fbpx

Repertuar kino

  • Start date: 01-01-20 00:00
  • Place: kino
bedzie lepiej

Będzie lepiej

Pokaz na urodziny miasta

(Une année difficile) komedia, Francja (120 min.)
reż. Olivier Nakache, Éric Toledano
wyst.: Pio Marmaï, Jonathan Cohen, Noémie Merlant, Mathieu Amalric
Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich "Nietykalnych", powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Cactus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo.

"Będzie lepiej" trafia bezbłędnie w najczulsze miejsca współczesnego świata. Ale jego dwaj bohaterowie to nie tylko ofiary drapieżnego kapitalizmu, dzielącej ludzi polityki czy kryzysu klimatycznego. Nakache i Toledano przywracają im sprawczość, a nam wiarę w zasypującą podziały solidarność. Bo nawet z najgorszej opresji uratować nas może globalne ocieplenie stosunków międzyludzkich. Twórcy przekonują jednak, że nigdy nie jest za późno, by zdobyć miłość, zyskać przyjaciół, zatroszczyć się o siebie nawzajem, a w życiowych porażkach dostrzec szansę na głęboką przemianę.

4 marca 2024, godz. 20.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

dobrzy nieznajomi

Dobrzy nieznajomi

WDK w RCK

Nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, 7 x BIFFA, 1 x MFF w Valladolid

(All of Us Strangers) fantasy, melodramat, USA, Wielka Brytania (105 min.)
reż. Andrew Haigh
wyst.: Andrew Scott, Paul Mescal, Jamie Bell, Claire Foy
Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem, Harrym (Paul Mescal), całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama (Andrew Scott), mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku. W miarę rozwoju ich relacji Adama coraz bardziej pochłaniają wspomnienia z przeszłości, w pewnym momencie postanawia wrócić do miasteczka, w którym dorastał. Gdy trafia do rodzinnego domu, odnajduje swoich rodziców (Claire Foy i Jamie Bell) takimi, jakich pamięta z dnia ich śmierci przed trzydziestu laty.

7 marca 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

mur

Mur

Pokaz specjalny

po seansie spotkanie i rozmowa z reżyserką Kasią Smutniak

dokumentalny, Włochy (107 min.)
reż.: Kasia Smutniak
Debiutancki dokument Kasi Smutniak, to film, obok którego nie da się przejść obojętnie. Po raz pierwszy na dużym ekranie z tak bliska możemy obserwować realia sytuacji na polsko-białoruskiej granicy z punktu widzenia aktywistów szukających w Puszczy Białowieskiej zagubionych migrantów.

Protagonistów "Muru" - podobnie jak samą reżyserkę - do działania popycha głęboka niezgoda na ludzkie cierpienie. Nie zważając na konsekwencje, próbują je przynajmniej ograniczyć. Kamera rejestruje wielogodzinne, często kończące się fiaskiem wyprawy do lasu, nieustanne kontrole i wszechobecne poczucie zagrożenia. Ale "Mur" to nie tylko film o tej jednej konkretnej granicy. To także osobista refleksja nad różnego rodzaju barierami i podziałami, z historią w tle. A jednocześnie - opowieść o rodzinnych związkach i poszukiwaniu korzeni.

9 marca 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

piesni ziemi

Pieśni ziemi

WDK w RCK

(Fedrelandet) dokumentalny, Norwegia (90 min.)
reż. Margreth Olin
Reżyserka przed 30 laty opuściła rodzinny dom. Dziś odwiedza z kamerą górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając śladami swoich rodziców i przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Będzie to spotkanie z lokalną historią, ale przede wszystkim z dziewiczą w tym rejonie naturą, z nieustającym cyklem narodzin i śmierci. Opowieść rodzinna zamienia się tu w zapierający dech w piersiach wizualno-dźwiękowy poemat. Stosując podwójną skalę - mikro i makro - film odsłania przed nami świat intymny i zarazem bardzo uniwersalny.

14 marca 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

milosc jak miod

Miłość jak miód

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komedia obyczajowa, Polska (98 min.)
reż. Maciej Migas
wyst.: Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Edyta Olszówka, Bartosz Opania
Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o swój duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zajmuje jej miejsce. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?

20 marca 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

anatomia upadku

Anatomia upadku

WDK w RCK

2 x ZŁOTY GLOB, ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, 5 nominacji do OSCARA!, 5 x EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA, Critics Choice

(Anatomie d'une chute) dramat, kryminał, thriller, Francja (150 min.)
reż. Justine Triet
wyst.: Sandra Hüller, Swann Arlaud, Milo Machado Graner, Antoine Reinartz
Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: "Czy to zrobiła?"

21 marca 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

tyle co nic

Tyle co nic

Pokaz specjalny

po seansie spotkanie i rozmowa z twórcami: Arturem Paczesnym i Grzegorzem Dębowskim

FPFF w Gdyni - 6 x ZŁOTE LWY

dramat, kryminał, Polska (93 min.)
reż.: Grzegorz Dębowski
wyst.: Artur Paczesny, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Kwietniewska, Artur Steranko
Jarek (Artur Paczesny) to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość…
Film doceniono podczas ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Grzegorza Dębowskiego nagrodzono za najlepszy debiut reżyserski i najlepszy scenariusz. Grającego główną rolę Artura Paczesnego obwołano najlepszym aktorem. Agnieszka Kwietniewska zdobyła laur dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

27 marca 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

strefa interesow

Strefa interesów

WDK w RCK

GRAND PRIX MFF w Cannes, Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej, 5 nominacji do OSCARA!, nagroda Europejskiej Akademii Filmowej

(The Zone of Interest) dramat, Wielka Brytania, Polska, USA (107 min.)
reż. Jonathan Glazer
wyst.: Sandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth, Freya Kreutzkam
Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

28 marca 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

czerwone niebo

Czerwone niebo

WDK w RCK

Berlinale - SREBRNY NIEDŹWIEDŹ

(Roter Himmel) melodramat, Niemcy (98 min.)
reż. Christian Petzold
wyst.: Thomas Schubert, Paula Beer, Langston Uibel, Ennno TrebsFoy
Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami. Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja, którą z kolei odwiedza Devid. Optymizm oraz radość z życia, jakie wnosi ta dwójka, nie współgra z pozą udręczonego artysty reprezentowaną przez Leona. Mężczyzna przechodzi kryzys twórczy, a dodatkowy stres powoduje u niego zapowiedź odwiedzin wydawcy. Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu.

4 kwietnia 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

bekart

Bękart

WDK w RCK

MFF w WENECJI - nagroda specjalna, 3 x nagroda EUROPEJSKIEJ AKADEMII FILMOWEJ, 6 x ROBERT (Nagroda Duńskiej Akademii Filmowej)

(Bastarden) dramat historyczny, Dania, Szwecja, Niemcy (127 min.)
reż. Nikolaj Arcel
wyst.: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg, Melina Hagberg
Jest 1755 rok. Ludvig Kahlen, pochodzący z nieprawego łoża były żołnierz, wyrusza na podbój jałowych i surowych wrzosowisk, mając przed sobą jeden cel - założyć na nich kolonię w imieniu króla, w zamian za obiecany przez duńskiego władcę tytuł szlachecki. Na drodze staje mu bezwzględny i pełen pogardy szlachcic Frederik de Schinkel, który nie zamierza oddać ziemi, uważając ją za swoją.
Kiedy Kahlen zatrudnia do pomocy zbiegłą z dworu de Schinkela dwójkę służących, Ann Barbarę i jej męża, gotowy do aktów największego okrucieństwa szlachcic poprzysięga zemstę.
"Bękart" to porywająca historia o dumnym mężczyźnie targanym namiętnościami, o jego wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu, oraz o kobiecie, która staje się jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

11 kwietnia 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

test na tesciow

Test na teściów

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Cocorico) komedia, Francja (98 min.)
reż. Julien Hervé
wyst.: Christian Clavier, Sylvie Testud, Didier Bourdon, Marianne Denicourt
Odliczając dni do wesela i ślubu, Alice i François postanawiają zorganizować wielkie spotkanie swoich, pochodzących z bardzo różnych środowisk rodzin. A przy okazji - namawiają rodziców i przyszłych teściów na wspólne testy DNA. Ich rezultat wprawi wszystkich w osłupienie. Bo czy może być coś gorszego dla konserwatywnego burżuja, niż dowiedzieć się, że nie jest w 100% Francuzem? Albo dla dumnego sprzedawcy samochodów znad Sekwany, że ma on podejrzanie niemieckie korzenie? A to dopiero początek rodzinno-genetycznych kłopotów.

17 kwietnia 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

the old oak

The Old Oak

WDK w RCK

MFF w Cannes - wyróżnienie specjalne, MFF w LOCARNO - nagroda publiczności, MFF w VALLADOLID - nagroda publiczności i nagroda dla najlepszego aktora, MFF Palic - nagroda publiczności, MFF w Calgary - nagroda publiczności, Mff w Ghent - nagoda publiczności, MFF Cinefest Sudbury - nagroda publiczności

dramat obyczajowy, Wielka Brytania, Belgia, Francja (113 min.)
reż. Ken Loach
wyst.: Dave Turner, Ebla Mari, Claire Rodgerson, Trevor Fox
Dla lokalnej społeczności niewielkiego miasteczka w północnej Anglii pub The Old Oak to miejsce szczególne. Jedyna przestrzeń, gdzie ludzie wciąż mogą się spotkać i przy kuflu piwa omówić bieżące sprawy, ale też symbol brutalnych zmian, jakie dotknęły okolicę za sprawą głębokiej ekonomicznej recesji. Wszystko zaczęło się zmieniać w połowie lat 80., kiedy na fali strajku dobrze prosperujące za sprawą przemysłu górniczego miasto zaczęło stopniowo pogrążać się w kryzysie. Młodzi, nie widząc dla siebie miejsca, poczęli wyjeżdżać w poszukiwaniu lepszych perspektyw, a ci, którzy zostali, pogrążali się w marazmie. Narastająca frustracja i nieufność wobec wszystkiego co obce znajduje ujście, kiedy do miasta trafia autobus z syryjskimi uchodźcami. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a mieszkańcom nie podoba się, że przyjezdni mogą liczyć na większe wsparcie niż oni. Szansą na porozumienie może okazać się niezwykła przyjaźń, jaka rodzi się między właścicielem pubu a młodą Syryjką.

18 kwietnia 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

perfect days

Perfect Days

WDK w RCK

MFF w Cannes - ZŁOTA PALMA, Nagroda Jury Ekumenicznego, 2 nagrody JAPOŃSKIEJ AKADEMII FILMOWEJ

dramat, Japonia, Niemcy (123 min.)
reż. Wim Wenders
wyst.: Kōji Yakusho, Min Tanaka, Arisa Nakano, Yamada Aoi
Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

25 kwietnia 2024, godz. 18.00

bilet: 20 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj