fbpx

Repertuar kino

Start date: 01-01-20 00:00
Place: kino
sonata

Sonata

KINO PRZED HEJNAŁEM

2 x ZŁOTE LWY na festiwalu w Gdyni

biograficzny, dramat, Polska (118 min.)
reż. Bartosz Blaschke
wyst.: Michał Sikorski, Małgorzta Foremniak, Łukasz Simlat, Konrad Kąkol
To oparta na faktach poruszająca historia Grzegorza Płonki, u którego dopiero w wieku 14 lat stwierdzono niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano – autyzm. Późna, prawidłowa diagnoza pozwoliła odkryć talent muzyczny chłopca.

8 września 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

powodzenia leo grande

Powodzenia, Leo Grande

WDK w RCK: 2 x HIT

(Good Luck to You, Leo Grande) komediodramat, Wielka Brytania (97 min.)
reż. Sophie Hyde
wyst.: Emma Thompson, Daryl McCormak, Isabella Laughland, Carina Lopes
Nancy Stokes, emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande. W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.

8 września 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

ennio

Ennio

WDK w RCK: 2 x HIT

3 x DAVID DI DONATELLO

dokumentalny, Włochy, Belgia, Holandia, Japonia (150 min.)
reż. Giuseppe Tornatore
wyst.: Clint Eastwood, Quentin Tarantino, Oliver Stone, Kar Wai Wong
Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem. "Ennio" jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

8 września 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

na chwile na zawsze

Na chwilę, na zawsze

KINO PRZED HEJNAŁEM

romans, Polska (95 min.)
reż. Piotr Trzaskalski
wyst.: Martyna Byczkowska, Paweł Domagała, Ireneusz Czop, Kinga Preis, Tomasz Wołosok
Pola jest u szczytu popularności – w wieku zaledwie 22 lat wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec, a zarazem menadżer gwiazdy umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie piosenkarka zostaje zmuszona do pracy społecznej. Wkrótce poznaje tam Borysa – charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy. On również był kiedyś popularnym muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Mimo początkowej nieufności, para zbliża się do siebie dzięki wspólnej muzycznej pasji. Niestety, na drodze rodzącego się uczucia stają skrywane tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość?

15 września 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

glupcy

Głupcy

WDK w RCK: 2 x INACZEJ

dramat, Polska, Rumunia, Niemcy (107 min.)
reż. Tomasz Wasilewski
wyst.: Dorota Kolak, Łukasz Simlat, Tomasz Tyndyk, Katarzyna Herman
Marlena i Tomasz ukrywają się przed światem w małym nadmorskim miasteczku, gdzie od lat tworzą szczęśliwy związek. Ich misternie utkana codzienność powoli zaczyna się rozpadać, kiedy wbrew woli Tomasza Marlena pozwala, aby jej syn z nimi zamieszkał. Kiedy przeszłość wraca do nich z pełną mocą, będą musieli na nowo zdefiniować swoją miłość, wybory i życie.

15 września 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

kolano ahed

Kolano Ahed

WDK w RCK: 2 x INACZEJ

MFF w Cannes – Nagroda Jury dla najlepszego filmu

(Ha’berech) dramat, Izrael, Francja, Niemcy (101 min.)
reż. Nadav Lapid
wyst.: Avshalom Polak, Nur Fibak, Yoram Honig, Lidor Edri
Łobuzerska stylówa i grymas buntu na twarzy: tak Y. dociera do wyschniętego na wiór Sappiru, gdzie w lokalnej bibliotece ma się odbyć spotkanie wokół jego ostatniego filmu. Prawie wszystko jest tu martwe: włącznie ze spalonymi słońcem paprykami na porzuconej plantacji. A jednak jest ktoś, komu na tym miejscu zależy: Yahalom, pracowniczka Ministerstwa Kultury, idzie na etyczny kompromis i swoją działalnością przywraca tam życie. Godzenie się na absurdy systemu ma jednak swoje konsekwencje, które Y. prowokacyjnie wywleka na wierzch.

15 września 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

integracja

19. Europejski Festiwal Filmowy "INTEGRACJA TY i JA" Koszalin
Mały Festiwal TY i JA 2022

20 września 2022, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

a oni dalej grzesza dobry boze

A oni dalej grzeszą, dobry Boże!

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Qu’est qu’on a tous fait au Bon Dieu?) komedia, Francja (98 min.)
reż. Philippe de Chauveron
wyst. Christian Clavier, Cha ntal Lauby, Arry Abittan, Medi Sadoun
40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią… Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

21 września 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

kazdy wie lepiej

Każdy wie lepiej

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia obyczajowa, Polska (90 min.)
reż. Michał Rogalski
wyst.: Joanna Kulig, Michał Czarnecki, Grażyna Szapołowska, Andrzej Seweryn, Maciej Musiałowski
Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu "żyli długo i szczęśliwie"… ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin?

22 września 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

stracone zludzenia

Stracone złudzenia

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

7 x CEZAR

(Ilusion perdues) dramat historyczny, Francja (149 min.)
reż. Xavier Giannoli
wyst.: Benjamin Voisin, Cécile de France, Vincent Lacoate, Xavier Dolan
Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton. Ów mezalians wiedzie chłopca aż na ubłocone paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo poetyczne klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce. Którą ze ścieżek wybierze bohater, by wedrzeć się na salony?

22 września 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

biegacz dziwka arab maz

Biegacz, dziwka, Arab, mąż

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

(Viens, je t’emmène) komedia, Francja (99 min.)
reż. Alain Guiraudie
wyst.: Jean-Charles Clichet, Noémie Lvovsky, Ilies Kadri, Michel Masiero
Gdy miasto Clermont-Ferrand pogrąża się w panice po ataku terrorystycznym, trzydziestoparoletni Médéric zakochuje się w starszej prostytutce o imieniu Isadora.

22 września 2022, godz. 20.40

bilet: 18 zł

cmon cmon

C’mon C’mon

FILM Z NAPISAMI UKRAIŃSKIMI
фільм з українськими написами

dramat, USA (108 min.)
reż. Mike Mills
wyst.: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman, Scoot McNairy
Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych "Debiutantów", a także Joaquina Phoenixa, który w "C’mon C’mon" zagrał swoją pierwszą od czasów "Jokera" rolę – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany. Phoenix wciela się w "C’mon C’mon" w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

28 września 2022, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK
Для гостей з України - безкоштовні квитки можна отримати в касах РЦК

ksiegarnia w paryzu

Księgarnia w Paryżu

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Il material emotivo) komedia, Francja, Włochy (98 min.)
reż. Sergio Castellitto
wyst.: Sergio Castellitto, Matilda De Angelis, Bérénicé Bejo, Nassim Si Ahmed
Ta poetycka i wzruszająca opowieść powstała na podstawie oryginalnego scenariusza, nieżyjącego mistrza kina Ettore Scoli. Na ekran postanowił ją przenieść Sergio Castellitto, który wciela się też tu w główną rolę. Partneruje mu znakomita francuska aktorka Bérénice Bejo nominowana m.in. do Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Artysta".
Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

29 września 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

ninjababy

Ninjababy

WDK w RCK: 2 x TEN SAM TEMAT

Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszej komedii, 4 x AMANDA

komediodramat, Norwegia (103 min.)
reż. Yngvild Sve Flikke
wyst.: Kristine Kujath Thorp, Arthur Berning, Nader Khademi, Silya Nymoen
Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu Yngvild Sve Flikke jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza, że nie jest ona pewna kto jest ojcem, a głównym atrybutem jednego z kandydatów jest fakt, że… pięknie pachniał. Młoda kobieta stoi przed nie lada dylematem, bo o "problemie" dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tytułowe ninjababy daje o sobie znać nie tylko za sprawą rosnącego brzucha, ale staje się też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim bardzo zabawnym.

29 września 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

zdarzylo sie

Zdarzyło się

WDK w RCK: 2 x TEN SAM TEMAT

MFF w Wenecji: 2 x ZŁOTY LEW, Nagroda FIPRESCI, Nagroda Specjalna, TOFIFEST – Wyróżnienie Jury, CEZAR

(L’Événement) dramat, Francja (100 min.)
reż. Audry Diwan
wyst.: Anamaria Vartolomei, Kacy Mottet Klein, Luana Bajrami, Louise Chevillotte
Akcja filmu opartego na autobiograficznej książce Annie Ernaux rozgrywa się we Francji w 1963 roku. Główna bohaterka studiuje literaturę francuską na uniwersytecie. Przed zdolną dziewczyną, która marzy o karierze akademickiej, przyszłość stoi otworem. Ku swojemu zaskoczeniu Anne dowiaduje się, że jest w ciąży. Zdaje sobie sprawę, że macierzyństwo zamknie jej zawodową drogę i przekreśli to, do czego tak konsekwentnie dążyła przez całe lata. Młoda kobieta stoi przed poważnym dylematem. Wie, że nie chce rodzić, ale jednocześnie jest świadoma, że za próbę zakazanej wtedy we Francji aborcji grozi jej nie tylko wydalenie ze studiów, ale i kara więzienia. Czas ucieka, napięcie wzrasta, bo na szali znalazła się przyszłość bohaterki.

29 września 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

miedzy dwoma swiatami

Między dwoma światami

KINO PRZED HEJNAŁEM

Nagroda Publiczności na MFF w San Sebastian

(Ouistreham) dramat, Francja (107 min.)
reż. Emmanuel Carrère
wyst.: Juliette Binoche, Hélène Lambert, Louise Pociecka, Steve Papagiannis
Ceniona pisarka Marianne Winkler swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, będącej następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał.

6 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

slabsze ogniwo

Słabsze ogniwo

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

(El hoyo en la cera) dramat, Meksyk, Polska (100 min.)
reż. Lucy Pawlak, Joaquín Del Paso
wyst.: Valeria Lamm, Lucciano Kurti, Yubáh Ortega Iker, Eric Dawid Walker
Co roku, prestiżowa katolicka szkoła dla chłopców wysyła swoich nastoletnich uczniów, "synów elity Meksyku", na obóz integracyjny za miastem. Tam, pod czujnym okiem nauczycieli i księży, chłopcy pracują nad rozwojem fizycznym i moralnym. Już pierwszego dnia uczniowie znajdują dziurę w ogrodzeniu chroniącym teren obozu. Czy to znaczy, że na ich teren przedostał się intruz? Wśród uczniów zaczynają krążyć opowieści o sąsiadującej z obozem podejrzanej wiosce, w której z pewnością mieszkają bandyci trudniący się handlem organami. Niepokój przybiera na sile, kiedy w ogrodzeniu pojawia się kolejna dziura…

6 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

dziewczyny

Dziewczyny

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

SUNDANCE – Nagroda Publiczności, LGBT Film Festiwal Poland – Nagroda Publiczności

(Tytöt tytöt tytöt) dramat, Finlandia (100 min.)
reż. Alli Haaposalo
wyst.: Aamu Milonoff, Eleonora Kauhanen, Linnea Leino, Sonia Lindfors
Najlepsze przyjaciółki, Mimmi i Rönkkö, znajdujące się w tym specyficznym momencie życia pomiędzy dzieciństwem a dorosłością, pracują po szkole w sklepie ze smoothies, dzieląc się doświadczeniami, związanymi z miłością i seksem. Pierwsza zakochuje się w neurotycznej łyżwiarce figurowej – Emmie, trzymając się jednocześnie na dystans, druga zaś poszukuje – na razie bezskutecznie – erotycznej przyjemności. W miarę jak Mimmi usiłuje otworzyć się na bliskość, a Rönkkö zdobyć na więcej spontaniczności, w każdy piątek dziewczyny zdają sobie szczere relacje z własnych postępów.

6 października 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

superbohaterowie

Superbohaterowie

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Supererol) komediodramat, Włochy (113 min.)
reż. Paolo Genovese
wyst.: Jasmine Trinca, Alessandro Borghi, Vinicio Marchioni, Greta Scarano
Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne – bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, sekrety i zdrady.

13 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

vortex

Vortex

WDK w RCK: 2 x MILOŚĆ

dramat, Francja, Belgia, Monako (135 min.)
reż. Gaspar Noe
wyst.: Dario Argento, Francoise Lebrun, Alex Lutz, Kylian Dhert
"Vortex" to przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento. Noé tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Mężczyzna za wszelką cenę stara się skończyć książkę o ukochanych filmach i śnieniu w kinie.

13 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

wulkan milosci

Wulkan miłości

WDK w RCK: 2 x MILOŚĆ

(Fire of Love) dokument, USA, Kanada (93 min.)
reż. Sara Dosa
wyst.: Miranda July
Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także razem – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. "Wulkan miłości" z narracją amerykańskiej pisarki Mirandy July jest hipnotyczną analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. "Ciekawość jest silniejsza od lęku" – jak stwierdziła kiedyś Katia.

13 października 2022, godz. 20.30

bilet: 18 zł

na pelny etat

Na pełny etat

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

MFF w Wenecji – Nagroda dla najlepszej aktorki, Nagroda dla najlepszego reżysera, Nagroda Specjalna

(A plein temps) dramat obyczajowy, Francja (85 min.)
reż. Eric Gravel
wyst.: Laure Calamy, Anne Suarez, Geneviève Mnich, Nolan Arizmendi
Marie dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku. Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk. System transportu publicznego, od którego uzależniona jest bohaterka, zostaje całkowicie sparaliżowany. Zdezorientowani ludzie tłoczą się na peronach i przystankach, coraz bardziej zniecierpliwieni całą sytuacją. Mimo tych przeszkód kobieta jest zdeterminowana, by dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Zdaje sobie sprawę, że ta szansa może się nie powtórzyć.

19 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

w rytmie rumby

W rytmie rumby

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Rumba la vie) komedia, Francja, Belgia (102 min.)
reż. Franck Dubosc
wyst.: Franck Dubosc, Louna Espinossa, Jean-Pierre Darroussin, Marie-Philomène Nga
Tony pracuje jako kierowca szkolnego autobusu. Od dawna żyje w samotności, nie utrzymując kontaktów z żoną i córką, które opuścił przed laty. Jednak gdy pewnego dnia otrzymuje niepokojące wyniki badań kardiologicznych, postanawia zebrać się na odwagę i skonfrontować z przeszłością. Aby tego dokonać, pod przybranym nazwiskiem, zapisuje się na kurs tańca prowadzony przez swoją córkę, którą ostatni raz widział, kiedy ta była jeszcze dzieckiem. Teraz, stawiając pierwsze kroki na parkiecie, w otoczeniu energicznego, roztańczonego towarzystwa, zrobi wszystko, aby nadać swemu życiu nowy sens.

20 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

io

IO

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

Polski kandydat do OSCARA, MFF w Cannes – Nagroda Jury dla najlepszego filmu

dramat, Polska (86 min.)
reż. Jerzy Skolimowski
wyst.: Sandra Drzymalska, Isabelle Hupert, Lorenzo Zurzolo, Mateusz Kościukiewicz, Tomasz Organek
Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

20 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

cicha ziemia

Cicha ziemia

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

MFF w Salonikach – Nagroda FIPRESCI dla najlepszego filmu

dramat, Polska, Czechy, Włochy (113 min.)
reż. Agnieszka Woszczyńska
wyst.: Dobromir Dymecki, Agnieszka Żulewska, Jean-Marc Barr, Alma Jodorowsky
Anna i Adam wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

20 października 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

kryptonim polska

Kryptonim Polska

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia, Polska (97 min.)
reż. Piotr Kumik
wyst.: Borys Szyc, Maciej Musiałowski, Antoni Królikowski, Cezary Pazura, Piotr Cyrwus
Gdyby nie kontuzja, Staszek byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana. Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.

27 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

ukryty klejnot

Ukryty klejnot

WDK w RCK: 2 x … Z FESTIWALU W BERLINIE

MFF w Berlinie – SREBRNY NIEDŹWIEDŹ

(Robe of Gems) dramat, Meksyk, USA, Argentyna (118 min.)
reż. Natalia López
wyst. Nailea Norvind, Antonia Olivares, Aida Roa, Juan Daniel Garcia Treviño
W trakcie postępowania rozwodowego Maria wraz z dziećmi przenosi się do starej rodzinnej posiadłości na meksykańskiej wsi. Na miejscu dowiaduje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła siostra gospodyni Maríi. Kiedy bohaterka oferuje swoją pomoc, między kobietami zawiązuje się bliska więź. Przeszukania okolicy nic jednak nie dają, podobnie jak wizyty na lokalnym komisariacie. W sprawę zaangażowana zostaje miejscowa komendantka policji Roberta. Ma ona na głowie własne problemy, próbując odciągnąć syna od interesów z przestępczym podziemiem. Losy trzech kobiet, połączonych tajemniczą sprawą, coraz mocniej splatają się ze sobą w świecie pełnym przemocy, niejasnych wzajemnych zależności i sugestywnego milczenia.

27 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

rimini

Rimini

WDK w RCK: 2 x … Z FESTIWALU W BERLINIE

dramat, Niemcy, Austria, Francja (114 min.)
reż. Ulrich Seidl
wyst. Michael Thomas, Georg Fredrich, Natalya Baranova, Hans-Michael Rehbery
Richie Bravo (w tej roli Michael), mimo że wciąż nosi się jak gwiazda rocka, najlepsze lata artystycznej kariery ma już za sobą. Podstarzałemu austriackiemu szansoniście pozostało jedynie odcinać kupony od dawnej popularności. Jednak na grupach emerytów, odwiedzających poza sezonem włoskie Rimini, gdzie rozgrywa się akcja filmu, jego tlenione blond włosy, błyszczący garnitur oraz głos wciąż robią spore wrażenie. Mężczyzna skrupulatnie to wykorzystuje. W trakcie wieczornych występów w hotelu prezentuje dawne muzyczne szlagiery. Sprzedaje pamiątki, w razie potrzeby wynajmie swoją willę, a dla najwierniejszych fanek będzie też świadczył inne usługi.

27 października 2022, godz. 20.10

bilet: 18 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Szukaj