fbpx

Archiwum kino 2017

  • Place: sala widowiskowa
juz za toba tesknie

Już za tobą tęsknię

Kino przed hejnałem

(Miss You Already) komediodramat, Wielka Brytania (112 min.)
reż Catherine Hardwicke
wyst.: Toni Collette, Drew Barrymore, Paddy Cousidine
Jess i Milly - nierozłączne odkąd poznały się jako małe dziewczynki, dziś jako dorosłe kobiety nie pamiętają momentu, gdy nie dzieliły razem czasu, sekretów, ciuchów, a nawet chłopaków... Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią. Film o kobietach i ich szaleństwach. Przezabawny, ciepły, autentyczny, urzekający, bo nakręcony właśnie przez kobietę. Wspaniała celebracja przyjaźni, która nigdy nie zostanie przerwana, nawet gdy życie płata niespodziewane figle.

5 stycznia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

przelecz ocalonych

Przełęcz ocalonych

WDK w RCK: 2 x KINO AMERYKAŃSKIE

(Hacksaw Ridge) biograficzny, dramat, wojenny, Australia, USA (139 min.)
reż. Mel Gibson
wyst.: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono.

5 stycznia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dziewczyna z pociagu

Dziewczyna z pociągu

WDK w RCK: 2 x KINO AMERYKAŃSKIE

(The Girl on the Train) thriller, USA (112 min.)
reż. Tate Taylor
wyst.: Emily Blunt, Haley Bennett, Rebecca Ferguson
Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

5 stycznia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

magiczne swieta

Magiczne Święta

(Julekongen) familijny, Norwegia (93 min.)
reż. Thale Persen
wyst. Bjarte Tjostheim, Stella Stenman, Kyrre Hellum
Kilka lat wcześniej Mira i Kevin odkryli tajemnicze miejsce - magiczną dolinę zamieszkałą przez złych czarnoksiężników i dobrych rycerzy w lśniących zbrojach. Niestety jaskinia, która do niej prowadziła, zawaliła się. Od tamtej pory rodzeństwo nie nawiązało kontaktu ze światem znajdującym się po drugiej stronie góry. Święta Bożego Narodzenia. Mira stara się stworzyć odpowiednią atmosferę, co jest wyjątkowo trudne, kiedy jej rodziny nie stać nawet na ozdoby choinkowe. Kevin cały swój czas spędza na marzeniach o Dolinie Rycerzy z królową Eiril na czele. Pewnego dnia Mira zostaje znaleziona w lesie. Jest zamarznięta i nieświadoma. Trafia do miejscowego szpitala. Okazuje się, że tunel prowadzący do magicznej doliny jest otwarty. Mira i Kevin postanawiają odwiedzić mieszkańców doliny i rozwikłać zagadkę swojego zaginięcia.

11 stycznia, godz. 10.00

bilet: 12 zł, 10 zł ulgowy

powrot

Powrót

Kino przed hejnałem

(The Daughter) dramat, Australia (96 min.)
reż. Simone Stone
wyst.: Geoffrey Rush, Ewen Leslie, Paul Schneider, Miranda Otto
Lokalna społeczność. Na ślub ojca, miejscowego bogacza, z o wiele młodszą kobietą, przyjeżdża Christian. Podczas swojego pobytu w rodzinnym mieście odnawia kontakt z Oliverem, przyjacielem z dzieciństwa. Z czasem poznaje też jego najbliższych i odkrywa sekret, który może zniszczyć rodzinę Olivera. Gdy historia zmierza do wielkiego finału, fakty, które miały na zawsze zostać pogrzebane, niespodziewanie wychodzą na jaw. Skomplikowana przeszłość i ukrywane przez lata tajemnice okazują się poważnym zagrożeniem dla rodzinnych więzi.

12 stycznia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

egzamin

Egzamin

WDK w RCK

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes

(Bacalaureat) dramat, Belgia, Francja, Rumunia (128 min.)
reż. Cristian Mungiu
wyst.: Adrian Titieni, Maria-Victoria Dragus, Rares Andrici, Lia Bungar
Romeo Aldeo jest zbliżającym się do pięćdziesiątki lekarzem z Klużu. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik. Mungiu kwestionuje moralność dzisiejszej Rumunii. Pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją. Powszechna degrengolada zaczyna się tu i teraz: od nieszczerości wobec bliskich i pozornie drobnych nieuczciwości.

12 stycznia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

zacma

Zaćma

WDK w RCK

dramat, Polska (109 min.)
reż. Ryszard Bugajski
wyst.: Maria Mamona, Małgorzata Zajączkowska, Janusz Gajos
Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana "Krwawą Luną", to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę.

12 stycznia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

zloty kon

Złoty koń

(Aukso žirgas) animowany, familijny, fantasy, Dania, Luksemburg, Litwa Łotwa (80 min.)
reż. Valentas Aškinis, Reinis Kalnaellis
Pełna przygód opowieść o walce dobra ze złem. Potężna wiedźma rzuca czar wiecznego snu na córkę króla i zamyka ją w szklanej trumnie na szczycie lodowej góry. Król ogłasza, że odda rękę swej córki temu, kto ją uwolni. Wielu będzie próbowało ocalić księżniczkę, ale tylko młodzieniec o czystym sercu dosiadający złotego konia może liczyć na pokonanie mocy wiedźmy…

13 stycznia, godz. 10.00

seans zamknięty

obiecujacy poczatek

Obiecujący początek

Kino przed hejnałem

(Un debut prometteur) komediodramat, Francja (90 min.)
reż. Emma Luchini
wyst.: Veerle Baetens, Manu Payet, Fabrice Luchini
Martin, 38-letni pisarz odnoszący sukcesy, a mimo to zbyt rozczarowany, by cieszyć się życiem, wraca do rodzinnego domu, do swojego ojca ogrodnika, niepoprawnego romantyka. Spotyka tam swojego 16-letniego brata, Gabriela, egzaltowanego idealistę, któremu bez wytchnienia będzie próbował obrzydzić miłość. Ale to wszystko do czasu pojawienia się Mathilde, seksownej, radosnej i pełnej życia młodej kobiety, która przewróci ich świat do góry nogami. Poznajemy braci, którzy znajdują się w różnych momentach swojego życia, ale mocno zakotwiczonych w realnym świecie, z problemami. Martin zachowuje się, jakby miał 100 lat. Gabriel żyje w dokładnie odwrotny sposób - chce wszystko przeżyć z pasją i wszystko odkryć, przede wszystkim miłość. Dopiero spotkanie z Mathilde przeniesie ich w zupełnie inny świat.

19 stycznia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

sluzaca

Służąca

WDK w RCK

NAGRODA SPECJALNA MFF w Cannes

(Ah-ga-ssi) dramat, Korea Południowa (144 min.)
reż. Chan-wook Park
wyst.: Min-hie Kim, Tae-ri Kim, Jung-woo Ha
Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

19 stycznia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

plac zabaw

Plac zabaw

WDK w RCK

DON KICHOT – nagroda Polskiej Federacji DKF

dramat, Polska (82 min.)
reż. Bartosz M. Kowalski
wyst.: Michalina Świstuń, Nicolas Przygoda, Przemysław Baliński
Niewielkie miasto w Polsce. Dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Scenariusz, nagrodzony w konkursie Script Pro, został oparty na faktach.

19 stycznia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

witajcie w norwegii

Witajcie w Norwegii

Kino przed hejnałem

(Welcome to Norway!) komediodramat, Norewgia (90 min.)
reż. Rune Denstad Langlo
wyst.: Anders Basmo Christiansen, Slimane Dazi, Kristoffer Hjulstad
Błyskotliwa i nieprzewidywalna czarna komedia, która przełamuje społeczne tabu. Poznajcie Primusa - właściciela upadającego kurortu w norweskiej wiosce. By ratować rodzinny interes i otrzymać rządowe dofinansowanie, postanawia przekształcić swój kurort w obóz dla uchodźców. Pięćdziesięciu przybyszów to prawdziwa zbieranina osobowości i oczekiwań, które przyprawią Primusa o niemały zawrót głowy.

26 stycznia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

paterson

Paterson

WDK w RCK

komediodramat, Francja, Niemcy, USA (113 min.)
reż. Jim Jarmusch
wyst.: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Barry Shabaka Henley
Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

26 stycznia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dobrze sie klamie w milym towarzystwie

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

WDK w RCK

(Perfetti sconosciuti) komediodramat, Włochy (107 min.)
reż. Paolo Genovese
wyst.: Giuseppe Battiston, Anna Foglieta, Marco Giallini, KASIA SMUTNIAK
Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania.
Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

26 stycznia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

krolowa sniegu 3

Królowa Śniegu 3: Ogień i lód

Ferie w Kinie

(Snezhnaya koroleva 3: Ogon i lod) animowany, przygodowy, Rosja (80 min.)
reż. Andriej Tsitsilin
Chociaż Królowa Śniegu i samozwańczy Król Śniegu zostali pokonani, Kai i Gerda nie mają powodów do radości. Dziewczynka pragnie odnaleźć ukochanych rodziców, porwanych przez Północny Wiatr. Wspólnie z przyjaciółmi wyrusza na kraniec świata, w pełną niebezpieczeństw wyprawę ratunkową. W trakcie wędrówki bohaterowie natrafiają na artefakt, pochodzący z prastarego królestwa trolli. To legendarny Kamień Ognia i Lodu. Czy jego potężna moc okaże się pomocna w poszukiwaniach rodziców dziewczynki? A może tylko je utrudni i sprowadzi na Orma, Gerdę i resztę kompanii nowe kłopoty…

27 stycznia, godz. 10.00, 16.00

30 stycznia, godz. 16.00

31 stycznia, godz. 10.00, 16.00

1 lutego, godz. 10.00, 16.00

2 lutego, godz. 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł grupowy

gimme danger

Gimme danger

WDK w RCK: 2 x ROCK

dokumentalny, USA (108 min.)
reż. Jim Jarmusch
wyst.: Iggy Pop, Ron Asheton, Scott Asheton, James Williamson
Jim Jarmusch, twórca "Broken Flowers" i "Patersona", swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi. Przesiąknięty punkową energią "Gimme Danger" nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i myzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności. W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak "No Fun" czy nieśmiertelne "I Wanna Be Your Dog".

2 lutego, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

rolling stones

Rolling Stones Olé Olé Olé!

WDK w RCK: 2 x ROCK

(The Rolling Stones Olé Olé Olé!: A Trip Across Latin America) dokumentalny, Wielka Brytania (105 min.)
reż. Paul Dugdale
wyst.: Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts, Ron Wood
W 2016 roku The Rolling Stones wyruszyli w kolejną trasę koncertową i dosłownie "przetoczyli się" przez Amerykę Południową. Zagrali m.in. w Chile, Argentynie czy Brazylii. W sumie - dziewięć krajów, dziesiąta okazała się Kuba - miejsce, gdzie Stonesi nigdy wcześniej nie wystąpili. Im bardziej zespół zbliżał się do finałowego koncertu w Hawanie, tym większe napięcie paraliżowało jego organizatorów. Zaraz po oficjalnym ogłoszeniu, że koncert się odbędzie, fani oszaleli, a poziom ich oddania dla zespołu przybrał znamiona oficjalnego kultu. Od Chile aż po Kubę zespół witany był z takim aplauzem, jaki udawało im się wydobywać z tłumów widzów w latach 60. ubiegłego wieku. Widać to szczególnie wyraźnie w czasie zapisów z koncertów plenerowych, które stanowią blisko połowę tego niezwykłego filmu, a zwłaszcza na koncercie finalnym w Hawanie na którym zjawiło się 1 200 000 widzów!

2 lutego, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

zakwakani

Zakwakani

Ferie w Kinie

(Kryaknutie kanikuly) animowany, przygodowy, Chiny, Rosja, USA (81 min.)
reż. Viktor Lakisov
Dawno, dawno temu, gdy drób cieszył się wolnością, a jaja nie kojarzyły się z jajecznicą… na pewnej odległej wyspie doszło do wydarzeń, które na zawsze odmieniły los kaczego rodu. Kaczy mędrzec o magicznych mocach przewodził tam swemu kochającemu spokój stadu i nic nie zapowiadało kłopotów. Nadszedł jednak dzień, gdy Zła Czarodziejka (gorsza od ptasiej grypy) pragnąca za wszelką cenę zachować wieczną młodość, postanowiła porwać mędrca, by wykorzystać jego niezwykłe zdolności.

3 lutego, godz. 10.00, 16.00

6 lutego, godz. 16.00

7 lutego, godz. 10.00, 16.00

8 lutego, godz. 10.00, 16.00

9 lutego, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł grupowy

lion droga do domu

Lion. Droga do domu

WDK w RCK: 2 x SIŁA RODZINY

dramat, Australia, USA, Wielka Brytania (129 min.)
reż. Garth Davies
wyst.: Dev Patel, Roony Mara, Nicole Kidman, Sunny Pawar
Film został zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

9 lutego, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

swiatlo miedzy oceanami

Światło między oceanami

WDK w RCK: 2 x SIŁA RODZINY

(The Light Between Oceans) dramat. Nowa Zelandia, USA (130 min.)
reż. Derek Cianfrance
wyst.: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz, Florence Clery
Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel, wiedziony odruchem serca, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Szczęście świeżo upieczonych rodziców wkrótce zaczyna blaknąć, gdy okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka.

9 lutego, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

pitbull niebezpieczne kobiety

Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Kobiecy Wieczór Filmowy

sensacyjny, Polska (135 min.)
reż. Patryk Vega
wyst.: Sebastian Fabijański, Joanna Kulig, Alicja Bachleda – Curuś, Andrzej Grabowski, Maja Ostaszewska
W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza i Jadźka.Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa i Majamiego. Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia oraz brutalnym, przestępczym światem mafii "paliwowej", której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić… Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier, socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina właśnie wychodzi z więzienia…

15 lutego, godz. 18.00

bilet: 15 zł

szczescie swiata

Szczęście świata

Kino przed hejnałem

komediodramat, Polska (98 min.)
reż. Michał Rosa
wyst.: Karolina Gruszka, Mateusz Lickindorf, Grzegorz Palkowski, Dariusz Chojnacki, Agata Kulesza
Warszawski dziennikarz i bon vivant Sobański opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, nieliczne tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku, miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są piękna Róża – obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni – ekscentryczny pasjonat botaniki Tomasz, "przyjaciel domu" Jan, matematyczny geniusz na posadzie windziarza – Rufin, a także próbujący wyrwać się spod wpływów zaborczej matki nastolatek Harald. Chwile spędzone przez nich z piękną sąsiadką kuszą lekkością i swobodą, objawiając świat, do którego nie mieli dotąd dostępu. Jednak dziewczyna darzy uczuciem tylko jednego. Pewnego dnia Róża znika z życia kamienicy, pozostawiając w sercach adoratorów ślad – puste miejsce, tęsknotę oraz uczucia, które w przyszłości odmienią losy każdego z mężczyzn.

16 lutego, godz. 11.00

bilet: 10 zł

to tylko koniec swiata

To tylko koniec świata

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

MFF w Cannes – GRAND PRIX i Nagroda Jury Ekumenicznego

(Juste la fin du monde) dramat, Francja, Kanada (97 min.)
reż. Xavier Dolan
wyst.: Marion Cotillard, Léa Seydoux, Nathalie Baye, Vincent Cassel, Gaspard Ulliel
Po 12 latach nieobecności uznany pisarz Louis wraca do domu. Ma zamiar powiadomić rodzinę, że umiera. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażenia. Jego matka, młodsza siostra i szczególnie starszy brat są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się Louisem. Wygląda na to, że odbierają powrót syna marnotrawnego jako jego sposób na pochwalenie się sukcesami. Każdy znajduje powód, by go oskarżyć o coś, co zrobił kiedyś. Mimo prób Louisa do pojednania, czas mija na kolejnych falach sporów i oskarżeń.

16 lutego, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

tancerka

Tancerka

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

(La danseuse) dramat, biograficzny, Francja (108 min.)
reż. Stephanie Di Giusto
wyst.: Soko, Gaspard Ulliel, Mélanie Thierry, Lily-Rose Melody Deep, François Damien
Kiedy Marie-Louise Fuller przyszła na świat na amerykańskiej prowincji, absolutnie nic nie wskazywało na to, że ta dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque. Ukryta za metrami jedwabiu, z ramionami przedłużonymi o długie drewniane drążki, Loïe co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Jej zawoalowane ruchy sceniczne, okraszone grą świateł, miały przemożny wpływ na sztuki plastyczne i nie tylko. Do stóp tancerki padali bracia Lumière, Toulouse-Lautrec, Auguste Rodin. Wysiłek fizyczny grożący niejedną kontuzją, permanentny blask świateł szkodliwych dla oczu – nic nie było w stanie powstrzymać tancerki w bezustannym dążeniu do perfekcji. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan doprowadziło do upadku legendy…

16 lutego, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

grand off 2

GRAND OFF
Najlepsze niezależne krótkie filmy świata 2016

RIDERS

najlepsza fabuła

Dania, reż. Jesper Vidkjær Rasmussen (29 min.)
Zniesmaczony zabójczą przemocą panującą w wyjętym spod prawa klubie motocyklowym, Lars, po 8 latach spędzonych w więzieniu, postanawia z niego odejść. Chce zacząć nowe życie z żoną i synem, w innym kraju. Ale nic nie idzie zgodnie z planem.

TIMECODE

najlepsza reżyseria

Hiszpania, reż. Juanjo Giménez Peña (15 min.)
Luna i Diego są strażnikami parkingowymi. Diego ma nocną zmianę, a Luna pracuje w ciągu dnia.

UI N’A PAS SA PART D’OMBRE

najlepszy scenariusz

Francja, reż. Léo Favier (15 min.)
Minister Finansów dorwany przez dziennikarzy. Sprawa wyszła na jaw, znaleźli dowód na jego ukryte konto w Szwajcarii. Skandal! Wstyd! Powinien zrezygnować! Jak do tego doszło? W poszukiwaniu rozwiązania, jak wybrnąć z sytuacji, minister zagłębia się we własną przeszłość.

THE SECRET WORLD OF FOLEY

najlepsze zdjęcia

Wielka Brytania, zdjęcia: James Watson, reż. Daniel Jewel (14 min.)
Film zabiera nas w podróż do mało znanego świata dźwiękowców, którzy dają filmom życie dodając do nich efekty dźwiękowe w postprodukcji.

HENRY

najlepszy montaż

Wielka Brytania, montaż: Matthew Jeffrey, reż. Matthew Jeffrey (8 min.)
Henry jest odludkiem, który nie spędza dużo czasu ze swoimi rówieśnikami. Rodzice rzadko pozwalają mu wyjść z domu i spotkać się z innymi dziećmi z sąsiedztwa. Boją się go wypuszczać po tych wszystkich strasznych historiach, które Henry opowiada o dzieciach ze szkoły. Pewnego dnia Henry znajdzie się w sytuacji „walcz lub uciekaj” i będzie musiał dokonać wyboru.

KROKI

najlepsza aktorka

Polska, osoba nominowana: Nikola Raczko, reż. Karolina Zaleszczuk (24 min.)
Nastoletnia Justyna nie może już wytrzymać z matką, która całe noce spędza na imprezach, próbując kogoś poznać. Gdy do jej bloku wprowadza się nowa sąsiadka, Justyna zaczyna znikać z domu. Przypadkowa i niewinna fascynacja starszą dziewczyną ka że jej dorosnąć.

THE MALTESE FIGHTER

najlepszy aktor

Malta, osoba nominowana: Malcolm Ellul, reż. Arev Manoukian (19 min.)
W czasach największej przemocy politycznej na Malcie, Carmelo, samotny ojciec i bokser z Valletty, by utrzymać siebie i syna Giuseppe, jest zmuszony dołączyć do skorumpowanego światka.

BUDZIK

najlepszy dokument

Polska, reż. Piotr Małecki (32 min.)
Budzik to klinika, w której dzieci w śpiączce czekają na przebudzenie. Przy łóżkach dzieci dyżurują rodzice, którzy prawie nie wychodzą z kliniki. Śpią na polowych posłaniach, które rozkładają obok szpitalnych łóżek – są zdeterminowani, by pomóc dzieciom wrócić do życia. Film opowiada niezwykłą historie ludzi, którzy w obliczu osobistej tragedii nie poddają się, są pełni nadziei, walcząc o życie i zdrowie swoich dzieci.

L’ARBRE

najlepsza animacja

Francja, reż. Lucie Sunková (15 min.)
Cykl życia wiekowego dębu rosnącego nieopodal wiejskiego domu. Z jego żołędzia wyrasta obok nowy dąb. Na skutek zniszczeń po silnej burzy stary dąb trafia do domu w roli rodzinnego stołu. Przez okno obserwuje, jak dorasta młody dąb. Aż pewnego dnia młode drzewo znika z horyzontu. Wkrótce, ku zdumieniu dojrzałego drzewa, ojciec rodziny przynosi do domu nowe dębowe krzesło.

PUPPENSPIEL

najlepsza scenografia

Szwajcaria, scenografia, reż.: Ares Ceylan (19 min.)
Ruben mieszka ze swoim surowym ojcem w domku położonym na odludziu, w lesie. Pewnego ranka słyszy, jak dzieci z miasteczka opowiadają makabryczne historie o jego ojcu i postanawia sprawdzić, skąd biorą się te plotki.

LOKATORKI

najlepszy film polski

Polska, reż. Klara Kochańska (30 min.)
Justyna, samotna trzydziestoparolatka, mimo ryzyka jakie się z tym wiąże, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Sen Justyny o własnym miejscu spełni się jako koszmar…

21 lutego, godz. 18.00

bilet: 5 zł

teatr 22022017 2 pl

Mąż i żona

Teatr w kinie

reż. Jan Englert, wyst.: Beata Ścibakówna, Grzegorz Małecki, Jan Englert, Milena Suszyńska (62 min.)

22 lutego, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

paulo coelho

Paulo Coelho. Niesamowita historia

Kino przed hejnałem

(Não Pare na Piasta: A Melhor História de Paulo Coelho) dramat, biograficzny, Brazylia, Hiszpania (112 min.)
reż. Daniel Augusto
wyst.: Júlio Andrade, Ravel Andrade, Fabia Gugli, Fabiula Nascimento11
Buntownik, wizjoner, gwiazda rocka, ale przede wszystkim: pisarz. Fascynująca historia Paulo Coelho zaczyna się o wiele wcześniej niż wydanie jego pierwszej książki. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60-tych i 70-tych. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock’n’rolla stworzyły człowieka, którego książki pokochał cały świat.

23 lutego, godz. 11.00

bilet: 10 zł

toni erdmann

Toni Erdmann

WDK w RCK: 2 x HIT

5 Europejskich Nagród Filmowych, MFF w Cannes – Nagroda FIPRESCI, Tofifest – GRAND PRIX, Dwa Brzegi – Nagroda Publiczności, Nagroda: Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych

komedia, Austria, Niemcy (162 min.)
reż. Maren Ade
wyst.: Sandra Hüller, Peter Simonischek, Michael Wittenborn, Thomas Loibl
Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą, równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

23 lutego, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

moonlight

Moonlight

WDK w RCK: 2 x HIT

ZŁOTY GLOB, Nagroda: Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, SATALITY, BIFA, FILM INDEPENDENT

dramat, USA (110 min.)
reż. Barry Jenkins
wyst.: Mahershala Ali, Sharif Earp, Duan Sanderson
Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. "Moonlight" jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.

23 lutego, godz. 21.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

fale

Fale

Kino przed hejnałem

dramat, Polska (78 min.)
reż. Grzegorz Zariczny
wyst.: Anna Kęsek, Katarzyna Kopeć, Tomasz Schimscheiner, Jolanta Olszewska
Ania i Kasia, siedemnastolatki wchodzące w dorosłość, chcą wybić się z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami. Póki co odbywają praktyki w niewielkim salonie. Zmiany, o których marzą wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź. Niespodziewanie na drodze Ani staje matka, z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu.

2 marca, godz. 11.00

bilet: 10 zł

zagubieni

Zagubieni

WDK w RCK: 2 x KINO CZESKIE

(Ztraceni v Mnichovĕ) komediodramat, Czechy (120 min.)
reż. Petr Zelenka
wyst.: Martin Myšička, Tomáš Bambušek, Marek Taclík
Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

2 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

nauczycielka

Nauczycielka

WDK w RCK: 2 x KINO CZESKIE

(Učitelka) dramat, Czechy, Słowacja (104 min.)
reż. Jan Hřebejk
wyst.: Zuzana Mauréry, Zuzana Konečná, Csongor Kassai, Tamara Fischer
Wczesne lata 80. w Czechosłowacji. Dyrektor szkoły podstawowej zwołuje nadzwyczajne zebranie rodziców. Stawiane są zarzuty przeciwko miłej, empatycznej nauczycielce pani Drazděchovej. Oskarża się ją o wykorzystywanie uczniów do manipulowania rodzicami. W ten sposób miała sobie ponoć zapewniać darmową pomoc w pracach domowych, naprawy sprzętów czy nawet romans. Czy ktokolwiek z rodziców sprzeciwi się oskarżeniom dyrektora? Czy zmowa milczenia pogrąży nauczycielkę?

2 marca, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dalida

Dalida. Skazana na miłość

Kobiecy Wieczór Filmowy

Pokaz przedpremierowy

biograficzny, dramat, Francja (124 min.)
reż. Lisa Azuelos
wyst.: Sveva Alviti, Ricardo Scamaricio, Jean-Paul Rouve
Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko czego dotknęła na scenie stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości -zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

8 marca, godz. 18.00

bilet: 15 zł

z_innego_swiata

Z innego świata

Kino przed hejnałem

(Mal de pierres) melodramat, Francja (120 min.)
reż. Nicole Garcia
wyst.: Marion Cotillard, Louis Garrel, Alex Brendemühl
Gabrielle pochodzi z małego miasteczka na południu Francji, gdzie marzenia o prawdziwej, przepełnionej namiętnością miłości uchodzą za skandaliczne i szalone. W czasach, w których liczą się przede wszystkim stabilizacja i bezpieczeństwo, rodzice dziewczyny, wbrew jej woli, wydają ją za mąż za José (uczciwego i pracowitego hiszpańskiego farmera. Kiedy po latach spokoju u boku męża, Gabrielle wyjeżdża do uzdrowiska w Alpach i poznaje tam André, przystojnego żołnierza, który rozpala w niej od dawna skrywane żądze, w jej życiu na nowo pojawiają się pasja i namiętność. Tym razem Gabrielle jest zdeterminowana, by podążać za swoimi pragnieniami.

9 marca, godz. 11.00

bilet: 10 zł

la la land

La La Land

WDK w RCK: 2 x W KRĘGU OSCARA

musical, romans, USA (126 min.)
reż. Damien Chazelle
wyst.: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend, Rosemarie DeWitt
Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

9 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

jackie

Jackie

WDK w RCK: 2 x W KRĘGU OSCARA

dramat, biograficzny, Francja, USA, Chile (85 min.)
reż. Pablo Larraín
wyst.: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup
Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.

9 marca, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

komunia

Komunia

Kino przed hejnałemn

dokument, Polska (73 min.)
reż. Anna Zamecka
Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

16 marca, godz. 11.00

bilet: 10 zł

zycie animowane

Życie animowane

WDK w RCK: 2 x w KRĘGU OSCARA - DOKUMENT

(Life, Animated) animowany, dokument, Francja, USA (89 min.)
reż. Roger Ross Williams
"Życie animowane" to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc, jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

16 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

fuocoammare

Fuocoammare. Ogień na morzu

WDK w RCK: 2 x w KRĘGU OSCARA - DOKUMENT

dokument, Francja, Włochy (108 min.)
reż. Gianfranco Rosi
Lampedusa to malutka wyspa leżąca pomiędzy Afryką i Europą. Terytorialnie przynależy do Włoch. W ciągu roku dobija do niej ponad 150 tys. uchodźców z Afryki, ludzi szukających schronienia przed wojną i głodem. Wielu z nich nie dociera do celu. Prowizoryczne łódki i przegniłe tratwy toną, pozbawiając życia setek osób. Rosi przypatruje się życiu na wyspie bez oceniania postaw imigrantów oraz tych, którzy zdecydują o ich dalszym losie. Uwagę poświęca zarówno Afrykańczykom, jak i autochtonom. Problemy pierwszych kontrastuje z problemami drugich, podobnie robi z ich priorytetami życiowymi.

16 marca, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

kamper

Kamper

Kino przed hejnałem

dramat, Polska (89 min.)
reż. Łukasz Grzegorzek
wyst.:Piotr Żurawski, Marta Nieradkiewicz, Jacek Braciak, Sheily Jimenez
Znacie ich. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z nauczycielką hiszpańskiego.

23 marca, godz. 11.00

bilet: 10 zł

powidoki

Powidoki

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

biograficzny, dramat, Polska (98 min.)
reż. Andrzej Wajda
wyst.: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Andrzej Konopka
Bohaterem filmu "Powidoki" jest Władysław Strzemiński, artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.

23 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

konwoj

Konwój

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

thriller, Polska (92 min.)
reż. Maciej Żak
wyst.: Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, Przemysław Bluszcz, Łukasz Simlat
Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę. Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks, prywatnie mąż córki Nowackiego, który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.

23 marca, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

teatr 29032017

Miłość na Krymie

Teatr w Kinie

Sławomira Mrożka
reż. Jerzy Jarocki
wyst.: Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz

29 marca, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

planetarium

Planetarium

Kino przed hejnałem

dramat, Francja, USA (105 min.)
reż. Rebecca Zlotowski
wyst.: Natalie Portman, Lily-Rose Melody Deep, Emmanuel Salinger, Amira Casar
Piękne i tajemnicze siostry Laura i Kate posiadają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami. Na zakończenie swojego tournée po Europie ruszają do Paryża, gdzie spotykają pewnego charyzmatycznego producenta filmowego (Emmanuel Salinger). Laura i Kate odkryją przed nim klimatyczny świat pełen magii i zmysłowości. I nieodwracalnie zmienią jego życie.

30 marca, godz. 11.00

bilet: 10 zł

milczenie

Milczenie

WDK w RCK: 2 x HIT

(Silence) dramat historyczny, Japonia, Meksyk, USA, Włochy, Tajwan (161 min.)
reż. Martin Scorsese
wyst.: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano
XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

30 marca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

ukryte piekno

Ukryte piękno

WDK w RCK: 2 x HIT

(Collateral Beauty) dramat, USA (97 min.)
reż. David Frankel
wyst.: Will Smith, Edward Norton, Kate Winslet, Michael Peña
Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk przeżywa ogromną osobistą tragedię i całkowicie wycofuje się z życia. Jego koledzy z pracy obmyślają nieoczekiwany plan, który ma na celu zmusić go do stawienia czoła rozpaczy w zaskakujący i niezwykle ludzki sposób.

30 marca, godz. 21.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

zwariowac ze szczescia

Zwariować ze szczęścia

Kobiecy Wieczór Filmowy

(La pazza giola) komediodramat, Francja, Włochy (118 min.)
reż. Paolo Virizì
wyst.: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti
Beatrice jest gadatliwą mitomanką o ekscesywnej osobowości. Donatella zaś jest wrażliwą introwertyczką o wytatuowanym i wychudzonym ciele. Te dwie pacjentki ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami "psychicznymi" - Villi Biondi - połączy przyjaźń. Pewnego popołudnia, postanawiają uciec i szukać szczęścia w wolnym świecie "zdrowych" ludzi.

5 kwietnia, godz. 18.00

bilet: 15 zł

to tylko koniec swiata

To tylko koniec świata

Kino przed hejnałem

MFF w Cannes – GRAND PRIX i Nagroda Jury Ekumenicznego

(Juste la fin du monde) dramat, Francja, Kanada (97 min.)
reż. Xavier Dolan
wyst.: Marion Cotillard, Léa Seydoux, Nathalie Baye, Vincent Cassel, Gaspard Ulliel
Po 12 latach nieobecności uznany pisarz Louis wraca do domu. Ma zamiar powiadomić rodzinę, że umiera. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażenia. Jego matka, młodsza siostra i szczególnie starszy brat są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się Louisem. Wygląda na to, że odbierają powrót syna marnotrawnego jako jego sposób na pochwalenie się sukcesami. Każdy znajduje powód, by go oskarżyć o coś, co zrobił kiedyś. Mimo prób Louisa do pojednania, czas mija na kolejnych falach sporów i oskarżeń.

6 kwietnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

sztuka kochania

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

WDK w RCK: 2 x SŁAWNA POLKA

biograficzny, dramat, Polska (117 min.)
reż. Maria Sadowska
wyst.: Magdalena Boczarska, Eryk Lubos, Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk
Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

6 kwietnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

maria sklodowska curie

Maria Skłodowska-Curie

WDK w RCK: 2 x SŁAWNA POLKA

biograficzny, dramat, Belgia, Francja, Niemcy, Polska (100 min.)
reż. Marie Noelle
wyst.: Karolina Gruszka, Arieh Worthalter, Charles Berling, Izabela Kuna
Opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

6 kwietnia, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

ostatni beda pierwszymi

Ostatni będą pierwszymi

Kino przed hejnałemm

(Les premiers les derniers) komediodramat, kryminalny, Belgia, Francja (98 min.)
reż. Bouli Lanners
wyst.: Albert Dupontel, Bouli Lanners, Suzanne Clément
Cochise i Gilou, przyjaciele i zawodowi łowcy nagród, otrzymują zlecenie odzyskania telefonu komórkowego, który zawiera informacje kompromitujące jego wpływowego właściciela. Poszukiwania zaprowadzą ich do przedziwnego miasteczka i jego jeszcze dziwniejszych mieszkańców. Na ich drodze staną romantyczni bezdomni Esther i Willy, spragniona miłości samotna kobieta, tajemniczy mężczyzna, który nazywa siebie Jezusem i… lokalni gangsterzy. Jak Cochise i Gilou odnajdą się w tej skomplikowanej sytuacji? I czy zdążą wykonać zadanie przed zapowiedzianym w telewizji końcem świata?

20 kwietnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

jestem morderca

Jestem mordercą

WDK w RCK: 2 x KRYMINAŁ

thriller, psychologiczny, Polska (117 min.)
reż. Maciej Pieprzyca
wyst.: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Magdalena Popławska
Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

20 kwietnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

malzenskie porachunki

Małżeńskie porachunki

WDK w RCK: 2 x KRYMINAŁ

(Dræberne fra Nibe) komedia kryminalna, Dania (90 min.)
reż. Ole Bornedal
wyst.:Ulrich Thomsen, Nicolas Bro, Mia Lyhne, Marcin Dorociński
Ib i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić mordercę na zlecenie, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa! Przyjaciele nie doceniają jednak swoich żon i nieoczekiwanie to oni muszą zacząć obawiać się o swoje życie.

20 kwietnia, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

teatr 26042017 2

Saksofon

Teatr w Kinie

Wiesława Myśliwskiego
reż. Izabella Cywińska
wyst.: Jan Gajos
W bliżej niezdefiniowanym miejscu i czasie słuchamy, początkowo oszczędnego, monologu Bohatera (Janusz Gajos) – mężczyzny łuskającego fasolę. Wydaje się, jakby kierował swoje słowa do konkretnej osoby. Z każdym kolejnym zdaniem jego tajemnicza, wyrwana z kontekstu narracja zaczyna coraz wyraźniej układać się we wstrząsającą historię życia, a zwłaszcza dzieciństwa, które przypadło na czas wojennej zawieruchy. Wyłania się z niej opowieść o relacjach międzyludzkich, sile pamięci, ludzkim losie, wolności i jej znaczeniu.

26 kwietnia, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

nauczycielka

Nauczycielka

Kino przed henałem

(Učitelka) dramat, Czechy, Słowacja (104 min.)
reż. Jan Hřebejk
wyst.: Zuzana Mauréry, Zuzana Konečná, Csongor Kassai, Tamara Fischer
Wczesne lata 80. w Czechosłowacji. Dyrektor szkoły podstawowej zwołuje nadzwyczajne zebranie rodziców. Stawiane są zarzuty przeciwko miłej, empatycznej nauczycielce pani Drazděchovej. Oskarża się ją o wykorzystywanie uczniów do manipulowania rodzicami. W ten sposób miała sobie ponoć zapewniać darmową pomoc w pracach domowych, naprawy sprzętów czy nawet romans. Czy ktokolwiek z rodziców sprzeciwi się oskarżeniom dyrektora? Czy zmowa milczenia pogrąży nauczycielkę?

27 kwietnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

klient

Klient

WDK w RCK: 2 x W KRĘGU OSCARA

(Forushande) dramat, Francja, Iran (125 min.)
reż. Asghar Farhadi
wyst.: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi
Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.
"Klient" to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

27 kwietnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

mezczyzna imieniem ove

Mężczyzna imieniem Ove

WDK w RCK: 2 x W KRĘGU OSCARA

(En mam som heter Ove) dramat, Szwecja (116 min.)
reż. Hannes Holm
wyst.: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg, Ida Engvolil
Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę…

27 kwietnia, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

porady na zdrady

Porady na zdrady

Kino przed hejnałem

komedia romantyczna, Polska (97 min.)
reż. Ryszard Zatorski
wyst.: Magdalena Lamparska, Mikołaj Roznerski, Anna Dereszowska, Krzysztof Czeczot
Zdradzona w dniu ślubu Kalina i porzucona przez chłopaka Fretka, rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to dowody…

4 maja, godz. 11.00

bilet: 10 zł

mr gaga

Mr. Gaga

WDK w RCK: 2 x TANIEC

biograficzny, dokumentalny, Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael (100 min.)
reż. Tomer Heymann
Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia – powtarza uczniom Ohad Naharin. Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. Heymanna interesuje, jak doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film porywa jak "Pina".

4 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

babilon bolszoj

Babilon Bolszoj

WDK w RCK: 2 x TANIEC

(Bolshoi Babylon) dokumentalny, Wielka Brytania (86 min.)
reż. Nick Read
wyst.: Anatoliy Iskanov, Anastasiya Meskova, Roman Adamov, Sergei Filin
W nocy 17 stycznia 2013 roku Siergiej Filin, niegdyś genialny tancerz, a obecnie kontrowersyjny dyrektor artystyczny baletu Bolszoj, został zaatakowany pod swoim domem. Zamaskowany mężczyzna oblał jego twarz żrącym kwasem. Odniesione obrażenia były na tyle poważne, że Filinowi groziła całkowita utrata wzroku. Media w Rosji obiegła sensacyjna wiadomość o tragicznej napaści, co miało poważne konsekwencje dla wizerunku Teatru Bolszoj – żywej, baletowej legendy znanej nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie. Sytuację pogorszyła wiadomość o aresztowaniu podejrzanego o zorganizowanie napaści Pavla Dmitrichenko – jednego z solistów baletu. Wszystkie te wydarzenia zdemaskowały to, o czym wtajemniczeni wiedzieli od dawna: walkę o władzę i wpływy w teatrze, starcia osobowości i ambicji, wzajemną zazdrość o role. Po tym burzliwym dla Teatru Bolszoj okresie, kiedy wielu tancerzy zostało zwolnionych lub odeszło samych, po czasie publicznych protestów, a wreszcie czynnej napaści na Filina na scenę wkroczył Kreml – chcąc chronić jeden z największych, żyjących artystycznych skarbów Rosji – dyrektorem teatru mianował Vladimira Urina. Jego zadaniem było zapanowanie nad chorobą, jaka toczy teatr i wprowadzenie nowego porządku.

4 maja, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

burn burn burn

Krok po kroku

dokumentalny, Polska (25 min.)

7 maja, godz. 18.00

wejściówki w kasie RCK

burn burn burn

Burn, Burn, Burn

Kino przed hejnałem

komediodramat, Wielka Brytania (106 min.)
wyst.: Laura Carmichael, Chloe Pirrie, Joe Dempsie, Jack Farthing
Niesamowita podróż przez Wielką Brytanię i życie głównych bohaterów: Seph, Alex i Dana, który właśnie zmarł, pozostawiając dwóm przyjaciółkom swój video-testament. Zobligował w nim dziewczyny do przewiezienia jego prochów w cztery ważne dla niego miejsca i rozrzucenie go po trochu w każdym z nich. Seph i Alex staną twarzą w twarz z umierającym przyjacielem i prawdą o nich samych, gorzko, lecz z miłością zaserwowaną im przez Dana.

11 maja, godz. 11.00

bilet: 10 zł

amok

Amok

WDK w RCK: 2 x KRYMINAŁ

kryminał, Niemcy, Polska, Szwecja (108 min.)
reż. Kasia Adamik
wyst.: Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz, Zbigniew Stryj
Odrą dryfuje zmasakrowane ciało z pętlą u szyi i nóg. Po kilku dniach zostaje znalezione przez rybaków. Przerażające odkrycie zostaje nagłośnione przez media i trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć i sprawa – z braku dowodów – trafia do policyjnego "archiwum X". Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści "Amok" autorstwa Krystiana Bali.

11 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

matka

Matka

WDK w RCK: 2 x KRYMINAŁ

(Ema) dramat, kryminał, Estonia (89 min.)
reż. Kadri Kõusaar
wyst. Tiina Mälberg, Andres Tabun, Andres Noormets, Siim Maaten
Elsa mieszka w małym estońskim miasteczku, w którym wszyscy się znają. Opiekuje się synem Lauri, który leży w śpiączce po tajemniczym postrzeleniu. To nie jest łatwe zadanie, ale Elsa dba o syna jak należy. Męczące są natomiast niekończące się odwiedziny. Ponieważ Lauri pracował jako nauczyciel, odwiedzają go teraz kolejni uczniowie, nauczyciele, szef, przyjaciele, dziewczyna i wszyscy oni oprócz sprawdzenia co u chorego, opowiadają o swoich problemach. Miasteczko aż huczy od plotek na temat postrzelenia. Czy to możliwe, że tam gdzie wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, może ujść uwadze coś, co wydarzyło się tuż pod ich nosem?

11 maja, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

wszystko albo nic

Wszystko albo nic

Kobiecy Wieczór Filmowy

(Všetko alebo nič) komedia romatyczna, Czechy, Polska, Słowacja (107 min.)
reż. Marta Ferencová
wyst.: Tatiana Pauhofová, Klára Issová, Michał Żebrowski, Paweł Deląg
Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki "tylko dla dorosłych". Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do "Kamasutry" niż "Krecika". Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia…

17 maja, godz. 18.00

bilet: 15 zł

american honey

American Honey

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

dramat obyczajowy, USA, Wielka Brytania (158 min.)
reż. Andrea Arnold
wyst.: Sasha Lane, Shia LeBouf, Riley Keough, McCaul Lombardi
18-letnia Star o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal, decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

18 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

butterflyw kisses

Butterfly Kisses

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

dramat, Wielka Brytania (89 min.)
reż. Rafał Kapeliński
wyst.: Charlotte Beaumont, Elliot Cowan, Honor Kneafsey, Theo Stevenson
Śledzimy losy Jake’a i jego dwóch najlepszych przyjaciół w świecie wypaczonym przez seks i pornografię. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale Jake ze swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu.

18 maja, godz. 21.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

burn burn burn

Krok po kroku

dokumentalny, Polska (25 min.)

19 maja, godz. 9.30

seans zamknięty

mama

Mama

Kino przed hejnałem

(Mommy) dramat, Kanada (140 min.)
reż. Xavier Dolan
wyst.: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon, Suzanne Clément, Patrick Huard
Owdowiała kobieta wychowuje samotnie agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość.

25 maja, godz. 11.00

bilet: 10 zł

personal shopper

Personal Shopper

WDK w RCK: 2 x THRILLER

thriller, Francja, Niemcy (95 min.)
reż. Olivier Assayas
wyst.: Kristen Stewart, Lars Eidinger, Sigrid Bouaziz, Anders Danielsen Lie
Amerykanka w Paryżu. Maureen zarabia na życie jako asystentka i stylistka znanej z pierwszych stron gazet celebrytki Kyry. Choć początkowo jej praca ogranicza się do odbierania ze sklepów kreacji, Maureen szybko zaczyna przekraczać kolejne granice - pod nieobecność pracodawczyni zostaje na noc w jej luksusowym mieszkaniu oraz przymierza bajecznie drogie ubrania. Maureen ma też inną, znacznie mroczniejszą tajemnicę. Jest utalentowanym medium, a za jej przyjazdem do Francji stoi nie tyle chęć zarobienia pieniędzy, ile pragnienie skontaktowania się ze zmarłym bratem bliźniakiem Lewisem.

25 maja, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

pieklo

Piekło

WDK w RCK: 2 x THRILLER

(Die Hőlle) thriller, Austria, Niemcy (92 min.)
reż. Stefan Ruzowitzky
wyst.: Violetta Schurawlow, Tobias Moretti, Robert Palfrader, Sammy Sheik
Współczesny Wiedeń. Młoda kobieta jest świadkiem jednego z okrutnych rytualnych morderstw. Seryjny zabójca kobiet postanawia zlikwidować niewygodnego świadka i rusza za nią w pościg, zamieniając życie kobiety w piekło. Bohaterka jednak nie będzie jego kolejną ofiarą, silna i zdeterminowana, żądna zemsty, odwdzięcza się oprawcy tym samym.

25 maja, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

teatr 31052017

Rewizor

Teatr w Kinie

Mikołaja Gogola
reż. Jerzy Stuhr
wyst.: Jerzy Stuhr, Agata Kulesza, Nina Minor, Roman Gancarczyk, Dariusz Gnatowski, Piotr Cyrwus, Grzegorz Mielczarek, Zbigniew Zamachowski, Marek Kalita, Adam Serowaniec, Jacek Romanowski, Tomasz Schimschainert, Grzegorz Łukawski, Andrzej Franczyk, Tomasz Międzik, Marcin Sianko
Współczesne odczytanie komedii satyrycznej Gogola w reżyserii Jerzego Stuhra i gwiazdorskiej obsadzie po 37 latach od ostatniej inscenizacji w Teatrze TV – pamiętnego spektaklu Jerzego Gruzy z Tadeuszem Łomnickim w roli Horodniczego (premiera 1977).
Rewizor to arcydzieło dramaturgii rosyjskiej z jednej strony bezlitośnie demaskuje realia carskiej Rosji i stosunki panujące na prowincji, z drugiej podkreśla to, co jest ponadczasowe, czyli ludzkie wady i tzw. układy funkcjonujące w każdym społeczeństwie i systemie, który opiera się na strachu.

31 maja, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

munio

Munio: Strażnik Księżyca

Dzień Dziecka

(Mune, la gardien de la lune) animowany, przygodowy, Francja (85 min.)
reż. Alexandre Heboyan, Benoit Philippon
W pewnej magicznej krainie, wesoły psotnik, Munio, niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem mają strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie! Niestety, dość szybko z serii niefortunnych zdarzeń i nadarzającej się okazji korzysta zły mag, który wykrada Księżyc i Słońce. Munio musi wyruszyć w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, żeby naprawić swój błąd. Czas przywrócić porządek na niebie!

1 czerwca, godz. 10.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł (zbiorowy)

martwe wody

Martwe wody

WDK w RCK

(Ma loute) czarna komedia, Francja, Niemcy (122 min.)
reż. Bruno Dumont
wyst.: Fabrice Luchini, Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi, Jean-luc Vincent
1910 rok, Flandria na północy Francji, ukochana rodzinna kraina reżysera. W okazałej willi żyje miejscowa arystokracja. Tuż obok w skromnych chatach mieszkają rybacy, których głównym zajęciem jest przenoszenie na swoich barkach lepiej urodzonych ludzi. Nagle na lokalnej plaży pojawia się gruby detektyw z asystentem, by rozwikłać sprawę tajemniczych zaginięć. A między arystokratką i wiejskim chłopakiem rodzi się coś na kształt miłości.

1 czerwca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

w_sieci

W sieci

WDK w RCK

(Geu-mul) dramat, Korea Południowa (114 min.)
reż. Kim Ki-duk
wyst.: Seung-bum Ryoo, Won-geun Lee, Young-min Kim, Gwi-hwa Choi
Nam Chul-Woo jest ubogim rybakiem wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie. Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i Nam nie może nic zrobić, by powstrzymać dryfowanie łajby na południe. Po dotarciu do brzegu, zostaje natychmiast zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy. Ambitny oficer przesłuchujący uznaje rybaka za szpiega. Dla nieszczęśnika zaczyna się gehenna, która zdaje się nie mieć końca…

1 czerwca, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

dobrze sie klamie

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Kobiecy Wieczór Filmowy

(Perfetti sconosciuti) komediodramat, Włochy (107 min.)
reż. Paolo Genovese
wyst.: Giuseppe Battiston, Anna Foglieta, Marco Giallini, KASIA SMUTNIAK
Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania.
Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

7 czerwca, godz. 18.00

bilet: 15 zł

przyrzeczenie

Przyrzeczenie

WDK w RCK: 2 x …na życzenie

(The Promise) dramat, Hiszpania, USA (134 min.)
reż. Terry George
wyst.: Oscar Isaac, Charlootte Le Bon, Christian Bale
Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Konstantynopola, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Konstantynopola robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych. Większość jednak nie będzie miała nawet takiej szansy…

8 czerwca, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

wybawienie

Wybawienie

WDK w RCK: 2 x …na życzenie

(Flaskepost fra P) dramat, kryminał, thriller, Dania, Niemcy, Norwegia, Szwecja (112 min.)
reż. Hans Petter Moland
wyst.: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pal Sverre Hagen, Jakob Ulrik Lohmann
Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma czegoś takiego jak sprawy, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

8 czerwca, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

facet_na_miare

Facet na miarę

Kino plenerowe

(Un homme à la hauteur) komedia romantyczna, Francja (98 min.)
reż. Laurent Tirard
wyst.: Jean Dujardin, Virginie Efira, Cédric Kahn, Stéphanie Papanian
Diane jest młodą i piękną prawniczką. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją. Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: " nie sposób mnie przegapić". Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń.

30 czerwca, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

smietanka towarzyska

Śmietanka towarzyska

Kino plenerowe

komedia, USA (96 min.)
reż. Woody Allen
wyst.: Jesse Einsenberg, Kristen Stewart, Steve Carell, Blake Lively
Bobby jest wrażliwym romantykiem z Bronxu. Licząc na spełnienie marzeń o wielkiej karierze, wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka, Phila, agenta topowych gwiazd Hollywood. Na miejscu poznaje piękną sekretarkę, Vonnie. Chłopak bez pamięci zakochuje się w dziewczynie, nie wiedząc jeszcze, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.

7 lipca, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

moje corki krowy

Moje córki krowy

Kino plenerowe

komediodramat, Polska (88 min.)
reż. Kinga Dębska
wyst.: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński
Marta odniosła sukces w życiu - jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę. W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie szuka pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem. Stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt.

14 lipca, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

slaba plec

Słaba płeć?

Kino plenerowe

komedia romantyczna, Polska (99 min.)
reż. Krzysztof Lang
wyst.: Olga Bołądź, Piotr Adamczyk, Piotr Głowacki, Katarzyna Figura
Zośka jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

21 lipca, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

rolling stones

Rolling Stones Olé, Olé, Olé!

Kino plenerowe

dokument muzyczny, Wielka Brytania (95 min.)
reż. Paul Dugdale
wyst.: Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts, Ron Wood
W 2016 roku The Rolling Stones wyruszyli w kolejną trasę koncertową i dosłownie "przetoczyli się" przez Amerykę Południową. Zagrali m.in. w Chile, Argentynie czy Brazylii. W sumie - dziewięć krajów, dziesiąta okazała się Kuba - miejsce, gdzie Stonesi nigdy wcześniej nie wystąpili. Im bardziej zespół zbliżał się do finałowego koncertu w Hawanie, tym większe napięcie paraliżowało jego organizatorów. Zaraz po oficjalnym ogłoszeniu, że koncert się odbędzie, fani oszaleli, a poziom ich oddania dla zespołu przybrał znamiona oficjalnego kultu. Od Chile aż po Kubę zespół witany był z takim aplauzem, jaki udawało im się wydobywać z tłumów widzów w latach 60. ubiegłego wieku. Widać to szczególnie wyraźnie w czasie zapisów z koncertów plenerowych, które stanowią blisko połowę tego niezwykłego filmu, a zwłaszcza na koncercie finalnym w Hawanie na którym zjawiło się 1 200 000 widzów!

28 lipca, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

facet_na_miare

Facet na miarę

Kino plenerowe

(Un homme à la hauteur) komedia romantyczna, Francja (98 min.)
reż. Laurent Tirard
wyst.: Jean Dujardin, Virginie Efira, Cédric Kahn, Stéphanie Papanian
Diane jest młodą i piękną prawniczką. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją. Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: " nie sposób mnie przegapić". Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń.

4 sierpnia, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

podwojny kochanek

Podwójny kochanek

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

(L’amant double) thriller, Francja, Belgia (110 min.)
reż. François Ozon
wyst.: Marione Vacth, Jérémie Renier, Jaqueline Bisset
Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.

2 listopada, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

nasz najlepszy rok

Nasz najlepszy rok

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

(Ce qui nous lie) komediodramat, Francja (113 min.)
reż. Cédric Klapisch
wyst.: Pio Marmaï, Ana Giradot, François Civil, Jean-Marc Roulot
Na Juliette niespodziewanie spada ciężar prowadzenia starej, podupadającej rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do lat dawnej świetności, musi nie tylko na nowo poukładać rodzinny interes, ale i swoje życie.

2 listopada, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

milosc az po slub

Miłość aż po ślub

Kobiecy Wieczór Filmowy

(Jour J) komedia, Francja (84 min.)
reż. Reem Kherici
wyst.: Reem Kherici, Nicolas Duvauchelle, Julia Piaton, Sylvie Testud
Czasem najlepszym wyjściem jest wyjście za mąż. Juliette zajmuje się organizacją ślubów, ale sama jest zadowoloną z życia singielką. Facetów traktuje dość rozrywkowo i beztrosko korzysta z własnej urody. Szczególnie, że w dzieciństwie była szkolnym "brzydkim kaczątkiem". Wszystko jednak zmienia się, gdy okoliczności zmuszają ją do organizacji wesela Alexii, znienawidzonej koleżanki z podstawówki. Co gorsza narzeczonym Alexii okazuje się być Mathias, uroczy facet, z którym Juliette spędziła niedawno upojną noc. Trzeba być nie lada zawodowcem, by zorganizować szczęście wrednej krowie i mężczyźnie, którego się kocha. Juliette nie może sobie pozwolić na stratę tego zlecenia. Ślub musi się odbyć…

8 listopada, godz. 18.00

bilet: 15 zł

zawsze jest czas na milosc

Zawsze jest czas na miłość

Kino przed hejnałem

(Hampstead) komedia obyczajowa, Wielka Brytania (92 min.)
reż. Joel Hopkins
wyst.: Diane Keaton, Brendan Gleeson, Lesley Manville, Jason Watkins, James Norton
Emily Walters jest amerykańską wdową mieszkającą w sąsiadującej z wiejskim otoczeniem dzielnicy Londynu. Kobieta nie może jednak znaleźć sobie miejsca w życiu. Nie ma głowy do takich "drobnostek" jak własne mieszkanie, finanse czy przyszłość własnego syna. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego właściciela osobliwej chatki znajdującej się na obrzeżach miasta . Między nimi rodzi się wyjątkowa więź, która przeczy wszystkim konwenansom. Wkrótce mężczyzna staje się celem nieuczciwych przedsiębiorców, którzy chcą go wysiedlić. Emily zrobi wszystko, aby mu pomóc, ryzykując nawet odrzucenie przez grono dotychczasowych znajomych. Mężczyzna okazuje się być wrażliwym romantykiem, a nietypowa relacja z każdym dniem przeradza się w "coś więcej". Niespodziewany romans wypełnia lukę w życiu obojga.

9 listopada, godz. 11.00

bilet: 10 zł

ptaki spiewaja w kigali

Ptaki śpiewają w Kigali

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

dramat społeczny, Polska (113 min.)
reż. Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze
wyst.: Jowita Budnik. Eliane Umuhire, Witold Wieliński
Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

9 listopada, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

krolewicz_olch

Królewicz Olch

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

dramat, Polska (101 min.)
reż. Kuba Czekaj
wyst.: Stanisław Cywka, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach
Wybitnie utalentowany chłopak jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata.

9 listopada, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

sama przeciw wszystkim

Sama przeciw wszystkim

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Miss Sloane) dramat, Francja, USA (132 min.)
reż. Jonathan Madden
wyst.: Jessica Chastain, Mark Strong, Gugu Mbatha-Raw, Alison Pill
Elizabeth Sloane jest najlepiej opłacaną i najskuteczniejszą lobbystką w Waszyngtonie. W świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie korupcja i szantaż są na porządku dziennym, nie ma sobie równych i zawsze pozostaje o krok przed konkurencją. Sprawy komplikują się, gdy pod wpływem osobistych doświadczeń, Elizabeth zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom. Wspierana przez biznesmena Rodolfo Schmidta i zespół młodych talentów, wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni. Szybko staje się jasne, że w starciu z najgroźniejszym przeciwnikiem w karierze, za wygraną przyjdzie jej zapłacić naprawdę wysoką cenę.

6 grudnia, godz. 18.00

bilet: 15 zł

ana mon amour

Ana, mon amour

WDK w RCK: 2 x TRUDNA MIŁOŚĆ

Laureat SREBRNEGO NIEDŹWIEDZIA na festiwalu BERLINALE 2017

dramat, Rumunia (125 min.)
reż. Calin Peter Netzer
wyst.: Diana Cavallioti, Mircea Postelnicu, Carmen Tanase
Ana i Toma poznają się na studiach z literatury i błyskawicznie w sobie zakochują. Poważnym testem dla ich związku będą jednak zaburzenia psychiczne dziewczyny. Czy para poradzi sobie z traumatycznym doświadczeniem? Czy młodzieńcze zauroczenie przetrwa próbę czasu? Odpowiedzi, jak zwykle u Netzera, będą zaskakujące i niejednoznaczne…

7 grudnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

maudie

Maudie

WDK w RCK: 2 x TRUDNA MIŁOŚĆ

NAGRODA PUBLICZNOŚCI na festiwalu DWA BRZEGI

dramat, romans, biograficzny, Irlandia, Kanada (115 min.)
reż. Aisling Walsh
wyst.: Sally Hawkins, Ethan Hawke, Kari Matchett, Gabrielle Rose
Wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem, a kruchą, ale pełną energii kobietą, która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy.

7 grudnia, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

czarnkow

Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany

dokument fabularyzowany, TV ASTA (52 min.)
I Wojna Światowa zbliżała się do końca. Armia niemiecka, w ciągu 4 lat walk, została poważnie osłabiona. Społeczeństwo było już bardzo zmęczone przedłużającą się wojną. W wielu miejscach budził się ruch oporu. W Czarnkowie, wielkopolskim miasteczku, jednym z organizatorów przyszłego powstania jest Włodzimierz Raczyński, który organizuje broń, szuka ochotników, lecz wie, że to nie wystarczy – potrzebny jest mu doświadczony dowódca, który będzie w stanie od strony wojskowej zapanować nad sytuacją. Wybór padł na służącego w armii pruskiej, tak jak wielu Polaków w owym czasie, Zdzisława Orłowskiego.
Film przedstawia historię dwóch kuzynów, których zaangażowanie i walka miały włączyć Czarnków w granice tworzącej się II Rzeczpospolitej. Opowiada o ludziach, którzy podjęli walkę o wolną Polskę, aby po 120 latach niewoli ich miasto i powiat znalazło się w granicach powstającego państwa polskiego. Trud jaki włożyli powstańcy w odzyskanie niepodległości Wielkopolski jest nie do oszacowania.

9 grudnia, godz. 17.00

wejściówki w kasie RCK

krolowa hiszpanii

Królowa Hiszpanii

KINO PRZED HEJNAŁEM

(La Reina de España) komediodramat, Hiszpania (128 min.)
reż. Fernando Trueba
wyst.: Penélope Cruz, Antonio Resines, Jorge Sanz, Santiago Segura
Gwiazda filmowa wraca po latach do Europy, by zagrać w wielkiej produkcji "Królowa Hiszpanii". Znane nazwiska, najlepsi fachowcy, bajeczne plany zdjęciowe i setki statystów - na pierwszy rzut oka wszystko wygląda idealnie. Do momentu, gdy statyści zaczynają wymykać się spod kontroli, fachowcy romansować, reżyser zamiast krzyczeć "akcja!" zasypia, a mający zastąpić go członek ekipy filmowej, zostaje aresztowany. Reszta filmowców – zbieranina barwnych i przezabawnych osobowości – rusza mu na ratunek i obmyśla genialny plan ucieczki.

14 grudnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

twoj vincent

Twój Vincent

WDK w RCK …I GOŚCIE

TYLKO JEDEN SEANS

(Loving Vincent) animacja, dramat, kryminał, Polska, Wielka Brytania (85 min.)
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
wyst.: Douglas Booth, Jerome Flyn, Robert Gulaczyk, Helen McCrory
27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna przyciska dłonie do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Po projekcji – spotkanie z Anną Kluzą i Robertem Gulaczykiem, którzy brali udział w realizacji filmu.

14 grudnia, godz. 18.00

bilet: 15 zł

zgoda

Zgoda

SALON KULTURALNY

NAGRODZONY NA FESTIWALU w Locarno, Montrealu i Gdyni

dramat, wojenny, Polska (87 min.)
reż. Maciej Sobieszczański
wyst.: Julian Świeżewski, Jakub Gierszał, Zofia Wichłacz, Danuta Stenka
Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród "niechętnych komunistycznej władzy". Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek. Próbuje ocalić Annę, w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin, Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie…

Po projekcji – spotkanie z Maciejem Sobieszczańskim i Jakubem Gierszałem poprowadzi Janusz Wróblewski z "POLITYKI"

19 grudnia, godz. 18.00

bilet: 15 zł

paryz moze poczekac

Paryż może poczekać

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Paris Can Wait) komedia romantyczna, Japonia, USA (82 min.)
reż. Eleanor Coppola
wyst.: Diane Lane, Alec Baldwin, Aranaud Viard, Elise Tielrooy
Życie Anne powinno być spełnieniem marzeń. Kobieta jest bowiem żoną bogatego hollywoodzkiego producenta – Michaela i towarzyszy mu w podróżach po całym świecie. Anne żyje jednak w cieniu zapracowanego i nieobecnego męża, a żar namiętności w ich małżeństwie wypalił się już dawno. Pewnego dnia bliski współpracownik Michaela – beztroski Francuz o imieniu Jacques, proponuje jej podróż samochodem z odbywającego się w Cannes festiwalu filmowego do Paryża. Zaplanowana na siedem godzin podróż, zamienia się w dwudniową przygodę pełną najlepszego jedzenia, doskonałego wina, zapierających dech widoków, nieoczekiwanego humoru oraz… szczypty romansu.

21 grudnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

the square

The Square

WDK w RCK: 2 x KINO SKANDYNAWSKIE

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, 5 nominacji Europejskiej Akademii Filmowej

komedia, Dania, Szwecja, Francja, Niemcy (142 min.)
reż. Ruben Östlund
wyst.: Claes Bang, Elizabeth Moss, Dominic West, Terry Notary
Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji "The Square", z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

21 grudnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

morderstwo w hotelu hilton

Morderstwo w hotelu Hilton

WDK w RCK: 2 x KINO SKANDYNAWSKIE

GRAND PRIX MFF w Sundance

(The Nile Hilton Incident) kryminał, Dania, Szwecja, Francja, Niemcy (106 min.)
reż. Tarik Saleh
wyst.: Fares Fares, Mari Malek, Yasser Ali Maher, AhmeD Selim
Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na rutynowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka…

21 grudnia, godz. 20.30

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

nie ma tego zlego

Nie ma tego złego…

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Marie-Francine) komedia, Belgia, Francja (85 min.)
reż. Valérie Lemercier
wyst.: Valerie Lemercier, Patrick Timsit, Hélène Vincent
Marie-Francine po odejściu męża i utracie pracy jest zmuszona wrócić do domu… rodziców. Jej córki i rodzina od razu organizują dla niej pomoc - piszą dla niej CV i przedstawiają kolejnych kandydatów na partnera. Ale czy może być jeszcze gorzej? Marie-Francine musi zweryfikować swoją filozofię życia. Tym bardziej, że spotyka Miguela, czarującego kucharza, który śmiesznym zrządzeniem losu znajduje się dokładnie w takiej samej sytuacji jak ona. Pomiędzy nimi rozpocznie się romans i wróci druga młodość. W końcu jak mówi stare porzekadło: nie ma tego złego… co by na dobre nie wyszło.

28 grudnia, godz. 11.00

bilet: 10 zł

i tak cie kocham

I tak Cię kocham

WDK w RCK: 2 x KINO AMERYKAŃSKIE

POKAZ PRZEDPREMIEROWY, NAGRODA PUBLICZNOŚCI MFF w Locarno

(The Big Sick) komedia romantyczna, USA (119 min.)
reż. Michael Showalter
wyst.: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano
"I tak cię kocham", czyli cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Odkrycie Festiwalu Filmowego Sundance, nagroda publiczności MFF w Locarno. Produkcja: Judd Apatow ("Druhny", "Wykolejona").
Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.
Na ekranie znany z serialu "Dolina Krzemowa" Kumail Nanjiani – jednocześnie współscenarzysta tej autobiograficznej historii, oraz Zoe Kazan ("Słowo na M"), która jako nowe ucieleśnienie "dziewczyny z sąsiedztwa" stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik – Ray Romano (serial "Wszyscy kochają Raymonda") i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie laureatka Oscara za "Fortepian" – Holly Hunter.
"I tak cię kocham", uznane za jedną z najzabawniejszych komedii romantycznych dekady (Variety), było odkryciem festiwalu Sundance, zdobyło nagrodę publiczności na MFF w Locarno i stało się wielkim przebojem amerykańskim kin, obecnie zaś bije rekordy popularności na świecie. W wielu rankingach wspomina się, że ta porywająca love story, którą zainspirowało samo życie, ma duże szanse na oscarowe nominacje.
"I tak cię kocham" podbił serca widzów świeżością, humorem oraz uniwersalnym przesłaniem: nigdy nie należy tracić nadziei.

28 grudnia, godz. 18.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

patti cakes

Patti Cakes

WDK w RCK: 2 x KINO AMERYKAŃSKIE

NAGRODA GŁÓWNA JURY MFF w Sundance

dramat, USA (108 min.)
reż. Geremy Jasper
wyst.: Danielle Macdonald, Bridget Everett, Siddharth Dhananjay, Mamoudou Athie
Patricia Dombrowski, a.k.a. Patti Cake$, a.k.a. Killa P., siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest wreszcie gotowa wyjść na scenę i zawalczyć o ten sam rodzaj muzycznej nieśmiertelności, jaki stał się udziałem jej idola, rapera O-Z. Prostolinijna i korpulentna Patti posiada ewidentny talent do składania rymów, ale nie jest jej łatwo wyrwać się z domu, który dzieli z babcią na wózku inwalidzkim oraz zgorzkniałą, wiecznie podpitą matką. Wszystko się zmienia, kiedy w bitwie freestylowej na parkingu dziewczyna bez większego trudu demoluje konkurencję. Dreszczyk zwycięstwa sprawia, że Patti decyduje się porzucić dotychczasowe życie i ruszyć w pogoń za marzeniami. Tworzy zespół składający się ze starych i nowych przyjaciół (oraz z babci posiadającej bardzo oryginalny głos).

28 grudnia, godz. 20.00

bilet: 20 zł - dwa filmy, 15 zł - jeden film

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj