fbpx

Krystyna Stańko

  • Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji
zaprasza na koncert
Krystyny Stańko

krystyna stanko

KRYSTYNA STAŃKO – wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka, pedagog. Swoją karierę rozpoczęła w latach 80. XX wieku w bluesowym zespole Dekiel, z którym wystąpiła m.in. na Rawa Blues Festival. Podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach założyła żeński kwartet For Dee. Razem z zespołem zdobyła główną nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, natomiast na koncercie "Debiuty" w 1991 roku w Opolu zdobyła nagrodę im. Anny Jantar za wykonanie własnej piosenki "To idzie nowe". W 1995 roku już jako duet For Dee (z Jowitą Tabaszewską) nagrała swoją pierwszą płytę "Kobiety". Rok później nagrały także singiel "Naga chęć" oraz koncertowały w całej Polsce jako gość grupy Varius Manx. Po paru latach przerwy w 2000 roku wraz z Maciejem Grzywaczem założyła grupę (0-58), z którą nagrała dwie płyty i jeden singiel. Od 2003 roku jej aktywność znowu spadła. W 2006 roku wydała dwa single, a jesienią 2008 ukazała się płyta "Usłysz mnie".

4 października 2014 (sobota), godz. 19:00
bilet: 25 zł

Informacje: 67 210-5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Kup bilet już teraz!

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj