fbpx

Wielka tajemnica

  • Place: sala widowiskowa

II Festiwal Kryminalny "Kryminalna Piła"
Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile pl. Staszica 1
zaprasza na spektakl
TEATRU ROZRYWKI TRÓJKĄT z ZIELONEJ GÓRY
"WIELKA TAJEMNICA"
familijny spektakl detektywistyczny

 wielka tajemnica

Obsada aktorska:
Beata Beling - hrabina Georginia Kołomyjska (przedstawicielka tradycji szlachecki
Artur Beling -  detektyw Filip Filipowski (nowoczesny agent do zadań specjalnych);
Ludwik Schiller – Alojzy (zagubiony przechodzień)

Spektakl oparty na autorskim scenariuszu, którego głównym wątkiem jest sprawa pewnej tajemniczej kradzieży. Sławny detektyw - Filip Filipowski dwoi się i troi, aby odkryć prawdę, a pomagają mu w tym - poszkodowana - hrabina Georginia Kołomyjska herbu Cholewa oraz przypadkowy przechodzień - Alojzy. Kilkakrotnie aktywny udział w przedstawieniu biorą także dzieci (na scenie). Ważne walory tego spektaklu to scenografia złożona z kilkudziesięciu kolorowych i różnokształtnych parasoli, z których aktorzy tworzą metaforyczne obrazy, pobudzające wyobraźnię dzieci, "wpadająca w ucho" muzyka i piosenki oraz elementy wiedzy z zakresu polskiej historii, przedstawione w zabawny sposób. Spektakl utrzymany jest  w konwencji musicalowej. Sztuka ma charakter rozrywkowo-edukacyjny w stylu „uczyć-bawiąc”. Z jednej strony odwołuje się do wątków – ciekawostek z historii Polski, z drugiej zaś promuje naukę i logiczne myślenie. W zabawnej i przystępnej formie przedstawienie nawiązuje do tradycji szlacheckiej. Poprzez elementy interakcji z publicznością (aktywny udział widzów w spektaklu) staramy się przekazywać dzieciom praktyczne umiejętności takie, jak logiczne wnioskowanie i obserwacja. Poprzez innowacyjną i dynamiczną scenografię i rekwizyty (m.in. wspomniane wyżej parasole różnej wielkości i koloru, w wielu wariantach przestrzenno– znaczeniowych) niniejszy spektakl wprowadza młodego widza w świat kultury symbolicznej. Przedstawienie zajmujące i dowcipne także dla starszych widzów.

Teatr Miejski pl. Staszica 1
4.04.2014 (piątek), godz. 10:00
bilet: 8 zł

Informacje: 67 210-5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Kup bilet już teraz!

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj