fbpx

Repertuar kino

Start date: 01-01-20 00:00
Place: kino
kurier francuski

Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

WDK w RCK

(The French Dispatch), dramat, komedia, romans, USA, Niemcy (108 min.)
reż. Wes Anderson
wyst.: Benicio del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Frances McDormand, Timothée Chalamet
Po śmierci Arthura Howitzera Juniora, pochodzącego z Kansas, cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu "Kurier Francuski", z siedzibą w Ennui-sur-Blasé we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia o Howitzerze składają się na cztery opowieści: "Reporter na rowerze" opisujący podejrzane dzielnice miasta; "Konkretne arcydzieło" o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; "Poprawki do manifestu" dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz "Prywatna jadalnia komisarza" - pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni.

13 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

wilk lew i ja

Wilk, lew i ja

(Le loup et le lion), familijny, przygodowy, Francja, Kanada (99 min.)
reż. Gilles de Maistre
wyst.: Molly Kunz, Graham Greene, Charlie Carrick
Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

17 stycznia 2022, godz. 10.00, 16.00

18 stycznia 2022, godz. 11.30, 16.00

19 stycznia 2022, godz. 10.00, 16.00

20 stycznia 2022, godz. 11.30, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

spencer

Spencer

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

dramat biograficzny, USA, Wielka Brytania, Niemcy, Chile (111 min.)
reż. Pablo Larrain
wyst.: Kristen Stewart, Jack Farthing, Sally Hawkins, Timothy Spall
W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…

19 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

hiszpanski romans

Hiszpański romans

WDK w RCK

(Rifkin’s Festival), komedia romantyczna, Hiszpania, USA, Włochy (92 min.)
reż. Woody Allen
wyst.: Elena Anaya, Louis Garrel, Gina Gershon, Sergi López
Mort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego zainteresowania i spojrzenie na świat. Nowo poznana kobieta również tkwi w trudnym związku – jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość? W życiu, jak w kinie – wszystko jest możliwe!

20 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

nasze magiczne encanto

Nasze magiczne Encanto

(Encanto), animowany, familijny, przygodowy, USA (99 min.)
reż. Jared Bush, Charise Castro Smith
Historia niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

21 stycznia 2022, godz. 10.00, 16.00

24 stycznia 2022, godz. 11.30, 16.00

25 stycznia 2022, godz. 10.00, 16.00

26 stycznia 2022, godz. 11.30, 16.00

27 stycznia 2022, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

dom gucci

Dom Gucci

WDK w RCK

(House of Gucci), dramat biograficzny, USA (157 min.)
reż. Ridley Scott
wyst.: Lady Gaga Adam Driver, Al. Pacino, Jeremy Irons, Jared Leto
Film inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

27 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

dziewczyny z dubaju

Dziewczyny z Dubaju

KINO PRZED HEJNAŁEM

DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH

dramat, erotyczny, sensacja, Polska (150 min.)
reż. Maria Sadowska
wyst.: Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka
Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę… Oparte na prawdziwych wydarzeniach "Dziewczyny z Dubaju" zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. "afery dubajskiej".

3 lutego 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

licorice pizza

Licorice Pizza

WDK w RCK

2. Nagrody Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, 3 Nagrody NATIONAL BOARD OF REVIEW, 2. Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Chicago, 2. Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Florydy, Nagroda Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych i 32 nominacje

komediodramat, USA (133 min.)
reż. Paul Thomas Andersen
wyst.: Alana Haim, Cooper Hoffman, Sean Penn, Tom Waits
Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

3 lutego 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

lokatorka

Lokatorka

KINO PRZED HEJNAŁEM

dramat, sensacja, Polska (118 min.)
reż. Michał Otłowski
wyst.: Irena Melcer, Sławomira Łozińska, Barbara Jonak, Krzysztof Stroiński, Jan Frycz
Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska. Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele specgrupy oficer – Anna Szerucka. Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

10 lutego 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

titane

Titane

WDK w RCK

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, Nagroda Europejskiej Akademii Filmowej, Nagroda CAMERIMAGE, Brązowa Kamera MANAKI BROTHERS, Nagroda Publiczności MFF w Toronto, Nagroda LAFCA… i 15 nominacji

dramat, thriller, Belgia, Francja (128 min.)
reż. Julia Ducournau
wyst.: Vincent Lindon, Agathe Rousselle, Garance Marillier, Lais Salameh
Nagrodzony Złotą Palmą na 74. festiwalu w Cannes film Julii Ducournau zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustanie rośnie – aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii. "Titane" rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając – ostrym szpikulcem, który wsuwa później we włosy – balony naszych oczekiwań. Alexia (Agathe Rousselle), posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz co będzie za zakrętem. Może baśń? Może horror? Melodramat? Feministyczna przypowieść o wewnętrznej przemianie? Choć wydaje się to niemożliwe, w "Titane" spotyka się wyobraźnia Davida Cronenberga, Luca Bessona i Claire Denis. Ducournau bezbłędnie łączy pozornie odległe stylistyki i światy, które tańczą, jak im zagra – na dyskotece w remizie.

10 lutego 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

niedlugo i szczesliwie

(Nie)długo i szczęśliwie

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Per tutta la vita) komedia, Włochy (98 min.)
reż. Paolo Costella
wyst.: Ambra Angiolini, Luca Bizzarri, Carolina Crescentini, Claudia Gerini
Cztery małżeństwa dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie "tak", a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do rozstania?

16 lutego 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

narcyz i zlotousty

Narcyz i Złotousty

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Narziss und Goldmund) dramat, Niemcy (110 min.)
reż. Stefan Ruzowitzky
wyst.: Jannis Niewöhner, Sabin Tambrea, Henriette Confurius, Emilia Schϋle
Rozgrywająca się w średniowieczu historia przyjaźni tytułowych bohaterów pokazuje dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. Przyjaźń między Narcyzem a Złotoustym zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat. Spotkanie po latach będzie nie tylko okazją do refleksji nad przeszłością oraz lekcją, jaką każdy z nich odebrał od życia, ale i czasem nowych, ekscytujących doświadczeń.

17 lutego 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

west side story

West Side Story

WDK w RCK

3 x ZŁOTY GLOB, Nagroda NATIONAL BOARD OF REVIEW i 41 nominacji

dramat, musical, USA (156 min.)
reż. Steven Spielberg
wyst.: Ansel Elgort, Rachel Zegler, Ariana DeBose, David Alvarez
Słynny broadwayowski musical powraca w nowej odsłonie i w reżyserii samego Stevena Spielberga! Zdobywca Oscara zabiera widzów w podróż w czasie do roku 1957 i pozwala ponownie odkryć uroki młodzieńczej miłości, a także poczuć dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych.

17 lutego 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

wszystko zostaje w rodzinie

Wszystko zostaje w rodzinie

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Lacci) dramat, Włochy (100 min.)
reż. Daniele Luchetti
wyst.: Alba Rohrwacher, Luigi lo Cascio, Laura Morante, Silvio Orlando
Neapol, wczesne lata 80. Małżeństwo Vandy i Alda przeżywa kryzys, gdy ten zakochuje się w młodej Lidii. Ich dwoje małych dzieci jest rozdartych między rodzicami, w atmosferze krzywdy i urazy. Jednak okazuje się, że więzi, które łączą rodzinę są bardzo silne, nawet bez miłości. Teraz, trzydzieści lat później Aldo i Vanda nadal są małżeństwem. Co się w tym czasie wydarzyło?

24 lutego 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

truflarze

Truflarze

WDK w RCK

Nagroda Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych, Nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych i 9 nominacji

(The Truffle Hunters) dokumentalny, Grecja, USA, Włochy (84 min.)
reż. Michael Dweck, Gregory Kershaw
Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle! Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

24 lutego 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj