fbpx

Kosmiczne opowieści

  • Place: sala widowiskowa

Kosmiczne opowieści

23 października 2021, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

wojcicki

Mały Inżynier i Regionalne Centrum Kultury w Pile w ramach Miesiąca Nauki zapraszają na spotkanie autorskie z Karolem Wójcickim, autorem bloga "Z głową w gwiazdach"

Karol Wójcicki, popularyzator astronomii i autor bloga "Z głową w gwiazdach" opowie o kosmicznej rewolucji, której obecne pokolenie jest teraz świadkiem. To, co dzieje się obecnie na stanowiskach startowych i w halach montażowych, stanowi początek nowej ery kosmicznej.

W 100-lecie urodzin Stanisława Lema przyjrzymy się naszej kosmicznej rzeczywistości i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo odległa (a może wcale nie) jest ona od futurystycznych wizji pisarza.

Karol Wójcicki - pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage "Z głową w gwiazdach" na Facebooku. Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.

Profile społecznościowe K. Wójckickiego: www.facebook.com/ZGlowaWGwiazdach / www.zglowawgwiazdach.pl / www.instagram.com/karolwojcicki

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj