fbpx

Klub "Dialog" - Jerzy Sosnowski

  • Place: sala widowiskowa

Klub DialoG RCK
zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książek:
JERZEGO SOSNOWSKIEGO

sosnowski

przyimek

Jerzy Sosnowski - pisarz, publicysta, felietonista, dziennikarz telewizyjny i radiowy.

W "Trójce" jest jednym z prowadzących audycję "Klub Trójki" i "Trójkowy Znak Jakości".

Członek Rady Języka Polskiego PAN; w 2009 roku  nominowany do tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Z wykształcenia polonista, był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, publicystą "Gazety Wyborczej", krytykiem literackim i dziennikarzem telewizyjnym. Jest autorem m.in. "Apokryfu Agłai", "Wielościanu", "Linii nocnej", "Prądu zatokowego" oraz autobiografii duchowej "Ach".

Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (2001). W 2006 r. otrzymał "Złoty Grot" – nagrodę Stowarzyszenia Sztuka–Edukacja–Promocja "dla twórcy, którego działalność i dokonania inspirują do aktywności młodych humanistów".

"Spotkamy się w Honolulu" to książka o miłości i o starości, o bigbicie i o samolotach, o informatyce i o metafizyce,  jakby nadawała kilka rozmaitych komunikatów na rozmaitych falach. A Czytelnik może się dostroić do tej, tamtej lub owej. To opowiedziana z wyczuciem historia, w której wpadają na siebie dwa światy, zderzają dwa czasy, konfrontują różne głosy,  historia miłości - erotycznej i duchowej.

"Wszystko zależy od przyimka" - jak mówić po ludzku i po polsku w epoce internetu, sms-ów, głupich reklam i bełkotliwych mediów, opowiada profesorskie trio Bralczyk, Markowski i Miodek w rozmowie z Jerzym Sosnowskim.

Uwaga
Z przyczyn niezależnych spotkanie przeniesione na dzień 2 grudnia 2014.

Teatr Miejski, pl. Staszica 1
2 GRUDNIA 2014 (wtorek), godz. 19.00

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj