fbpx

24 Festiwal Teatralny - Teatr pasja rodzinna

  • Start date: 11-11-23 19:00
  • End date: 26-11-23 19:00
  • Place: sala widowiskowa

24 Festiwal Teatralny - Teatr pasja rodzinna

11-30 listopada 2023

24ft

CZY TY TO TY?
11 listopada 2023, godz. 19.00; bilet: od 90 zł

Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli w pogoni za szczęściem!

Współczesne, wielkomiejskie osiedle. Harold wraca po pracy do domu. Zajęta przygotowaniem rodzinnego obiadu Honey, prowadzi z nim rutynową, popołudniową rozmowę. Dzień jak co dzień. Żadne z nich nie dostrzega nawet, że coś tu się nie zgadza, bo… On trafia do obcego mieszkania, a Ona w ferworze domowych obowiązków, bierze go za swojego małżonka. Nie ta żona, nie ten mąż! Gdy bohaterowie orientują się, że zaszła pomyłka, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót…

Występują: Daria WIDAWSKA, Marzena ROGALSKA / Anna DERESZOWSKA, Michał ROLNICKI / Marcin ROGACEWICZ, Łukasz NOWICKI / Dariusz CHOJNACKI
Reżyseria: Robert TALARCZYK

 

KOMEDIA Z DRESZCZYKIEM
12 listopada 2023, godz. 19.00; bilet: od 90 zł

Jeśli zaczynacie dzień od lektury Instagrama i portali plotkarskich, opisujących rewelacje z życia celebrytów, to, to co za chwilę się wydarzy na pewno się Wam spodoba.

Do pięknej posiadłości nad jeziorem, w 30. rocznicę ślubu, przyjeżdża Konrad - scenarzysta niegdyś hitowych seriali. Nie zamierza jednak tego wyjątkowego wieczoru świętować ze swoją małżonką Izabellą - lekko wyblakłą już gwiazdą kina. Namiętnemu rendez vous z kipiącą erotyzmem Bianką, przeszkodzi niestety nieszczęśliwy wypadek. A może samobójstwo? Choć niewykluczone, że jednak morderstwo…

Występują: Magdalena WOŁŁEJKO, Lucyna MALEC / Katarzyna MACIĄG, Marek SIUDYM, Piotr CYRWUS / Modest RUCIŃSKI
Reżyseria: Magdalena WOŁŁEJKO

 

100 MINUT DLA URODY
13 listopada 2023, godz. 19.00; bilet: 100 zł, 85 zł balkon

<pSpektakl z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej

Spektakl muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej na 4 aktorki i 3 muzyków

"100 minut dla urody" czyli poezja Wisławy Szymborskiej w służbie kobiecości. Muzyczny spektakl, pełen humoru i wdzięku, oparty na twórczości Noblistki opowiada o życiu, tęsknotach, dociekaniu Prawdy i Piękna, z właściwą poetce serdeczną ironią. Muzyka Urszuli Borkowskiej rozpisana na aktorski czterogłos wydobywa rytm i rym poezji Szymborskiej i sprzyja uwadze widzów. Izabella Bukowska - Chądzyńska, Katarzyna Dąbrowska/Monika Węgiel, Joanna Trzepiecińska i reżyserka Magdalena Smalara tworzą idealnie zestrojony kwartet, ale każda z nich ma też partie solowe. Wiersze znane i mniej znane oraz fragmenty "Lektur Nadobowiązkowych" składają się na trochę więcej niż 100 minut, 100 minut dla umysłu i serca; tak mało w naszym życiu jest piękna, a przecież tak przyjemnie jest się w nim zanurzyć.

Występują: Joanna TRZEPIECIŃSKA, Katarzyna DĄBROWSKA / Monika WĘGIEL, Magda SMALARA, Izabella BUKOWSKA-CHĄDZYŃSKA; zespół muzyczny w składzie: Urszula BORKOWSKA, Wojciech GUMIŃSKI, Marcin ŚWIDERSKI
Reżyseria: Magda SMALARA

 

FREEDOM IN MY MIND
18 listopada 2023, godz. 19.00; bilet: 20 zł

Spektakl z udziałem publiczności na scenie. Ilość miejsc ograniczona

Sztuka inspirowana życiem i myślami austriackiego psychiatry Emila Frankla. Człowieka który przeżył obozy koncentracyjne w tym Auschwitz gdzie stracił całą rodzinę a mimo to nadal wierzył w sens życia.
Twórców spektaklu zainspirowała myśl E. Franka "Człowiekowi można odebrać wszystko, prócz jednego: ostatniej ze swobód człowieka – wyboru postawy w danych okolicznościach, wyboru własnej drogi".
Czy zawsze mamy wolność wyboru?
Spektakl na poddaszu prywatnego domu, w scenerii starych walizek , z idealnie dobraną muzyką Garbarka był niesamowitym przeżyciem.

Animacja lalek: Alek GAWROŃSKI, Ola GAWROŃSKA, Marek GAWROŃSKI
Reżyseria: Marek GAWROŃSKI

 

ŻONA POTRZEBNA OD ZARAZ
19 listopada 2023, godz. 16.00, 19.00; bilet: od 90 zł

Ponoć "od przybytku głowa nie boli" czy rzeczywiście? O trafności tego powiedzenia już wkrótce przekona się bohater sztuki "Żona potrzebna od zaraz". Jim Watt to typowy singiel, dla którego liczy się przede wszystkim praca i kariera zawodowa. Niespodziewanie jednak w jego życie wkradną się pewne komplikacje. Bill – konserwatywny przełożony Jima – przed udzieleniem mu awansu, chce najpierw poznać… jego małżonkę! 30-latek postanawia sprostać oczekiwaniom szefa – i to za wszelką cenę! Wydawać by się mogło, że jego jednym problem jest brak żony…

Los jednak bywa przewrotny i może spłatać nie jednego figla. Napięcie będzie rosnąć, a szanse na awans maleć z każdą chwilą… Na szczęście na żony (nawet cudze!) zawsze można liczyć.

Występują: Maria PAKULNIS, Magdalena WÓJCIK, Michalina SOSNA / Andżelika PIECHOWIAK, Anna MATYSIAK / Ewa JAKUBOWICZ, Michał MIKOŁAJCZAK, Marcin TROŃSKI
Reżyseria: Tomasz DUTKIEWICZ

 

JEDNOOKI KRÓL
21 listopada 2023, godz. 19.00; bilet: 50 zł, 40 zł balkon

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

Lidia i Sandra na razie nie zadają sobie takich pytań. Na razie cieszą się, że po latach mają okazję, by spotkać się, przedstawić sobie narzeczonych, powspominać. Wieczór nie potoczy się jednak zgodnie z planem. Drobny szczegół zmieni optykę. I bieg zdarzeń.

Występują: Aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu: Edyta ŁUKASZEWSKA, Julia RYBAKOWSKA, Sebastian GREK, Andrzej NIEMYT, Dariusz PIERÓG
Reżyseria: Antonina CHOROSZY

 

ODJECHANA FARSA
24 listopada 2023, godz. 19.00; bilet: 80 zł, 70 zł balkon

"Odjechana farsa" – najbardziej odjechane i nieprzewidywalne dwie godziny twojego życia.

Obejrzenie "Odjechanej farsy" może być przyczyną niemożności powstrzymania śmiechu i grozi intensyfikacją dobrego humoru.

Przed wizytą w teatrze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

A potem, niezależnie co powiedzą… i tak przyjdź na "Odjechaną farsę". Najwyżej umrzesz ze śmiechu…

Czy w jednym niewielkim pokoju hotelowym zmieści się 10 osób, z których każda będzie miała swoje plany związane z tym pokojem i osobami w nim się pojawiającymi?

Tak… ale pod warunkiem, że w owych 10 osób wcieli się dwoje wyśmienitych aktorów, którzy brawurowo zagrają dziesięć różnych postaci w dziesiątkach zaskakujących i absurdalnych sytuacji.

Sławny pisarz piszący poradniki małżeńskie – jak żyć w szczęśliwym związku – ze swą nieszczęśliwą i znudzoną związkiem żoną, senator incognito wraz z kochanką pragnącą za wszelką cenę sławy, siostra zakonna ze inklinacjami do show biznesu, nachalny i wścibski boy hotelowy, przebiegła reporterka miejscowej stacji telewizyjnej – to tylko kilkoro postaci z tej niezwykłej galerii ludzkich osobliwości, które los połączy przez kilkadziesiąt minut w małym pokoju hotelowym na dalekiej prowincji.

Występują: Monika MAZUR, Piotr SZWEDES
Reżyseria: Tomasz DUTKIEWICZ

 

NIC SIĘ NIE STAŁO!
25 listopada 2023, godz. 16.00, 19.00; bilet: od 90 zł

Spektakl NIC SIĘ NIE STAŁO powstaje z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym kultowym postaciom polskiej piłki – opowieścią o zawodowej i życiowej drodze piłkarzy, zawsze niełatwej, często też obfitującej w dramatyczne wydarzenia. Ernest Wilimowski rozdarty między polską i śląską tożsamością, szantażowany przez niemiecką III Rzeszę, Kazimierz Deyna – geniusz środka pola, piłkarz wyklęty, uwielbiany i znienawidzony, Zbigniew Boniek ze swoim "niepoprawnym" temperamentem, Emmanuel Olisadebe, nasz "biało – czerwono – czarny", pierwszy czarnoskóry zawodnik w historii kadry narodowej, Robert Lewandowski, tytan pracy w drodze do międzynarodowego sukcesu, czy Ewa Pajor, prawdziwa gwiazda światowej kobiecej piłki nożnej.

No i legendarni trenerzy, ekscentrycy i motywatorzy: Kazimierz Górski, Janusz Wójcik czy Jacek Gmoch.

Wreszcie kibice są także bohaterami naszego show, pełni miłości, entuzjazmu, poświęcenia. Zawsze wierni, nawet po przegranych meczach śpiewający: Polacy, nic się nie stało! No i oczywiście znający się na piłce i strategii lepiej niż wszyscy trenerzy i działacze razem wzięci!

Występują: Zofia ZBOROWSKA-WRONA, Michał ŻURAWSKI / Michał CZERNECKI, Piotr GŁOWACKI, Maciej ZAKOŚCIELNY, Marcin KORCZ, Jakub SASAK, Jędrzej HYCNAR / Jędrzej WIELECKI
Reżyseria: Piotr RATAJCZAK

 

KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?
26 listopada 2023, godz. 19.00; bilet: 50 zł, 40 zł balkon

Środek nocy w małym, uniwersyteckim miasteczku. Między małżonkami z długim stażem – Martą i Georgem – dochodzi do sprzeczki po powrocie z zakrapianego przyjęcia. Przybycie do ich domu dwójki gości – świeżo upieczonego wykładowcy biologii i jego uroczej żony, których Marta zaprosiła na późne afterparty bez wiedzy męża – staje się osią narastającego konfliktu. Wkrótce cała czwórka zostaje wciągnięta w prowokacyjną, cyniczną i pełną oskarżeń grę, która zupełnie wymyka się spod kontroli, gdy Marta łamie najważniejszą zasadę panującą w jej związku…

"Kto się boi Virginii Woolf" od ponad sześćdziesięciu lat niezmiennie zachwyca widzów na całym świecie. Po raz pierwszy na kaliskiej scenie jeden z najwybitniejszych amerykańskich dramatów, wyróżniony m.in. najważniejszą amerykańską nagrodą teatralną Tony, którego filmowa adaptacja z Elizabeth Taylor i Richardem Burtonem w rolach głównych została nagrodzona aż pięcioma Oscarami. Doskonale skrojone kreacje aktorskie, zaskakujące zwroty akcji i wyważone poczucie humoru, nieustannie balansujące na granicy tragedii i komedii – oto główne powody niesłabnącego potencjału tej legendarnej sztuki.

Występują: Aktorzy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu: Agnieszka DZIĘCIELSKA, Aleksandra PAŁKA-ŁOPATKA, Jakub ŁOPATKA, Wojciech MASACZ
Reżyseria: Radosław B. MACIĄG

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj