fbpx

Archiwum kino 2018

  • Place: sala widowiskowa
mikolaj w kazdym z nas

Mikołaj w każdym z nas

SEANS DLA DZIECI

(Snekker Andersen og Julenissen) familijny, Norwegia (70 min.)
reż.: Terje Rangnes
wyst.: Trond Espen Seim, Anders Bassamo Christiansen, Ingeborg Raustøl, Johanna Mørck
Nie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu…

10 stycznia, godz. 10.00

pokaz zamknięty

czlowiek z magicznym pudelkiem

Człowiek z magicznym pudełkiem

KINO PRZED HEJNAŁEM

romans, Sci-Fi (103 min.)
reż. Bodo Kox
wyst.: Olga Bołądź, Piotr Polak, Sebastian Stankiewicz, Helena Norowicz
Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię, którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam "utyka" w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

11 stycznia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

florida project

The Florida Project

WDK w RCK: 2 x …NA DOBRY POCZĄTEK

4 NAGRODY, 18 NOMINACJI

dramat, USA (115 min.)
reż. Sean Baker
wyst.: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Valeria Cotto, Bria Vinaite
Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

11 stycznia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dusza i cialo

Dusza i ciało

WDK w RCK: 2 x …NA DOBRY POCZĄTEK

POKAZ PRZEDPREMIEROWY
MFF w Berlinie – ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ, Nagroda FIPRESCI, NAGRODA JURY EKUMENICZNEGO, EUROPEJSKA NAGRODA FILMOWA, Camerimage – ZŁOTA ŻABA, kandydat do OSCARA…

(Testről és Lélekről) dramat, Węgry (116 min.)
reż. Ildikó Enyedi
wyst.: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider, Ervin Nagy
Od chwili gdy Maria zostaje kontrolerem jakości w rzeźni w Budapeszcie, zaczynają się zakulisowe szepty. W czasie lunchu w sterylnej kantynie młoda kobieta siada samotnie. Podchodzi do swojej pracy poważnie i ściśle przestrzega przepisów. Jej świat składa się z liczb i danych, które wryły się w jej pamięć od dzieciństwa. Jej szef, trochę starszy od niej Endre, to również spokojny człowiek. Stopniowo zaczynają się poznawać. Odkrywają nie tylko braterstwo dusz, ale nawet to, że mają takie same sny. Ostrożnie próbują sprawić, by się spełniły.

11 stycznia, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

kryptonim hhhh

Kryptonim HHhH

KINO PRZED HEJNAŁEM

biograficzny, thriller, wojenny, Belgia, Francja, USA, Wielka Brytania (120 min.)
reż. Cédric Jimenez
wyst.: Jason Clare, Rosamund Pike, Jack O’Connell, Jack Reynor
Prawdziwa historia człowieka, który skrywał największe tajemnice III Rzeszy. Każda władza potrzebuje kogoś, kto pozostanie w cieniu i zatroszczy się o jej sekrety. Reinhard Heydrich skrycie pracuje nad stworzeniem siatki szpiegowskiej na ogromną skalę. W tajemnicy powstaje tajna organizacja, która zmieni bieg historii i wpłynie na losy milionów. Ale człowiek, w którego rękach spoczywają niebezpieczne tajemnice, staje się zagrożeniem również dla swoich przywódców.

18 stycznia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

na karuzeli zycia

Na karuzeli życia

WDK w RCK: 2 x HIT

(Wonder Wheel) dramat, USA (91 min.)
reż. Woody Allen
wyst.: Kate Winslet, Jim Belushi, Juno Temple, Justin Timberlake
Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty jest operatorem karuzeli. Mickey to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty'ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

18 stycznia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

cicha noc

Cicha noc

WDK w RCK: 2 x HIT

ZŁOTE LWY na festiwalu w Gdyni

komediodramat, Polska (97 min.)
reż. Piotr Domalewski
wyst.: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora, Arkadiusz Jakubik
Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

18 stycznia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

wszyscy moi mezczyzni

Wszyscy moi mężczyźni

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Home Again) komedia romantyczna, USA (97 min.)
reż. Hallie Meyers – Shyer
wyst.: Reese Witherspoon, Nat Wolff, Jon Rudnitsky, Pico Alexander
Po rozstaniu z mężem, Alice wraz z córkami opuszcza Nowy Jork. W Los Angeles wraca do rodzinnego domu, znajduje pracę oraz szkołę dla dzieci. I tylko sprawy sercowe odkłada gdzieś na bok. Wszystko zmienia się, gdy w dniu urodzin poznaje trzech uroczych facetów, którzy – podobnie jako ona – przybyli do LA w pogoni za marzeniami. Cała trójka pozostaje bez dachu nad głową i Alice, wbrew rozsądkowi, pozwala im zamieszkać u siebie. Tak rozpoczyna się pasmo damsko-męskich komplikacji, które z czasem przekształcają się w coś o wiele więcej. To jednak nie koniec wrażeń. Prawdziwe emocje zaczną się, gdy do drzwi Alice zapuka jej dawny mąż… Czy dla miłości warto rozpoczynać wszystko od nowa?

24 stycznia, godz. 18.00

bilet: 15 zł

fantastyczna kobieta

Fantastyczna kobieta

WDK w RCK: 2 x ONA

Festiwal w Berlinie: SREBRNY NIEDŹWIEDŹ, NAGRODA JURY EKUMENICZNEGO, NAGRODA TEDDY, kandydat do OSCARA…

(Una mujer fantástica) dramat, Chile, USA, Niemcy, Hiszpania (104 min.)
reż. Sebastián Lelio
wyst.: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Aline Küppenheim
Orlando planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

25 stycznia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

kobieta z lodu

Kobieta z lodu

WDK w RCK: 2 x ONA

(Bába z ledu) komediodramat, romans, Czechy, Francja, Słowacja (106 min.)
reż. Bohdan Sláma
wyst.: Zuzana Krónerová, Pavel Nový, Daniel Vízek, Václav Neužil
Po śmierci męża Hana mieszka samotnie w rodzinnym domu. Jej dwaj dorośli już synowie odwiedzają ją wraz ze swoimi żonami i dziećmi, ale te wizyty na ogół kończą się kłótniami, więc atmosfera w rodzinie jest nie najlepsza. Kiedy Hana spotyka Bronę, twardego mężczyznę uzależnionego od pływania w morzu zimą, przed kobietą otwiera się nagle zupełnie nowy świat. Brona przyjmuje Hanę do swojego zespołu morsów, a ona stopniowo uczy się pokonać strach przed lodowatą wodą. Przede wszystkim jednak na nowo uczy się kochać…

25 stycznia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

po tamtej stronie

Po tamtej stronie

WDK w RCK: 2 x WESOŁO, ale…

SREBRNY NIEDŹWIEDŹ MFF w Berlinie

(Toivon tuolla puolen) komediodramat, Finlandia, Niemcy (98 min.)
reż. Aki Kaurismäki
wyst.: Sherwan Haji, Sakari Kuosmanen, Simon Al-Bazoon, Kaija Pakarionen
Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa. Fiński pokerzysta marzący o własnej restauracji i syryjski uciekinier wierzący, że życie jest piękniejsze "po tamtej stronie". Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie to początek pięknej przyjaźni?

1 lutego, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

party

Party

WDK w RCK: 2 x WESOŁO, ale…

NAGRODA SPECJALNA MFF w Berlinie

komediodramat, Wielka Brytania (71 min.)
reż. Sally Potter
wyst. Patricia Clarkson, Bruno Ganz, Cherry Jones, Emily Mortimer
Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April i jej mąż Gottfried, zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny; dziwnie podenerwowany bankier Tom, który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill, zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta…

1 lutego, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

na uklady nie ma rady

Na układy nie ma rady

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia obyczajowa, Polska (100 min.)
reż. Christoph Rurka
wyst.: Grzegorz Małecki, Katarzyna Glinka, Piotr Polk, Jan Wieczorkowski
Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki, wszystkie życiowe plany – w tym wymarzone wakacje na Kanarach – zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady…

8 lutego, godz. 11.00

bilet: 10 zł

niemilosc

Niemiłość

WDK w RCK: 2 x HIT

NAGRODA JURY MFF Cannes, EUROPEJSKA NAGRODA FILMOWA, SREBRNA ŻABA – Camerimage, kandydat do OSCARA

(Nelyubov) dramat, Belgia, Francja, Niemcy, Rosja (127 min.)
reż. Andriej Zwiagincew
wyst.: Maryana Spivak, Aleksey Rozin, Matvey Novikov, Aleksy Fateev
Borys i Żenia, mieszkańcy wielkiego miasta we współczesnej Rosji, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Oboje żyją na niezłym poziomie. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie mają z nim kontaktu. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

8 lutego, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

the place

The Place

WDK w RCK: 2 x HIT

POKAZ PREDPREMIEROWY !

dramat, Włochy (95 min.)
reż. Paolo Genovese
wyst.: Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Alba Rohrwacher, Vittoria Puccini
Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. "Możesz to osiągnąć", powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

8 lutego, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

paddington 2

Paddington 2

familijny, komedia, przygodowy, Francja, Wielka Brytania (103 min.)
reż. Paul King
Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe fundamentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!

12 lutego, godz. 10.00

13 lutego, godz. 11.30, 16.00

14 lutego, godz. 10.00

15 lutego, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

happy end

Happy End

WDK w RCK: 2 X …ŻYCIE RODZINNE

POKAZ PREDPREMIEROWY !

dramat, Austria, Francja, Niemcy (107 min.)
reż. Michael Haneke
wyst.: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignat, Mathieu Kassovitz, Fautine Harduin, Frantz Rogowski
Kilka dramatycznych dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej w Calais. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety, stawiając bohaterów w obliczu katastrofy. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?
Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

15 lutego, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

suburbicon

Suburbicon

WDK w RCK: 2 X …ŻYCIE RODZINNE

komedia kryminalna, USA (105 min.)
reż. George Clooney
wyst.: Matt Damon, Julianne Moore, Oscar Isaac, Noah Jupe
Suburbicon to idealne amerykańskie miasteczko, istna reklama statecznego życia i dobrobytu czyli American Dream w czystej postaci. Jednak nie dla wszystkich. Życie rodziny Lodge'ów obraca w gruzy na¬pad z bronią w ręku, w którym ginie seniorka rodu, ukochana mama nastoletniego Nicky'ego Lodge. Pogrążony w rozpaczy chłopak posta¬nawia pomścić swą ukochaną rodzicielkę. W poszukiwaniu sprawców rozpoczyna śledztwo na własną rękę, w trakcie którego odkryje mrocz¬ne rodzinne sekrety, układy, machinacje i animozje, które nie były bez związku ze śmiercią jego matki.

15 lutego, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

rock dog

Rock Dog. Pies ma głos

animacja, komedia, przygodowy, Chiny, USA (80 min.)
reż. Ash Brannon
Bono należy do dumnej rasy mastifów tybetańskich. Jego ojciec bardzo chce, aby wstąpił w szeregi elitarnej straży, która strzeże osady przed stadem żarłocznych wilków. Ale kiedy pewnego dnia w łapy Bono trafia radio, wyrzucone z samolotu i młody pies po raz pierwszy słyszy dźwięki rock’n’rolla, już wie, jakie jest jego przeznaczenie. Przekonuje ojca, by dał mu szansę i rusza do wielkiego miasta, aby spełnić marzenie i zostać gwiazdą rocka.

19 lutego, godz. 11.30, 16.00

20 lutego, godz. 10.00, 16.00

21 lutego, godz. 10.00, 16.00

22 lutego, godz. 11.30, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

listy do m 3

Listy do M. 3

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komedia romatyczna, Polska (110 min.)
reż. Tomasz Konecki
wyst.: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Magdalena Różczka, Borys Szyc
Film opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

21 lutego, godz. 18.00

bilet: 15 zł

gra o wszystko

Gra o wszystko

WDK w RCK: 2 x …

(Molly’s Game) biograficzny, dramat, USA (140 min.)
reż. Aaron Sorkin
wyst.: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner, Michael Cera
Młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice najpotężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem, utratą dorobku życia, po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedynym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał prawdziwe oblicze Molly Bloom.

22 lutego, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

zabicie swietego jelenia

Zabicie świętego jelenia

WDK w RCK: 2 x …

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes

(The Killing of a Sacred Deer) dramat, Irlandia, Wielka Brytania (121 min.)
reż. Yorgos Lanthimos
wyst. Colin Farrell, Nicole Kidman, Barry Keoghan, Raffey Cassidy
Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.

22 lutego, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

pewnego razu w listopadzie

Pewnego razu w listopadzie

KINO PRZED HEJNAŁEM

dramat obyczajowy, Polska (92 min.)
reż. Andrzej Jakimowski
wyst. Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski, Edward Hogg, Jacek Boruciński, Damian Ul
Marek właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę. Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką, z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo…

1 marca, godz. 11.00

bilet: 10 zł

w ulamku sekundy

W ułamku sekundy

WDK w RCK: 2 x OBOK NAS

ZŁOTY GLOB, ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, Nagroda Critics’ Choice, SREBRNA KAMERA Manaki Brothers

(Aus dem Nichts) dramat, Francja, Niemcy (106 min.)
reż. Fatih Akin
wyst.: Diane Kruger, Denis Moschitto, Numan Açar, Samia Muriel Chancrin
W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

1 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

pomiedzy slowami

Pomiędzy słowami

WDK w RCK: 2 x OBOK NAS

ZŁOTE LWE za zdjęcia i ZŁOTY KANGUR na festiwalu w Gdyni, Nagroda Jury Ekumenicznego WFF

dramat, Holandia, Niemcy, Polska (75 min.)
reż. Urszula Antoniak
wyst.: Jakub Gierszał, Andrzej Chyra, Christian Löber, Justyna Wasilewska, Philip Wilhelmi
Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem – Stanisławem. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.

1 marca, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

gotowi na wszystko exterminator

Gotowi na wszystko. Exterminator

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia, Polska (117 min.)
wyst.: Paweł Domagał, Krzysztof Czeczot, Piotr Żurawski, Piotr Rogucki, Agnieszka Więdłocha
Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś, pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą. Wirtuoz gitary Lizzy to szeregowy pracownik banku…

8 marca, godz. 11.00

bilet: 10 zł

nie jestem twoim murzynem

Nie jestem twoim murzynem

WDK w RCK: 2 x AMERYKA - DOKUMENT

Kandydat do OSCARA, Nagroda Jury Ekumenicznego i Nagroda Publiczności na Berlinale, Nagroda Publiczności MFF w Toronto, Nagroda Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles

(I Am Not Your Negro) dokument, Francja, USA (105 min.)
reż. Raoul Peck
Raoul Peck wykorzystując niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, bogaty materiał archiwalnych filmów i zdjęć, opowiada historię segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA. Film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. W 1979 roku afroamerykański powieściopisarz i eseista James Baldwin napisał list do swojego agenta literackiego, w którym przedstawił projekt, nad którym wówczas pracował – książkę "Remember This House". Była to historia życia i następujących po sobie zabójstw trzech jego przyjaciół: Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga. Baldwin nie dokończył książki przed swoją śmiercią w 1987 roku. Pozostawił zaledwie trzydzieści stron, a spadkobiercy pisarza powierzyli rękopis reżyserowi Raoulowi Peckowi. Postanowił on sfinalizować zarysowaną w książce Baldwina historię, tworząc zbudowaną wokół jego słów filmową podróż przez historię Afroamerykanów. Zagłębił się w złożoną spuściznę życia i śmierci trzech wybitnych osobowości amerykańskiego ruchu antyrasistowskiego, które na trwałe zmieniły społeczny i polityczny krajobraz USA.

8 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

21 x nowy jork

21 x Nowy Jork

WDK w RCK: 2 x AMERYKA - DOKUMENT

Nagroda Specjalna Festiwalu Mediów, Nagroda Specjalna Krakowskiego Festiwalu Filmowego, 8 nominacji

dokument, Polska (70 min.)
reż. Piotr Stasik
Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Piotr Stasik skierował kamerę ma 21 przypadkowych osób wyłonionych z tłumu pasażerów. Jak wyglądają ich intymne relacje? Jakie są ich seksualne pragnienia? W filmie poznajemy 21 osobistych, pełnych emocji historii. – Czy to jest w ogóle dozwolone, żeby być znów tak szczęśliwym? – pyta dziewczyna, która w jednej ze scen całuje się z poznanym niedawno mężczyzną. Nowy Jork widziany okiem Piotra Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań. Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych. Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami, i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym możemy się przejrzeć, jeśli… starczy nam odwagi. "21 x Nowy Jork" może być opowieścią o tobie.

8 marca, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

i tak cie kocham

I tak cię kocham

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

Kandydat do OSCARA, Critics’ Choice – najlepsza komedia, Nagroda publiczności MFF w Locarno, 17 nominacji

(The Big Sick) komedia romatyczna, USA (119 min.)
reż.. Michael Showalter
wyst.: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano
Komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista.
Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.
"I tak cię kocham", uznane za jedną z najzabawniejszych komedii romantycznych dekady (Variety), było odkryciem festiwalu Sundance i stało się wielkim przebojem amerykańskim kin, obecnie zaś bije rekordy popularności na świecie.

14 marca, godz. 18.00

bilet: 15 zł

ksiezyc jowisza

Księżyc Jowisza

WDK w RCK: 2 x W INNYM ŚWIECIE

ZŁOTA KAMERA Manaki Brothers, Nagroda Główna i Nagroda za najlepsze efekty specjalne na MFF w Sitges

(Jupiter holdja) dramat, Sci-Fi, Węgry (123 min.)
reż. Kornél Mundruczó
wyst.: Merab Ninidze, Győrgy Cserhalmi, Zsombor Jéger, Mónika Balsai
Najnowszy film Kornela Mundruczó, to unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. Prezentowany w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017 wzbudził skrajne reakcje – od entuzjazmu po oburzenie. Nikogo jednak nie pozostawił obojętnym. "Księżyc Jowisza" to porażająca wizualnie opowieść, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.
Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu w ucieczce. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.

15 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

blask

Blask

WDK w RCK: 2 x W INNYM ŚWIECIE

Nagroda Jury Ekumenicznego MFF w Cannes

(Hikari) melodramat, Japonia (101 min.)
reż. Naomi Kawase
wyst.: Masatoshi Nagase, Ayame Misaki, Tatsuya Fuji, Kazuko Shirakawa
Misako z niekłamaną pasją opisuje przedmioty, uczucia i świat, który je otacza. Jest audiodeskryptorką, tworzy napisy do filmów, które następnie czytane są widzom niewidomym lub słabowidzącym. Podczas jednej z projekcji dziewczyna spotyka słynnego operatora kamery, Masayę, którego wzrok nieodwracalnie się pogarsza. Między mężczyzną, który traci światło a kobietą, która je ściga, wybucha płomienne uczucie.

15 marca, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

grand off

GRAND OFF
Najlepsze niezależne krótkie filmy świata 2017

BUS STORY

najlepsza fabuła

Hiszpania, reż. Jorge Yudice (11 min.)
Jak każdego poranka, bohater obserwuje nieznajomą śpiącą w autobusie. Nigdy z nią nie rozmawiał, ale wie, na którym przystanku wysiada z autobusu. Problem w tym, że dziś ona nie budzi się na czas i zaraz przejedzie swój przystanek. Czy powinien ją obudzić?

THE SERVANTS

najlepsza reżyseria

Francja, Liban, reż. Marwan Khneisser (25 min.)
Grupa beztroskich biesiadników spotyka się w odizolowanej willi na brzegu morza. Przy tej okazji Nabil – który opiekuje się domem, i cała jego rodzina spotykają starego znajomego, groźnego przywódcę grupy. To spotkanie przywołuje brutalne i bolesne wspomnienie.

LE SOUTIEN - GORGE

najlepszy scenariusz

Francja, scenariusz i reż. Laurent Firode (15 min.)
Listopad 2015 roku, rząd prosi obywateli o wywieszenie na balkonach flagi francuskiej w hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych.

WATU WOTE

najlepsze zdjęcia

Niemcy, zdjęcia: Felix Striegel, reż. Katja Benrath (22 min.)
Od dekady Kenia byłą celem ataków terrorystycznych Al-Shabaaba. Rośnie atmosfera lęku i wzajemnej nieufności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. W grudniu 2015 r. muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

HOW TO SAVE YOUR DARLING

najlepszy montaż

Włochy, montaż i reż. Leopoldo Caggiano (6 min.)
Sztuka życia w parze, czyli o rozwiązywaniu problemów, których żyjąc samotnie się nie ma.

ON TIME

najlepsza aktorka

USA, osoba nominowana: Inger Tudor, reż. Xavier Burgin (8 min.)
Zdesperowana I bezrobotna matka mieszkająca w South Central w Los Angeles, przez wzgląd na swoje dziecko zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej decyzji.

MASTER OF THE CLASS

najlepszy aktor

Francja, osoba nominowana: Sébastien Chassagne, reż. Hakim Zouhani (26 min.)
Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Ten dzień jest decydujący – po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.

NIE SĄDZIĆ

najlepszy dokument

Polska, reż. Paulina Carlucci Sforza (35 min.)
Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają role Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z – jak się okazuje – nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości.

A TERRIBLE HULLABALOO

najlepsza animacja

Irlandia, reż. Ben O’Connor (9 min.)
Historia młodego Vinny’ego Byrne’a, 15-letniego chłopaka, który walczy o Irlandię w Powstaniu Wielkanocnym. W wieku 78 latVinny wspomina czasy w otoczeniu wolontariuszy, którzy zabrali go do miasta. Dzięki ręcznie robionej scenografii i lalkom, film relacjonuje z pierwszej ręki unikalne wspomnienia z powstania w Dublinie w 1916 r.

INSIDE THE WARDROBE

najlepsza scenografia

Francja, scenografia: Michel Carmona, reż. Sébastien Carfora (25 min.)
W świecie, w którym powierzchowność jest ważniejsza niż to, co jest w środku, Frank stracił wszystko i obecnie żyje na ulicy. Żeby przeżyć i powrócić do społeczeństwa, może liczyć jedynie na własne umiejętności adaptacji, wyjątkową wyobraźnię, garnitur i swoją szafę…

JA I MÓJ TATA

najlepszy film polski

Polska, reż. Aleksandra Pietrzak (30 min.)
Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą się chorobę Alzhaimera. Syn nareszcie chce poznać ojca i zbliżyć się do niego, co z każdym dniem staje się trudniejsze.

19 marca, godz. 18.00

bilet: 5 zł

teatr w kinie

Damy i huzary

TEATR w KINIE

reż. Krystyna Janda
wyst.: Andrzej Grabowski, Sławomir Orzechowski, Grzegorz Małecki, Ignacy Gogolewski, Krystyna Janda, Izabela Kuna, Katarzyna Gniewkowska, Małgorzata Kocik, Henryk Niebudek, Mirosław Kropielnicki, Justyna Schneider, Agata Skórska, Dominika Majewska
Sztuka Aleksandra hr. Fredry została przeniesiona na ekran przez Krystynę Jandę w związku z obchodami 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Reżyserce udało się zachować dbałość o realia epoki, a jednocześnie nadać historii werwę i dynamikę, które sprawiają, że Fredrowskie Damy i huzary w jej adaptacji ani trochę nie trącą myszką, przeciwnie – doskonale wpisują się we współczesną problematykę równouprawnienia i "walki płci".

21 marca, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

dwie korony

Dwie korony

KINO PRZED HEJNAŁEM

fabularyzowany dokument, Polska (92 min.)
reż. Michał Kondrat
wyst.: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Paweł Deląg
Film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie…

22 marca, godz. 11.00

bilet: 10 zł

trzy billboardy za ebbing

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

WDK w RCK: 2 x W KRĘGU OSCARA

19 nagród, 56 nominacji! 7 nominacji do OSCARA, ZŁOTY GLOB, Nagroda Critics’ Choice, Nagroda Publiczności na Camerimage…

(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) dramat, komedia, kryminał, USA, Wielka Brytania (115 min.)
reż. Martin McDonagh
wyst.: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, John Hawkes
Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

22 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

czwarta wladza

Czwarta władza

WDK w RCK: 2 x W KRĘGU OSCARA

3 nagrody, 20 nominacji! 3 nominacje do OSCARA…

(The Post) dramat, USA (115 min.)
reż. Steven Spielberg
wyst.: Meryl Streep, Tom Hanks. Sarah Paulson, Bob Odenkirk
Dwoje wydawców dziennika "The Washington Post" Katherine Graham i Ben Bradlee staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

22 marca, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

ksztalt wody

Kształt wody

WDK w RCK: 2 x BESTIA

4 OSCARY! ZŁOTY GLOB! BAFTA! CRITIC‘ S CHOICE! SATELITY!

(The Shape of Water) fantasy, USA (119 min.)
reż. Guillermo del Toro
wyst.: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Octavia Spencer
Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

5 kwietnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

piekna i bestie

Piękna i bestie

WDK w RCK: 2 x BESTIA

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

(Aala Kaf Ifrit) dramat, Francja, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, Liban, Katar (100 min.)
reż. Khaled Walid Barsaoui, Kaouther Ben Hania
wyst.: Mariam Al Ferjani, Ghanem Zrelli, Noomen Hamda, Mohamed Akkar
Wychodząc na imprezę, studentka Mariam nie mogła przewidzieć, że akurat ta noc zamieni się dla niej w traumatyczny, duszny koszmar, przywołujący klimatem dzieła Franza Kafki. Co zrobić w sytuacji, gdy twoi prześladowcy mogą okazać się równocześnie twoimi wybawcami? Film duetu Barsaoui i Hania to mroczna przypowieść o skorumpowanej moralności, bezprawiu i niesprawiedliwości. Twórcy stawiają jednocześnie wiele odważnych pytań w kontekście łamania praw i godności kobiet – ich zasadność sprawdzi się pod każdą szerokością geograficzną.

5 kwietnia, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

teatr w kinie

Wiśniowy sad

TEATR w KINIE

reż. Izabella Cywińska
wyst.: Antonina Choroszy, Anna Mierzwa, Gabriela Frycz, Bożena Borowska-Kropielnicka, Agnieszka Różańska, Tadeusz Drzewiecki, Sebastian Grek, Filip Frątczak, Grzegorz Gołaszewski, Ildefons Stachowiak, Michał Grudziński, Michał Kocurek, Janusz Andrzejewski
Lubow Raniewska – dziedziczka rodzinnego majątku na rosyjskiej prowincji – przyjeżdża z Paryża, by razem z bratem Leonidem Gajewem sprzedać zadłużony dom wraz z przylegającym do niej, tytułowym wiśniowym sadem i zamknąć symbolicznie przeszłość. Jest to dla niej także moment, kiedy musi zmierzyć się z osobistymi upiorami – tragiczną śmiercią syna, która zmusiła ją do ucieczki do stolicy Francji. Po kolei wyprzedaje parcele pod domki letniskowe, sad, próbując ocalić dom i wspomnienie dawnego życia pełnego blichtru, pazłotka balów i rautów, wystawnych kolacji – symboli dobrobytu i wielkopaństwa. Od początku jednak, zgodnie z klasyczną budową dramatu, spodziewamy się jego zakończenia, przeczuwamy tragiczny finał. Czas symbolicznie odmierzają bębny zwiastujące karczowanie sadu.

10 kwietnia, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

skazany

Skazany

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Shot Caller) dramat, kryminał, thriller, USA (121 min.)
reż. Ric Roman Waugh
wyst.: Nikolaj Coster-Waldau, Omari Hardwick, Lake Bell, John Bernthal
Biznesmen Jacob Harlon trafia do więzienia po spowodowaniu śmiertelnego wypadku. By przetrwać za kratkami, musi nauczyć się obowiązujących w zakładzie karnym reguł, ale również wyrachowania i sprytu. Z czasem Jacob zacznie rozumieć, że jedyną gwarancją na przeżycie jest dołączenie do któregoś z więziennych gangów. Decyzja, którą podejmie, uratuje go od śmierci, ale napiętnuje na resztę życia. Wkrótce po wyjściu z więzienia, przywódcy gangu zmuszą Jacoba do przeprowadzenia zbrojnej operacji przeciwko największym rywalom z ulic Kalifornii. Były skazaniec, chcąc nie chcąc, znajdzie się w sytuacji, w której zaciągnięte długi możne spłacić wyłącznie przelaną krwią.

12 kwietnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

wszystkie pieniadze swiata

Wszystkie pieniądze świata

WDK w RCK: 2 x KRYMINAŁ

(All the Money in the World) kryminał, thriller, USA (132 min.)
reż. Ridley Scott
wyst.: Michelle Williams, Christopher Plummer, Mark Wahlberg, Romain Duris
Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach "nie do rozwiązania"…

12 kwietnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

pasazer

Pasażer

WDK w RCK: 2 x KRYMINAŁ

(The Commuter) kryminał, thriller, USA, Wielka Brytania (105 min.)
reż. Jaume Collet-Serra
wyst.: Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson, Jonathan Banks
Dla agenta ubezpieczeniowego Michaela MacCauleya każdy dzień wygląda tak samo – praca i powrót pociągiem do domu. Wszystko zmienia się, gdy w czasie jednej z podróży poznaje tajemniczą kobietę. Nieznajoma, która wydaje się wiedzieć o Michaelu dosłownie wszystko, zleca mu niezwykłe zadanie. Zanim pociąg dotrze do celu, mężczyzna ma zlokalizować i wskazać osobę, która tego dnia nie powinna się w nim znajdować. Jeśli tego nie zrobi, ucierpi zarówno on sam, jego rodzina, jak i pozostali współpasażerowie. Nie mając wyboru, Michael postanawia rozwiązać zagadkę. Z każdą minutą i przebytym kilometrem stawka rośnie, a mężczyzna przekonuje się, że stał się pionkiem w szalenie niebezpiecznej intrydze.

12 kwietnia, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

syn krolowej sniegu

Syn Królowej Śniegu

KINO PRZED HEJNAŁEM

dramat, Polska (75 min.)
reż. Robert Wichrowski
wyst.: Michalina Olszańska, Franciszek Pieczka, Anna Seniuk, Rafał Fudalej, Ewa Szykulska
Film łączy cechy dramatu i współczesnej baśni, w której dobro walczy ze złem. Jego akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Sześcioletni chłopiec Marcin, spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi, ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii i utrzymanie, pracuje w centrum handlowym i knajpie. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila, pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.

19 kwietnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

komunia

Komunia

WDK w RCK: 2 x W RODZINIE

Europejska Nagroda Filmowa, ORZEŁ dla najlepszego filmu dokumantalnego, nagrodzony na MFF w Locrano, WFF, LLF, Festiwalu Mediów, Gdańsk DocFilm Festivalu

dokument, Polska (75 min.)
reż. Anna Zamecka
Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i autystycznym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

19 kwietnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

jeszcze nie koniec

Jeszcze nie koniec

WDK w RCK: 2 x W RODZINIE

ZŁOTY LEW, SREBRNY LEW, LEW JUTRA MFF w Wenecji, Nagroda Publiczności i Nagroda Specjalna MFF w San Sebastian, GRAND PRIX Tofifest

(Jusqu ‘à la garde) dramat, Francja (93 min.)
reż. Xavier Legrand
wyst.: Denis Ménochet, Léa Drucker, Thomas Gioria, Mathilde Auneveux
Miriam i Antoine Besson są po rozwodzie. Miriam chciałby uzyskać wyłączną opiekę nad synem Julienem, aby ochronić go przed ojcem, który - jak twierdzi - jest brutalny. Z kolei Antoine przedstawia siebie jako lekceważonego rodzica. Przydzielony do sprawy sędzia zarządza wspólną opiekę nad dzieckiem. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu.

19 kwietnia, godz. 19.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

plan b

Plan B

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komediodramat, Polska (75 min.)
reż. Kinga Dębska
wyst.: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska
Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia, Mirek, Klara i Agnieszka spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), którzy dają im nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

25 kwietnia, godz. 18.00

bilet: 15 zł

wieza jasny dzien

Wieża. Jasny dzień

WDK w RCK: 2 x …

ZŁOTE LWY na festiwalu w Gdyni za scenariusz i debiut reżyserski

dramat, thriller psychologiczny, Polska (106 min.)
reż. Jagoda Szelc
wyst.: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Anna Zubrzycki, Dorota Łukasiewicz
Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej – małżeństwo Mulę i Michała z kilkuletnim dzieckiem Niną odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra Muli – Kaja, która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starała się odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się co raz bardziej dziwne. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.

26 kwietnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

nigdy cie tu nie bylo

Nigdy cię to nie było

WDK w RCK: 2 x …

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes

(You Were Never Really Here) dramat, thriller, Francja, USA, Wielka Brytania (75 min.)
reż. Lynne Ramsay
wyst.:Joaquin Phoenix, Judith Roberts, Ekaterina Samsonov, John Doman
Historia byłego agenta do zadań specjalnych, mężczyzny pełnego sprzeczności, zagubionego, na krawędzi autodestrukcji. Widział już prawie wszystko, a prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak gdy zaginie pewna nastolatka, podejmie się jej odnalezienia. Wkrótce przekona się, że w jego misji nic nie jest tym, czym się wydaje. Gotowy na wszystko, by uratować dziewczynę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

26 kwietnia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

naga normandia

Naga Normandia

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Normandie nue) komedia, Francja (105 min.)
reż. Philippe Le Guay
wyst.: François Cluzet, François -Xavier Demaison, Julie-Anne Roth, Toby Jones
Urocze miasteczko Mêle-sur-Sarthe w Normandii przeżywa prawdziwy kryzys. Import zagranicznych towarów sprawia, że ceny wyrobów spadają, a kolejnym rolnikom grozi bankructwo. W tej sytuacji burmistrz Georges Balbuzard robi wszystko, by nagłośnić sprawę w krajowych mediach. Problem w tym, że kłopoty małego Mêle-sur-Sarthe nie interesują dosłownie nikogo. Sytuacja wydaje się beznadziejna, aż do dnia, gdy do wioski przybywa słynny amerykański fotograf – Newman. Artysta widzi w Normandii idealne tło do następnej sesji zdjęciowej, a Balbuzard dostrzega w tym wszystkim swoją szansę. Postanawia przekonać mieszkańców miasteczka – rolników, rzeźnika, farmaceutę, ponad 200 osób – do wzięcia udziału w wielkiej sesji fotograficznej. Haczyk? Wszyscy muszą pozować nago!

2 maja, godz. 11.00

bilet: 10 zł

do zakochania jeden krok

Do zakochania jeden krok

WDK w RCK: 2 x NA LUZIE

(Finding Your Feet) komedia romantyczna, Wielka Brytania (111 min.)
reż. Richard Loncraine
wyst.: Imelda Stauton, Timothy Spall, Celia Imrie, David Hayman
Sandra jest szczęśliwą sześćdziesięciolatką, obraca się wśród śmietanki towarzyskiej, ma bogatego męża i piękny dom. Wszystko zmienia się, się gdy podczas jednego z przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie z jej najlepszą przyjaciółką. Z dnia na dzień traci swoje wystawne życie i musi przeprowadzić się do siostry, której nie widziała od lat. I chociaż Bif mieszka w warunkach, do jakich Sandra nie przywykła, to właśnie dzięki niej i jej zwariowanym przyjaciołom odkryje radość z życia i… pasję do tańca! Być może pojawi się też szansa na nową miłość?

2 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

madame

Madame

WDK w RCK: 2 x NA LUZIE

komediodramat, Francja (91 min.)
reż. Amanda Sthers
wyst.: Toni Collette, Harvey Keitel, Rossy de Palma, Michael Smiley
By wnieść pikanterii do skostniałego związku – Anne i Bob, bogata i świetnie sytuowana para z Ameryki, przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu. Po przeprowadzce do miasta miłości, małżeństwo postanawia wyprawić luksusowe przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazuje się, że na imprezę przybędzie dokładnie trzynastu gości. Zaniepokojona pechową liczbą osób, wierząca w przesądy Anne wpada na niezwykły pomysł. Postanawia namówić swoją pokojówkę Marię, by ta na przyjęciu udawała… hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydaje się opanowana. Przynajmniej do czasu! Wystarczy kilka lampek wina i rozluźniająca atmosfera, by rezolutna służąca wpadła w oko brytyjskiemu marszandowi. Lecz burzliwy romans Marii jest zupełnie nie w smak Anne, która zrobi wszystko, by rozdzielić parę nieoczekiwanych zakochanych.

2 maja, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

maz czy nie maz

Mąż, czy nie mąż?

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Epouse moi mon pote) komedia, Francja (82 min.)
reż. Tarek Boudali
wyst.: Tarek Boudali, Philippe Lacheau, Charlotte Gabris
Cała rodzina oraz wszyscy przyjaciele i sąsiedzi Yassine’a złożyli się, aby młody mężczyzna mógł studiować architekturę w Paryżu. Jego przyszłość zapowiadała się doskonale. Do czasu… W przeddzień najważniejszego egzaminu Yassine bierze udział w szalonej imprezie. Następnego dnia jego głowa pęka, ciało odmawia posłuszeństwa, a na domiar złego okazuje się, że kompletnie zapomniał o teście. To oznacza koniec studiów oraz deportację z kraju. Yassine w żadnym razie nie może sobie na to pozwolić. Jedynym ratunkiem jest ślub i przyjęcie francuskiego obywatelstwa. Po gorączkowych poszukiwaniach okazuje się, że pomóc może mu tylko Fred – znajomy ze studiów. Plan z pozoru wypala i Yassine unika deportacji. Jednak sprawą podejrzanego ślubu zaczyna interesować się dociekliwy inspektor policji. Od tego momentu wszystko zaczyna się sypać. Śledztwo rusza, matka Yassine’a przyjeżdża z niezapowiedzianą wizytą, a miłość jego życia – Claire, postanawia powrócić. Pozornie idealny plan na pozostanie w kraju sprawia, że dwóch kumpli z każdą sekundą popada w coraz większe tarapaty.

10 maja, godz. 11.00

bilet: 10 zł

twarz

Twarz

WDK w RCK: 2 x NA ZAKRĘCIE…

SREBRNY NIEDŹWIEDŹ Berlinale 2018

dramat, Polska (91 min.)
reż. Małgorzta Szumowska
wyst.: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol, Anna Tomaszewska
Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

10 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dziennik maszynisty

Dziennik maszynisty

WDK w RCK: 2 x NA ZAKRĘCIE…

(Dnevnik mašinovođate) komedia, Chorwacja, Serbia (79 min.)
reż. Miloš Radović
wyst.: Lazar Ristovski, Petar Korać, Mirjana Karanović, Pavle Erić
Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. W ślady ojca idzie jego 19-letni syn Sima. Za chwilę po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest podekscytowany, ale i przerażony, że idzie za tym zostanie zabójcą. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce…

10 maja, godz. 19.45

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

czerwona jaskolka

Czerwona jaskółka

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Red Sparrow) thriller, szpiegowski, USA (139 min.)
reż. Justin Haythe
wyst.: Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts, Charlotte Rampling
Ekranizacja bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa. Dominika Egorova zmuszona zostaje do przyjęcia roli "jaskółki", specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych. Uczy się używać swego ciała jako broni i robi wszystko, by nie utracić własnego "ja" w trakcie szkolenia, które zaprzecza godności człowieka. Udaje jej się stawić czoło niesprawiedliwemu systemowi i staje się bezcennym nabytkiem dla swych przełożonych. Jej pierwszym celem okazuje się Nate Nash, agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Dwoje młodych agentów wpada w pułapkę namiętności i kłamstw, która zagraża ich przyszłości, międzynarodowym sojuszom i bezpieczeństwu obu mocarstw.

16 maja, godz. 18.00

bilet: 15 zł

pol na pol

Pół na pół

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Garde alternée) komedia, Francja (104 min.)
reż. Alexandra Lecière
wyst.: Didier Bourdon, Valérie Bonneton, Isabelle Carré, Hèléne Vincent
Szalona francuska komedia, której bohaterowie świadomie decydują się na miłosny trójkąt. Sandrine, która po kilkunastu latach małżeństwa zostaje zdradzona przez Jeana nie chce zemsty, ale uczciwego układu z jedną zasadą: podzieli się mężem z jego kochanką po połowie. „Pół na pół” to losy pozornie dojrzałych bohaterów, którzy w rzeczywistości cały czas szukają miłości i zrozumienia. Czy romans, który wyszedł na jaw, pozwoli im spojrzeć na swoje związki na nowo?

17 maja, godz. 11.00

bilet: 10 zł

120 uderzen serca

120 uderzeń serca

WDK w RCK: 2 X MŁODOŚĆ

Grand Prix oraz Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI na MFF w Cannes 2017, 6 nagród Cezara 2018: Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Robin Campillo), Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska (Antoine Reinartz), Najlepszy Debiut Aktorski (Nahuel Pérez Biscayart), Montaż, Oryginalna Ścieżka Dźwiękowa, Europejskie Nagrody Filmowe 2017: 2 nominacje (Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku: Nahuel Pérez Biscayart), nagroda w kategorii: Najlepszy montaż, MFF San Sebastian 2017: Nagroda specjalna, Najlepszy film Festiwalu All About Freedom, Gdańsk

(120 battements par minute) dramat, Francja (135 min.)
reż. Robin Campillo
wyst.: Nahuel Pérez Biscayart, Aranaud Valois, Adele Haenel, Antoine Reinartz
Grand Prix MFF w Cannes 2017. 6 nagród Cezara 2018, w tym dla Najlepszego Filmu oraz za Najlepszy Scenariusz Oryginalny. Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.
W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. "120 uderzeń serca" to pełen pasji i furii portret młodości, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90.: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

Na siłę "120 uderzeń serca" składa się szereg obrazów – metafor. Punkt wyjścia to doskonały scenariusz. Jednak film zawdzięcza swój idealny kształt talentowi Campillo, który w doskonały sposób potrafi oddać nastroje zarówno zbiorowe, jak i poszczególnych bohaterów. Pedro Almodovar, przewodniczący jury MFF w Cannes 2017
Paryż płonie. W rytm transowej muzyki kipi gniew, rodzi się potrzeba działania. Tu i teraz. Sight and Sound
Wzrusza. Angażuje. Na politycznej scenie rzuca światło na to, co najważniejsze: człowieka. Variety
Poruszający i przekonujący bez łatwego moralizowania. The Hollywood Reporter
Wolność, równość i to, co najważniejsze: miłość. Time Out
Zwycięski film "120 uderzeń serca" pokazuje rozgorączkowaną Europę przed erą Internetu, kiedy inaczej wyglądały relacje między ludźmi. Ta nadaktywność bohaterów staje się dla nich najlepszym sposobem na życie. Tadeusz Sobolewski w imieniu Jury Festiwalu All About Freedom

17 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

lato 1993

Lato 1993

WDK w RCK: 2 X MŁODOŚĆ

KRYSZTAŁOWY NIEDŹWIEDŹ i NAGRODA SPECJALNA na Berlinale 2017, 3 x GOYA 2018

(Estiu 1993) dramat, Hiszpania (96 min.)
reż. Carla Simón
wyst.: Laila Artigos, Paula Robles, Bruna Cusi, David Verdaguer
"Lato 1993" to czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi. Carla Simón, wyróżniona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, z wyczuciem portretuje proces przeżywania starty i ekscytację towarzyszącą budowie nowej rodziny. Jej film łączy w sobie ciepło i błogość z intensywnymi emocjami czasu dorastania. Lato 1993 to film, który udowadnia, że szczęście można znaleźć wszędzie – wystarczy się rozejrzeć.

17 maja, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

video art

Video Art

Przegląd filmów niezależnych twórców pilskiej sceny video

21 maja, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

maria callas

Maria Callas

WDK w RCK: 2 X WIELCY, NIEPOKORNI

dokument, Francja (113 min.)
reż. Tom Volf
Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa, z którym łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią a piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice, skandale i plotki, który wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy? Fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań.

24 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

ksiaze i dybuk

Książę i dybuk

WDK w RCK: 2 X WIELCY, NIEPOKORNI

Najlepszy dokument MFF w Wenecji 2017

dokument, Niemcy, Polska (82 min.)
reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski
"Książę i dybuk" to filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego, żydowskiego "Dybuka" a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale. Film Niewiery i Rosołowskiego stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często zmieniał swoją tożsamość i pisał od nowa własną biografię. Ludzie, którzy mieli okazję się z nim zetknąć, zapamiętali go jako: dystyngowanego arystokratę, notorycznego kłamcę, Żyda - wiecznego tułacza oraz homoseksualistę i męża włoskiej hrabiny w jednej osobie.

24 maja, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

teatr 29052018

Plac Wolności

TEATR W KINIE

reż. Lech Raczak
wyst.: Katarzyna Dworak, Justyna Pawlicka, Anita Poddębniak, Małgorzata Urbańska, Ewa Galusińska, Daria Anfelli, Przemysław Bluszcz, Bogdan Grzeszczak, Tomasz Radawiec , Tadeusz Ratuszniak, Paweł Wolak, Lech Wołczyk, Paweł Palcat, Tomasz Sobczak, Rafał Cieluch
Na scenie w zręcznych metaforach przewija się ponad sto lat historii. Całość zaczyna się od małego miasteczka w Polsce na początku XX wieku; rodzinie podrzucone zostaje dziecko – chłopiec nienawidzi światła, przewiduje przyszłość, widzi więcej niż inni. Ucieleśnia pogmatwane losy całego stulecia. Jesteśmy świadkami dwóch wojen i powiązanych z nimi zdarzeń; wymordowania Żydów, działalności ruchu oporu, międzywojennych konfliktów społecznych, stalinizmu. W te wydarzenia wpisują się indywidualne historie i z pozoru niezwiązany z nimi powtarzalny motyw – cyrk. Dochodzimy w końcu do obecnych czasów – placu przemianowanego na „Plac Wolności”. Współczesność nie jest teatrem, ale cyrkiem, panuje nadmiar i nadprodukcja, wszystko jest bardziej rzeczywiste od rzeczywistości, czy – mówiąc językiem baurdrillardowskim – hiperrealne. Prawdziwa władza to zdolność wzbudzania śmiechu, strachu lub podziwu. Pojawia się w tym świecie tęsknota, ale nie za bardzo wiadomo za czym, bo przecież nie za przeszłością?

29 maja, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

podatek od milosci

Podatek od miłości

komedia romantyczna, Polska (101 min.)
reż. Bartłomiej Ignaciuk
wyst.: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Michał Czernecki, Roma Gąsiorowska
Kim tak naprawdę jest Marian? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara. Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?

30 maja, godz. 18.00

bilet: 15 zł

o czym szumi las

O czym szumi las

seans dla przedszkolaków

(Dyrene i Hakkebakkeskogen) animacja, familijny, musical, Norwegia (75 min.)
reż. Rasmus A. Sivertsen
Las Huckybucky to przyjemne miejsce do życia dla wszystkich zwierząt. Wśród nich jest całkiem spora grupa myszy, którym wtórują Mikołaj Myszowspinacz i Morten Myszodrewniak. W lesie obowiązuje jednak brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed znacznie większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszki. Kiedy lis próbuje zjeść babcię Mortena Myszodrewniaka, przyjaciele postanawiają działać. Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Podejmują się prawdziwego wyzwania przekonania wszystkich drapieżników do nowej idei.

4 czerwca 2018, godz. 10.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

eskorta

ZMIANA DATY

Eskorta

KINO PRZED HEJNAŁEM

(The Homesman) western, dramat, USA, Francja (122 min.)
reż. Tommy Lee Jones
wyst.: Tommy Lee Jones, Hilary Swank, Meryl Streep, Gracy Gummer
Niezależna, samotna i zdeterminowana Mary Bee Cudy podejmuje się misji, której bali się wszyscy mężczyźni. Jej zadanie to eskortowanie trzech szalonych młodych kobiet na drugi koniec kraju - do Iowy. Na miejscu obłąkanymi zaopiekuje się żona pastora (Meryl Streep). Kiedy Mary Bee ratuje od stryczka dezertera George’a Briggsa, ten, wdzięczny za ocalenie, zobowiązuje się towarzyszyć jej w niebezpiecznej podróży.

6 czerwca 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

zona czy maz

Żona czy mąż?

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Moglie e marito) komedia, Włochy (100 min.)
reż. Simone Godano
wyst.: Pierfrancesco Favio, KASIA SMUTNIAK, Marta Gastini, Valerio Aprea
W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea, utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia, ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról to uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo?

6 czerwca 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

truposz

Truposz

WDK w RCK: 2 x WESTERN

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes ‘95

(Dead Man) western, dramat, USA, Japonia, Niemcy (121 min.)
reż. Jim Jarmusch
wyst.: Johnny Depp, Gary Farmer, Lance Henriksen, Michael Wincott, Iggy Pop
Jest druga połowa dziewiętnastego wieku. William Blake podąża w kierunku najdalej położonego posterunku na wschodniej granicy USA. Zagubiony i ciężko ranny napotyka przedziwnego, wyjętego spod prawa Indianina imieniem "Nobody". Czas płynie, a Blake z pomocą Indianina przeżywa wzloty i upadki. Wbrew własnej naturze, okoliczności zmieniają go w zaszczutego banitę, w mordercę, w człowieka, którego cielesna powłoka powoli przestaje istnieć. Ciśnięty pomiędzy okropieństwa i chaos otaczającej go rzeczywistości, szeroko otwartymi oczami obserwuje kruchość określającą zakres istnienia.

7 czerwca 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

sweet country

Sweet Country

WDK w RCK: 2 x WESTERN

POKAZ PRZEDPREMIEROWY
NAGRODA SPECJALNA JURY MFF w Wenecji, NAGRODA SPECJALNA Camerimage

western, dramat historyczny, Australia (110 min.)
reż. Warwick Thornton
wyst.: Hamilton Morris, Bryan Brown, Sam Neill, Thomas W. Wright
Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam, aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha. Pewnego dnia Sam zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harry’ego Marsha. Ten okazuje się złym człowiekiem, a jego coraz bardziej napięte relacje z Samem kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera…

7 czerwca 2018, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dwie kobiety

Dwie kobiety

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Sage femme) dramat, Francja (117 min.)
reż. Martin Provost
wyst.: Catherine Deneuve, Catherine Frot, Olivier Gourmet, Quentin Dolmaire
Claire, samotna matka przed pięćdziesiątką, wiedzie nudne, monotonne życie. Każdy kolejny dzień niczym nie różni się od poprzedniego. Wszystko zmienia się w momencie, gdy bohaterka odbiera telefon od Beatrice, siedemdziesięcioparoletniej kobiety, która kilka dekad temu była kochanką jej ojca. Szybko okazuje się, że Beatrice jest całkowitym przeciwieństwem Claire, ale obie panie łączy o wiele więcej, niż mogłyby przypuszczać…

14 czerwca 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

tanna

Tanna

WDK w RCK: 2 x PLEMIĘ

melodramat, Australia, Vanuatu (104 min.)
reż. Martin Butler, Bentley Dean
wyst.: Mungau Dain, Marie Wawa, Marceline Rofit, Charlie Kahla
Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, opowiedziana z udziałem rdzennej ludności Yakel. Tanna to jedna z wielu wysp Oceanii, zamieszkana przez plemiona żyjące według tzw. Kastom, lokalnego prawa przodków. Młoda Wawa zakochuje się we wnuku wodza, Dainie. Niebawem jednak starszyzna decyduje, aby zamążpójściem dziewczyny przypieczętować rozejm ze zwaśnionym plemieniem Imedinów. Mimo, iż małżeństwa z miłości nie leżą w tutejszej tradycji, młodzi zostają kochankami, za co Dain zostaje wygnany z wioski. Wawa ucieka śladem ukochanego, a znieważeni Imedini żądają zemsty, grożąc wojną.

14 czerwca 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

bliskosc

Bliskość

WDK w RCK: 2 x PLEMIĘ

Nagroda FIPRESCI MFF w Cannes, nagodzony na MFF w Salonikach, Sputnik – GRAND PRIX

(Tesnota) dramat, Rosja (118 min.)
reż. Kantemir Bałagov
wyst.: Darya Zhovnar, Olga Dragunova, Artyom Tsypin, Nazir Zhukov
Pełnometrażowy debiut fabularny ucznia Aleksandra Sokurowa. Akcja filmu, który oparty został częściowo na prawdziwych wydarzeniach, toczy się pod koniec lat 90. w Nalczyku. Nieznani sprawcy porywają młodego Żyda – syna właściciela warsztatu samochodowego. W centrum wydarzeń znajduje się jednak siostra porwanego– buntowniczka Iłana, która jako jedyna jest w stanie wyrwać swoich bliskich z opresji.

14 czerwca 2018, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

kochankowie jednego dnia

Kochankowie jednego dnia

WDK w RCK: 2 X A W PARYŻU…

(L’amant d’ un jour) dramat, Francja (75 min.)
reż. Philippe Garrel
wyst.: Éric Caravaca, Esther Garrel, Louise Chevillotte, Paul Toucang
Jeanne ma 23 lata i właśnie przeżyła bolesne rozstanie z chłopakiem. Postanawia wrócić do rodzinnego domu i chwilowo znów zamieszkać ze swoim ojcem. Na miejscu dziewczyna odkrywa, że jej ojciec, profesor filozofii, ma romans z jedną ze swoich studentek, Ariane, która jest rówieśniczką Jeanne. Dwie młode kobiety stopniowo się poznają i zaprzyjaźniają…

21 czerwca 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

paryz i dziewczyna

Paryż i dziewczyna

WDK w RCK: 2 X A W PARYŻU…

ZŁOTA KAMERA dla najlepszego debiutanta MFF w Cannes, nagrodzony na MFF w Valladolid

(Jeune femme) dramat, Francja (107 min.)
reż. Léonor Sérraille
wyst.: Laetitia Dosch, Souleymane Seye Ndiaye, Nathalie Richard, Erika Sainte
Pauli właśnie rozsypał się wieloletni związek. Nie ma kogo prosić o wsparcie, bo relacje z matką są bardziej niż luźne, a wyrozumiałość przyjaciół dawno się skończyła. Paula zaczyna nowy rozdział życia, zmagając się z własną skłonnością do autodestrukcji. Po długiej nieobecności Paula wraca do Paryża. Jest gotowa zacząć wszystko od nowa, ale po swojemu i z rozmachem.

21 czerwca 2018, godz. 19.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

tully

Tully

WDK w RCK: 2 X ONA

komedia, USA (96 min.)
reż. Jason Reitman
wyst.: Charlize Theron, Mackenzie Davis, Mark Duplass, Ron Livingstone
Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully… Młoda, piękna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.

28 czerwca 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

isabelle i mezczyzni

Isabelle i mężczyźni

WDK w RCK: 2 X ONA

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

(Un beau soleil intérieur) komediodramat, romans, Francja (94 min.)
reż. Claire Denis
wyst.: Juliette Binoche, Xavier Beauvois, Philippe Katerine, Josiane Balasko
Isabelle mieszka w Paryżu. Jest rozwiedzioną, samotną matką. Jako kobieta dojrzała wie, czego chce i wie, co może sama dać. Po latach rozczarowujących relacji, po raz kolejny próbuje znaleźć miłość. Chce odszukać tę jedyną, prawdziwą i do końca życia, chociaż chyba już przestała w nią wierzyć. Spotyka na swej drodze nowego mężczyznę, przy którym przeżywa skrajne emocje: od radości i nadziei po zagubienie i smutek.

28 czerwca 2018, godz. 19.45

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dusigrosz

Dusigrosz

KINO PLENEROWE

(Radin!) komedia, Francja (89 min.)
reż. Fred Cavayé
wyst.: Dany Boon, Laurence Arné, Noémi Schmidt, Patrick Ridremont
Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Utalentowany skrzypek François Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie ma przyjaciół, bo postawienie drinka kosztowałoby go zawał serca. Nie związał się z kobietą, bo nawet zakup uschłych kwiatów to w jego oczach finansowe szaleństwo. Pewnego dnia świat François staje na głowie. Do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka, którą oczaruje jego muzyczny talent. Na domiar złego znikąd pojawia się 16-letnia Laura, przekonana, że jest jego córką. Biedny dusigrosz nagle poczuje, że jest kochany przez dwie kobiety, które nie wiedzą, że jego serce jest już zajęte przez… lokatę bankową.

29 czerwca 2018, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

bella i sebastian 3

Bella i Sebastian 3

(Belle et Sébastien 3, le dernier chapitire) familijny, przygodowy, Francja (97 min.)
reż. Clovis Cornillac
wyst.: Félix Bossuet, Tchéky Karyo, Clovis Cornillac, Thierry Neuvic
Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy, który pojawi się w wiosce żądając oddania Belli i jej dzieci. Twierdzi on, że jest jej prawowitym właścicielem i choć źle mu z oczu patrzy, sąd musi przyznać mu rację. Sebastian jest załamany, ale nie zamierza się poddać. Pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody…

29 czerwca 2018, godz. 10.00, 16.00

2 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

3 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

4 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

5 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

dusigrosz

Dusigrosz

KINO PLENEROWE

(Radin!) komedia, Francja (89 min.)
reż. Fred Cavayé
wyst.: Dany Boon, Laurence Arné, Noémi Schmidt, Patrick Ridremont
Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Utalentowany skrzypek François Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie ma przyjaciół, bo postawienie drinka kosztowałoby go zawał serca. Nie związał się z kobietą, bo nawet zakup uschłych kwiatów to w jego oczach finansowe szaleństwo. Pewnego dnia świat François staje na głowie. Do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka, którą oczaruje jego muzyczny talent. Na domiar złego znikąd pojawia się 16-letnia Laura, przekonana, że jest jego córką. Biedny dusigrosz nagle poczuje, że jest kochany przez dwie kobiety, które nie wiedzą, że jego serce jest już zajęte przez… lokatę bankową.

29 czerwca 2018, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

prawdziwa historia

Prawdziwa historia

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

(D’après une historie vraie) thriller, psychologiczny, Belgia, Francja (110 min.)
reż. Roman Polański
wyst.: Emmanuelle Seigner, Eva Green, Vincent Perez, Dominique Pinon
Delphine to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę, jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.

5 lipca 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

kaczki z gesiej paczki

Kaczki z gęsiej paczki

(Duck Duck Goose) animacja, familijny, komedia, Chiny, USA (91 min.)
reż. Christopher Jenkins
Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać – zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia – przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie.

6 lipca 2018, godz. 11.00, 16.00

9 lipca 2018, godz. 11.00, 16.00

10 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

11 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

12 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

moje wielkie greckie wesele 2

Moje wielkie greckie wesele 2

KINO PLENEROWE

komedia, USA (94 min.)
reż. Kirk Jones
wyst.: Nia Vardalos, John Corbett, Michael Constantine, Lainie Kazan
Po kilkunastu latach od wesela Toula i Ian wciąż bezskutecznie próbują uwolnić się od wszędobylskich greckich krewnych. Gdy czasem zdobędą trochę wolności, zaraz nadarza się okazja, by kochający się rodzinny krąg ponownie zacisnął się jak pętla na szyi. Ich córka Paris wybiera się na studia, a rodzina oczywiście musi zatwierdzić wybór uczelni. Zanosi się na trzęsienie ziemi, bo dziewczyna pragnie opuścić rodzinne Chicago, a co gorsze jej nowy chłopak nawet nie udaje Greka. Jednak prawdziwe tsunami dopiero przed nami. Otóż rodzice Tulli - Maria i Gus - odkrywają, że ich małżeństwo jest nieważne, więc formalnie wciąż są do wzięcia, a to dopiero początek…

6 lipca 2018, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

smierc stalina

Śmierć Stalina

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

(The Death of Stalin) biograficzny, komediodramat, Belgia, Francja, Wielka Brytania (106 min.)
reż. Armando Iannucci
wyst.: Steve Buscemi, Simon Russell, Paddy Considine, Rupert Friend
Dobra zmiana to przeżytek – czas na zmianę totalną! Umiera Józef Stalin – dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam motyw – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.

12 lipca 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

cudowny chlopak

Cudowny chłopak

(Wonder) familijny, komediodramat, Hongkong, USA (113 min.)
reż. Stephen Chbosky
wyst.: Julia Roberts, Owen Wilson, Jackob Tremblay, Izabela Vidovic
Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

13 lipca 2018, godz. 11.00, 16.00

16 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

17 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

18 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

19 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

boska florence

Boska Florence

KINO PLENEROWE

biograficzny, komediodramat, USA, Wielka Brytania (110 min.)
reż. Stephen Frears
wyst.: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson
Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda - brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnegie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

13 lipca 2018, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

neapol spowity tajemnica

Neapol spowity tajemnicą

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

(Neapol velata) thriller, Włochy (113 min.)
reż. Ferzan Özpetek
wyst.: Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi, Anna Bonaiuto, Peppe Barra
W słonecznym Neapolu lekarka patolożka Adriana bierze udział w okultystycznej ceremonii, podczas której poznaje fascynującego Andreę. Bohaterowie spędzają ze sobą upojny wieczór w mieszkaniu kobiety. Ich historii daleko będzie jednak do typowej love story. Na wspomnienie jednej upojnej nocy cień rzuca bowiem brutalna zbrodnia, a w kojarzącym się z włoską idyllą mieście namiętność zaczyna mieszać się z szaleństwem, a racjonalność z magią.

19 lipca 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

futrzaki ruszaja na ratunek

Futrzaki ruszają na ratunek

(Dwa chwosta) animacja, Rosja (75 min.)
reż. Victor Azeev
Maksiu to kot, który marzy o karierze muzycznej i wielkiej sławie. Natura poskąpiła mu jednak talentu, a nieustanne ćwiczenie śpiewu pozbawiło dachu nad głową. Wyrzucony przez swego pana, znajduje schronienie na leśnej wyspie u Bobo, bobra, który najbardziej na świecie ceni sobie ciszę i spokój. Wspólne mieszkanie jest uciążliwe dla obu futrzaków, szczególnie tak od siebie różnych. Jednak gdy staną w obliczu nieziemskiej katastrofy, ruszą na ratunek innym zwierzętom i przekonają się, że najważniejsza w życiu jest przyjaźń i pomoc tym, którzy jej potrzebują.

20 lipca 2018, godz. 11.00, 16.00

23 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

24 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

25 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

26 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

dziewczyna z pociagu

Dziewczyna z pociągu

KINO PLENEROWE

thriller, USA (112 min.)
reż. Tate Taylor
wyst.: Emily Blunt, Haley Bennett, Rebecca Ferguson, Justin Theroux
Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

20 lipca 2018, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

zimna wojna

Zimna wojna

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

dramat, Francja, Polska, Wielka Brytania (73 min.)
reż. Paweł Pawlikowski
wyst.: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza
Historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

26 lipca 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

pszczolka maja

Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska

(Maya the Bee:The Honey Games) animacja, familijny, komedia, Australia, Niemcy (83 min.)
reż. Noel Cleary, Sergio Delfino
Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka. W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę… Cesarzowa nie podejrzewa nawet na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół.

27 lipca 2018, godz. 11.00, 16.00

30 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

31 lipca 2018, godz. 10.00, 16.00

1 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

2 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

przelecz ocalonych

Przełęcz ocalonych

KINO PLENEROWE

biograficzny, dramat, wojenny, Australia, USA (139 min.)
reż. Mel Gibson
wyst.: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

27 lipca 2018, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

pszczolka maja

Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska

(Maya the Bee:The Honey Games) animacja, familijny, komedia, Australia, Niemcy (83 min.)
reż. Noel Cleary, Sergio Delfino
Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka. W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę… Cesarzowa nie podejrzewa nawet na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół.

1 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

2 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

sobibor

Sobibór

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

dramat, wojenny, Niemcy, Polska, Rosja, Litwa (110 min.)
reż. Konstantin Chabienski
wyst.: Konstantin Chabienski, Christopher Lambert, Mariya Kozhevnikova, Felice Jankell
14 października 1943 r. wybuchł bunt w obozie zagłady w Sobiborze na Lubelszczyźnie. 600 wycieńczonych więźniów podjęło próbę ucieczki, stając naprzeciwko uzbrojonym strażnikom. Po krwawej walce z obozu uciekło blisko 200 osób. 42 z nich doczekały końca wojny. "Sobibór" opowiada historię ostatnich tygodni przed powstaniem oraz samego buntu. Gdy do obozu trafia Aleksander Peczerski, pułkownik Armii Radzieckiej, schwytany na froncie wschodnim, staje się dla niego jasne, że jedynym sposobem na uniknięcie pewnej śmierci jest ucieczka z obozu. Peczerski staje na czele konspiracji, której celem jest ucieczka wszystkich osadzonych. Utrzymanie planu w tajemnicy okazuje się trudniejsze niż się wydawało, a postawa Peczerskiego przyciąga coraz większą uwagę.

2 sierpnia 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

odlotowy nielot

Odlotowy nielot

(PLOEY – You Never Fly Alone) animacja, Belgia, Islandia (80 min.)
reż. Árni Ásgeirsson
Wraz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Franek. Rezolutny ptak szybko dorasta, ale w przeciwieństwie od rówieśników, ciągle nie może nauczyć się latać. Wkrótce poznaje Julkę, swoją rówieśniczkę, do której jego ptasie serce bije najszybciej jak tylko potrafi. Nadchodzą jednak kłopoty! W trakcie jednej z lekcji fruwania Franek zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego. Po wielu dniach poszukiwań, jego rodzina, pogodzona ze stratą, migruje do ciepłych krajów. W sercu ukochanej Julki wciąż jednak tli się nadzieja. Frankowi udaje się uciec, niestety za późno. By przetrwać zimę, musi dotrzeć do słynnej Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie nieloty zimują, wspiera go Gwidon – sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. Ich tropem podąża jednak niebezpieczny sokół - Cień. Czy Frankowi uda się osiągnąć cel? Czy wybierze bezpieczne schronienie w dolinie, czy też znajdzie w sobie odwagę do latania i wyruszy, aby odnaleźć ukochaną?

3 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

6 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

7 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

8 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

9 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

la la land

La La Land

KINO PLENEROWE

musical, romans, USA (126 min.)
reż. Damien Chazelle
wyst.: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend, Rosemarie DeWitt
Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

3 sierpnia 2018, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

ostatnie prosecco

Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

(Finche c’è Prosecco c’è Speranza) kryminał, Włochy (101 min.)
reż. Antonio Padovan
wyst.: Giuseppe Battiston, Teco Celio, Liz Solari, Roberto Citran
Weneckie wzgórza Conegliano i Valdobbiadene to idealna lokalizacja na uprawę winogron pod prosecco, ale też miejsce tajemniczej zbrodni. Do rozwikłania zagadki związanej z morderstwem kierownika cementowni oraz teatralnego samobójstwa hrabiego Desiderio Ancillotto oddelegowany zostaje inspektor Stucky. Kipiący włoskością thriller detektywistyczny obrazuje konflikt między chciwością a szacunkiem dla ziemi.

9 sierpnia 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

uprowadzona ksiezniczka

Uprowadzona księżniczka

(Vykradena pryntsesa: Ruslan i Ludmila) animacja, fantasy, komedia, Ukraina (85 min.)
reż. Oleg Malamuzh
Remik i Miłka są dla siebie stworzeni. Od pierwszej chwili wiedzą, że nic nie może ich rozdzielić, nawet fakt, że ona jest księżniczką, a on skromnym wędrowcem. Ich szczęście szybko jednak zmąci podstępny plan złego czarownika, który pragnąc zdobyć nieśmiertelność porywa Miłkę. Wierzy, że pomoże mu ona w pewnym czarnoksięskim magicznym rytuale. Remik wraz z kompanią zwariowanych zwierzaków, rusza ukochanej z odsieczą. Czeka go długa droga pełna niebezpieczeństw, naszpikowana czarami, pułapkami i setką kłopotów.

10 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

13 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

14 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

16 sierpnia 2018, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

w cieniu drzewa

W cieniu drzewa

WAKACYJNY WDK w RCK

TYLKO JEDEN SEANS

(Undir trénu) komediodramat, Islandia (89 min.)
reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
wyst.: Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson, Þorsteinn Bachmann
Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie: na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt! Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare, wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów, uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Tajemniczy sprawca przekłuwa opony samochodu, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową.

16 sierpnia 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

integracja

15. Europejski Festiwal Filmowy "INTEGRACJA TY i JA" Koszalin
Mały Festiwal TY i JA 2018

Luis, Luis

Hiszpania (2015)
reż. José Carlos Castaño (11 min.)
Luis to wyjątkowa osoba. Ma w sobie magię, radość, współczucie i umiejętności, które może rozwijać w swoim codziennym życiu oraz na arenie sportowej.

Nie ukryjesz się przed prawdą

(You Can’t Hide From The Truth) Zimbabwe, Wielka Brytania (2016)
reż. Amaru Ardonis Amasi (29 min.)
Muzyczna historia rodziny żyjącej w czasach kryzysu ekonomicznego i politycznego. Chłopiec i jego ojciec próbują wiązać koniec z końcem na ulicach Zimbabwe. Ich relacja zostaje wystawiojna na próbę, gdy ojciec podąża za muzycznymi marzeniami z przeszłości, mogącymi wpłynąć na przyszłość syna.

Oko Minotaura

(The Eye of the Minotaur) Bułgaria (2017)
reż. Borislav Kolev (45 min.)
Denis jest 18-letnim chłopakiem, który pragnie miłości, rodziny oraz sukcesu zawodowego. Urodził się niewidomy, ale nie przeszkadza mu to w osiąganiu celów. Trenuje różne sporty, dużo czyta, wypracował sobie nawet sposób na oglądanie filmów, ale jego największym marzeniem jest zostać rzeźbiarzem.

Zabrudzone róże

(Dirty Roses) Grecja (2016)
reż. Petra Terzi (6 min.)
Film o sile ducha osób z niepełnosprawnością i zarazem uchodźców uciekających przed wojną. Obawa, miłość i wola życia składają się na powiedzenie: "co nas nie zabije to nas wzmocni".

Dwa światy

(Two Worlds) Polska (2016)
reż. Maciej Adamek (52 min.)
Portret rodziny, w której rodzice są głuchoniemi. 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym, jak życie każdej rodziny.

Na szczęście

(Fortunately) Polska (2017)
reż. Piotr Januszkiewicz (23 min.)
Film opowiedziany z perspektywy młodszego brata. Piotr przedstawia Michała i jego perypetie o pogoni za szczęściem i miłością. Michał kocha samochody i szybką jazdę. Nie zwalnia nawet po wypadku, do którego doszło, gdy wracał z pierwszej randki z Agnieszką. Zaraz potem – ku niezadowoleniu rodziców – kupuje kolejne auto, by móc odwiedzać kobietę swoich marzeń. Rozbicie samochodu i spotkanie właściwej osoby, to nie koniec przygody, a dopiero jej początek.

Niebo jest wszędzie niebieskie

(The Sky is Blue Everywhere) Niemcy (2016)
reż. Gina Wenzel (27 min.)
U Marka zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Zrozpaczony, nie wie jaki i kiedy powiedzieć o tym swojej dziewczynie Sophie.

5 września 2018, godz. 18.00

wstęp wolny

czego zyczy sobie kobieta

Czego życzy sobie kobieta

KINO PRZED HEJNAŁEM

(All I Wish) komediodramat, USA (94 min.)
reż. Susan Walter
wyst.: Sharon Stone, Tony Goldwyn, Ellen Burstyn, Liza Lapira
Senna Burges jest projektantką mody, ale jej życie dalekie jest od wymarzonego ideału. Mimo, że umawia się z młodszymi mężczyznami – nie może znaleźć właściwego partnera, z którym chciałaby spędzić resztę życia. Nawet pomoc w poznawaniu nowych kandydatów, którą zajmuje się jej najlepsza przyjaciółka nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Wszystko się zmienia, gdy w dniu swoich urodzin poznaje przystojnego Adama. Co prawda nie jest wymarzonym przez bohaterkę sławnym aktorem, ani gwiazdą rocka, ale Senna znajduje w nim coś fascynującego. Kiedy spotkanie dobiega końca, oboje myślą, że już nigdy się nie zobaczą. Nic bardziej mylnego – dokładnie rok później, w dniu kolejnych urodzin Senny – ona i Adam wpadają na siebie ponownie. Czy tym razem im się uda? Życie, podobnie jak urodzinowe prezenty – pełne jest niespodzianek!

6 września 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

ava

Ava

WDK w RCK: 2 x M (… młodość… miłość…)

komediodramat, Francja (95 min.)
reż. Léa Mysius
wyst.: Noée Abita, Laure Calamy, Juan Cano, Tamara Cano
Opowieść o młodej dziewczynie, w której dojrzewa bunt. Ava spędza wakacje z matką nad Atlantykiem. Senną atmosferę niespodziewanie przerywa wiadomość o tajemniczej chorobie, która, być może, jest wytworem jej fantazji. Czas, który pozostał do końca wakacji postanawia uczynić niepowtarzalnym. Poznany na plaży tajemniczy chłopak staje się częścią nowego świata bohaterki, która odważnie podąży za swoimi pragnieniami.

6 września 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

na plazy chesil

Na plaży Chesil

WDK w RCK: 2 x M (… młodość… miłość…)

(On Chesil Beach) melodramat, Wielka Brytania (95 min.)
reż. Dominic Cooke
wyst.: Saoirse Ronan, Billy Howle, Ann-Marie Duff, Adrian Scarborough
Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.

6 września 2018, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

obietnica porankax

Obietnica poranka

KINO PRZED HEJNAŁEM

(La promesse de l’aube) biograficzny, dramat, Francja (131 min.)
reż. Eric Barbier
wyst.: Pierre Niney, Charlotte Gainsbourgh, Didier Bourdon, Jean-Pierre Darroussin
Oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary'ego, film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. A niesamowite przygody, jakich Romain doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy XX wieku. Ale ta bezgraniczna macierzyńska miłość będzie również jego ciężarem przez całe życie.

13 września 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

thelma

Thelma

WDK w RCK: 2 x MROCZNA BAŚŃ

dramat, thriller, fantasy, Dania, Francja, Norwegia, Szwecja (116 min.)
reż. Joachim Trier
wyst.: Eili Harboe, Henrik Rafaelsen, Ellen Dorrit, Grethe Eltervǻg
Thriller Joachima Triera ("Głośniej od bomb", "Oslo, 31 sierpnia", "Reprise. Od początku raz jeszcze"). Intrygująca i nieoczywista opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. Jak pisze ThePost, "Thelma" to fascynujące połączenie Bergmanowskiego klimatu z kinem akcji na poziomie, którego nie powstydziłby się Stephen King.
Thriller w znacznej mierze swoją wiarygodność emocjonalną zawdzięcza odtwórczyni głównej roli. W uznaniu kreacji w "Thelmie" Eili Harboe odebrała, wręczone podczas ostatniego Berlinale, wyróżnienie w kategorii: Młodzi, obiecujący aktorzy europejscy. Wcześniej wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się, m.in.: Agata Buzek, Jakub Gierszał, Daniel Craig, Alicia Vikander i Rachel Weisz.
Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Po raz pierwszy rodzi się w Thelmie miłość. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców – religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój. Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość? Reżyser wciąga widza w poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co leży u źródeł zachowania dziewczyny. I trzyma w napięciu aż do – zaskakującego – finału.

13 września 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

pod ciemnymi gwiazdami

Pod ciemnymi gwiazdami

WDK w RCK: 2 x MROCZNA BAŚŃ

(Beast) dramat, thriller, romans, Wielka Brytania (107 min.)
reż. Michael Pearce
wyst.: Jessie Buckley, Johnny Flynn, Geraldine James, Trystan Gravelle
Młoda dziewczyna zakochuje się w nieznajomym chłopaku, który w środku lata pojawia się w nadmorskim miasteczku akurat, gdy zaczyna się seria tajemniczych zabójstw. Moll odkrywa nareszcie, jak smakuje wolność oraz czym są namiętność i pożądanie. Ale kiedy Pascal staje się głównym podejrzanym w sprawie zaginionych kobiet, którą żyją lokalna policja i społeczność, dziewczyna będzie musiała podjąć decyzje, od których nie będzie już odwrotu. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby osiągnąć to, czego pragnie i dowie się, do czego jest zdolna.

13 września 2018, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

teatr w kinie

Albośmy to jacy, tacy

TEATR w KINIE

reż. Piotr Cieplak
wyst.: Eliza Borowska, Elżbieta Kepińska, Paulina Holtz, Maria Robaszkiewicz, Karina Seweryn, Katarzyna Maria Zielińska, Mariusz Benoit, Kazimierz Kaczor, Sylwester Maciejewski, Sławomir Pacek, Andrzej Piszczatowski, Michał Sitarski, Krzysztof Szczerbiński
Spektakl jest kontynuacją dramatu Stanisława Wyspiańskiego i składa się z dwóch części. Pierwszą z nich – chaotyczną i niedramatyczną – rozpoczyna prolog z Akropolis, odbywa się ona w plenerze, na dziedzińcu teatru. Aktorzy wygłaszają kwestie do mikrofonu, wychodzą z zaplecza i widowni, obserwują co dzieje się w środku teatru. Na drugą część składa się z trzeci akt Wesela Stanisława Wyspiańskiego oraz fragmenty Akropolis, ta część grana jest już na scenie przypominającej XIX wieczną chatę rodem z Wesela. Aktorom, spod historycznych kostiumów wychodzą współczesne ubrania.

19 września 2018, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

made in italy

Made in Italy

KINO PRZED HEJNAŁEM

komediodramat, Włochy (100 min.)
reż. Luciano Ligabue
wyst.: KASIA SMUTNIAK, Stefano Acorsi, Fausto Maria Sciarappa, Walter Leonardi
Riko pracuje w fabryce przetwarzającej mięso, podobnie jak jego ojciec. Częściej widzi zwierzęta niż ludzi, a życia nie ułatwia mu skomplikowana relacja z Sarą. Zresztą Riko i tak ma szczęście: większość jego kolegów straciła pracę po pięćdziesiątce i w ogóle nie ma źródła utrzymania. Czas wolny spędza z przyjaciółmi, między innymi z Carnevale, ale nie pomaga mu to ukoić duszy skołatanej kryzysami egzystencjalnymi. Pewnego dnia grupa przyjaciół postanawia pojechać do Rzymu, gdzie bierze udział w protestach ulicznych. Riko zostaje ranny w głowę, co powoduje, że chce zmienić swoje życie: zaczyna rozmawiać z żoną, a w pracy dopominać się o swoje.

20 września 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

sicarrio 2

Sicarrio 2: Soldado

WDK w RCK: 2 x MAFIA

thriller, akcja, USA, Włochy (122 min.)
reż. Stefano Sollima
wyst.: Benicio del Toro, Josh Brolin, Isabela Moner, Jeffrey Donovan
Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów. To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę. Alejandro podejmuje się samotnej misji po drugiej stronie granicy, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której tak pragnął zapomnieć.

20 września 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

kochajac pabla

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara

WDK w RCK: 2 x MAFIA

(Loving Pablo) biograficzny, dramat, kryminał, Hiszpania, Bułgaria (123 min.)
reż. Fernando León Aranoa
wyst.: Javier Bardem, Penélope Cruz, Peter Sarsgaard, Julieth Restrepo
Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.

20 września 2018, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

i ze ci nie odpuszcze

I że ci nie odpuszczę

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Overboard) komedia romantyczna, USA (112 min.)
reż. Rob Greenberg
wyst.: Eugenio Derbez, Anna Faris, Eva Longoria, John Hannah
"I że ci nie odpuszczę" - komedia romantyczna nie do zapomnienia! Kate to samotna matka, która nie poddaje się przeciwnościom losu. Pracuje na dwie zmiany, prowadzi dom i uczy się do egzaminów, by dostać wymarzoną pracę. Tymczasem zostaje zatrudniona do sprzątania jachtu, należącego do playboya otoczonego supermodelkami i służbą. Choć Leo jest dziedzicem wielkiej fortuny, nie zamierza zapłacić jej ani grosza. Kate dostaje szansę rewanżu, gdy w trakcie nocnej imprezy rozpieszczony milioner wypada za burtę i traci pamięć. Przekonuje go, że od lat są małżeństwem i wprowadza w "prawdziwe życie" budowlańca z trójką dzieci. Sytuacja szybko wymyka się jej spod kontroli, bo beztroski macho zaczyna doskonale odnajdywać się jako tata i obowiązkowy mąż. Tymczasem Kate, ku swojemu zaskoczeniu, coraz bardziej ulega jego urokowi.

26 września 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

momo

Momo

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia, Francja (85 min.)
reż. Vincent Lobelle, Sébastien Thiery
wyst.: Christian Clavier, Catherine Frot, Sébastien Thiery, Pascal Arbillot
André i Laurence to bezdzietna para, mieszkająca na cichych przedmieściach Paryża. Wiodą spokojne i raczej nudne życie. Pewnego dnia odkrywają w swoim domu nieproszonego gościa - mówiącego obcym dialektem dziwaka, który oznajmia im, że jest ich synem. André, wierząc, że padli ofiarą pomyłki lub naciągacza, nie chce mieć z nim nic wspólnego. Natomiast Laurence, w obliczu czegoś tak niewytłumaczalnego, nagle staje się matką, którą nigdy nie była i przyjmuje z otwartymi ramionami swojego odnalezionego syna, a także jego żonę i psa… Wojna domowa jest nieunikniona.

27 września 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

lato

Lato

WDK w RCK: 2 x PROSTO Z CANNES…

(Leto) biograficzny, dramat, muzyczny, Rosja (126 min.)
reż. Kiriłł Sierebriennikow
wyst.: Teo Yoo, Irina Starshenbaum, Roman Bilyk, Aleksandr Grochilin
"Lato" to najnowszy film jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów filmowych i teatralnych, Kiryła Serebrennikowa. Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock.
Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum "Lata": czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiriłła Sieriebriennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).
"Lato" miało światową premierę w Konkursie Głównym tegorocznego MFF w Cannes. Reżyser nie mógł jednak w niej uczestniczyć – podczas realizacji filmu został zatrzymany przez rosyjskie władze i wyrokiem sądu podczas festiwalu przebywał w areszcie domowym. Mimo poważnych trudności film został ukończony, ale polityczny i szeroko relacjonowany w mediach proces przeciwko reżyserowi wstrząsnął całym światem.

27 września 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dogman

Dogman

WDK w RCK: 2 x PROSTO Z CANNES…

ZŁOTA PALMA dla najlepszego aktora, Nagroda Specjalna: Psia Palma dla wszystkich psów

dramat, Francja, Włochy (102 min.)
reż. Matteo Garrone
wyst.: Marcello Fonte, Edoardo Pesce, Nunizia Schiano, Adamo Dionisi
Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

27 września 2018, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

tez go kocham

Też go kocham

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Juliet, Naked) komedia romantyczna, USA (105 min.)
reż. Jesse Peretz
wyst.: Rose Byrne, Ethan Hawke, Chris O’Dowd, Lily Newmark
Annie mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak Duncan jest nauczycielem i ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a – muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe'a. Pewnego dnia w jego ręce wpada prawdziwy skarb – taśma demo zawierająca wczesne kompozycje piosenkarza. Podekscytowany nagraniami Duncan z miejsca zapomina o całym świecie, kompletnie ignorując przy tym Annie. Ta postanawia się zemścić, publikując nieprzychylne komentarze na jego blogu. Nieoczekiwanie, wpisy te zwracają uwagę samego Crowe'a. Muzyk i Annie zaczynają prowadzić tajną korespondencję. Z czasem, od słowa do słowa, między rozdzieloną oceanem parą zaczyna budzić się głębsza relacja.

4 października 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

czlowiek ktory zabil don kichota

Człowiek, który zabił Don Kichota

WDK w RCK

(The Man Who Killed Don Quixote) przygodowy, Sci-Fi, Belgia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania (132 min.)
reż. Terry Gilliam, Tony Grisoni
wyst.: Adam Driver, Jonathan Pryce, Stellan Skarsgård, Olga Kurylenko
Znudzony reżyser reklam zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców żyje w przekonaniu, że jest… Don Kichotem. Obu bohaterów połączy wkrótce seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia.

4 października 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

do zobaczenia w zaswiatach

Do zobaczenia w zaświatach

WDK w RCK

CEZAR za reżyserię, scenografię, kostiumy, zdjęcia, scenariusz, Nagroda Specjalna MFF w San Sebastian, Nagroda Publiczności Wiosny Filmów

(Au revoir là-haut) dramat, Francja (117 min.)
reż. Albert Dupontel
wyst.: Nahuel Pérez Biscayart, Albert Dupontel, Laurent Lafitte, Niels Arestrup
Listopad 1918 roku, koniec I wojny światowej. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, niegdyś wzięty artysta, ratuje życie skromnemu urzędnikowi - Albertowi Maillardowi. Wcześniej mężczyźni nie mieli ze sobą nic wspólnego, jednak wojna i absurdalny rozkaz porucznika Pradelle splatają ich losy. Już jako weterani bohaterowie orientują się, że dla powojennej Francji takie ludzkie wraki jak oni są tylko kłopotem. Dodatkowo Pradelle ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych. Wtedy w przyjaciołach odzywa się duch walki o sprawiedliwość. Czy ich zemsta będzie słodka i pomoże upamiętnić prawdziwych bohaterów narodu…?

4 października 2018, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

teatr w kinie

Kroniki – obyczaj lamentacyjny

TEATR w KINIE

reż. Grzegorz Bral
wyst.: Rafał Habel, Marcin Rudy, Christopher Silvertsen, Anna Zubrzucka, Anna Krotoska, Maria Sendow, Ian Morgan
Kanwę literacką spektaklu stanowi jeden z najstarszych zabytków literatury – epos Gilgamesz, spisany na kamiennych tablicach około 5 tysięcy lat temu. Jest on opowieścią o mitycznym władcy miasta Uruk. Kiedy w wyniku bitwy wypowiedzianej przez Gilgamesza Wielkiej Bogini Isztar, ginie jego towarzysz Enkidu, pół człowiek-pół zwierzę, bohater rozpoczyna swoje tragiczne poszukiwanie nieśmiertelności, próbując zanegować śmierć i uciec przeznaczeniu.

Grotowski – Flaszen

reż. Małgorzata Dziewulska
wyst.: Ludwik Flaszen, Krzysztof M. Bednarski, Bruno Chojak, Monika Pilch, Maciek Gołębiowski
Ludwik Flaszen, współtwórca Teatru Laboratorium, przyjeżdża do Wrocławia. Wędruje śladami Jerzego Grotowskiego, opowiada o przyjaźni i współpracy z tym wybitnym reformatorem XX-wiecznego teatru. Opowieściom Ludwika Flaszena towarzyszą w filmie fragmenty rejestracji ze spektakli, programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych czy niepublikowane dotąd archiwalne zdjęcia, a także obszernie zilustrowany kontekst historyczny.

10 października 2018, godz. 18.00

wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie RCK

fokstrot

Fokstrot

WDK w RCK: 2 x KINO IZRAELSKIE

SREBRNY LEW, Nagroda Arca Cinemagiovani, Nagroda Specjalna MFF w Wenecji, 7 nagród OFIR

dramat, Izrael, Niemcy, Francja (113 min.)
reż. Samuel Maoz
wyst.: Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yonathan Shiray, Gefen Barkai
Izrael, czasy współczesne, ranek. W mieszkaniu Feldmanów wybrzmiewa dźwięk dzwonka. To przedstawiciele wojska, pragnący poinformować, z wielkim smutkiem, że Jonathan, syn Dafny i Michaela, zginął w trakcie wykonywania służby. Ona mdleje, on jest w szoku, w ciągu sekundy cały świat legł im w gruzach. Młodzi intruzi próbują pomóc, są uzbrojeni w środki uspokajające, zestaw dobrych rad żywieniowych oraz ćwiczoną zapewne na specjalnych szkoleniach empatię. Pomóc jednak nie mogą, jedynie utrudniają, odchodzą więc ze spuszczonymi głowami. Dla Feldmanów dopiero teraz zaczyna się prawdziwy koszmar, potęgowany przez kolejne godziny spędzone na różnych spotkaniach i rozmowach. Dlaczego ich to spotkało? Co się stało z ich dzieckiem? Jak ich młodziutki syn mógł zginąć, skoro miał stacjonować gdzieś, gdzie jest bezpiecznie? Dlaczego nie będą mogli zobaczyć ciała? Może jednak nie zginął? To jednak dopiero początek wydarzeń, które postawią całe starannie poukładane życie Feldmanów pod wielkim znakiem zapytania.

11 października 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

droga aszera

Droga Aszera

WDK w RCK: 2 x KINO IZRAELSKIE

WARSZAWSKI FENIKS MFF "Żydowskie Motywy", OFIR dla najlepszego aktora drugoplanowego

(Scaffolding) dramat, Izrael, Polska (90 min.)
reż. Matan Yair
wyst.: Asher Lax, Ami Smolartchik, Yaacov Cohen, Keren Berger
Fabuła koncentruje się wokół 17-letniego Aszera, któremu impulsywna natura od zawsze przysparza kłopotów w szkole i poza nią. Ojciec chłopaka widzi w synu przede wszystkim spadkobiercę, któremu powierzy rodzinną firmę zajmującą się budową rusztowań. Tymczasem Aszer nawiązuje bliską relację z nauczycielem literatury Ramim, dzięki któremu odkrywa, że istnieje świat poza biznesem ojca. Przynajmniej do chwili, kiedy tragiczny wypadek wszystko zmienia…

11 października 2018, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

whitney

Whitney

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

dokumentalny, USA, Wielka Brytania (120 min.)
reż. Kevin Macdonald
wyst.: Bobby Brown, Cissy Houston, Garry Houston, L. A. Reid
Z imponującą liczbą ponad 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Artystka, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wiekopomnych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

17 października 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

jesien we francji

Jesień we Francji

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Une Saison en France) dramat, Francja (90 min.)
reż. Mahamat-Saleh Haroun
wyst.: Eriq Ebouaney, Sandrine Bonnaire, Aalayna Lys, Ibrahim Burama Darboe
Abbas Mahadjir pracuje jako nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponieważ jednak jego kraj jest rozdarty wojną, w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa Abbas wraz z dwójką dzieci opuszcza Afrykę. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu…

18 października 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

letnia szkola zycia

Letnia szkoła życia

WDK w RCK: 2 x PISARKA

(L’atelier) dramat, Francja (113 min.)
reż. Laurent Cantet
wyst.: Marina Foïs, Matthieu Lucci, Florian Beaujean, Mamadou Doumbia
Osią fabuły jest relacja między dojrzałą pisarką i nastolatkiem, którzy poznają się na prowadzonych przez nią warsztatach pisarskich. Chłopak, zafascynowany ideologią skrajnej prawicy, jednocześnie budzi jej niepokój i rozpala wyobraźnię. Na naszych oczach, w malowniczej scenerii portowego miasta La Ciotat, rozgrywa się niebezpieczna gra z zaskakującymi zwrotami akcji.

18 października 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

mlodosc astrid

Młodość Astrid

WDK w RCK: 2 x PISARKA

(Unga Astrid) biograficzny, dramat, Dania, Szwecja (123 min.)
reż. Pernille Fischer Christensen
wyst.: Alba August, Maria Bonnevie, Trine Dryholm, Magnus Krepper
Znamy ją jako starszą panią, która napisała fenomenalne (choćby "Dzieci z Bullerbyn" czy "Pippi Pończoszanka") książki dla dzieci. Taką też Astrid poznajemy w pierwszych scenach filmu Christensen, gdy odbiera życzenia urodzinowe, przesłane przez dzieci z całego kraju. Pisarka cofa się pamięcią do lat młodości - wspomina jak za zgodą rodziców zaczęła pracować w lokalnej gazecie, a przy okazji uwikłała się w romans z wiele od niej starszym przełożonym. "Młodość Astrid" to jednak nie tylko biografia popularnej pisarki, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.

18 października 2018, godz. 20.15

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

powstanie wielkopolskie

Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież

fabularyzowany dokument TV ASTA

Jest 1918 rok, Wielka Wojna dobiega końca a w całej Europie odradza się wiele państw narodowych. Jednym z nich jest Polska. Jednak nie wszystkie regiony Rzeczypospolitej zostają włączone w granice kraju. W Chodzieży, wielkopolskim miasteczku z blisko 600-letnią historią, konspiratorzy, pod groźbą utraty życia, przygotowują się do wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Film przedstawia historię wojsk powstańczych, dowodzonych przez porucznika Włodzimierza Kowalskiego (w tej roli, znany z filmu "Twój Vincent", Robert Gulaczyk), który staje na czele kompanii mających za zadanie zdobyć Chodzież. Po pierwszej nieudanej próbie zdobycia miasta przy pomocy fortelu, organizuje wojska do walki zbrojnej… Potyczki z wojskami niemieckimi sprawiają, że dowiaduje się prawdy o sobie oraz ludziach, którymi dowodzi.

Fabularyzowany dokument historyczny produkcji TV ASTA wzbogacony o materiały archiwalne z powstania opowiada o ludziach, którzy po ponad 120-letniej niewoli podjęli walkę o przywrócenie Północnej Wielkopolski do odradzającej się II Rzeczpospolitej.

23 października 2018, godz. 19.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

obietnica poranka

Obietnica poranka

(La promesse de l’aube) biograficzny, dramat, Francja (131 min.)
reż. Eric Barbier
wyst.: Pierre Niney, Charlotte Gainsbourgh, Didier Bourdon, Jean-Pierre Darroussin
Oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary'ego, film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. A niesamowite przygody, jakich Romain doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy XX wieku. Ale ta bezgraniczna macierzyńska miłość będzie również jego ciężarem przez całe życie.

24 października 2018, godz. 10.00

bilet: 12 zł, 10 zł zbiorowy

odnajde cie

Odnajdę cię

KINO PRZED HEJNAŁEM

sensacyjny, Polska (83 min.)
reż. Beata Dzianowicz
wyst.: Ewa Kaim, Dariusz Chojnacki, Michał Żurawski, Piotr Stramowski
Trwa policyjna obława na żołnierza, który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik. Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, on sam dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki – Lenę. Postawiona pod ścianą, szantażowana kobieta, by odzyskać swoje życie i uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo, wystawiając na śmierć Grzegorza – ostatniego ocalałego z oddziału przestępcy. Próbując wybrnąć z sytuacji, policjantka rozpocznie morderczą grę z prześladowcą. Stawką w zaciętym pojedynku na spryt i intelekt będzie życie jej ukochanej córki.

25 października 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

tajemnice silver lake

Tajemnice Silver Lake

WDK w RCK

(Under the Silver Lake) komediodramat, USA (139 min.)
reż. David Robert Mitchell
wyst.: Andrew Garfield, Riley Keough, Topher Grace, Jimmi Simpson, Zosia Mamet
33-letni Sam mieszka w Los Angeles i czeka na swoją życiową szansę. Większość czasu poświęca grom wideo i podglądaniu pięknych kobiet, a z braku lepszych zajęć z pasją oddaje się zgłębianiu sekretów, jakich Hollywood kryje tysiące. Kto zostawia tajemnicze znaki na ścianach domów? Jakie wskazówki zakodowane zostały na starych VHS-ach? Co kryje się między wersami tekstów największych popowych przebojów? Jaki przekaz zaszyfrowano na stronach undergroundowych komiksów? Pewnego dnia jego piękna sąsiadka znika bez śladu. Aby ją odnaleźć, Sam wyrusza w pełną przygód podróż po Mieście Aniołów. W jego głowie wszystko zaczyna łączyć się w jedną mroczną układankę, którą postanawia rozwikłać. Za wszelką cenę.
"Tajemnice Silver Lake" to niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

25 października 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

utoya 22 lipca

Utoya, 22 lipca

WDK w RCK

POKAZ PRZEDPREMIEROWY, BERLINALE – Nagroda Jury Ekumenicznego, AMANDA dla najlepszej aktorki i najlepszego aktora drugoplanowego

dramat, Norwegia (90 min.)
reż. Erik Poppe
wyst.: Andrea Berntzen, Aleksander Holmen, Solveig Koløen Birkeland, Brede Fristad
22 lipca 2011 roku na norweskiej wyspie Utoya uzbrojony mężczyzna (prawicowy ekstremista) otworzył ogień do przebywającej na obozie młodzieży. W zamachu tym zginęło 69 osób. Reżyser Erik Poppe podjął się nakręcenia filmu poświęconemu zdarzeniu, które wstrząsnęło nie tylko Norwegią, lecz także całym światem. Jego dramat rozpoczyna się od dokumentalnego nagrania z Oslo, gdzie niedługo przedtem ten sam napastnik detonował bombę, zabijając osiem osób. Potem kamera podąża za 19-letnią Kają, spędzającą ze swoją młodszą siostrą kilka dni na wyspie. Nagle pada pierwszy strzał, po którym rozpoczyna się 72-minutowa rekonstrukcja wydarzeń, nakręcona w jednym ujęciu i z perspektywy ofiar.

25 października 2018, godz. 20.45

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

krecisz mnie

Kręcisz mnie

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Tout le monde debout) komedia romantyczna, Belgia, Francja (107 min.)
reż. Franck Dubosc
wyst.: Franck Dubosc, Alexandra Lamy, Elsa Zylberstein, Gérard Darmon
Jocelyn jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i niepoprawnym podrywaczem. Kiedy na pogrzebie matki poznaje śliczną Julie, postanawia ją uwieść, udając niepełnosprawnego! Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą w pożądanym przez Jocelyna kierunku. Przynajmniej do momentu, gdy Julie przedstawia mu swoją starszą siostrę, "podobnie jak on" poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jocelyn, który z miejsca zakochuje się w Florence, jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę.

7 listopada 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

kamerdyner

Kamerdyner

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

dramat historyczny, Polska (150 min.)
reż. Filip Bajon
wyst.: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Anna Radwan, Adam Woronowicz
Mateusz Krol, kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę Gerdę von Krauss pochodzącą z majętnego pruskiego rodu. Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka Kraussów Marita. Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, jednocześnie sprawia, że Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Zbliża się II wojna światowa. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców wzbierają niechęć i nienawiść. Tragicznym finałem tych napięć jest brutalny mord w lasach Piaśnicy…

8 listopada 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

kler

Kler

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

dramat obyczajowy, Polska (133 min.)
reż. Wojciech Smarzowski
wyst.: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Janusz Gajos, Joanna Kulig
Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz, pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

8 listopada 2018, godz. 20.40

bilet: 15 zł

dziura w glowie

Dziura w głowie

SALON KULTURALNY TV ASTA

dramat, Polska (90 min.)
reż. Piotr Subbotko
wyst.: Bartłomiej Topa, Sandra Korzeniak, Andrzej Szeremeta, Ewa Dałkowska, Teresa Marczewska, Zygmunt Malanowicz, Marta Zięba, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik
Aktor, Chudy, wystawia "Komedianta" Thomasa Bernharda. Wraz z trupą teatralną objeżdża ze spektaklem okolice granicy z Białorusią. Treść sztuki coraz bardziej przenika się z życiem bohatera i przypomina bolesną rzeczywistość, w której tkwi – i z której można uciec tylko w donkichotowskie szaleństwo. Kiedy Chudy wraca do rodzinnej wsi i zamiast umierającej matki, zastaje w domu Andrzejka, upośledzonego mężczyznę, w którym widzi swojego sobowtóra. Próba rozszyfrowania zagadkowej postaci staje się jego obsesją, prowadząc do nieoczekiwanego finału.

14 listopada 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

powstanie wielkopolskie

Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież

fabularyzowany dokument TV ASTA

Jest 1918 rok, Wielka Wojna dobiega końca a w całej Europie odradza się wiele państw narodowych. Jednym z nich jest Polska. Jednak nie wszystkie regiony Rzeczypospolitej zostają włączone w granice kraju. W Chodzieży, wielkopolskim miasteczku z blisko 600-letnią historią, konspiratorzy, pod groźbą utraty życia, przygotowują się do wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Film przedstawia historię wojsk powstańczych, dowodzonych przez porucznika Włodzimierza Kowalskiego (w tej roli, znany z filmu "Twój Vincent", Robert Gulaczyk), który staje na czele kompanii mających za zadanie zdobyć Chodzież. Po pierwszej nieudanej próbie zdobycia miasta przy pomocy fortelu, organizuje wojska do walki zbrojnej… Potyczki z wojskami niemieckimi sprawiają, że dowiaduje się prawdy o sobie oraz ludziach, którymi dowodzi.

Fabularyzowany dokument historyczny produkcji TV ASTA wzbogacony o materiały archiwalne z powstania opowiada o ludziach, którzy po ponad 120-letniej niewoli podjęli walkę o przywrócenie Północnej Wielkopolski do odradzającej się II Rzeczpospolitej.

15 listopada 2018, godz. 9.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

silaczki

Siłaczki

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

fabularyzowany dokument, Polska (75 min.)
reż. Marta Dzido, Piotr Śliwowski
wyst.: Maria Seweryn, Marta Ojrzynska, Klara Bielawka
To pierwszy w historii polskiej kinematografii film opowiadający o sufrażystkach, które na przełomie XIX i XX wieku na ziemiach polskich walczyły o prawa dla kobiet.
Autorami i producentami filmu są Marta Dzido i Piotr Śliwowski - twórcy m.in. głośnego i nagradzanego dokumentu "Solidarność według kobiet".
"Siłaczki" to opowieść o naszych prababkach, dzięki którym kobiety mają dziś prawo głosu . Ludźmi jesteśmy i ludzkich praw żądamy! – przekonywała Kazimiera Bujwidowa, orędowniczka zniesienia zakazu wstępu kobiet na uniwersytety. Odważmy się być wolnymi! – zachęcała Maria Dulębianka, pierwsza kandydatka na posła do sejmu, w czasie kiedy kobiety nie miały jeszcze praw wyborczych.
Chcemy całego życia! – krzyczała Zofia Nałkowska, żądając równości nie tylko pod względem politycznym, ale także obyczajowym. Bez różnicy płci! – postulowała Paulina Kuczalska, nazywana - nie bez powodu - papieżycą feminizmu.
Walczyły o prawa w kraju, którego nie było wówczas na mapie. Ale one nie chciały niepodległej Polski bez wolnych Polek. Bojownice, patriotki, aktywistki, żołnierki, sufrażystki - to o nich opowiada fabularyzowany dokument "Siłaczki".

Po projekcji: spotkanie z twórcami filmu.

3 grudnia 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

kacper i emma w teatrze

Kacper i Emma w teatrze

seans dla przedszkolaków

(Karsten og Petra lager teater) familijny, Norwegia (81 min.)
reż. Aurora Gossé, Arne Lindtner Næss
wyst.: Olivier Dahl, Alba Ørbech – Nilssen, Janne Formoe
Kacper i Emma wpadają na pomysł, aby wystawić sztukę teatralną, a zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc sierocińcowi w Indiach.

Po filmie: spotkanie ze Św. Mikołajem.

6 grudnia 2018, godz. 10.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

climax

Climax

WDK w RCK: 2 x BLISKOŚĆ

Nagroda "Director Fornight" MFF w Cannes '18

dramat, Francja (90 min.)
reż. Gaspar Noé
wyst.: Sofia Boutello, Romain Guillermic, Souheila Yacoub, Smile Kiddy
"Climax" to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera "Love" "Nieodwracalne" i "Wkraczając w pustkę" stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją "Step Up". Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Apex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip. Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka ("Atomic Blonde"), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do "Climaxu", obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór "Sangria" Thomasa Bangaltera z Daft Punk. Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć "Climax".

6 grudnia 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

touch me not

Touch Me Not

WDK w RCK: 2 x BLISKOŚĆ

ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ i Nagroda Specjalna na Berlinale '18

dramat, Rumunia, Czechy, Francja, Niemcy, Bułgaria (125 min.)
reż. Adina Pintilie
wyst.: Laura Benson, Tomas Lemarquis, Christian Bayerlein, Grit Uhlemann
Laura, Christian i Tómas dzielą się przed kamerą swoimi intymnymi doświadczeniami związanymi z ciałem i seksualnością. W tym niemal terapeutycznym, uwalniającym od wstydu i lęku procesie, uczą się bliskości z innymi i akceptacji własnych ograniczeń.

6 grudnia 2018, godz. 19.45

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

milosc i hazard

Miłość i hazard

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Kincsem) przygodowy, dramat historyczny, Węgry (121 min.)
reż. Gábor Herendi
wyst.: Ervin Nagy, Andrea Patrik, Tibor Gáspár, József Gyabronka
Erno stracił wszystko po Rewolucji Węgierskiej z 1848 roku. Okiełznanie ognistej klaczy o imieniu Miód daje mu szansę na odzyskanie pozycji. Los jednak bywa przekorny. Erno będzie musiał pokonać szereg przeszkód, dzięki czemu może zyskać znacznie więcej – miłość i sławę.

13 grudnia 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

winni

Winni

WDK w RCK: 2 x DRESZCZOWIEC

Nagroda Główna Jury i Nagroda Publiczności na festiwalu w Sundance '18, nagrodzony na MFF w Salonikach I MFF w Valladolid

(Den skyldige) thriller, Dania (85 min.)
reż. Gustav Moller
wyst.: Jakob Cedergen, Jessica Dinnage, Omar Shargawi, Johan Olsen
"Winni" to skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl "Locke’a" z Tomem Hardym.
Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.
W "Winnych" każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

13 grudnia 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

gentleman z rewolwerem

Gentleman z rewolwerem

WDK w RCK: 2 x DRESZCZOWIEC

(The Old Man & the Gun) komedia kryminalna, USA (99 min.)
reż. Dawid Lowery
wyst. Robert Redford, Casey Affleck, Sissy Spaceki, Danny Glover
To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

13 grudnia 2018, godz. 19.40

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

fuga

Fuga

SALON KULTURALNY

Nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

thriller, psychologiczny, Polska (100 min.)
reż. Agnieszka Smoczyńska
wyst.: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba
Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

Po projekcji: spotkanie z Gabrielą Muskałą poprowadzi Kinga Burzyńska.

15 grudnia 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

swiateczne przeboje

Świąteczne przeboje

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Den tid pår året) komediodramat, Dania (105 min.)
reż. Paprika Steen
wyst.: Paprika Steen, Sofie Gråbøl, Lars Brygmann, Jacob Lohmann
W domu Katrine i Madsa trwają przygotowania do dorocznej, rodzinnej Wigilii. Podczas tego święta przy ich stole znajduje się miejsce dla wszystkich. Progi domu gospodarzy przekroczą rozwiedzeni rodzice, jej siostra Barbara (pastor) z pretensjonalnym mężem i niesfornym synem, najmłodsza siostra i jej nowy mąż z uroczą, podekscytowaną pierwszym śniegiem córką. Atmosfera powoli gęstnieje. Świąteczny nastrój może tego nie przetrwać. Jest to komedia, której humor uwydatnia się w zdolnościach rodziny do wydobywania się z najgorszych tarapatów i odnajdywania w sobie sporych pokładów czułości i lojalności.

20 grudnia 2018, godz. 11.00

bilet: 10 zł

7 uczuc

7 uczuć

WDK w RCK

Nagroda Specjalna Jury i Nagroda Jury Młodzieżowego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

komediodramat, Polska (116 min.)
reż. Marek Koterski
wyst.: Michał Koterski, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Małgorzta Bogdańska, Gabriela Muskała, Maria Ciunelis
Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

20 grudnia 2018, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

plomienie

Płomienie

WDK w RCK

POKAZ PRZEDPREMIEROWY, Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej – FIPRESCI – i Nagroda Specjalna MFF w Cannes '18, ZŁOTA KAMERA – Manaki Brothers, koreański kandydat do Oscara

(Beo-ning) thriller, Korea Południowa (148 min.)
reż. Chang - dong Lee
wyst.: Ah In Yoo, Steven Yeun, Jong – seo Jun, Soo – kyung Kim
Marzący o karierze pisarza Jong-so, został zmuszony do powrotu na rodzinną wieś. Chłopak przeżywa właśnie zauroczenie Haemi (Jeon Jong-seo), która twierdzi, że zna go ze szkoły. Pod jej nieobecność Jong-soo opiekuje się kotem, którego nigdy nie udaje mu się zobaczyć, choć znika zostawiane dla niego jedzenie. Z dalekiej podróży Haemi przywozi Bena, zamożnego, pewnego siebie światowca, i to z nim spędza teraz czas. Zrozpaczony Jong-soo krąży wokół szczęśliwej pary - aż do dnia, w którym dziewczyna znika. Z dnia na dzień chłopak nabiera coraz większej pewności, że to Ben jest za to odpowiedzialny. Film nakręcono na podstawie opowiadania Haruki Murakamiego.

20 grudnia 2018, godz. 20.10

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

planeta singli 2

Planeta singli 2

WDK w RCK: 2 x POGODNIE

komedia romantyczna, Polska (119 min.)
reż. Sam Akina
wyst.: Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz
Związek Ani i Tomka przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

27 grudnia 2018, godz. 18.00

bilet: 15 zł

juliusz

Juliusz

WDK w RCK: 2 x POGODNIE

komedia, Polska (107 min.)
reż. Aleksander Pietrzak
wyst.: Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołowik, Rafał Rutkowski, Jerzy Skolimowski
Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

27 grudnia 2018, godz. 20.15

bilet: 15 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj