fbpx

Warsztaty Samby Batucady

  • Start date: 23-09-23 17:00
  • Place: sala widowiskowa

Warsztaty Samby Batucady

23 września 2023, godz. 17.00

bilet: 20 zł

samba batucada

"Perkusyjne bogactwo Samby Batucady - techniki wykonawcze i korzenie swingu brazylijskiego. Radość rytmu czyli kameralna forma zespołu perkusyjnego."

Program działań z grupą zakłada formę warsztatową na brazylijskich instrumentach perkusyjnych takich jak: agogo, tamborim, chocalho, caixa, repinique, cuica, sudro.
Przedstawienie krótkiej historii samby i kultury muzycznej Brazylii. Zaprezentowanie ciekawych technik wykonawczych.
Zajęcia z samby batucady to otwarta forma warsztatowa skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych polegająca na przybliżeniu instrumentarium i prostych, podstawowych, sambowych zagrywek rytmicznych z karnawałowym swingiem.
Zabawa rytmem samby poszerza świadomość muzyczną, ukazuje możliwość poznawania muzyki bez potrzeby czytania nut. Rozwija pamięć melodyczno-rytmiczną.
Warsztaty samby to idealny czas na poznanie nowych, muzycznych horyzontów. Rozwija indywidualne umiejętności oparte na pracy w zespole. Efekt końcowy to stworzenie mini orkiestry perkusyjnej i krótka prezentacja wypracowanego materiału.

Rafał Krzanowski jest wykładowcą w Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie perkusji. Posiada już ponad 20 letnie doświadczenie właśnie w prowadzeniu zajęć warsztatowych związanych z tematem SAMBY BATUCADY . Regularnie prowadzi warsztaty w szkołach muzycznych I i II stopnia. Zapraszany jest przez polskie grupy samby. Rozwija ideę samby i jej folkowo-perkusyjny charakter na muzycznych uczelniach wyższych.
Wraz z prof. Jorge Luis Valcarcel Gregorio tworzy grupę perkusyjną Akademii Sztuki w Szczecinie "PercussionisAS". Związany z międzynarodowym zespołem Bloco X. Założyciel zespołu Sambal i Bloco Pomerania. Rozwija idę muzyki dla niedosłyszących i głuchych w projekcie "Migiem na Majka".
Od roku 2017 z powodzeniem organizuje największe sambowe święto w Szczecinie "Samba Port Festival". Na codzień, regularnie prowadzi perkusyjny zespół Bloco Pomerania, z którym koncertuje na najważniejszych, perkusyjnych oraz sambowych festiwalach w Polsce i Europie. Jako muzyk i dyrygent wraz z grupą Bloco Pomerania uczestniczy w wielu imprezach artystycznych na terenie całego kraju.

Organizacja warsztatów w Pile: Regionalne Centrum Kultury w Pile, lider zespołu Bloco Pomerania oraz Zespół Samba Planet. https://www.facebook.com/SambaPlanet

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj