będąca kinowym debiutem cenionego reżysera teatralnego. Niemal cała akcja filmu rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, w trakcie zebrania wspólnoty mieszkaniowej pewnej praskiej kamienicy. Spotkanie grupy wyrazistych osobowości, z których każda ma własne pomysły, owocuje wieloma spięciami i groteskowymi sytuacjami.

23 lutego 2023, godz. 18.00

bilet: 18 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj