fbpx

Mariusz Lubomski

  • Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury
zaprasza na koncert
Mariusza Lubomskiego

lubomski

Mariusz Lubomski - zadebiutował w roku 1982 na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie piosenką "Impreza w Klubie Harcerza".
W latach 80-tych m.in. wspólnie z Rafałem Bryndalem założył grupę "I z Poznania i z Torunia", która występowała i współtworzyła tzw. kulturę studencką – alternatywę dla oficjalnego obiegu PRLu.
W 1985 zespół wygrał I Przegląd Kabaretów PAKA w Krakowie. W roku 1987 wygrał opiniotwórczy wówczas Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie i rozpoczął, własną, dorosłą, przemyślaną drogę artystyczną.
"Lubomski Na Reszcie" w 1989 roku szturmem zdobył Listę Przebojów Trójki śpiewającgb "Spacerologię", refren …mam ręce w kieszeniach, kieszenie jak ocean" nuciło pół Polski. Kojarzony z piosenką autorską, często zapraszany na Przegląd Piosenki Aktorskiej, nieobcy mu Przystanek Woodstock czy Jarocin. Lubomski brał udział w koncercie "Zielono mi" czy "Kombinat", które dziś mają miano kultowych.
Początkowe fascynacje to twórczość Toma Waitsa, Davida Byrna czy Paolo Conte. Od początku związany z Rafałem Bryndalem i Sławkiem Wolskim. Od roku 2009 związany z Fundacja Platon w ramach projektu Instytut B61, Cosmic Underground.

Teatr Miejski pl. Staszica 1
19 października 2014 (niedziela)
godz. 19:00, bilet: 35zł

Informacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj