fbpx

Integracja Ty i Ja

  • Place: sala widowiskowa
integracja

18. Europejski Festiwal Filmowy "INTEGRACJA TY i JA" Koszalin
Mały Festiwal TY i JA 2021

Moje piękne miasto

(My Beautiful City) dokumentalny, Iran (2019)
reż. Elham Aghlari (29 min.)
Hamed Paak to upośledzony w stopniu lekkim trzydziestosiedmioletni ojciec i mąż. Potrzebuje pracy, by utrzymać rodzinę, ale w związku ze swoim stanem zdrowia nie jest odpowiednio wynagradzany. Z drugiej strony organizacja wspierająca osoby z niepełnosprawnością nie kwalifikuje go do pomocy z powodu lekkiej formy upośledzenia.

Na Górze Tyrryry

(On the Top Tyrryry) dokumentalny, Polska (2019)
reż. Renata Kijowska (60 min.)
Bez litości! – chłopaki jej nie cierpią. Na Górze, jak sami mówią, to "półnormalny" zespół, bo połowę składu społeczeństwo uważa za niepełnosprawną. Adam, Robert i Kris mają gdzieś swoje dolegliwości, bardziej zajmują ich zwykłe problemy: alkoholizm, kłopoty rodzinne czy bezrobocie. To żadne przeszkody, by zagrać na największym festiwalu rockowym w tej części Europy. Czy im się uda? Czy występ coś w ich życiu zmieni?

Uścisków twoich mi potrzeba

(I Need the Handshakes) dokumentalny, Polska (2020)
reż. Andrej Kuciła (18 min.)
Gdzieś w dalekiej białoruskiej wsi, w niewielkim domu, 92-letnia Walentyna u kresu życia wertuje stare zeszyty córki. Wraz z nią wyruszamy w podróż przez nieznany świat człowieka, o którym "wszyscy zapomnieli".

Niewinność

(Innocence) fabularny, Wielka Brytania (2019)
reż. Ben Reid (19 min.)
Pracownik domu opieki ginie, spadając z wysokości. Wydaje się, że to okropny wypadek. Kiedy detektyw przesłuchuje młodego mężczyznę z zespołem Downa, który jest świadkiem wydarzenia, odkrywa, że zbrodnia jest bardziej szokująca, niż ktokolwiek sobie wyobraża.

Zobaczyć niepodległość

(To See Independence) dokumentalny, Polska (2020)
reż. Piotr Jasiński (10 min.)
Niewidomy chłopak Wojtek maszeruje w narodowo-patriotycznym pochodzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Po drodze spotyka różnych uczestników marszu. Bohater chce na własnej skórze poczuć, czym w dzisiejszych czasach jest patriotyzm? Czym dla Polaków jest niepodległość? Wojtek dochodzi do wniosków, których wielu z nas – choć widzi – często nie dostrzega.

Żyłam z tobą

(I lived a Life with You) fabularny, Hiszpania (2020)
reż. Elena Martinez Santos (15 min.)
Chloe zaczyna pracę jako pielęgniarka na oddziale hematologii onkologicznej. Jest przytłoczona nową sytuacją aż do momentu, gdy poznaje Laurę. Tę pacjentkę zapamięta na długo.

Co zdarzy się jutro

(What Happens Tomorrow) dokumentalny, Rosja (2020)
reż. Anastasia Shtandke (13 min.)
Leisan przygotowuje się do Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Miłość rodziny i wsparcie bliskich przyjaciół pomagają jej opierać się stereotypom i odrzuceniu społeczeństwa. Matka Leisan chce za wszelką cenę pomóc córce w rozwijaniu talentu. Czy Leisan zdobędzie złoto w Mistrzostwach Europy w Finlandii?

8 września 2021, godz. 18.00

bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie RCK

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj