fbpx

Wieczór Dobrego Kina

  • Place: sala widowiskowa

Zasady obowiązujące w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2
Ankieta uczestnika wydarzenia w RCK

kurier francuski

Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

WDK w RCK

(The French Dispatch), dramat, komedia, romans, USA, Niemcy (108 min.)
reż. Wes Anderson
wyst.: Benicio del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Frances McDormand, Timothée Chalamet
Po śmierci Arthura Howitzera Juniora, pochodzącego z Kansas, cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu "Kurier Francuski", z siedzibą w Ennui-sur-Blasé we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia o Howitzerze składają się na cztery opowieści: "Reporter na rowerze" opisujący podejrzane dzielnice miasta; "Konkretne arcydzieło" o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; "Poprawki do manifestu" dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz "Prywatna jadalnia komisarza" - pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni.

13 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

hiszpanski romans

Hiszpański romans

WDK w RCK

(Rifkin’s Festival), komedia romantyczna, Hiszpania, USA, Włochy (92 min.)
reż. Woody Allen
wyst.: Elena Anaya, Louis Garrel, Gina Gershon, Sergi López
Mort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego zainteresowania i spojrzenie na świat. Nowo poznana kobieta również tkwi w trudnym związku – jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość? W życiu, jak w kinie – wszystko jest możliwe!

20 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

dom gucci

Dom Gucci

WDK w RCK

(House of Gucci), dramat biograficzny, USA (157 min.)
reż. Ridley Scott
wyst.: Lady Gaga Adam Driver, Al. Pacino, Jeremy Irons, Jared Leto
Film inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

27 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj