fbpx

Repertuar kino

Start date: 01-01-20 00:00
Place: kino
miedzy dwoma swiatami

Między dwoma światami

KINO PRZED HEJNAŁEM

Nagroda Publiczności na MFF w San Sebastian

(Ouistreham) dramat, Francja (107 min.)
reż. Emmanuel Carrère
wyst.: Juliette Binoche, Hélène Lambert, Louise Pociecka, Steve Papagiannis
Ceniona pisarka Marianne Winkler swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, będącej następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał.

6 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

slabsze ogniwo

Słabsze ogniwo

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

(El hoyo en la cera) dramat, Meksyk, Polska (100 min.)
reż. Lucy Pawlak, Joaquín Del Paso
wyst.: Valeria Lamm, Lucciano Kurti, Yubáh Ortega Iker, Eric Dawid Walker
Co roku, prestiżowa katolicka szkoła dla chłopców wysyła swoich nastoletnich uczniów, "synów elity Meksyku", na obóz integracyjny za miastem. Tam, pod czujnym okiem nauczycieli i księży, chłopcy pracują nad rozwojem fizycznym i moralnym. Już pierwszego dnia uczniowie znajdują dziurę w ogrodzeniu chroniącym teren obozu. Czy to znaczy, że na ich teren przedostał się intruz? Wśród uczniów zaczynają krążyć opowieści o sąsiadującej z obozem podejrzanej wiosce, w której z pewnością mieszkają bandyci trudniący się handlem organami. Niepokój przybiera na sile, kiedy w ogrodzeniu pojawia się kolejna dziura…

6 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

dziewczyny

Dziewczyny

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

SUNDANCE – Nagroda Publiczności, LGBT Film Festiwal Poland – Nagroda Publiczności

(Tytöt tytöt tytöt) dramat, Finlandia (100 min.)
reż. Alli Haaposalo
wyst.: Aamu Milonoff, Eleonora Kauhanen, Linnea Leino, Sonia Lindfors
Najlepsze przyjaciółki, Mimmi i Rönkkö, znajdujące się w tym specyficznym momencie życia pomiędzy dzieciństwem a dorosłością, pracują po szkole w sklepie ze smoothies, dzieląc się doświadczeniami, związanymi z miłością i seksem. Pierwsza zakochuje się w neurotycznej łyżwiarce figurowej – Emmie, trzymając się jednocześnie na dystans, druga zaś poszukuje – na razie bezskutecznie – erotycznej przyjemności. W miarę jak Mimmi usiłuje otworzyć się na bliskość, a Rönkkö zdobyć na więcej spontaniczności, w każdy piątek dziewczyny zdają sobie szczere relacje z własnych postępów.

6 października 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

superbohaterowie

Superbohaterowie

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Supererol) komediodramat, Włochy (113 min.)
reż. Paolo Genovese
wyst.: Jasmine Trinca, Alessandro Borghi, Vinicio Marchioni, Greta Scarano
Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne – bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, sekrety i zdrady.

13 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

vortex

Vortex

WDK w RCK: 2 x MILOŚĆ

dramat, Francja, Belgia, Monako (135 min.)
reż. Gaspar Noe
wyst.: Dario Argento, Francoise Lebrun, Alex Lutz, Kylian Dhert
"Vortex" to przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento. Noé tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Mężczyzna za wszelką cenę stara się skończyć książkę o ukochanych filmach i śnieniu w kinie.

13 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

wulkan milosci

Wulkan miłości

WDK w RCK: 2 x MILOŚĆ

(Fire of Love) dokument, USA, Kanada (93 min.)
reż. Sara Dosa
wyst.: Miranda July
Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także razem – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. "Wulkan miłości" z narracją amerykańskiej pisarki Mirandy July jest hipnotyczną analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. "Ciekawość jest silniejsza od lęku" – jak stwierdziła kiedyś Katia.

13 października 2022, godz. 20.30

bilet: 18 zł

na pelny etat

Na pełny etat

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

MFF w Wenecji – Nagroda dla najlepszej aktorki, Nagroda dla najlepszego reżysera, Nagroda Specjalna

(A plein temps) dramat obyczajowy, Francja (85 min.)
reż. Eric Gravel
wyst.: Laure Calamy, Anne Suarez, Geneviève Mnich, Nolan Arizmendi
Marie dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku. Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk. System transportu publicznego, od którego uzależniona jest bohaterka, zostaje całkowicie sparaliżowany. Zdezorientowani ludzie tłoczą się na peronach i przystankach, coraz bardziej zniecierpliwieni całą sytuacją. Mimo tych przeszkód kobieta jest zdeterminowana, by dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Zdaje sobie sprawę, że ta szansa może się nie powtórzyć.

19 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

w rytmie rumby

W rytmie rumby

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Rumba la vie) komedia, Francja, Belgia (102 min.)
reż. Franck Dubosc
wyst.: Franck Dubosc, Louna Espinossa, Jean-Pierre Darroussin, Marie-Philomène Nga
Tony pracuje jako kierowca szkolnego autobusu. Od dawna żyje w samotności, nie utrzymując kontaktów z żoną i córką, które opuścił przed laty. Jednak gdy pewnego dnia otrzymuje niepokojące wyniki badań kardiologicznych, postanawia zebrać się na odwagę i skonfrontować z przeszłością. Aby tego dokonać, pod przybranym nazwiskiem, zapisuje się na kurs tańca prowadzony przez swoją córkę, którą ostatni raz widział, kiedy ta była jeszcze dzieckiem. Teraz, stawiając pierwsze kroki na parkiecie, w otoczeniu energicznego, roztańczonego towarzystwa, zrobi wszystko, aby nadać swemu życiu nowy sens.

20 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

io

IO

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

Polski kandydat do OSCARA, MFF w Cannes – Nagroda Jury dla najlepszego filmu

dramat, Polska (86 min.)
reż. Jerzy Skolimowski
wyst.: Sandra Drzymalska, Isabelle Hupert, Lorenzo Zurzolo, Mateusz Kościukiewicz, Tomasz Organek
Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

20 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

cicha ziemia

Cicha ziemia

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

MFF w Salonikach – Nagroda FIPRESCI dla najlepszego filmu

dramat, Polska, Czechy, Włochy (113 min.)
reż. Agnieszka Woszczyńska
wyst.: Dobromir Dymecki, Agnieszka Żulewska, Jean-Marc Barr, Alma Jodorowsky
Anna i Adam wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

20 października 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

kryptonim polska

Kryptonim Polska

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia, Polska (97 min.)
reż. Piotr Kumik
wyst.: Borys Szyc, Maciej Musiałowski, Antoni Królikowski, Cezary Pazura, Piotr Cyrwus
Gdyby nie kontuzja, Staszek byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana. Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.

27 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

ukryty klejnot

Ukryty klejnot

WDK w RCK: 2 x … Z FESTIWALU W BERLINIE

MFF w Berlinie – SREBRNY NIEDŹWIEDŹ

(Robe of Gems) dramat, Meksyk, USA, Argentyna (118 min.)
reż. Natalia López
wyst. Nailea Norvind, Antonia Olivares, Aida Roa, Juan Daniel Garcia Treviño
W trakcie postępowania rozwodowego Maria wraz z dziećmi przenosi się do starej rodzinnej posiadłości na meksykańskiej wsi. Na miejscu dowiaduje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła siostra gospodyni Maríi. Kiedy bohaterka oferuje swoją pomoc, między kobietami zawiązuje się bliska więź. Przeszukania okolicy nic jednak nie dają, podobnie jak wizyty na lokalnym komisariacie. W sprawę zaangażowana zostaje miejscowa komendantka policji Roberta. Ma ona na głowie własne problemy, próbując odciągnąć syna od interesów z przestępczym podziemiem. Losy trzech kobiet, połączonych tajemniczą sprawą, coraz mocniej splatają się ze sobą w świecie pełnym przemocy, niejasnych wzajemnych zależności i sugestywnego milczenia.

27 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

rimini

Rimini

WDK w RCK: 2 x … Z FESTIWALU W BERLINIE

dramat, Niemcy, Austria, Francja (114 min.)
reż. Ulrich Seidl
wyst. Michael Thomas, Georg Fredrich, Natalya Baranova, Hans-Michael Rehbery
Richie Bravo (w tej roli Michael), mimo że wciąż nosi się jak gwiazda rocka, najlepsze lata artystycznej kariery ma już za sobą. Podstarzałemu austriackiemu szansoniście pozostało jedynie odcinać kupony od dawnej popularności. Jednak na grupach emerytów, odwiedzających poza sezonem włoskie Rimini, gdzie rozgrywa się akcja filmu, jego tlenione blond włosy, błyszczący garnitur oraz głos wciąż robią spore wrażenie. Mężczyzna skrupulatnie to wykorzystuje. W trakcie wieczornych występów w hotelu prezentuje dawne muzyczne szlagiery. Sprzedaje pamiątki, w razie potrzeby wynajmie swoją willę, a dla najwierniejszych fanek będzie też świadczył inne usługi.

27 października 2022, godz. 20.10

bilet: 18 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj