fbpx

Mazzoll Bas Klarnet Solo +

  • Start date: 27-05-23 19:00
  • Place: sala kameralna

MANUFAKTURA DŹWIĘKÓW INNYCH
Mazzoll Bas Klarnet Solo +

27 maja 2023, godz. 19.00

bilet: 25 zł

sala kameralna

mazzoll

Jerzy Mazzoll – uważany za jednego z najciekawszych klarnecistów w Polsce (Jazz Forum) wraca z autorską muzyką. Kompozytor i autor tekstów, pierwszy polski basklarnecista, twórca gatunku jass, wybitny improwizator.

Wykorzystuje w swojej grze zarówno elementy klasyki jak i muzyki współczesnej; reprezentuje linię jazzowych klarnecistów: Goodman, La Porta, Giufree, Lacy(ss). Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znakomitymi postaciami europejskiego jazzu, jako klarnecista i kompozytor: Django Bates, Alfred Harth, Jeffrey Morgan, Vytautas Labutis, Niels Landgren, Tony Oxley – ten ostatni, znany perkusista, wyprodukował płytę Mazolla "Newborn" trio Perplex: Mazzoll - Chastka – Hölker, wydaną w Europie Zachodniej.

Słuchacze znają Mazzolla z płyt pod jego nazwiskiem, jak "Rozmowy s Catem" we współpracy z Kazikiem Staszewskim, a dźwięk jego instrumentu z pewnością rozpoznają na krążkach takich jak "12 groszy" Kazika, czy tytułów wydanych przez Kury Tymona Tymańskiego. Jerzy Mazzol jest autorem muzyki do awangardowych filmów i multimedialnych instalacji (Bolero, Point City, Midnight Shakespeare) w Polsce, Holandii i Niemczech.

Skomponował również muzykę do pełnometrażowego filmu fabularnego "Jutro będzie niebo" w reż. J. Marszewskiego i filmu dokumentalnego "Słowa jak ściany" o Małgorzacie Hillar (TVP2).

W 2022 ukazała się jego najnowsza płyta Mazzolla "Być", skomponowana i wyprodukowana razem z Michałem Szturomskim (Duchy, Afro Kolektyw).

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj