fbpx

Szkolne przygody Tosi i Plastusia

  • Place: sala widowiskowa

Ferie zimowe w RCK
SZKOLNE PRZYGODY TOSI I PLASTUSIA
na podstawie książki Marii Kownackiej
"Plastusiowy Pamiętnik"

plastus

"Szkolne przygody Tosi i Plastusia" to spektakl teatralny dla najmłodszych, ale i starszym zakręci się w oku łezka na widok sympatycznego ludzika, którego pamiętają ze swych dziecięcych lat. Na scenie pojawią się oczywiście Tosia i Plastuś, a także przybory z piórnika, w którym Plastuś przecież mieszkał i z którego lokatorami się przyjaźnił. Będzie również straszny Kałamarz, z którym Plastuś stoczy pojedynek, Pan od Rachunków (uwaga! może niespodzianie wyrwać do odpowiedzi, więc lepiej powtórzyć tabliczkę mnożenia), czy niegrzeczny Witek. Wyjątkowo z Plastusiem będzie można pośpiewać, bo adaptacja wzbogacona jest o autorskie piosenki. Tak więc niektórzy raz jeszcze, a inni po raz pierwszy będą mogli zobaczyć jak wyglądało szkolne życie, kiedy nasze babcie nosiły fartuszki i używały do pisania stalówek.

W spektaklu występują: Ola Lis, Bartłomiej Sołtysiak, Magdalena Kurek; Adaptacja: Ola Lis;
Reżyseria: Dariusz Majchrzak; Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek; Muzyka: Mateusz Lipiński;
Światło i dźwięk: Piotr Kądziela; Koordynacja projektu: Dorota Sadowska.

Bajka przeznaczona dla dzieci od 3 do 9 lat. Czas trwania 50 min.

Teatr Miejski, pl. Staszica 1
18 stycznia 2016, godz. 10.00
bilet: 5 zł (dzieci), 10 zł (dorośli)

18.01.2016
godz. 10.00
5 zł

Informacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj