fbpx

Crazy Nauka

  • Start date: 22-11-22 18:00
  • Place: sala widowiskowa

Crazy Nauka
Teorie spiskowe związane z kosmosem

22 listopada 2022, godz. 18.00

wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie RCK

Z przyczyn niezależnych od Regionalnego Centrum Kultury spotkanie pt. "Teorie spiskowe związane z kosmosem", które miało się odbyć 22 listopada 2022 r. zostaje przełożone na inny termin. Nową datę podamy wkrótce. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

crazy nauka

Ola i Piotr Stanisławscy
Twórcy Crazy Nauki. Małżeństwo, które od ponad dekady pisze o nauce. Blogerzy z wyboru, dziennikarze naukowi z powołania. Laureaci nagród POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki w 2020 roku: za bloga Crazy Nauka i za audycję "Homo Science" w radiu TOK FM. Zdobywcy nagrody Popularyzator Nauki PAP Nauka w Polsce.

Ola
Uwielbiam antropologię ewolucyjną, Puszczę Białowieską, kosmos i Tatry. Tropię polskie wynalazki i fake news. Dokumentuję postępującą zmianę klimatu. Z zacięciem przyrodnika wymyślam i organizuję nasze Crazy Wyprawy, podczas których wyszukuję naukowe perełki w najmniej spodziewanych zakątkach Polski i Europy. W wolnych chwilach trenuję kickboxing.

Piotr
Nigdy nie znudzi mi się pisanie o technologiach i kosmosie, a robię to już od dobrych kilkunastu lat. Bronię naukowych przyczółków, z dziką rozkoszą rozprawiam się z pseudonaukowymi mitami i fake newsami. Kręcę filmy i chętnie eksperymentuję przed kamerą. W rzadkich wolnych chwilach uczę informatyki i przyrody w szkole podstawowej. Gdyby istniała możliwość bilokacji, byłbym pierwszym, który skorzystałby z niej.

Ola + Piotr = Crazy Nauka
Publikowaliśmy m.in. w "Przekroju", "Gazecie Wyborczej", "Rzeczpospolitej", "Focusie", "Newsweeku", "Wiedzy i Życiu". A potem zapragnęliśmy pisać na własny rachunek i tak narodziła się Crazy Nauka – najpierw jako fanpage na Facebooku, potem również jako ten blog.

Kochamy to, co robimy. I dzięki temu Crazy Nauka to najpopularniejszy i największy blog popularnonaukowy w Polsce. Co miesiąc naszą stronę odwiedza około 300-500 tysięcy osób, na Facebooku zgromadziliśmy ponad 137 tysięcy fanów, a na Instagramie – blisko 19 tysięcy obserwujących.

Jeśli i Wam się to podoba, jeśli chcecie nam coś przekazać lub zaproponować – piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

16 października 2019 roku ukazała się nasza książka "FAKT, NIE MIT", w której obalamy naukowe mity.

Co sobotę o godzinie 13.40 prowadzimy naszą autorską audycję "Homo Science" w radiu TOK FM

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj