fbpx

Klub "Dialog" - Marek Kamiński

  • Start date: 29-11-22 19:00
  • Place: sala widowiskowa

Klub "Dialog" - Marek Kamiński

29 listopada 2022, godz. 19.00

wstęp wolny

marek kaminski

Spotkanie będzie poprzedzone 30-minutowym filmem z wypraw.

Marek Kamiński – polski podróżnik ekstremalny, innowator i filozof. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz. 23 maja 1995 roku biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku biegun południowy, za co został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.
Obecnie zaangażowany w globalny projekt "Power4Change" 2020 – pierwszą w historii podróż dookoła świata z robotem humanoidalnym NOA, mającą ukazać nowy sposób myślenia o człowieku i Ziemi. Przedmiotem badań będzie również wzajemny wpływ człowieka i robota na osobowość oraz funkcjonowanie towarzysza podróży.

Przejechał 30 000 km samochodem elektrycznym do Japonii przez Syberię i Pustynię Gobi. Jako pierwszy pokonał bezemisyjnie Trans-Siberian Highway.
Założyciel Fundacji Marka Kamińskiego, Instytutu Marka Kamińskiego i firmy Invena SA. Zna i posługuje się 8 językami: angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, norweskim, rosyjskim i japońskim.

Założyciel Fundacji Marka Kamińskiego (1996), której misją jest wspieranie w szczególności dzieci i młodzieży do stawiania sobie wyzwań i ciągłego rozwoju, a przez to urzeczywistnienia wizji lepszego człowieka żyjącego w zrównoważonym świecie.

8 października 2022 roku ukazała się książka "Moje bieguny. Dzienniki z wypraw".

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj