fbpx

20 Festiwal Teatralny - Teatr pasja rodzinna

  • Place: sala widowiskowa

20ft info

KOCHANIE! WRÓCIŁEM

11 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 105 zł, 95 zł balkon

kochanie wrocilem

Występują: Marta WIERZBICKA, Maria PAKULNIS, Katarzyna ANKUDOWICZ, Jan JANKOWSKI, Grzegorz PAWLAK, Marcin TROŃSKI, Wojciech WYSOCKI, Bartosz OBUCHOWICZ
Reżyseria: Tomasz DUTKIEWICZ

Jeśli w znanym porzekadle – "Stara miłość nie rdzewieje" jest odrobina prawdy, to francuska komedia "KOCHANIE WRÓCIŁEM" najlepiej tego dowodzi. Severine jest właścicielką dobrze prosperującego paryskiego wydawnictwa i nieco słabiej prosperującego życia osobistego. Ma co prawda atrakcyjnego adoratora, ma wyluzowanego dorosłego syna i ponownie w jej życie wkracza były mąż - skruszony i pełen dobrej woli do pojednania… za prawie każdą cenę.

"KOCHANIE WRÓCIŁEM" to znakomita komedia będąca swoistym lustrem, w którym – w przerwach pomiędzy wybuchami śmiechu przeglądamy się my wszyscy – widzowie w teatrze i główni aktorzy w naszym własnym życiu. Jest jeszcze jedna, może najważniejsza bohaterka tej zabawnej sztuki - miłość. Ta, dla której i dzięki której żyjemy. Z głęboką wiarą, że choć "stara" - to nie "zardzewieje".

CZWORO DO POPRAWKI

12 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 95 zł, 90 zł balkon

czworo do poprawki

Występują: Katarzyna HERMAN / Grażyna WOLSZCZAK, Joanna OSYDA / Agnieszka SIENKIEWICZ, Piotr MACHALICA / Wojciech WYSOCKI, Marcin KORCZ
Reżyseria: Agnieszka BARANOWSKA

Czy miłość może trwać całe życie?

Spotykają się w pensjonacie: starsze, przeżyte małżeństwo, by podjąć ostatnią próbę ratowania ich rozpadającego się związku, oraz pełna emocji i namiętności młoda para, by na łonie natury począć dziecko, które ostatecznie scementuje ich związek. Każda z tych par ma inne problemy, jednym i drugim trudno się ze sobą porozumieć.

Jaki będzie finał tego spotkania? Gdy stare skrzyżuje się z młodym? Czy starsi będą kochać się jak dawniej? A młodzi? Może… jak nigdy dotąd?

KANAPKA Z CZŁOWIEKIEM

14 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 45 zł, 40 zł balkon

kanapka z czlowiekiem

Występują: Pamela ADAMIK (gościnnie), Bożena BOROWSKA-KROPIELNICKA, Karolina GŁĄB, Oliwia NAZIMEK, Agnieszka RÓŻAŃSKA, Marcin JANUSZKIEWICZ (gościnnie)
Reżyseria: Jerzy SATANOWSKI

Nie ma już świata, w którym teksty Jacka Kaczmarskiego były kojarzone z konkretnymi wydarzeniami historycznymi. Świata, który zawłaszczałby je wyłącznie w charakterze publicystycznego komentarza do rzeczywistości, ich autora skazując na wieczne opatrzenie etykietką z hasłem: "poeta niewyczytany". Nie ma już tego świata. Ale zostały piosenki, które dziś można zinterpretować i wyśpiewać na nowo.

W najnowszym spektaklu Jerzego Satanowskiego zajmą się tym – nader przewrotnie – kobiety, wdowy pamięci po Jacku Kaczmarskim. Ich głosy staną się medium dla kontroceny rzeczywistości. Ich głosy raz jeszcze wskrzeszą pytania o sens wyborów moralnych, wolności, sztuki, wiary i artystycznej wrażliwości. I to one uwolnią ponadczasową poezję Kaczmarskiego z okowów konwencji.

8 KOBIET

15 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 75 zł, 65 zł balkon

8 kobiet

Występują: Elwira HAMERSKA-SKÓRECKA, Marta KĘDZIORA, Magdalena KĘPIŃSKA, Elżbieta KOSECKA, Iwona LACH, Anna LUDWICKA-MANIA / Katarzyna TRZESZCZKOWSKA, Małgorzata OSIEJ-GADZINA, Zuzanna ŁUCZAK (gościnnie)
Reżyseria: Jerzy BOŃCZAK

Odcięty od świata dom na pustkowiu. Osiem kobiet – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, dwie pokojówki – podejrzanych jest o zabójstwo pana domu. Każda ma motyw, by zabić, każda ma alibi. Kobiety, próbując rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci, zaczynają prowadzić pełną zaskakujących zwrotów akcji, błyskotliwych ripost i kąśliwych uwag grę. Jakie emocje wyzwoli śmierć pana domu? Jakie sekrety zdemaskuje? "8 kobiet" to spektakl, który łączy elementy powieści kryminalnej w stylu Agaty Christie z komedią i melodramatem. Jest także, a może przede wszystkim, opowieścią o różnych typach, wymiarach i tajemnicach kobiecości. Osiem kobiet i osiem wspaniałych aktorek na scenie.

CUDOTWÓRCA

18 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 75 zł, 70zł balkon

cudotworca

Występują: Adam FERENCY, Anna GAJEWSKA, Henryk NIEBUDEK
Reżyseria: Adam FERENCY

Autor: Brian Friel. Zapomniana prowincja Irlandii. Frank – uzdrowiciel, Grace – jego żona, Teddy – impresario przemierzają drogi wysłużoną furgonetką, od wioski do wioski, od przedstawienia do przedstawienia. Dotyk Franka, wypowiadane zaklęcia i tajemne moce mają uzdrawiać chorych. Nieraz zdarza się cud i występ kończy się sukcesem.

Brian Friel po mistrzowsku konstruuje historię, opierając ją na zwierzeniach trójki bohaterów. Wersje wydarzeń, osobiste i różne jak przeżycia i pamięć, powoli się zazębiają. "Cudotwórca" ("Faith healer") hipnotyzuje słowem. To opowieść o miłości, przyjaźni, wędrówce, o więzach, które splatają nas ze sobą, czasem zbyt mocno i dla naszej zguby. Fenomenalny Francis Hardy. Czarujący hochsztapler? Wytrawny showman? Średnio uzdolniony uzdrowiciel? Sprawdźcie sami, być może dziś występuje.

WYKRYWACZ KŁAMSTW

19 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 90 zł, 85 zł balkon

wykrywacz klamstw

Występują: Anna GORNOSTAJ, Olaf LUBASZENKO, Kacper KUSZEWSKI
Reżyseria: Robert TALARCZYK

Wykrywacz kłamstw to dynamiczna komedia małżeńska, w której okazuje się, że zarówno kłamstwo, jak i chęć odkrycia prawdy mogą być upojnym narkotykiem zmieniającym się w truciznę.

W mieszkaniu rosyjskiego małżeństwa zjawia się hipnotyzer… Rozhisteryzowana żona chce, aby odnalazł pieniądze schowane przez jej lubiącego zaglądać do kieliszka męża. W transie wychodzą na jaw kompromitujące szczegóły, a małżeński konflikt wisi na włosku. Los jest jednak przewrotny – Boria, "spytny gad" znajduje szansę, aby odegrać się na pyskatej żonie. Świętoszkowata Nadia okazuje się mieć zdecydowanie więcej za uszami…

Jak zakończy się ten seans szczerości? Czy aby na pewno dobrze wiedzieć o sobie dosłownie wszystko? Czy prawda odkryta po latach, może zniszczyć małżeństwo? Co na to wszystko początkujący hipnotyzer i czy uda mu się wybrnąć ze szponów małżeńskiego absurdu?

ŁOTRZYK Z TORMESU

20 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 10 zł

lotrzyk z tormesu

Występują: Aktorzy Teatru TAK!, Filip NYKIEL, Mateusz ZIEMICHÓD, Paulina BARYCZA, Sylwia PALIŃSKA, Barbara ŻMIJA, Konstancja ŁAZOWA
Reżyseria: Ewelina WYRZYKOWSKA

"Łotrzyk z Tormesu" to opowieść o chłopcu, który by przetrwać, musiał być "sprytniejszy od samego diabła" – okraszona sporą dawką flamenco i jeszcze większą humoru. Urok głównego bohatera wzbudza tak wielką sympatię, że wybaczamy mu nawet morderstwo opiekuna. Nie ukrywa swoich wad, ale w zestawieniu z charakterem matki i starca, jego łotrostwa wydają się być usprawiedliwionymi. Kanwą spektaklu było anonimowe opowiadanie hiszpańskie opublikowane w 1554 roku, które zapoczątkowało w literaturze gatunek powieści łotrzykowskiej. "Łotrzyk z Tormesu" najnowszy spektakl teatru TAK!, miał premierę w kwietniu 2019 r.

WIERUSZKA, TWOJA WYMARZONA POMOC DOMOWA

23 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 65 zł, 60 zł balkon

wieruszka

Występują: Anna DZIERŻA, Tomasz CIACHOROWSKI, Sławomir PACEK, Hanna KOCHAŃSKA, Kinga PĘDZIŃSKA, Lech DYBLIK
Reżyseria: Marek RĘBACZ

Janek (lekarz) i Adam (prawnik) są szwagrami. Jako dojrzali mężczyźni wiodą ustabilizowane życie rodzinne. Mówiąc krótko: nuda życiowa jak cholera…
I oto Adam, wracający z podróży służbowej na Ukrainę, zapowiada przyjazd poszukującej pracy dziewczyny (Wieruszki), która idealnie nadawać się będzie na pomoc domową. Obaj panowie oczami wyobraźni widzą już siebie siedzących w ogrodzie, z wykwintnymi drinkami w dłoniach i Wieruszkę usługującą im na każdym kroku. Rzeczywistość bywa czasem piękniejsza niż wyobrażenia – Wieruszka okazuje się rudowłosą dwudziestolatką o zjawiskowej urodzie.

NASZE ŻONY

24 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 120 zł, 110 zł balkon

nasze zony

Występują: Wojciech MALAJKAT, Piotr POLK, Wojciech PSZONIAK
Reżyseria: Wojciech PSZONIAK

Zaskakujący, pełen zwrotów akcji komediodramat, obmyślony na trzech wirtuozów aktorstwa. Jest to opowieść o próbie, przed jaką staje wieloletnia przyjaźń trzech mężczyzn. Na rozważaniach o trudnych wyborach między moralnością a lojalnością się nie skończy.

"Nasze żony" to sztuka, w której aktor jest na pierwszym planie, jest podmiotem, a nie – jak to się dziś często zdarza – przedmiotem. Lubię taki teatr. Taki teatr jest mi bliski.
Interesują mnie ludzkie losy, zmaganie się człowieka z życiem. Nie chcę, by coś przeszkadzało mi w zbliżeniu się do człowieka, w jego zrozumieniu
- mówi Wojciech Pszoniak.

KOLACJA POŻEGNALNA

25 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 105 zł, 95 zł balkon

kolacja pozegnalna

Występują: Małgorzata FOREMNIAK, Janusz CHABIOR, Piotr GĄSOWSKI
Reżyseria: Tomasz DUTKIEWICZ

Jak pozbyć się najlepszych przyjaciół?

Nic prostszego, wystarczy zaprosić ich do siebie do domu na wystawną kolację przy świecach, z ich ulubioną muzyką w tle, z ich ulubionymi potrawami i przepysznym winem, które uwielbiają. Uśmiechać się do nich uroczo, wprawiać ich w doskonały nastrój i rozmawiać z nimi na tematy, które ich przyjemnie zajmują.
Po prostu przemiły i niezapomniany wieczór. Oczywiście nie należy ich nigdy uprzedzać, że to wasze ostatnie wspólne spotkanie…
"Kolacja pożegnalna" to przezabawna sztuka, w której sarkastyczny śmiech i wnikliwa wiwisekcja ludzkich słabości idą w parze z błyskotliwym aktorstwem gwiazdorskiej obsady.

Miej apetyt na "Kolację pożegnalną"!

BEREK 2 - CZYLI UPIÓR W MOHERZE

26 listopada 2019,  godz. 19.00

bilet: 105 zł, 95 zł balkon

berek 2

Występują: Ewa KASPRZYK, Daniel OLBRYCHSKI, Maria NIKLIŃSKA, Antoni PAWLICKI, Kamil KULA, Łukasz PŁOSZAJSKI
Reżyseria: Ewa KASPRZYK

Kultowy "Berek" powraca, a wraz z nim nasi ulubieni bohaterowie – Anna i Paweł, czyli para sąsiadów, których kiedyś połączyła… nienawiść. Dziś, kiedy oboje odłożyli na bok swoje uprzedzenia, wzajemna niechęć zamieniła się w sympatię. Dobra zmiana – bez dwóch zdań! Może nawet za dobra… Kiedy bezustanna, intensywna obecność Anny w życiu sąsiada doprowadza jego związek do rozpadu, Paweł postanawia coś z tym zrobić i znaleźć sąsiadce inne zajęcie. Co skutecznie odwróciłoby od niego uwagę starszej pani? Oczywiście mężczyzna! Problem w tym, że Anna, powodowana wyrzutami sumienia, wpada na niemal identyczny pomysł i rozpoczyna poszukiwania nowego partnera dla Pawła.

Szykują się więc dwie randki w ciemno! Co z nich wyniknie? Sprawdźcie sami! Niespodziewane zwroty akcji, doskonały humor i dobra zabawa gwarantowane!

BELFER

28 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 85 zł, 80 zł balkon

belfer

Występuje: Wojciech PSZONIAK
Reżyseria: Michał KWIECIŃSKI

Sztuka "Belfer" autorstwa belgijskiego dramaturga Jeana Pierre’a Dopagne’a to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tzw. trudnej młodzieży. Praca, wykonywana do tej pory w poczuciu misji, zmienia się stopniowo w pełną nerwów grę, gdy codziennie przychodzi mu stawiać czoło uczniom mającym za nic wszelkie ideały. Jego poetycka natura musi zmierzyć się z zachowaniem młodzieży ogołoconej z jakiegokolwiek autorytetu… Wyreżyserowana przez Michała Kwiecińskiego sztuka, pokazywana już w kilkudziesięciu krajach na świecie, prowokuje do dyskusji i stawia wiele pytań dotyczących relacji nauczyciel-uczeń. Premierowe przedstawienie odbyło się w jesienią 2004 roku. W rolę tytułowego belfra wcielił się jeden z najwybitniejszych polskich aktorów – Wojciech Pszoniak.

"Fundamentalnie człowiek uczy się w dwóch miejscach: w domu i szkole. Mój monodram mówi o tym, jak kształtują się relacje między mentorem a uczniem oraz o degradacji naszej kultury i cywilizacji europejskiej" – mówił Wojciech Pszoniak w wywiadzie dla Polskiego Radia.

ZGAGA

30 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 85 zł, 80 zł balkon

zgaga

Występuje: Dorota STALIŃSKA
Reżyseria: Dorota STALIŃSKA

W siódmym miesiącu ciąży Rachel Samstat odkrywa, że jej mąż Mark kocha inną kobietę. Fakt, że rywalka jest wysoka jak wieża, ma szyję jak żyrafa i nos jak trąbę słonia, jakoś jej nie pociesza. Czasami jednak pociesza ją gotowanie, gdyż Rachel zajmuje się pisaniem książek kucharskich. Pomiędzy próbami ratowania swego małżeństwa, bohaterka podaje niektóre ze swych ulubionych przepisów kulinarnych.
Monodram nagradzany na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Grany z powodzeniem od 23 lat.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

COHEN W TEATRZE

17 listopada 2019, godz. 19.00

bilet: 55 zł, 50 zł balkon

cohen w teatrze

Występują: Wojciech SKIBIŃSKI, Krzysztof TARASZKA, Paweł SZTOMPKE

Opowieść o miłości, wolności i losie rozpisana na dwie gitary, dwa głosy i jednego prowadzącego.
Piosenki Leonarda Cohena w wykonaniu – Krzysztofa Taraszki i Wojciecha Skibińskiego (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie) otrzymają dodatkową oprawę dzięki udziałowi w koncercie Pawła Sztompke – dziennikarza, który znany jest z anteny radiowej Jedynki i ceniony przez słuchaczy za nieograniczoną wiedzę o współczesnej muzyce. A ponieważ miał przyjemność przeprowadzić z Cohenem obszerny wywiad podczas jednej z jego tras koncertowych w naszym kraju, będzie to wiedza z pierwszej ręki. Trzeba także dodać, że długoletnia znajomość i częste rozmowy Pawła Sztompke z Maciejem Zembatym, który "odkrył" Cohena dla polskich słuchaczy, także znajdą swoje miejsce w koncercie.

Dla tych widzów, którzy lubią Cohena i wiedzą o nim wszystko, będzie to wspaniały wieczór z ulubionym artystą i ulubionymi piosenkami. Dla tych, którzy przyjdą z ciekawości albo przypadkowo, będzie to wieczór odkrywania jednego z najważniejszych twórców współczesności.

PROFESOR TUTKA, CZYLI 50-LECIE WOJCIECHA PSZONIAKA

29 listopada 2019, godz. 19.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK, ograniczenie ilości wejściówek: max. 10 szt./osobę

pszoniak

Występuje: Wojciech PSZONIAK

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Pszoniakiem. Pszoniak: Nagranie opowiadań "Profesora Tutki" traktuję osobiście. To moje koło ratunkowe przed nadejściem potopu, przed zalewem pospolitości, brutalności i wulgarności.

Spotkanie będzie znakomitą okazją do rozmowy z aktorem i zarazem do wysłuchania, jak Wojciech Pszoniak – w mistrzowski sposób – czyta "Profesora Tutkę" Jerzego Szaniawskiego. Wojciech Pszoniak obchodzi w tym roku 50-lecie swojej pracy artystycznej, które nieprzypadkowo zbiegło się w czasie z premierą jego audiobooka "Profesor Tutka" z opowiadaniami Jerzego Szaniawskiego, mającymi dla aktora znaczenie szczególne.

Jak sam mówi: W dzisiejszym świecie coraz bardziej brakuje mi subtelności. W naszej cywilizacji jest o nią coraz trudniej. Subtelność umiera w fast foodach, na autostradach, w telewizji, w Internecie, a wraz z nią znika, umiera człowiek, który potrafi słuchać drugiego, który potrafi z drugim rozmawiać.

Sprzedaż biletów na 20. Festiwal Teatralny - "Teatr pasja rodzinna" od 5 września 2019, od godz. 8.00, tylko w kasie RCK.
Internetowa sprzedaż biletów 5 września 2019, od godz. 13.00 na stronach: bilet.rck.pila.pl oraz kupbilecik.pl.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj