fbpx

Rozwód

  • Start date: 13-12-22 19:00
  • Place: sala widowiskowa

MANUFAKTURA DŹWIĘKÓW INNYCH
Rozwód

13 grudnia 2022, godz. 19.00

bilet: 20 zł

rozwod

Rozwód – wrocławsko-toruńskie trio (od niedawna kwartet), założone przez Szymona Szwarca (Jesień, gitara) i Damiana Kowalskiego (Pchełki, perkusja), współpracujące obecnie z Cezarym Rosińskim (Młyn, synteza, sampling). W przeszłości do współpracy zapraszani byli również tacy muzycy jak Maciej Karmiński (Jesień), Adam Kempa (Godot) czy Mateusz Rosiński (Dynasonic).
Wspólnie z braćmi Rosińskimi zespół nagrał album "Pompy", który został wydany nakładem Fonaradar Records w maju roku 2021. Następnie wraz z Cezarym Rosińskim Rozwód nagrał album "Gold", który ukazał się w kwietniu 2022 roku, również nakładem Fonoradar Records. Zespół zagrał kilkanaście koncertów na festiwalach i w klubach, m.in. "Lado w mieście" (Warszawa), "Dym Festival" (Gorzów Wielkopolski), "Borderline Festival" (Wolimierz), "Pleroma Festival" (Stuttgart), "Tajne Koncerty" (Wrocław), "Pawilon" (Poznań), "Desdemona" (Gdynia).

Muzyka grupy to eksploracja elektroakustycznych możliwości składu, w którym rozrastająca się sieć połączeń między instrumentami akustycznymi oraz elektronicznymi uaktywnia kolejne warstwy brzmień i rozwiązań w zakresie kompozycji oraz ekspresji. Rozwód wydobywa na swoje potrzeby elementy muzyki tanecznej, improwizowanej oraz noise'u, przekuwając je w sposób właściwy zespołom garażowym, gdzie rdzeń tych działań stanowi wciąż układ gitara-perkusja. Podczas koncertu zespół nie ogranicza się do odtwarzania materiału nagranego na płycie, stawiając na półimprowizowane sety, których punkt wyjścia stanowią kompozycje utrwalone na nagraniach. Każdy koncert zespołu Rozwód przynosi coś nowego, co następnie poddawane jest dalszej muzyczno-produkcyjnej obróbce.

LIVE SQAD:
Damian Kowalski - drums, prepared drums, electronics
Krzysztof Rogalski - bas
Czarek Rosiński - electronics, modular synthesizers
Szymon Szwarc - guitars, electronics

=========================================

LINKI:

FANLINK:
https://zlelitery.fanlink.to/rozwod-gold

FB:
https://www.facebook.com/rozwod555

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj