fbpx

Kryminalna Piła - Ewa Ornacka

  • Place: sala widowiskowa

Kryminalna Piła
Ewa Ornacka

7 października 2020, godz. 19.00

sala widowiskowa, wstęp wolny

ornacka

Ewa Ornacka
Urodzona w 1964 roku w Szczecinie. Polska dziennikarka i scenarzystka. Ornacka jest z wykształcenia pedagogiem. Pisała do tygodnika "Wprost", publikowała również dla czasopism: "Prawo i Życie", "Newsweek Polska" i magazynu "Śledczy". Od lat podejmuje tematy kryminalne.

Lista książek:
"Zrozumieć zbrodnię", "Pajęczyna strachu", "Wojny kobiet", "Nowy alfabet mafii", "Kombinat zbrodni", "Skazane na potępienie Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet", "Wrobiony w dożywocie"

Zrozumieć zbrodnię
Rozejrzyj się wokół siebie. Czy widzisz ludzi, którzy są skłonni do popełniania przestępstw? Uwierz, mógłbyś się zdziwić, wiedząc, do czego są zdolni... Dlaczego z pozoru normalni ludzie torturują, gwałcą i mordują? Jak to możliwe, że troskliwi rodzice przed odebraniem sobie życia zabijają własne dzieci? Co sprawia, że szefowie o psychopatycznych skłonnościach zamieniają pracownika w niewolnika?

Skazane na potępienie - wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet
Świat kobiet po tamtej stronie krat nie jest taki, jak go sobie dotąd wyobrażaliśmy.
Zakład Karny nr 1 dla Kobiet w Grudziądzu jest jak Alcatraz. Jego mury skrywają tajemnice, które zwykle nie przedostają się do świata ludzi wolnych. Wiele spośród osadzonych tam kobiet znamy z pierwszych stron gazet.

Wrobiony w dożywocie
Trudno uwierzyć, że ta historia zdarzyła się naprawdę.
To nie tylko historia człowieka niesłusznie skazanego na dożywocie. To historia zbrodni sądowej dokonanej w majestacie prawa. To historia złamanego życia. Niejednego. Historia, która mogłaby się przydarzyć każdemu z nas.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj