fbpx

Piosenki z Kabaretu Starszych Panów

  • Start date: 30-05-23 19:00
  • Place: sala widowiskowa

Piosenki z Kabaretu Starszych Panów

30 maja 2023, godz. 19.00

bilet: 45 zł

kss

Koncert w 110. rocznicę urodzin Jerzego WASOWSKIEGO

Występują: Dorota WASILEWSKA - śpiew, fortepian, Julita KOŻUSZEK - śpiew, Michał ZUŃ - kontrabas

Kabaret Starszych Panów – nazwa autorskiego kabaretu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego i tytuł cyklu programów telewizyjnych, nadawanego od 16 października 1958 do 22 lipca 1966 przez Telewizję Polską.

Dzięki Kabaretowi Przybora i Wasowski zostali uznani za twórców rozrywki telewizyjnej w Polsce lat 50. i 60. XX wieku. W programach Kabaretu występowali m.in. Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Kalina Jędrusik, Aleksandra Śląska, Krystyna Sienkiewicz, Zofia Kucówna, Wiesław Gołas, Mieczysław Czechowicz, Wiesław Michnikowski, Edward Dziewoński, Tadeusz Olsza, Czesław Roszkowski, Bohdan Łazuka, Jarema Stępowski, Zdzisław Leśniak i Bronisław Pawlik.

Programy Kabaretu nadawano na żywo na antenie telewizyjnej, z wykorzystaniem jako playback piosenek zarejestrowanych wcześniej. Kabaret emitowany był również na antenie Polskiego Radia jako przygotowane osobno słuchowiska, powtarzające telewizyjną fabułę z tą samą obsadą.
Michał Zuń jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wyśmienicie odnajduje się w każdym gatunku muzyki, w którym jest zapotrzebowanie na niskie dźwięki. Ma w swym dorobku współpracę z orkiestrami filharmonicznymi, zespołami kameralnymi, big bandami, teatrami, zespołami tangowymi, klezmerskimi, folkowymi, rockowymi i jazzowymi.

Dorota Wasilewska, muzyk, kompozytorka, aranżerka muzyczna, piosenkarka, kierowniczka muzyczna nagrań studyjnych i spektakli muzycznych. Ukończyła PSM im F. Chopina na słynnej Bednarskiej w Warszawie. Jest dwukrotną laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Nagrała dwie autorskie płyty "Wniebogłosy" oraz "Gdy nie da się kupić miłości".

Julita Kożuszek, absolwentka Liceum Muzycznego w Poznaniu.
Aktorka Scen Muzycznych, gdzie debiutowała jako adeptka rolą Marii w musicalu West Side Story. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina na wydziale Pedagogiki Baletu. Choreografka, reżyserka, wokalistka i aktorka związana z teatrami: Roma, Rampa, TEATR na Woli, Teatr Komedia w Warszawie. Od lat realizuje autorskie programy będąc jednocześnie managerem. Współpraca z Telewizją Polską i TVN. Dzieciom znana jako głos Świnki Peppy.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj