fbpx

Grand Off

  • Place: sala widowiskowa
grand off

GRAND OFF

NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA 2020
Pokaz filmów nagrodzonych

2 czerwca 2021, godz. 18.00

bilet: 5 zł

CARGO

najlepszy scenariusz

Niemcy, reż. Christina Tournatzés (15 min.)
71 uchodźców z Bliskiego Wschodu ginie z powodu uduszenia w trakcie nielegalnego transportu z Węgier do Niemiec. Kierowca ciężarówki staje przed dylematem – słyszy, jak ludzie krzyczą i błagają o pomoc, ale otrzymuje rozkaz, by za wszelką cenę dokończyć transport. Historia oparta na faktach.

FABIU

najlepsza reżyseria

Austria, reż. Stefan Langthaler (30 min.)
80-letni emeryt Arthur mieszka w skromnym domu w Wiedniu. Od dłuższego czasu czule opiekuje się ciężko chorą żoną Martą, a asystują mu tylko pielęgniarki. Kiedy w jego domu pojawia się nowy pielęgniarz Fabiu, kończy się rutyna Arthura. Wkrótce mężczyźni zbliżają się do siebie, a u starszego z nich narasta pożądanie i tłumiona tęsknota.

THE INVISIBLE MONSTER

najlepsze zdjęcia

Hiszpania, reż. Javier Fesser Perez de Petinto, Guillermo Fesser Perez de Petinto (30 min.)
Ojciec Aminodina zawsze się uśmiecha, ponieważ uważa, że szczęśliwi ludzie żyją dłużej. 8-letni Aminodin trzyma się tej zasady podczas pracy na wysypisku, gdzie żyje wraz ze swoją rodziną.

BONBON DAS MUSICAL

najlepszy montaż

Niemcy, reż. Daniel Meier (19 min.)
Kiedy Jussel Meyer, dziecięcy model słynnej marki słodyczy, dusi się, krztusząc się cukierkiem, zostaje ogłoszony nowy casting, aby znaleźć kolejną komercyjną twarz. Patricia, była niania Jussela, chce za wszelką cenę zapobiec wyłonieniu jego następcy.

EMPEROR

najlepsza scenografia

Niemcy, reż. Jannis Alexander Kiefer (30 min.)
Nowe szaty cesarza we współczesnym wydaniu.
Film jest przeniesieniem fabuły baśni Hansa Christiana Andersena w realia XXI wieku. To dystopijna, ale barwna opowieść o władzy i hierarchii.

THE TEARS’ THING

najlepsza aktorka

Francja, reż. Clémence Poésy (25 min.)
Florence jest aktorką. Przygotowania do nowej roli postawią przed nią nowe wyzwania, których nigdy by się nie spodziewała.

DER WÄCHTER

najlepszy aktor

Austria, reż. Albin Wildner (33 min.)
Po utracie wieloletniej posady w korporacji, Raphael zostaje zmuszony do podjęcia pracy jako nocny ochroniarz. Niedawno wprowadził się także z powrotem do swojej matki, którą opiekuje się oddana ukraińska pielęgniarka Vera. Dzięki jej wsparciu, Raphael uczy się radzić sobie w nowym życiu.

COMMITTED

najlepsza fabuła

Izrael, reż. Lee Gilat (22 min.)
Leah zmusza swoją młodszą siostrę Batyę do konfrontacji z chorobą psychiczną ojca – Zvikiego. Jest zmęczona życiem podporządkowanym chorobie ojca oraz odpowiedzialnością za opiekę nad nim. Zviki odmawia hospitalizacji, co zmusza obie dziewczyny do spędzania razem całego dnia. Zbliżają się i oddalają od siebie i od swojego ukochanego i chorego ojca.

THE GIRL WITH BLUE EYES

najlepszy dokument

Wielka Brytania, reż. Alireza Mirasadollah (15 min.)
An Phouc to 11-letnia dziewczynka z Wietnamu. Jej wielkie, jasnoniebieskie oczy przyciągały wielu fotografów z całego świata, ale pomimo tego An Phouc i jej rodzina cierpią biedą i zmagają się z rasizmem.

BUTTERFLIES IN BERLIN

najlepsza animacja

Niemcy, reż. Monica Manganelli (30 min.)
Alex przenosi się do Berlina w 1933 roku. Szukając swojego miejsca na świecie i swojej tożsamości seksualnej, staje się pierwszym w historii transseksualistą, który poddał się operacji. Dzieje się to niestety w okresie narodzin narodowego socjalizmu i społecznego rozłamu, który wolność seksualną przekształcił w powód do represji.

FESTYN

najlepszy film polski

Polska, reż. Grzegorz Krawiec (20 min.)
Pociąg zatrzymuje się w szczerym polu, ponieważ rzuciła się pod niego kobieta. Jest lato, więc w oczekiwaniu na policję, pasażerowie wychodzą na zewnątrz i rozpoczynają piknik w pobliżu, zaledwie kilka metrów od zwłok. Ludzie są bardziej rozzłoszczeni zatrzymaniem pociągu, niż poruszeni śmiercią dziewczyny. Ale kto lub co było prawdziwym powodem jej śmierci?

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj