fbpx

Kryminalna Piła - panel dyskusyjny

  • Place: sala widowiskowa

Kryminalna Piła
panel dyskusyjny nominowanych do nagrody Kryminalnej Piły

2 października 2021, godz. 16.00

sala widowiskowa, wstęp wolny

panel dyskusyjny

 

Panel dyskusyjny "Pojedynek miast, czyli kryminał kocha miejską przestrzeń" z udziałem pisarzy których powieści nominowano do Nagrody Kryminalnej Piły za rok 2020:

Mariusz Czubaj: (ur. 1969) – polski literaturoznawca, antropolog kulturowy, autor powieści kryminalnych. Profesor antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej, kultury fanowskiej, literatury popularnej i seriali. Współpracuje też z Ośrodkiem Badań nad Przestrzenią Publiczną, prowadząc badania dotyczące antropologii sportu.

W zakresie literatury kryminalnej łączy teorię z praktyką. Za powieść 21:37, pierwszą z cyklu z profilerem Rudolfem Heinzem, otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008. Martwe popołudnie rozpoczyna kolejny cykl powieściowy z ekspertem do spraw bezpieczeństwa i specjalistą od poszukiwań zaginionych, Marcinem Hłaską. Powieść zdobyła specjalne wyróżnienie "za wyjątkową formę narracyjną i publicystycznie odważny obraz Polski" na festiwalu Kryminalna Piła (2015). W 2017 otrzymał po raz drugi Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść R.I.P. – najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną 2016. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Posiadacz 1. dan w karate tradycyjnym (ITKF). Współzałożyciel zespołu Kornet Olemana. Redaktor naczelny kwartalnika "Kultura Popularna".

Ryszard Ćwirlej: (ur. 1964), polski dziennikarz telewizyjny i pisarz. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 1996-1997 pracował w TVP Katowice, w latach 1997-2010 w poznańskim oddziale TVP, gdzie m.in. był szefem redakcji Teleskopu. W latach 2010-2016 był członkiem zarządu do spraw programowych Radio Merkury S.A. w Poznaniu[2]. Od 2010 wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Twórczość: Cykl o milicjantach / policjantach z Poznania (13 książek), dwie ostatnie: "Szybki Szmal" (2020) i "Mordercza rozgrywka" (2021); Cykl przedwojenny (komisarz Fischer) – 6 książke, 2 ostatnie: "Zaśpiewaj mi kołysankę" (2020) i "Wszyscy słyszeli jej krzyk" (2021).

Jarosław Sokół – ur. w Świnoujściu pisarz, scenarzysta, dramaturg, doktor filologii angielskiej. Twórca wielu seriali telewizyjnych (m.in. "Czas honoru"), filmów fabularnych, powieści historycznych (m.in. "Awiatorzy"), oraz cyklu kryminalnego rozgrywającego się na Ziemiach Zachodnich w roku 1945 - "Wyspa zero". Autor blisko dwustu zrealizowanych scenariuszy filmowych i telewizyjnych, w tym serialu "Czas honoru", na podstawie którego napisał także bestsellerową trylogię powieściową. Sentymentalnie związany z rodzinnym Świnoujściem. Ostatnio mówi, że jego żywiołem jest książka, a nie film.

Przesław Żarski - z Sosnowca, ma 37 lat, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dziennikarz i specjalista ds. marketingu, od lat pracuje w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. W 2018 roku zadebiutował powieścią kryminalną "Umwelt". Prywatnie jest miłośnikiem rockowych brzmień, górskich szlaków i koszykówki.. Najlepiej wypoczywa przy boku żony i córki. Autor serii z komisarzem Robertem Kreftem - "Ślad", "Blizna" i "Cierń".

Marek Stelar, właściwie Maciej Biernawski (ur. 18 września 1976 w Szczecinie) – polski pisarz powieści kryminalnych. W 2000 roku ukończył architekturę na Wydziale Architektury i Budownictwa Przestrzennego na Politechnice Szczecińskiej. Pracuje w Wydziale Infrastruktury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.Debiutował w 2014 powieścią Rykoszet, która jest pierwszą częścią trylogii o Krugłym i Michalczyku. W 2017 wydał powieść Niepamięć, która zapoczątkowała następną trylogię z inspektorem Suderem. Akcja wszystkich jego powieści dzieje się w Szczecinie. Powieści Rykoszet, Twardy zawodnik, Cień. Cykl o Dariuszu Suderze: Niepamięć, Niewiadoma i Nietykalny Inne: Blask, Intruz, Blizny, Sedno, Sekta

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj