fbpx

Archiwum kino 2022

  • Start date: 01-01-20 00:00
  • Place: kino
kurier francuski

Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

WDK w RCK

(The French Dispatch), dramat, komedia, romans, USA, Niemcy (108 min.)
reż. Wes Anderson
wyst.: Benicio del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Frances McDormand, Timothée Chalamet
Po śmierci Arthura Howitzera Juniora, pochodzącego z Kansas, cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu "Kurier Francuski", z siedzibą w Ennui-sur-Blasé we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia o Howitzerze składają się na cztery opowieści: "Reporter na rowerze" opisujący podejrzane dzielnice miasta; "Konkretne arcydzieło" o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; "Poprawki do manifestu" dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz "Prywatna jadalnia komisarza" - pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni.

13 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

wilk lew i ja

Wilk, lew i ja

(Le loup et le lion), familijny, przygodowy, Francja, Kanada (99 min.)
reż. Gilles de Maistre
wyst.: Molly Kunz, Graham Greene, Charlie Carrick
Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

17 stycznia 2022, godz. 10.00, 16.00

18 stycznia 2022, godz. 11.30, 16.00

19 stycznia 2022, godz. 10.00, 16.00

20 stycznia 2022, godz. 11.30, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

spencer

Spencer

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

dramat biograficzny, USA, Wielka Brytania, Niemcy, Chile (111 min.)
reż. Pablo Larrain
wyst.: Kristen Stewart, Jack Farthing, Sally Hawkins, Timothy Spall
W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…

19 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

hiszpanski romans

Hiszpański romans

WDK w RCK

(Rifkin’s Festival), komedia romantyczna, Hiszpania, USA, Włochy (92 min.)
reż. Woody Allen
wyst.: Elena Anaya, Louis Garrel, Gina Gershon, Sergi López
Mort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego zainteresowania i spojrzenie na świat. Nowo poznana kobieta również tkwi w trudnym związku – jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość? W życiu, jak w kinie – wszystko jest możliwe!

20 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

nasze magiczne encanto

Nasze magiczne Encanto

(Encanto), animowany, familijny, przygodowy, USA (99 min.)
reż. Jared Bush, Charise Castro Smith
Historia niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

21 stycznia 2022, godz. 10.00, 16.00

24 stycznia 2022, godz. 11.30, 16.00

25 stycznia 2022, godz. 10.00, 16.00

26 stycznia 2022, godz. 11.30, 16.00

27 stycznia 2022, godz. 10.00, 16.00

bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

dom gucci

Dom Gucci

WDK w RCK

(House of Gucci), dramat biograficzny, USA (157 min.)
reż. Ridley Scott
wyst.: Lady Gaga Adam Driver, Al. Pacino, Jeremy Irons, Jared Leto
Film inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

27 stycznia 2022, godz. 18.00

bilet: 15 zł

dziewczyny z dubaju

Dziewczyny z Dubaju

KINO PRZED HEJNAŁEM

DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH

dramat, erotyczny, sensacja, Polska (150 min.)
reż. Maria Sadowska
wyst.: Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka
Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę… Oparte na prawdziwych wydarzeniach "Dziewczyny z Dubaju" zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. "afery dubajskiej".

3 lutego 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

licorice pizza

Licorice Pizza

WDK w RCK

2. Nagrody Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, 3 Nagrody NATIONAL BOARD OF REVIEW, 2. Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Chicago, 2. Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Florydy, Nagroda Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych i 32 nominacje

komediodramat, USA (133 min.)
reż. Paul Thomas Andersen
wyst.: Alana Haim, Cooper Hoffman, Sean Penn, Tom Waits
Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

3 lutego 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

lokatorka

Lokatorka

KINO PRZED HEJNAŁEM

dramat, sensacja, Polska (118 min.)
reż. Michał Otłowski
wyst.: Irena Melcer, Sławomira Łozińska, Barbara Jonak, Krzysztof Stroiński, Jan Frycz
Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska. Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele specgrupy oficer – Anna Szerucka. Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

10 lutego 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

titane

Titane

WDK w RCK

ZŁOTA PALMA MFF w Cannes, Nagroda Europejskiej Akademii Filmowej, Nagroda CAMERIMAGE, Brązowa Kamera MANAKI BROTHERS, Nagroda Publiczności MFF w Toronto, Nagroda LAFCA… i 15 nominacji

dramat, thriller, Belgia, Francja (128 min.)
reż. Julia Ducournau
wyst.: Vincent Lindon, Agathe Rousselle, Garance Marillier, Lais Salameh
Nagrodzony Złotą Palmą na 74. festiwalu w Cannes film Julii Ducournau zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustanie rośnie – aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii. "Titane" rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając – ostrym szpikulcem, który wsuwa później we włosy – balony naszych oczekiwań. Alexia (Agathe Rousselle), posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz co będzie za zakrętem. Może baśń? Może horror? Melodramat? Feministyczna przypowieść o wewnętrznej przemianie? Choć wydaje się to niemożliwe, w "Titane" spotyka się wyobraźnia Davida Cronenberga, Luca Bessona i Claire Denis. Ducournau bezbłędnie łączy pozornie odległe stylistyki i światy, które tańczą, jak im zagra – na dyskotece w remizie.

10 lutego 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

niedlugo i szczesliwie

(Nie)długo i szczęśliwie

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Per tutta la vita) komedia, Włochy (98 min.)
reż. Paolo Costella
wyst.: Ambra Angiolini, Luca Bizzarri, Carolina Crescentini, Claudia Gerini
Cztery małżeństwa dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie "tak", a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do rozstania?

16 lutego 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

narcyz i zlotousty

Narcyz i Złotousty

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Narziss und Goldmund) dramat, Niemcy (110 min.)
reż. Stefan Ruzowitzky
wyst.: Jannis Niewöhner, Sabin Tambrea, Henriette Confurius, Emilia Schϋle
Rozgrywająca się w średniowieczu historia przyjaźni tytułowych bohaterów pokazuje dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. Przyjaźń między Narcyzem a Złotoustym zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat. Spotkanie po latach będzie nie tylko okazją do refleksji nad przeszłością oraz lekcją, jaką każdy z nich odebrał od życia, ale i czasem nowych, ekscytujących doświadczeń.

17 lutego 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

west side story

West Side Story

WDK w RCK

3 x ZŁOTY GLOB, Nagroda NATIONAL BOARD OF REVIEW i 41 nominacji

dramat, musical, USA (156 min.)
reż. Steven Spielberg
wyst.: Ansel Elgort, Rachel Zegler, Ariana DeBose, David Alvarez
Słynny broadwayowski musical powraca w nowej odsłonie i w reżyserii samego Stevena Spielberga! Zdobywca Oscara zabiera widzów w podróż w czasie do roku 1957 i pozwala ponownie odkryć uroki młodzieńczej miłości, a także poczuć dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych.

17 lutego 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

wszystko zostaje w rodzinie

Wszystko zostaje w rodzinie

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Lacci) dramat, Włochy (100 min.)
reż. Daniele Luchetti
wyst.: Alba Rohrwacher, Luigi lo Cascio, Laura Morante, Silvio Orlando
Neapol, wczesne lata 80. Małżeństwo Vandy i Alda przeżywa kryzys, gdy ten zakochuje się w młodej Lidii. Ich dwoje małych dzieci jest rozdartych między rodzicami, w atmosferze krzywdy i urazy. Jednak okazuje się, że więzi, które łączą rodzinę są bardzo silne, nawet bez miłości. Teraz, trzydzieści lat później Aldo i Vanda nadal są małżeństwem. Co się w tym czasie wydarzyło?

24 lutego 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

truflarze

Truflarze

WDK w RCK

Nagroda Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych, Nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych i 9 nominacji

(The Truffle Hunters) dokumentalny, Grecja, USA, Włochy (84 min.)
reż. Michael Dweck, Gregory Kershaw
Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle! Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

24 lutego 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

gierek

Gierek

KINO PRZED HEJNAŁEM

biograficzny, Polska (140 min.)
reż. Michał Węgrzyn
wyst.: Michał Koterski, Małgorzta Kożuchowska, Jan Frycz, Rafał Zawierucha
Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran.

3 marca 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

psie pazury

Psie pazury

WDK w RCK

12 nominacji do OSCARA, 4 x ZŁOTY GLOB, SREBRNE LWY MFF w Wenecji, Nagroda SATELITY, 4 x AACTA, 2 x Nagroda Bostońskich Krytyków Filmowych, 9 x Nagroda OFCS, Nagroda Specjalna MFF w San Sebastian, 7 x Nagroda FFCC, 3 x nagroda LACA, 8 x Nagroda SFBAFCC, 3 x Nagroda NYFCC… 56 nominacji

(The Power of the Dog) dramat, western, Wielka Brytania (125 min.)
reż. Jane Campion
wyst.: Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Kodi Smit-McPhee
Jest rok 1925, a głównymi bohaterami tej gorzkiej opowieści o miłości i przebaczeniu są dwaj bracia, Phil i George, zamożni ranczerzy z Montany. Phil jest typowym samotnikiem i drapieżcą, który żyje w zgodzie z naturą i potrafi znaleźć słaby punkt w każdym człowieku, z którym ma kontakt. George ma w sobie więcej ciepła i empatii, a także czysto ludzkiej przyzwoitości. Nic więc dziwnego, że to on poślubia uroczą wdowę Rose i zostaje ojczymem jej syna Petera. Philowi ciężko zaakceptować decyzję swojego brata, tym bardziej, że czerpie perfidną satysfakcję z drwienia z kobiety i chłopaka. A to prowadzi w linii prostej do konfliktu wartości, którego nikt się nie spodziewał.

3 marca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

amazonia

Amazonia (Амазонія)

Kino "KORAL" RCK – dla dzieci z Ukrainy i nie tylko… Zapraszamy do naszego kina na dwa seanse filmu

Francja, Brazylia (85 min.)
Це історія мавпочки-капуцина Сая. Малюк виріс у неволі і до пори до часу поняття не мав, що таке життя в диких умовах. Виживши після авіакатастрофи, Саю доводиться проявити всі інстинкти виживання, закладені природою. Він розуміє, що це його рідний дім, проте він такий чужий і небезпечний. Дезорієнтований невідомими лісовими просторами, Сай натомість вчиться знаходити поживу та дах над головою, чого раніше він ніколи не робив. Разом з маленьким героєм, глядачеві належить зануритися в світ, повний цікавих пригод і небезпек.

Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw. Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę.

Niezwykła przygoda z ekologicznym przesłaniem dla całej rodziny.

9 marca 2022, godz. 10.00, 16.00

wstęp bezpłatny

wszystko poszlo dobrze

Wszystko poszło dobrze

WDK w RCK

(Tout s'est bien passe) dramat, Francja (113 min.)
reż. Francois Ozon
wyst.: Sophie Marceau, André Dussollier, Géraldine Pailhas, Charlotte Rampling
85-letni André doznaje udaru i kończy częściowo sparaliżowany w szpitalu. Przyzwyczajony do wygodnego i dynamicznego życia, nie wyobraża sobie bycia zależnym od innych. Prosi swoje córki o zorganizowanie eutanazji, która jest możliwa w Szwajcarii. Kobiety godzą się pomóc upartemu ojcu, po cichu licząc, że ten odzyska głód życia i zmieni decyzję.

10 marca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

powrot do tamtych dni

Powrót do tamtych dni

KINO PRZED HEJNAŁEM

dramat, obyczajowy, Polska (104 min.)
reż. Konrad Aksinowicz
wyst.: Teodor Koziar, Weronika Książkiewicz, Maciej Stuhr, Katarzyna Warnke
Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno.

17 marca 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

corka

Córka

WDK w RCK

3 nominacje do OSCARA, Nagroda MFF w Wenecji, 2 x Nagroda Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, 4 x GOTHAM, 2 x OFCS, Nagroda SFBAFCC, Nagroda Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych, TRANSATLANTYK – Nagroda Publiczności… 28 nominacji

(The Lost Daughter) dramat, Wielka Brytania, Grecja, USA, Izrael (121 min.)
reż. Maggie Gyllenhaal
wyst.: Olivia Colman, Jessie Buckley, Dakota Johnson, Ed Harris
Leda (laureatka Oscara Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.

17 marca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

grand off

15. GRAND OFF im. Witolda Kona

NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA 2021
Pokaz filmów nagrodzonych

DO WIDZENIA, PARYŻU!

najlepszy scenariusz

Francja, reż. Charles Dudoignon-Valade (17 min.)
Słodko–gorzka komedia o zbuntowanej nastolatce, która - po niespodziewanym spotkaniu z kochankiem ojca - akceptuje rozwód rodziców.

OSTATNIE WSPOMNIENIA ABRIL

najlepsza reżyseria

Meksyk, reż. Nancy Cruz Orozco (21 min.)
Camila i Abril dorastały razem w małym miasteczku na wybrzeżu i są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy rodzina April przeprowadza się do miasta, ich drogi na zawsze będą musiały się rozejść. Żadna z dziewczyn nie wie, jak pożegnać się z ukochaną osobą.

TOPNIEJĄCE KRAJOBRAZY. LODOWCE

najlepsze zdjęcia

Hiszpania, reż. Pepe Molina Cruz (8 min.)
Ten dokument, ukazujący powolne ale ciągłe topnienie lodowców i ich związek ze zmianami klimatu, nakręcono na Antarktydzie, w Argentynie, Chile, na Grenlandii i Islandii. Badanie lodowców naszej planety jest kluczem do zrozumienia zmian klimatycznych.

NEAPOL MOJEGO OJCA

najlepszy montaż

Włochy, reż. Alessia Bottone (20 min.)
Giuseppe zawsze patrzył na horyzont, jakby tam było coś, za czym , coś, co go uwolni. Jego córka, Alessia (reżyserka), gdy była młoda, widziała go dzień po dniu, jak wygląda przez okno, zawsze zastanawiając się, co tam jest, co tak mocno przykuwa jego uwagę.

DAJ SPOKÓJ, KOCHANIE

najlepsza scenografia

Malta, reż. Samira Damato (14 min.)
Malta, 1964 rok. Pewna rodzina pogrążona jest w finansowej i emocjonalnej zawierusze, gdy brytyjskie wpływy na Malcie zaczynają słabnąć. Aby uchronić matkę przed temperamentem ojca, Mariella, psotna dziewczynka, planuj się go pozbyć.

SUKIENKA

nominacja do OSCARA, najlepsza aktorka, najlepszy film polski

Polska, reż. Tadeusz Łysiak (30 min.)
Pożądanie, seksualność i fizyczność – to najgłębsze pragnienia, które Julia tłumi podczas pracy w przydrożnym motelu. Pewnego dnia jej doga krzyżuje się z przystojnym kierowcą ciężarówki, który wkrótce staje się obiektem jej fantazji…

PAPPO E BUCO

najlepszy aktor

Włochy, reż. Antonio Losito (15 min.)

Elia i Aldo to dwaj eksklauni. Od lata mieszkają razem, odizolowani od wszystkich i wszystkiego. Aldo od dawna prosi Elię o pomoc w zakończeniu cierpienia spowodowanego chorobą. Elia próbuje odwieść go od tego w każdy możliwy sposób, dopóki nie zorientuje się, że stan Aldo jest poważniejszy, niż myślał.

PRZYJACIEL

najlepsza fabuła

Białoruś, reż. Andrey Svetlov (21 min.)
Opowieść o dwóch uczniach. Jeden z nich marzy o nowym smartfonie, drugi - o zwykłej przyjaźni. Przypadkowo, razem znajdą się w niecodziennej dla nich sytuacji… To bogata historia doprawiona dziecięcym awanturnictwem i lekkim humorem.

A MAIN IN CHAIN

najlepszy dokument

Wielka Brytania, reż. Alireza Mirasadollah (23 min.)
Issa to 29-letni mężczyzna przykuty łańcuchami. W ciągu ostatnich 14 lat, zimą, latem, w czasie pór deszczowych lub suszy, przywiązywany był do grubego korzenia drzewa w pobliżu rodzinnej chaty. Nie może wyjść poza ziemski krąg, który wyznacza jego 2-metrowy, metalowy łańcuch.

ZA PÓŹNO

najlepsza animacja

Polska, reż. Kinga Syrek (16 min.)
Bohaterką filmu jest Edie Sedgwick, modelka, aktorka i gwiazda filmów Andy’ego Warhola. Nie jest to jednak opowieść o jej związku z Warholem, ale o relacji z jej toksycznym ojcem. Trudne dzieciństwo rzuciło cień na jej dorosłe, przesiąknięte alkoholem i narkotykami życie. Bohaterowie przedstawieni są w postaci sylwetek przypominających wycinanki z papieru lub lalki z teatru cieni.

22 marca 2022, godz. 18.00

bilet: 5 zł

tesciowie

Teściowie

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komedia, Polska (81 min.)
reż. Jakub Michalczuk
wyst.: Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna, Adam Woronowicz
Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

23 marca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

babcia tu byla

Babcia tu była

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Britt-Marie var här) dramat, komedia, Szwecja (94 min.)
reż. Tuva Novotny
wyst.: Pernilla August, Peter Haber, Anders Mossling, Malin Levanon
Britt-Marie jest kobietą po 60-tce, której coraz bardziej doskwiera samotność. Właśnie rozpadło się jej czterdziestoletnie małżeństwo i skończyła rola gospodyni domowej, a jedyna praca, którą może podjąć, znajduje się w biednym miasteczku Borg. Poza cuchnącą piwem pizzerią, wszystko zostało tam zamknięte. Britt-Marie nie znosi piłki nożnej, a jedyne, co zostało w Borg, to piłka nożna. Drużyna młodzieżowa próbuje znaleźć trenera i jest tak zdesperowana, że jest gotowa dać pracę komukolwiek, nawet Britt-Marie. Tak zaczyna się największa przygoda jej życia.

24 marca 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

matki rownolegle

Matki równoległe

WDK w RCK

2 nominacje do OSCARA, Puchar Volpi MFF w Wenecji, Nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, 2 x LAFCA… 21 nominacji

(Madres paralelas) dramat, Hiszpania (120 min.)
reż. Pedro Almodóvar
wyst.: Penelope Cruz, Milena Smit, Israel Elejade, Aitana Sanchez-Gijón, Rossy de Palma
Janis jest doświadczoną fotografką, która poświęca się w pełni pracy zawodowej. Pewnego dnia zachodzi przypadkiem w ciążę z żonatym mężczyzną, co wywraca jej życie do góry nogami. Ana to z kolei pochodząca z rozbitej rodziny młoda dziewczyna, która chciałaby zapomnieć jak najszybciej o chłopaku, który ją zapłodnił. Spotykają się na oddziale porodowym i z miejsca nawiązują silną więź, wzmocnioną faktem, że obie rodzą niemal w tym samym czasie. Matki równoległe to historia dwóch samotnych kobiet, które nie podejrzewają, że losy ich i ich dzieci będą splatały się w zupełnie niespodziewanych momentach ich życia.

24 marca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

luca

Лука

фільм для дітей з України

Події анімації «Лука» від Disney та Pixar розгортаються на мальовничому узбережжі Італійської Рів’єри. Це історія про дорослішання хлопчика, наповнене морозивом, пастою та нескінченними поїздками на скутері. Головний герой Лука ділить свої пригоди зі своїм новим найкращим другом, але розвагам та веселощам загрожує схований глибоко-глибоко секрет.

28 березень 2022, час 10.00, 16.00

безкоштовний вхід

ron

Щось не так з Роном

фільм для дітей з України

Фантастична анімація «Щось не так з Роном» від студій 20th Century Studios та Locksmith Animation’s – це історія про незграбного школяра Барні та його «Найкращого друга з коробки» Рона, розумного робота, який вміє ходити і говорити.Несправність Рона, що трапляється в епоху соціальних мереж, відправляє їх у захоплюючу подорож, яка покаже героям, що таке справжня дружба.

29 березень 2022, час 10.00

безкоштовний вхід

zaczarowany flet

Zaczarowany flet

RETRANSMISJA Z METROPOLITAN OPERY W NOWYM JORKU

Wolfgang Amadeus Mozart "Zaczarowany flet", opera w dwóch aktach (112 min.)

"Zaczarowany flet" był pierwszym spektaklem transmitowanym w HD przez Met. To idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki – prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza (flet to przecież instrument dęty).
Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny.

wersja familijna, przedstawienie w języku angielskim z napisami w języku polskim

29 marca 2022, godz. 17.30

bilet: 30 zł, 20 zł ulgowy

agentka

Agentka

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Spionen) thriller, Norwegia (110 min.)
reż. Jenss Jonsson
wyst.: Ingrid Bolsø Berdal, Rolf Lassgård, Damien Chapelle, Alexander Scheer
Życie Sonji Wigert toczy się w blasku fleszy. Jest uwielbianą w Sztokholmie divą, która do tej pory nie poznała ciemnej strony życia. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy w Europie wybucha wojna, a Sonja dostaje się w sam środek działań szwedzkiego wywiadu. Jej zadaniem jest szpiegowanie nazistowskiego oficera Josefa Terbovena, który wybrał ją sobie, jako obiekt westchnień.

31 marca 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

zaulek koszmarow

Zaułek koszmarów

WDK w RCK

4 nominacje do OSCARA, Puchar Volpi MFF w Wenecji, Nagroda Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z San Francisko… 25 nominacji

(Nightmare Alley) dramat, kryminał, thriller, USA (150 min.)
reż. Guillermo del Toro
wyst.: Bradley Cooper, Rooney Mara, Cate Blanchett, Richard Jenkins
Gdy charyzmatyczny Stanton Carlisle spotyka na swej drodze niezwykłe małżeństwo: widzącą przyszłość Zeenę i jej męża, byłego telepatę, Pete’a, postanawia odmienić swoje dotychczas pechowe życie. Wraz z lojalną i szlachetną Molly zaczyna wykorzystywać naiwność nowojorskich elit by się wzbogacić, a nowo nabyta wiedza szybko okazuje się przepustką do sukcesu. Wkrótce jednak Stanton posunie się o krok za daleko, gdy pod wpływem tajemniczej psychiatry zdecyduje się oszukać groźnego finansowego potentata (Richard Jenkins).

31 marca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

encanto

Енканто: Світ Mагії

фільм для дітей з України

анімація, USA (110 min.)
Нова анімація «Енканто: Світ магії» від Walt Disney Animation Studios розповідає історію про незвичайну родину Мадриґаль. Вони живуть у чарівному будиночку, захованому в горах Колумбії, у жвавому містечку під назвою Енканто. Магія Енканто благословила кожну дитину в родині унікальним подарунком: від суперсили до дару зцілення. Кожну дитину…окрім Мірабель. Однак, коли дівчина з’ясовує, що магії Енканто загрожує небезпека, Мірабель вирішує, що саме вона, єдина звичайна дитина родини Мадриґаль, має стати останньою надією на порятунок містечка.

4 квітня 2022, час 10.00, 16.00

безкоштовний вхід

drive my car

Drive my car

WDK w RCK

4 nominacje do OSCARA, ZŁOTY GLOB, BAFTA,MFF w Cannes: ZŁOTA PALMA, Nagroda Francuskiego Kina Artystycznego, Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda FIPRESCI, CRITICS CHOICE, FILM INDEPENDENT, AACTA, 4 nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, 4 nagrody Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, Nagroda OFCS, 8 nagród Japońskiej Akademii Filmowej, Nagroda CFCA, 2 nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles, Nagroda SF BAFCC, Nagroda Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych i 23 nominacje…

(ドライブ・マイ・カ) dramat, Japonia (179 min.)
reż. Ryûsuke Hamaguchi
wyst.: Tôko Miura, Reika Kirishima, Masaki Okada
Yūsuke jest aktorem i reżyserem teatralnym, a jego żona, Oto, telewizyjną scenarzystką, która lubi opowiadać historie także w łóżku – choć te scenariusze ocenzurowałaby każda stacja. Łącząca ich więź wydaje się głęboka – do momentu gdy Oto niespodziewanie umiera, pozostawiając po sobie wiele tajemnic. Pogrążony w smutku Yūsuke wyjeżdża do Hiroszimy, by tam reżyserować w teatrze "Wujaszka Wanię", w którym główną rolę dostaje młody aktor, Kōji. Kōji znał Oto i zna odpowiedzi na dręczące męża pytania. Czy jednak Yūsuke zdobędzie się na konfrontację z mężczyzną, z którym być może zdradzała go żona? Jej obecność jest w pięknym, łagodnym, melancholijnym filmie stale wyczuwalna: Yūsuke puszcza bowiem w aucie kasety z czytanymi przez nią fragmentami "Wujaszka Wani". Za kierownicą jego dopieszczonego Saaba siada wynajęta przez teatr szoferka, Misaki, której milczenie skrywa wspomnienie dawnej tragedii. Prowadzone przez nią auto staje się konfesjonałem dla wszystkich bohaterów…

7 kwietnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

space on earth

Space on Earth

Pokaz specjalny filmu i spotkanie z twórcami

krótkometrażowy film dokumentalny w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami

produkcja i reżyseria: Tomasz Janczar
zdjęcia: Zbigniew Komorowski
montaż: Kamil Januszewski
Pilski habitat Lunares to unikalne miejsce – na całym świecie jest zaledwie kilka takich placówek badawczych. W stacji badawczej panują warunki zbliżone do tych, które astronauci mogą kiedyś zastać w bazie na Księżycu lub na Marsie. Lunares koncentruje się na badaniu czynników ludzkich w izolacji oraz testowaniu procedur i sprzętu. Podczas misji analogowi astronauci zostają odcięci od bodźców świata zewnętrznego. Załogi składające się z 6 obcych sobie osób mieszkają razem w zamkniętej przestrzeni, 24 godziny na dobę przez dwa tygodnie. Analogowe misje kosmiczne to dla uczestników wyjście z ich stref komfortu, a izolacja i ograniczony kontakt ze światem zewnętrznym mogą często prowadzić do poszerzenia horyzontów, zmiany perspektywy i wielu refleksji. "Space on Earth" jest projektem realizowanym w ramach stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

8 kwietnia 2022, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

piosenki o milosci

Piosenki o miłości

WDK w RCK

ZŁOTE LWY w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych w Gdyni

film z ukraińskimi i angielskimi napisami
фільм з українськими і англійськими написами

dramat, Polska (90 min.)
reż. Tomasz Habowski
wyst.: Tomasz Włosok, Justyna Święs, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny
Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

14 kwietnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł
Для гостей з України - безкоштовні квитки можна отримати в касах РЦК

z milosci do mody

Z miłości do mody

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Haute couture) komediodramat, Francja (101 min.)
reż. Sylvie Ohayon
wyst.: Nathalie Baye, Lyna Khoudri, Pascale Arbillot, Claude Perron
Pracująca dla domu mody Christiana Diora Esther pragnie zakończyć swoją karierę głównej krawcowej w wielkim stylu. Ostatnia nadzorowana przez nią kolekcja ma być ukoronowaniem jej dotychczasowych dokonań. Pewnego dnia zostaje okradziona w metrze przez 20-letnią Jade – zbuntowaną dziewczynę, której w życiu daleko do luksusów symbolizowanych przez markę Dior. Losy obu kobiet splatają się i Esther, mimo początkowego uprzedzenia, dostrzega w złodziejce wielki modowy talent. Zamiast wezwać policję – kobieta postanawia zaopiekować się Jade i proponuje jej pracę w swojej pracowni krawieckiej. Będzie to początek szorstkiej, ale też niezwykle ważnej i pięknej relacji między obiema bohaterkami.

20 kwietnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

skarb mikolajka

Skarb Mikołajka

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Le trésor du Petit Nicolas) komedia, familijny, Francja (103 min.)
reż. Julien Rappeneau
wyst.: Ilan Debrabant, Audrey Lamy, Jean-Paul Rouve, Pierre Arditi
W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

21 kwietnia 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

najgorszy czlowiek na swiecie

Najgorszy człowiek na świecie

WDK w RCK

2. nominacje do OSCARA, MFF w Cannes – ZŁOTA PALMA, Nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, MANAKI BROTHERS – Srebrna Kamera, MFF w Valladolid – Nagroda Jury Młodych, Nagroda FIPRESCI i Nagroda Specjalna… i 19 nominacji

(Verdens verste menneske) komedia romantyczna, Norwegia (128 min.)
reż. Joachim Trier
wyst.: Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Hans Olav Brenner
Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

21 kwietnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

sonata

Sonata

2 x ZŁOTE LWY na festiwalu w Gdyni

biograficzny, dramat, Polska (118 min.)
reż. Bartosz Blaschke
wyst.: Michał Sikorski, Małgorzta Foremniak, Łukasz Simlat, Konrad Kąkol
To oparta na faktach poruszająca historia Grzegorza Płonki, u którego dopiero w wieku 14 lat stwierdzono niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano – autyzm. Późna, prawidłowa diagnoza pozwoliła odkryć talent muzyczny chłopca.

27 kwietnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

wszystko poszlo dobrze

Wszystko poszło dobrze

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Tout s'est bien passe) dramat, Francja (113 min.)
reż. Francois Ozon
wyst.: Sophie Marceau, André Dussollier, Géraldine Pailhas, Charlotte Rampling
85-letni André doznaje udaru i kończy częściowo sparaliżowany w szpitalu. Przyzwyczajony do wygodnego i dynamicznego życia, nie wyobraża sobie bycia zależnym od innych. Prosi swoje córki o zorganizowanie eutanazji, która jest możliwa w Szwajcarii. Kobiety godzą się pomóc upartemu ojcu, po cichu licząc, że ten odzyska głód życia i zmieni decyzję.

28 kwietnia 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

przezyc

Przeżyć

WDK w RCK

3 nominacje do OSCARA, ANNIE – Najlepszy film animowany, 3 Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej, 4 Nagrody MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY, Nagroda Główna Jury Festiwalu w SUNDANCE, Nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, BIFA, Nagroda Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, GOTHAM, NATIONAL BOARD OF REVIEW – Nagroda za wolność ekspresji, Nagroda Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles, ZŁOTE ŻUKI… i 31 nominacji

(Flee) animacja, dokumentalny, Dania, Francja, Hiszpania, Norwegia, Szwecja, USA, Wielka Brytania, Włochy (90 min.)
reż. Jonas Poher Rasmussen
Animowany film dokumentalny, który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i porównywany jest do legendarnego "Walca z Baszirem". Poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To także intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności. W życiu Aminą dominuje poczucie straty i to na wielu poziomach. Bohater musiał brutalnie wkroczyć w dorosłość i przez ponad 20 lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Dziś, jako niespełna czterdziestolatek, odnosi sukcesy nauce jako naukowiec i planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem.

28 kwietnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

smierc na nilu

Śmierć na Nilu

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Death on the Nile) kryminał, USA, Wielka Brytania (127 min.)
reż. Kenneth Branagh
wyst.: Kenneth Branagh, Gal Gadot, Armie Hammer, Emma Mackey
Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach. Tym bardziej, że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji.

5 maja 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

oczy tammy faye

Oczy Tammy Faye

WDK w RCK

2 x OSCAR, BAFTA, 2 x CRITICS CHOICE, SREBRNA MUSZLA na MFF w San Sebastian, 15 nominacji…

(The Eyes of Tammy Faye) biograficzny, dramat, USA, Wielka Brytania (126 min.)
reż. Michael Showalker
wyst.: Jessica Chastain, Andrew Garfield, Cherr Jones, Vincent D’Onofrio
Film przybliża niezwykłą historię sukcesów i niepowodzeń telewizyjnej ewangelistki Tammy Faye Bakker. W latach 70. i 80. ubiegłego stulecia Tammy Faye i jej mąż Jim Bakker zbudowali od podstaw największą na świecie religijną sieć medialną oraz chrześcijański park rozrywki. Tammy cieszyła się szczególnym szacunkiem, głosząc przesłanie miłości, akceptacji i prawa do szczęścia. Do legendy przeszła nie tylko jej otwartość i życzliwość wobec ludzi z różnych środowisk, ale również jej wyjątkowy głos i charakterystyczny makijaż. Jednak nieprawidłowości finansowe, intrygi konkurentów oraz skandale doprowadziły do upadku misternie skonstruowanego imperium.

5 maja 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

rytmy casablanki

Rytmy Casablanki

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Haut et fort) dramat, Francja, Maroko (101 min.)
reż. Nabil Ayouch
wyst.: Anas Basbousi, Ismail Adouab, Zineb Boujemna, Meryem Nekkach
Anas to były raper, który podejmuje się pracy w domu kultury w robotniczej dzielnicy największego miasta Maroka - Casablanki. Prowadzone przez niego zajęcia z hip-hopu mają ośmielić jego młodych podopiecznych, by odważniej mówili o swoich problemach. Hip-hop powstał po to, by wyrazić niezadowolenie i oddać głos tym, którzy są go pozbawieni, tłumaczy uczniom podczas pierwszej lekcji. I zachęca do tego, by zaczęli pisać o swoich doświadczeniach. Z tekstów stopniowo wyłania się obraz codziennego życia nastolatków, które ograniczane jest przez konserwatywną tradycję, religię czy ortodoksyjny model wychowania. Kierowani przez swojego nauczyciela młodzi bohaterowie zaczynają tworzyć wspierającą się społeczność. Z czasem różnice między nimi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Po raz pierwszy bowiem ktoś oddał im głos, który, gdy raz wybrzmiał, jest niemożliwy do zatrzymania.

12 maja 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

film balkonowy

Film balkonowy

WDK w RCK

2 x MILLENIUM DOCS AGAINST GRAVITY, BIAŁA KOBRA na Festiwalu Mediów, Nagroda Specjalna MFF w Lockarno, 2 x OFF CINEMA

dokumentalny, Polska (100 min.)
reż. Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. Film to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

12 maja 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

historia mojej zony

Historia mojej żony

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(A feleségem története) melodramat, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy (169 min.)
reż. Ildiko Enyedi
wyst.: Léa Saydoux, Gijs Naber, Louis Garrel, Sergio Rubini
Wilk morski, kapitan Jakob Störr, jest mistrzem podejmowania decyzji, planowania i bezbłędnego zarządzania okrętami. Podobnie jak do żeglugi podchodzi do małżeństwa z Lizzy, przekonany, że jest kapitanem także tego rejsu. Długa nieobecność w domu sprawia jednak, że Jakob nabiera podejrzeń co do wierności swojej żony. Nie mogąc pogodzić się z tym, że nie wszystko na tym świecie podlega jego kontroli, zaczyna niszczyć Lizzy, siebie i ich relację.

18 maja 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

jakos to bedzie

Jakoś to będzie

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia, Polska (89 min.)
reż. Sylwester Jakimow
wyst.: Dobromir Dymecki, Albert Osik, Sebastian Pawlak, Dorota Pomykała
Kiedy mimo trzydziestki na karku wciąż mieszkasz z rodzicami. Gdy brakuje ci kasy, z dziewczyną się nie układa, a twoje życie coraz częściej ma smak taniego piwa z dyskontu – wtedy dostrzegasz, że najwyższa pora, żeby w końcu coś zmienić. Do takich wniosków dochodzą zgodnie Albert, Marcin i Jacek – trzej kumple z osiedla, którzy po serii biznesowych katastrof, wreszcie wpadają na pomysł, jak nieźle zarobić. Tak rodzi się plan śmiałej akcji, która zaprowadzi bohaterów w sam środek wielkiego wesela, gdzie czeka na nich nie tylko kasa, ale i szansa na gorący romans. Po drodze wystarczy tylko niczego nie popsuć. A z tym, jak wiadomo, bywa różnie. Czasem łatwiej powiedzieć, niż samemu coś zrobić.

19 maja 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

chiara

Chiara

WDK w RCK

Nagroda "Europa Cinemas Label" MFF w Cannes

(A Chiara) dramat, Francja, Włochy (121 min.)
reż. Jonas Carpignano
wyst.: Swamy Rotolo, Claudio Rotolo, Grecia Rotolo, Camala Fumo
Osiemnaste urodziny najstarszej córki Claudia i Carmeli to dobra okazja do wspólnego świętowania dla całej rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Giulia i jej trzy lata młodsza siostra Chiara ku uciesze zgromadzonych gości brylują na parkiecie. Rodzinną sielankę zakłóci jednak brutalny akt przemocy. Po tym, jak samochód Claudia został wysadzony w powietrze, mężczyzna znika w tajemniczych okolicznościach. Co więcej, matka tytułowej bohaterki nie chce udzielić jej żadnych wyjaśnień. Chiara powoli otwiera oczy na rzeczywistość, którą wcześniej ignorowała, i na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Doprowadzi ją ono do momentu, kiedy będzie musiała zdecydować o swojej przyszłości i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsze dla niej jest lojalność wobec rodziny, czy szansa na nowe życie.

19 maja 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

rodzinna zamiana cial

Rodzinna zamiana ciał

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Le sens de la famille) komedia, Francja (100 min.)
reż. Jean-Patrick Benes
wyst.: Franck Dubosc, Alexandra Lamy, Christiane Millet, Mathilde Roehrich
Pewnego ranka rodzina Morelów z przerażeniem odkrywa, że ich ciała i dusze uległy kompletnemu przemieszaniu. Sześcioletnia córeczka jest teraz w ciele ojca. Który jest teraz w ciele nastoletniego syna. Który jest teraz w ciele starszej siostry. Która jest teraz w ciele swojej matki… Która jest teraz w ciele sześcioletniej Chachy. Rozumiecie coś z tego? Spokojnie – oni też nie – ani trochę! Ale prawdziwe kłopoty dopiero przed Morelami. Bo z pracy wydzwania wredny szef, w szkole zapowiedzieli klasówkę, a do drzwi dobija się właśnie napalona sympatia z liceum. I jak tu teraz żyć i do reszty nie zwariować?

26 maja 2022, godz. 11.00

bilet: 12 zł

trzy pietra

Trzy piętra

WDK w RCK

(Tre piani) komediodramat, Francja, Włochy (119 min.)
reż. Nanni Moretti
wyst.: Ricardo Scamaracio, Margeritha Buy, Alba Rohwacher, Adriano Giannini
Nanni Moretti przeplata trzy historie - jedną o zagubieniu i tęsknocie matki wychowującej samotnie córkę; drugą o obsesji podejrzeń i wybaczeniu, której bohaterem jest ojciec podejrzewający sędziwego sąsiada o molestowanie swojego dziecka; i trzecią o błędach rodzicielskich i przyznaniu się do własnych słabości (prowadzący pod wpływem alkoholu syn surowego sędziego powoduje śmiertelny wypadek). "Trzy piętra" to również wzruszająca, uniwersalna opowieść o murach, które skrywają tajemnice, są niemym świadkiem chwil pięknych i tragicznych.

26 maja 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

ogliki

Ogliki

seans dla PRZEDSZKOLAKA

(Smelliville) dla dzieci, animacja, przygodowy, Belgia, Niemcy (85 min.)
reż. Toby Genkel, Jens Møller
Urocza rodzina Oglików szuka nowego domu. Trafia do przepięknej, spokojnej wioski Śmierdziuszkowo, która ma problem z lokalnym wysypiskiem śmieci. Wszystko składa się… znakomicie, bo Ogliki żywią się śmieciami i mieszkają na śmietniskach. Dla każdego na świecie znajdzie się miejsce!
Wspaniała animacja o empatii, miłości i rodzinie, pokazująca, że zawsze i wszędzie każdy może być potrzebny.

1 czerwca 2022, godz. 10.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

duch sniegow

Duch śniegów

WDK w RCK

CEZAR - najlepszy film dokumentalny

(Le Panthère des neiges) dokumentalny, Francja (92 min.)
reż. Marie Amiguet, Vincent Munier
Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.

2 czerwca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

boscy

Boscy

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Competencia oficial) komediodramat, Hiszpania (114 min.)
reż. Mariano Cohn, Gastón Duprat
wyst.: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martínez, José Luis Gómez
Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas, która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero oraz ikonę teatru Ivána Torresa. Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć jednak wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Pytanie tylko, kto z nich pozostanie na placu boju, kiedy po raz pierwszy wybrzmi słynne: "Kamera i… akcja!"?

8 czerwca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

ksiegarnia w paryzu

Księgarnia w Paryżu

WDK w RCK

(Il material emotivo) komedia, Francja, Włochy (89 min.)
reż. Sergio Castellitto
wyst.: Sergio Castellitto, Matilda De Angelis, Bérénicé Bejo, Nassim Si Ahmed
Ta poetycka i wzruszająca opowieść powstała na podstawie oryginalnego scenariusza, nieżyjącego mistrza kina Ettore Scoli. Na ekran postanowił ją przenieść Sergio Castellitto, który wciela się też tu w główną rolę. Partneruje mu znakomita francuska aktorka Bérénice Bejo nominowana m.in. do Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Artysta".

Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

9 czerwca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

infinite storm

Infinite Storm

WDK w RCK

dramat, thriller, Australia, Polska, Wielka Brytania (98 min.)
reż. Małgorzata Szumowska
wyst.: Naomi Watts, Billy Howle, Denis O’Hare, Eliot Summer
Pam Bales wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się heroiczną siłą. Spotyka bowiem wyczerpanego mężczyznę, zupełnie nieprzygotowanego na wyprawę w tak niebezpieczne miejsce. Jeśli nie udzieli mu pomocy, najpewniej umrze. Z kolei gdy się na to zdecyduje, sama może zginąć.

23 czerwca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

najmro

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

KINO PLENEROWE

ZŁOTE LWY FPFF w Gdyni za najlepsze kostiumy, OFF CAMERA – Nagroda Publiczności

komedia, akcja, Polska (96 min.)
reż. Mateusz Rakowicz
wyst.: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Marta Wągrocka
Komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie "Najmro" wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę.

24 czerwca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

igrzyska zwierzakow

Igrzyska zwierzaków

KINO WAKACYJNE

(Daisy Quokka: World’s Scariest Animal) animacja, USA (88 min.)
reż. Ricard Cussó
Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla "Najstraszniejszych zwierząt świata". Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Croco Dilla. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona.

27 czerwca 2022, godz. 10.00, 16.00

28 czerwca 2022, godz. 10.00, 16.00

30 czerwca 2022, godz. 10.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

sekret medeleine collins

Sekret Medeleine Collins

WDK w RCK

(Madeleine Collins) thriller, Belgia, Francja, Szwajcaria (102 min.)
reż. Antoine Barraud
wyst.: Virginie Efira, Quim Gutiérrez, Bruno Salomone, Jacqueline Bisset
Judith prowadzi podwójne życie przemieszczając się między Szwajcarią a Francją. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje córkę; we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów. Stopniowo krucha równowaga oparta na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach zaczyna niebezpiecznie wymykać się spod kontroli. Judith postanawia mimo wszystko brnąć w to dalej, chociaż oznacza to przyprawiającą o zawrót głowy eskalację zdarzeń.

30 czerwca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

felix i ukryty skarb

Felix i ukryty skarb

KINO WAKACYJNE

(Félix et la trésor) animacja, przygodowy, Kanada (85 min.)
reż. Nicola Lemay
Dwunastoletni Felix jest przekonany, że jego ojciec, który zaginął na morzu dwa lata temu, żyje. Felix postanawia go odnaleźć. Pomoże mu w tym emerytowany marynarz Tom, jednonoga papuga Squawk i kot Rover, który zachowuje się jak pies. W końcu dotrą na Wyspę Cieni, gdzie odnajdą sekretny skarb strzeżony przez niebezpieczną Morgę.

1 lipca 2022, godz. 12.00, 16.00

4 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

5 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

6 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

7 lipca 2022, godz. 11.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

na rauszu

Na rauszu

KINO PLENEROWE

OSCAR, BAFTA, MFF w San Sebastian – SREBRNA MUSZLA i Nagroda Specjalna, CEZAR, 4 nagrody Eurpejskiej Akademii Filmowej…

(Druk) komediodramat, Dania, Holandia, Szwecja (115 min.)
reż. Thomas Vinterberg
wyst.: Mad Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe
Historia grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy…

1 lipca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

miedzy dwoma swiatami

Między dwoma światami

WDK w RCK

Nagroda Publiczności na MFF w San Sebastian

(Ouistreham) dramat, Francja (107 min.)
reż. Emmanuel Carrère
wyst.: Juliette Binoche, Hélène Lambert, Louise Pociecka, Steve Papagiannis
Ceniona pisarka Marianne Winkler swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, będącej następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał.

7 lipca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

jezyk i przyjaciele

Jeżyk i przyjaciele

KINO WAKACYJNE

(Latte Igel und der magische Wasserstein) animacja, komedia, przygodowy, Niemcy (89 min.)
reż. Regina Welker, Nina Wels
Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna języczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.

8 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

11 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

12 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

13 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

14 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

szef roku

Szef Roku

KINO PLENEROWE

6 x GOYA

(El buen patrón) komedia, Hiszpania (120 min.)
reż. Fernando León de Aranoa
wyst.: Javier Bardem, Manolo Soloi, Almudena Amor, Óscar de la Fuente
Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany "dobry szef" bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji. "Szef Roku" to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

8 lipca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

superbohaterowie

Superbohaterowie

WDK w RCK

(Supererol) komedia, Włochy (113 min.)
reż. Paolo Genovese
wyst.: Jasmine Trinca, Alessandro Borghi, Vinicio Marchioni, Greta Scarano
Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne – bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, sekrety i zdrady.

14 lipca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

foki kontra rekiny

Foki kontra rekiny

KINO WAKACYJNE

(Seal Team) animacja, przygodowy, RPA (101 min.)
reż. Greig Cameron
Quinn jest uroczą, ale i zadziorną foką, która chętnie wystrzępiłaby płetwę niejednemu żarłaczowi. Niestety, odkąd gang rekinów pod przywództwem niejakiego Grimesa na dobre zadomowił się w podwodnej okolicy, ciężko o zadowalające jedzenie poza resztkami z uczt zębatych drapieżników. Tak być nie może! Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić raz na zawsze swoich uzbrojonych po zęby wrogów. W skład foczego oddziału do zadań specjalnych wejdą największe asy podmorskiej żeglugi, a w ich płetwach znajdzie się sprzęt, z którym (prawie) nie ma żartów: samopompujące się miny rozdymkowe, krabowe pistolety, barakudy dalekiego zasięgu i oczywiście naładowane odnawialną energią węgorze elektryczne. Gdy na horyzoncie pojawi się wielka uczta w postaci ławicy sardynek – podwodne manewry najwyższy czas będzie zacząć!

15 lipca 2022, godz. 11.00, 16.00

18 lipca 2022, godz. 16.00

19 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

20 lipca 2022, godz. 12.00, 16.00

21 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

moje wspaniale zycie

Moje wspaniałe życie

KINO PLENEROWE

ZŁOTE LWY FPFF w Gdyni dla najlepszego reżysera, 2 x OFF CAMERA: za najlepszą rolę żeńską i najlepszą rolę męską

komedia obyczajowa, Polska (100 min.)
reż. Łukasz Grzegorzek
wyst.: Agata Buzek, Jacek Braciak, Adan Woronowicz, Małgorzta Zajączkowska
Joanna "Jo" Lisiecka jedzie na autopilocie w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym. Wydaje jej się, że nikt nie dowie się o podwójnym życiu, które prowadzi i że jest sprytna. Nie jest.

15 lipca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

men

Men

WDK w RCK

thriller, Wielka Brytania (100 min.)
reż. Alex Garland
wyst.: Jessie Buckley, Rory Kinnear, Paapa Essiedu, Gayle Rankin
Po tragicznej śmierci męża Harper wyjeżdża na samotne wakacje do przepięknej angielskiej posiadłości, gdzie ma nadzieję pozbyć się prześladujących ją wspomnień. Jednak ktoś lub coś z okolicznych lasów nie daje jej spokoju. Narastający niepokój młodej kobiety zaczyna przeradzać się w prawdziwy koszmar, który wypełnią jej najbardziej przerażające wspomnienia i lęki.

21 lipca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

yakari i wielka podroz

Yakari i wielka podróż

KINO WAKACYJNE

Festiwal Filmowy KINO DZIECI – Złoty Kwiat Paproci – Nagroda Publiczności – Najlepszy film

(Yakari, le film) animacja, familijny, przygodowy, Belgia, Francja, Niemcy (82 min.)
reż. Xavier Giacometti
Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!

22 lipca 2022, godz. 11.00, 16.00

25 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

26 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

27 lipca 2022, godz. 10.00, 16.00

28 lipca 2022, godz. 11.00, 16.00

bilet: 18 zł, 14 zł ulgowy, 10 zł zbiorowy

jeden gniewny czlowiek

Jeden gniewny człowiek

KINO PLENEROWE

(Wrath of Man) thriller, akcja, USA, Wielka Brytania (118 min.)
reż. Guy Ritchie
wyst.: Jason Statham, Holt McCallany, Jeffrey Donovan, Josh Hartnett
Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Wkrótce ulice LA spłyną krwią, bo dla H "oko za oko" to za mało.

22 lipca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

paryz 13 dzielnica

Paryż, 13. dzielnica

WDK w RCK

(Les Olympiades) melodramat, Francja (105 min.)
reż. Jaques Audiard
wyst.: Lucie Zhang, Makita Samba, Noémi Merlant, Jehnny Beth
Akcja "Paryża, 13. dzielnicy" rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tutejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia i ciała bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie zakochuje się w swoim sublokatorze Camille'u. Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami - do czasu, gdy poznaje Norę, która ma obsesję na punkcie Amber, tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce.

28 lipca 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

komedianci debiutanci

Komedianci, debiutanci

KINO PLENEROWE

EUROPEJSKA NAGRODA FILMOWA za najlepszą komedię

(Un triomphe) komediodramat, Francja (105 min.)
reż. Emmanuel Courcal
wyst.: Kad Merad, David Ayala, Lamine Cissokho, Pierre Lottin
Zagraliby w stand-upie lub komedii. Etienne, aktor prowadzący warsztat teatralny w więzieniu, proponuję wystawić słynną sztukę Samuela Becketta "Czekając na Godota". Początkowo niechętna grupa kilku skazanych, z czasem angażuje się w próby poważnego przedsięwzięcia. Jest jednocześnie głośno, wesoło i filozoficznie. Wspólne wycieczki poza areszt zbliżają mężczyzn. Między reżyserem i aktorami rodzi się specyficzna więź. Jej zwieńczenie nastąpi podczas premiery w Paryżu.

29 lipca 2022, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

sonata

Sonata

KINO PRZED HEJNAŁEM

2 x ZŁOTE LWY na festiwalu w Gdyni

biograficzny, dramat, Polska (118 min.)
reż. Bartosz Blaschke
wyst.: Michał Sikorski, Małgorzta Foremniak, Łukasz Simlat, Konrad Kąkol
To oparta na faktach poruszająca historia Grzegorza Płonki, u którego dopiero w wieku 14 lat stwierdzono niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano – autyzm. Późna, prawidłowa diagnoza pozwoliła odkryć talent muzyczny chłopca.

8 września 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

powodzenia leo grande

Powodzenia, Leo Grande

WDK w RCK: 2 x HIT

(Good Luck to You, Leo Grande) komediodramat, Wielka Brytania (97 min.)
reż. Sophie Hyde
wyst.: Emma Thompson, Daryl McCormak, Isabella Laughland, Carina Lopes
Nancy Stokes, emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande. W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.

8 września 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

ennio

Ennio

WDK w RCK: 2 x HIT

3 x DAVID DI DONATELLO

dokumentalny, Włochy, Belgia, Holandia, Japonia (150 min.)
reż. Giuseppe Tornatore
wyst.: Clint Eastwood, Quentin Tarantino, Oliver Stone, Kar Wai Wong
Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem. "Ennio" jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

8 września 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

na chwile na zawsze

Na chwilę, na zawsze

KINO PRZED HEJNAŁEM

romans, Polska (95 min.)
reż. Piotr Trzaskalski
wyst.: Martyna Byczkowska, Paweł Domagała, Ireneusz Czop, Kinga Preis, Tomasz Wołosok
Pola jest u szczytu popularności – w wieku zaledwie 22 lat wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec, a zarazem menadżer gwiazdy umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie piosenkarka zostaje zmuszona do pracy społecznej. Wkrótce poznaje tam Borysa – charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy. On również był kiedyś popularnym muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Mimo początkowej nieufności, para zbliża się do siebie dzięki wspólnej muzycznej pasji. Niestety, na drodze rodzącego się uczucia stają skrywane tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość?

15 września 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

glupcy

Głupcy

WDK w RCK: 2 x INACZEJ

dramat, Polska, Rumunia, Niemcy (107 min.)
reż. Tomasz Wasilewski
wyst.: Dorota Kolak, Łukasz Simlat, Tomasz Tyndyk, Katarzyna Herman
Marlena i Tomasz ukrywają się przed światem w małym nadmorskim miasteczku, gdzie od lat tworzą szczęśliwy związek. Ich misternie utkana codzienność powoli zaczyna się rozpadać, kiedy wbrew woli Tomasza Marlena pozwala, aby jej syn z nimi zamieszkał. Kiedy przeszłość wraca do nich z pełną mocą, będą musieli na nowo zdefiniować swoją miłość, wybory i życie.

15 września 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

kolano ahed

Kolano Ahed

WDK w RCK: 2 x INACZEJ

MFF w Cannes – Nagroda Jury dla najlepszego filmu

(Ha’berech) dramat, Izrael, Francja, Niemcy (101 min.)
reż. Nadav Lapid
wyst.: Avshalom Polak, Nur Fibak, Yoram Honig, Lidor Edri
Łobuzerska stylówa i grymas buntu na twarzy: tak Y. dociera do wyschniętego na wiór Sappiru, gdzie w lokalnej bibliotece ma się odbyć spotkanie wokół jego ostatniego filmu. Prawie wszystko jest tu martwe: włącznie ze spalonymi słońcem paprykami na porzuconej plantacji. A jednak jest ktoś, komu na tym miejscu zależy: Yahalom, pracowniczka Ministerstwa Kultury, idzie na etyczny kompromis i swoją działalnością przywraca tam życie. Godzenie się na absurdy systemu ma jednak swoje konsekwencje, które Y. prowokacyjnie wywleka na wierzch.

15 września 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

integracja

19. Europejski Festiwal Filmowy "INTEGRACJA TY i JA" Koszalin
Mały Festiwal TY i JA 2022

20 września 2022, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK

a oni dalej grzesza dobry boze

A oni dalej grzeszą, dobry Boże!

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Qu’est qu’on a tous fait au Bon Dieu?) komedia, Francja (98 min.)
reż. Philippe de Chauveron
wyst. Christian Clavier, Cha ntal Lauby, Arry Abittan, Medi Sadoun
40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią… Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

21 września 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

kazdy wie lepiej

Każdy wie lepiej

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia obyczajowa, Polska (90 min.)
reż. Michał Rogalski
wyst.: Joanna Kulig, Michał Czarnecki, Grażyna Szapołowska, Andrzej Seweryn, Maciej Musiałowski
Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu "żyli długo i szczęśliwie"… ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin?

22 września 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

stracone zludzenia

Stracone złudzenia

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

7 x CEZAR

(Ilusion perdues) dramat historyczny, Francja (149 min.)
reż. Xavier Giannoli
wyst.: Benjamin Voisin, Cécile de France, Vincent Lacoate, Xavier Dolan
Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton. Ów mezalians wiedzie chłopca aż na ubłocone paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo poetyczne klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce. Którą ze ścieżek wybierze bohater, by wedrzeć się na salony?

22 września 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

biegacz dziwka arab maz

Biegacz, dziwka, Arab, mąż

WDK w RCK: 2 x KINO FRANCUSKIE

(Viens, je t’emmène) komedia, Francja (99 min.)
reż. Alain Guiraudie
wyst.: Jean-Charles Clichet, Noémie Lvovsky, Ilies Kadri, Michel Masiero
Gdy miasto Clermont-Ferrand pogrąża się w panice po ataku terrorystycznym, trzydziestoparoletni Médéric zakochuje się w starszej prostytutce o imieniu Isadora.

22 września 2022, godz. 20.40

bilet: 18 zł

cmon cmon

C’mon C’mon

FILM Z NAPISAMI UKRAIŃSKIMI
фільм з українськими написами

dramat, USA (108 min.)
reż. Mike Mills
wyst.: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman, Scoot McNairy
Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych "Debiutantów", a także Joaquina Phoenixa, który w "C’mon C’mon" zagrał swoją pierwszą od czasów "Jokera" rolę – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany. Phoenix wciela się w "C’mon C’mon" w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

28 września 2022, godz. 18.00

wejściówki do odbioru w kasie RCK
Для гостей з України - безкоштовні квитки можна отримати в касах РЦК

ksiegarnia w paryzu

Księgarnia w Paryżu

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Il material emotivo) komedia, Francja, Włochy (98 min.)
reż. Sergio Castellitto
wyst.: Sergio Castellitto, Matilda De Angelis, Bérénicé Bejo, Nassim Si Ahmed
Ta poetycka i wzruszająca opowieść powstała na podstawie oryginalnego scenariusza, nieżyjącego mistrza kina Ettore Scoli. Na ekran postanowił ją przenieść Sergio Castellitto, który wciela się też tu w główną rolę. Partneruje mu znakomita francuska aktorka Bérénice Bejo nominowana m.in. do Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Artysta".
Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

29 września 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

ninjababy

Ninjababy

WDK w RCK: 2 x TEN SAM TEMAT

Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszej komedii, 4 x AMANDA

komediodramat, Norwegia (103 min.)
reż. Yngvild Sve Flikke
wyst.: Kristine Kujath Thorp, Arthur Berning, Nader Khademi, Silya Nymoen
Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu Yngvild Sve Flikke jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza, że nie jest ona pewna kto jest ojcem, a głównym atrybutem jednego z kandydatów jest fakt, że… pięknie pachniał. Młoda kobieta stoi przed nie lada dylematem, bo o "problemie" dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tytułowe ninjababy daje o sobie znać nie tylko za sprawą rosnącego brzucha, ale staje się też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim bardzo zabawnym.

29 września 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

zdarzylo sie

Zdarzyło się

WDK w RCK: 2 x TEN SAM TEMAT

MFF w Wenecji: 2 x ZŁOTY LEW, Nagroda FIPRESCI, Nagroda Specjalna, TOFIFEST – Wyróżnienie Jury, CEZAR

(L’Événement) dramat, Francja (100 min.)
reż. Audry Diwan
wyst.: Anamaria Vartolomei, Kacy Mottet Klein, Luana Bajrami, Louise Chevillotte
Akcja filmu opartego na autobiograficznej książce Annie Ernaux rozgrywa się we Francji w 1963 roku. Główna bohaterka studiuje literaturę francuską na uniwersytecie. Przed zdolną dziewczyną, która marzy o karierze akademickiej, przyszłość stoi otworem. Ku swojemu zaskoczeniu Anne dowiaduje się, że jest w ciąży. Zdaje sobie sprawę, że macierzyństwo zamknie jej zawodową drogę i przekreśli to, do czego tak konsekwentnie dążyła przez całe lata. Młoda kobieta stoi przed poważnym dylematem. Wie, że nie chce rodzić, ale jednocześnie jest świadoma, że za próbę zakazanej wtedy we Francji aborcji grozi jej nie tylko wydalenie ze studiów, ale i kara więzienia. Czas ucieka, napięcie wzrasta, bo na szali znalazła się przyszłość bohaterki.

29 września 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

miedzy dwoma swiatami

Między dwoma światami

KINO PRZED HEJNAŁEM

Nagroda Publiczności na MFF w San Sebastian

(Ouistreham) dramat, Francja (107 min.)
reż. Emmanuel Carrère
wyst.: Juliette Binoche, Hélène Lambert, Louise Pociecka, Steve Papagiannis
Ceniona pisarka Marianne Winkler swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, będącej następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał.

6 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

slabsze ogniwo

Słabsze ogniwo

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

(El hoyo en la cera) dramat, Meksyk, Polska (100 min.)
reż. Lucy Pawlak, Joaquín Del Paso
wyst.: Valeria Lamm, Lucciano Kurti, Yubáh Ortega Iker, Eric Dawid Walker
Co roku, prestiżowa katolicka szkoła dla chłopców wysyła swoich nastoletnich uczniów, "synów elity Meksyku", na obóz integracyjny za miastem. Tam, pod czujnym okiem nauczycieli i księży, chłopcy pracują nad rozwojem fizycznym i moralnym. Już pierwszego dnia uczniowie znajdują dziurę w ogrodzeniu chroniącym teren obozu. Czy to znaczy, że na ich teren przedostał się intruz? Wśród uczniów zaczynają krążyć opowieści o sąsiadującej z obozem podejrzanej wiosce, w której z pewnością mieszkają bandyci trudniący się handlem organami. Niepokój przybiera na sile, kiedy w ogrodzeniu pojawia się kolejna dziura…

6 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

dziewczyny

Dziewczyny

WDK w RCK: 2 x MŁODOŚĆ

SUNDANCE – Nagroda Publiczności, LGBT Film Festiwal Poland – Nagroda Publiczności

(Tytöt tytöt tytöt) dramat, Finlandia (100 min.)
reż. Alli Haaposalo
wyst.: Aamu Milonoff, Eleonora Kauhanen, Linnea Leino, Sonia Lindfors
Najlepsze przyjaciółki, Mimmi i Rönkkö, znajdujące się w tym specyficznym momencie życia pomiędzy dzieciństwem a dorosłością, pracują po szkole w sklepie ze smoothies, dzieląc się doświadczeniami, związanymi z miłością i seksem. Pierwsza zakochuje się w neurotycznej łyżwiarce figurowej – Emmie, trzymając się jednocześnie na dystans, druga zaś poszukuje – na razie bezskutecznie – erotycznej przyjemności. W miarę jak Mimmi usiłuje otworzyć się na bliskość, a Rönkkö zdobyć na więcej spontaniczności, w każdy piątek dziewczyny zdają sobie szczere relacje z własnych postępów.

6 października 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

superbohaterowie

Superbohaterowie

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Supererol) komediodramat, Włochy (113 min.)
reż. Paolo Genovese
wyst.: Jasmine Trinca, Alessandro Borghi, Vinicio Marchioni, Greta Scarano
Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne – bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, sekrety i zdrady.

13 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

vortex

Vortex

WDK w RCK: 2 x MILOŚĆ

dramat, Francja, Belgia, Monako (135 min.)
reż. Gaspar Noe
wyst.: Dario Argento, Francoise Lebrun, Alex Lutz, Kylian Dhert
"Vortex" to przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento. Noé tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Mężczyzna za wszelką cenę stara się skończyć książkę o ukochanych filmach i śnieniu w kinie.

13 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

wulkan milosci

Wulkan miłości

WDK w RCK: 2 x MILOŚĆ

(Fire of Love) dokument, USA, Kanada (93 min.)
reż. Sara Dosa
wyst.: Miranda July
Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także razem – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. "Wulkan miłości" z narracją amerykańskiej pisarki Mirandy July jest hipnotyczną analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. "Ciekawość jest silniejsza od lęku" – jak stwierdziła kiedyś Katia.

13 października 2022, godz. 20.30

bilet: 18 zł

na pelny etat

Na pełny etat

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

MFF w Wenecji – Nagroda dla najlepszej aktorki, Nagroda dla najlepszego reżysera, Nagroda Specjalna

(A plein temps) dramat obyczajowy, Francja (85 min.)
reż. Eric Gravel
wyst.: Laure Calamy, Anne Suarez, Geneviève Mnich, Nolan Arizmendi
Marie dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku. Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk. System transportu publicznego, od którego uzależniona jest bohaterka, zostaje całkowicie sparaliżowany. Zdezorientowani ludzie tłoczą się na peronach i przystankach, coraz bardziej zniecierpliwieni całą sytuacją. Mimo tych przeszkód kobieta jest zdeterminowana, by dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Zdaje sobie sprawę, że ta szansa może się nie powtórzyć.

19 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

w rytmie rumby

W rytmie rumby

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Rumba la vie) komedia, Francja, Belgia (102 min.)
reż. Franck Dubosc
wyst.: Franck Dubosc, Louna Espinossa, Jean-Pierre Darroussin, Marie-Philomène Nga
Tony pracuje jako kierowca szkolnego autobusu. Od dawna żyje w samotności, nie utrzymując kontaktów z żoną i córką, które opuścił przed laty. Jednak gdy pewnego dnia otrzymuje niepokojące wyniki badań kardiologicznych, postanawia zebrać się na odwagę i skonfrontować z przeszłością. Aby tego dokonać, pod przybranym nazwiskiem, zapisuje się na kurs tańca prowadzony przez swoją córkę, którą ostatni raz widział, kiedy ta była jeszcze dzieckiem. Teraz, stawiając pierwsze kroki na parkiecie, w otoczeniu energicznego, roztańczonego towarzystwa, zrobi wszystko, aby nadać swemu życiu nowy sens.

20 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

io

IO

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

Polski kandydat do OSCARA, MFF w Cannes – Nagroda Jury dla najlepszego filmu

dramat, Polska (86 min.)
reż. Jerzy Skolimowski
wyst.: Sandra Drzymalska, Isabelle Hupert, Lorenzo Zurzolo, Mateusz Kościukiewicz, Tomasz Organek
Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

20 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

cicha ziemia

Cicha ziemia

WDK w RCK: 2 x KINO POLSKIE

MFF w Salonikach – Nagroda FIPRESCI dla najlepszego filmu

dramat, Polska, Czechy, Włochy (113 min.)
reż. Agnieszka Woszczyńska
wyst.: Dobromir Dymecki, Agnieszka Żulewska, Jean-Marc Barr, Alma Jodorowsky
Anna i Adam wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

20 października 2022, godz. 20.00

bilet: 18 zł

kryptonim polska

Kryptonim Polska

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia, Polska (97 min.)
reż. Piotr Kumik
wyst.: Borys Szyc, Maciej Musiałowski, Antoni Królikowski, Cezary Pazura, Piotr Cyrwus
Gdyby nie kontuzja, Staszek byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana. Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.

27 października 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł

ukryty klejnot

Ukryty klejnot

WDK w RCK: 2 x … Z FESTIWALU W BERLINIE

MFF w Berlinie – SREBRNY NIEDŹWIEDŹ

(Robe of Gems) dramat, Meksyk, USA, Argentyna (118 min.)
reż. Natalia López
wyst. Nailea Norvind, Antonia Olivares, Aida Roa, Juan Daniel Garcia Treviño
W trakcie postępowania rozwodowego Maria wraz z dziećmi przenosi się do starej rodzinnej posiadłości na meksykańskiej wsi. Na miejscu dowiaduje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła siostra gospodyni Maríi. Kiedy bohaterka oferuje swoją pomoc, między kobietami zawiązuje się bliska więź. Przeszukania okolicy nic jednak nie dają, podobnie jak wizyty na lokalnym komisariacie. W sprawę zaangażowana zostaje miejscowa komendantka policji Roberta. Ma ona na głowie własne problemy, próbując odciągnąć syna od interesów z przestępczym podziemiem. Losy trzech kobiet, połączonych tajemniczą sprawą, coraz mocniej splatają się ze sobą w świecie pełnym przemocy, niejasnych wzajemnych zależności i sugestywnego milczenia.

27 października 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

rimini

Rimini

WDK w RCK: 2 x … Z FESTIWALU W BERLINIE

dramat, Niemcy, Austria, Francja (114 min.)
reż. Ulrich Seidl
wyst. Michael Thomas, Georg Fredrich, Natalya Baranova, Hans-Michael Rehbery
Richie Bravo (w tej roli Michael), mimo że wciąż nosi się jak gwiazda rocka, najlepsze lata artystycznej kariery ma już za sobą. Podstarzałemu austriackiemu szansoniście pozostało jedynie odcinać kupony od dawnej popularności. Jednak na grupach emerytów, odwiedzających poza sezonem włoskie Rimini, gdzie rozgrywa się akcja filmu, jego tlenione blond włosy, błyszczący garnitur oraz głos wciąż robią spore wrażenie. Mężczyzna skrupulatnie to wykorzystuje. W trakcie wieczornych występów w hotelu prezentuje dawne muzyczne szlagiery. Sprzedaje pamiątki, w razie potrzeby wynajmie swoją willę, a dla najwierniejszych fanek będzie też świadczył inne usługi.

27 października 2022, godz. 20.10

bilet: 18 zł

slabsze ogniwo

Słabsze ogniwo

KINO PRZED HEJNAŁEM

(El hoyo en la cera) dramat, Meksyk, Polska (100 min.)
reż. Joaquín Del Paso
wyst.: Valeria Lamm, Lucciano Kurti, Yubáh Ortega Iker, Eric David Walker
Co roku, prestiżowa katolicka szkoła dla chłopców wysyła swoich nastoletnich uczniów, "synów elity Meksyku", na obóz integracyjny za miastem. Tam, pod czujnym okiem nauczycieli i księży, chłopcy pracują nad rozwojem fizycznym i moralnym. Już pierwszego dnia uczniowie znajdują dziurę w ogrodzeniu chroniącym teren obozu. Czy to znaczy, że na ich teren przedostał się intruz? Wśród uczniów zaczynają krążyć opowieści o sąsiadującej z obozem podejrzanej wiosce, w której z pewnością mieszkają bandyci trudniący się handlem organami. Niepokój przybiera na sile, kiedy w ogrodzeniu pojawia się kolejna dziura…

3 listopada 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł zbiorowy

johnny

Johnny

WDK w RCK

4 x ZŁOTE LWY festiwalu w Gdyni

dramat, biograficzny, Polska (119 min.)
reż. Daniel Jaroszek
wyst.: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Maria Pakulnis, Anna Dymna
"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

3 listopada 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

diana the princess

Diana. The Princess

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

biograficzny, dokumentalny, Wielka Brytania (106 min.)
reż. Ed Perkins I
Najnowszy film nagrodzonych Oscarami twórców dokumentalnych hitów "Sugar Man" i "Człowiek na linie – Man on Wire". Poruszająca, pełna emocji i wzruszeń, wyłaniająca się z mozaiki materiałów pozbawionych skrupułów paparazzich, opowieść o Dianie, kobiecie, której życie śledził cały świat. W dniu ślubu z księciem Karolem, Diana Spencer przykuwa oczy całego świata. Od tej chwili każdy ruch przyszłej ikony XX wieku, obserwowany jest przez obiektywy paparazzich, którzy staną się fascynacją i przekleństwem księżnej.

9 listopada 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

ninjababy

Ninjababy

KINO PRZED HEJNAŁEM

Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszej komedii, 4 x AMANDA

komediodramat, Norwegia (103 min.)
reż. Yngvild Sve Flikke
wyst.: Kristine Kujath Thorp, Arthur Berning, Nader Khademi, Silya Nymoen
Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu Yngvild Sve Flikke jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza, że nie jest ona pewna kto jest ojcem, a głównym atrybutem jednego z kandydatów jest fakt, że… pięknie pachniał. Młoda kobieta stoi przed nie lada dylematem, bo o "problemie" dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tytułowe ninjababy daje o sobie znać nie tylko za sprawą rosnącego brzucha, ale staje się też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim bardzo zabawnym.

10 listopada 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł zbiorowy

niewiniatka

Niewiniątka

WDK w RCK

Europejska Nagroda Filmowa 2021, 4 x AMANDA, ROBERT

(De uskyldige) dramat, thriller, Norwegia, Finlandia, Dania, Szwecja, Francja, Wielka Brytania (117 min.)
reż. Eskil Vogt
wyst.: Rakel Lenora Fløttum, Alva Brynsmo Ramstad, Sam Ashraf, Mina Yasmin Bremseth Asheim
Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miejsca i szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa. Razem z nimi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa nowe, fascynujące i tajemnicze miejsca. Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź.

10 listopada 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

a oni dalej grzesza dobry boze

A oni dalej grzeszą, dobry Boże!

KINO PRZED HEJNAŁEM

(Qu’est qu’on a tous fait au Bon Dieu?) komedia, Francja (98 min.)
reż. Philippe de Chauveron
wyst. Christian Clavier, Cha ntal Lauby, Arry Abittan, Medi Sadoun
40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią… Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

17 listopada 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł zbiorowy

silent twins

Silent Twins

WDK w RCK

4 x ZŁOTE LWY na festiwalu w Gdyni

dramat, biograficzny, Polska, Wielka Brytania, USA (113 min.)
reż. Agnieszka Smoczyńska
wyst.: Letitia Wright, Tamara Lawrance, Jodhi May, Jack Bandeira
Pokazywany premierowo na festiwalu w Cannes "Silent Twins" to najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej, twórczyni "Córek dancingu" i "Fugi".
Tym razem są to bliźniaczki z Walii: June i Jennifer Gibbons, które przestają komunikować się ze światem. Od ponurej prowincji, która czarnym dziewczynkom ma do zaoferowania głównie upokorzenia, "milczące bliźniaczki" uciekają w eksplodujące neonowymi kolorami, oprószone słonecznym blaskiem fantazje o pisarskiej sławie, romantycznej miłości i basenach pełnych Pepsi-Coli. Ale podkręcona hormonami nastoletnia wyobraźnia June i Jennifer ma także mroczną stronę – podobnie jak ich podszyta rywalizacją więź. Film Smoczyńskiej można odczytywać jako studium toksycznej więzi, artystycznego geniuszu czy kobiecego buntu. Może to opowieść o ucieczce od rasistowskiego społeczeństwa, a może ballada o niemożliwej miłości?

17 listopada 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

zolza

Zołza

KINO PRZED HEJNAŁEM

komedia, Polska (96 min.)
reż. Tomasz Konecki
wyst.: Małgorzata Kożuchowska, Artur Żmijewski, Anna Dymna, Leon Charewicz
Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) vel "Zołza", "Królowa", "Szekspir". Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie widziały jej twórczości filmowej: hmmm – być może 2 lub 3. Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1 Anna to kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?

23 listopada 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł zbiorowy

bohater

Bohater

WDK w RCK

MFF w Cannes: Grand Prix, Nagroda Francois Chalais, National Board of Review – najlepszy scenariusz, najlepszy film

(Ghahreman) dramat, thriller, Francja, Iran (127 min.)
reż. Asghar Farhadi
wyst. Amir Jadidi, Mohsen Tanabandeh, Fereshteh Sadre Orafaiy, Sarina Farhadi
Dwukrotny zdobywca Oscara (za "Rozstanie" i "Klienta") powraca do rodzinnego Iranu i czerpiąc z lokalnego kontekstu, tka kolejną uniwersalną, przejmującą przypowieść. Tym razem o człowieku, który stał się zakładnikiem sądów, w tym wydającego najostrzejsze wyroki trybunału, jakim są media społecznościowe.
Rahim wychodzi na krótką przepustkę z więzienia, gdzie odsiaduje wyrok za długi. Ma ledwie dwa dni na przekonanie wierzyciela, by ten darował mu część należności. Najwyraźniej los mu sprzyja, bo w ręce mężczyzny nieoczekiwanie trafia torba pełna złotych monet. Kiedy "Bohater" zrozumie, że brzęczący pakunek zawierał także pokusy, niechcianą sławę i wyroki serwowane przez anonimowy tłum, będzie już za późno, by zatrzymać spiralę dramatycznych wydarzeń.

23 listopada 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

orzel ostatni patrol

Orzeł. Ostatni patrol

KINO PRZED HEJNAŁEM

4 x ZŁOTE LWY FPFF w Gdyni

dramat wojenny, Polska (104 min.)
reż. Jacek Bławut
wyst.: Tomasz Ziętek, Mateusz Kościukiewicz, Antoni Pawlicki, Filip Pławiak
Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP "Orzeł". Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca "Rio De Janeiro". Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. To co wydarzy się w kolejnych dniach przejdzie do historii i napisze legendę najsłynniejszego z polskich okrętów.

1 grudnia 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł zbiorowy

baby broker

Baby Broker

WDK w RCK

ZŁOTA PALMA i Nagroda Jury Ekumenicznego MFF w Cannes

(Beu-ro-keo) dramat, Korea Południowa (129 min.)
reż. Hirokazu Koreeda
wyst.: Kang-ho Song, Dong-won Gang, Doona Bae, Ji-eun Lee
Sang-hyun i jego przyjaciel Dong-soo żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka. Młoda dziewczyna odkrywa ich plan i chce zgłosić sprawę na policję. Porywacze przekonują ją jednak, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woo-sunga, więc dziewczyna postanawia wyruszyć z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Wkrótce okazuje się, że ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety. Okazuje się, że każdy ma coś na sumieniu…

1 grudnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

swiateczna niespodzianka

Świąteczna niespodzianka

i po filmie - słodkie spotkanie z Mikołajem

(Teddybjørnens jul) świąteczny, familijny, Norwegia (90 min.)
reż. Andrea Eckerbom
Nie wszystkie misie zapadają w zimowy sen.
A w tym, jednym naprawdę można się zakochać, szczególnie że, potrafi mówić ludzkim głosem. I to nie tylko w Wigilię.
Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, nasz miś ma inne plany gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Teraz Marianna ma czas tylko do Świąt aby przekonać misia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Zapraszamy Was na prawdziwe, Świąteczne Miś…sion impossible!

6 grudnia 2022, godz. 10.00, 12.30, 17.00

7 grudnia 2022, godz. 10.00

bilet: 14 zł, 12 zł zbiorowy

emigranci

Emigranci

KINO PRZED HEJNAŁEM

ZŁOTE ŻUKI Szwedzkiego Instytutu Filmowego

(Utvandrarna) dramat historyczny, Szwecja, Dania, Nowa Zelandia, Norwegia (148 min.)
reż. Erik Poppe
wyst.: Lisa Carlehed, Gustaf Skarsgård, Tove Lo, Sofia Helin
Film na podstawie bestsellerowej książki Vilhelma Moberga wydanej w 1949 r. To opowieść o fali emigracji ze Szwecji za ocean z lat 1840-1850. Skandynawowie opuszczali swoje domy w nadziei na lepsze życie. Rodzina Kristiny również postanowiła zawalczyć o przyszłość i podobnie jak inni zdecydowała się na trudną i niebezpieczną wyprawę przez Atlantyk.

8 grudnia 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł zbiorowy

klondike

Klondike

WDK w RCK

Ukraiński kandydat do OSCARA, Nagroda Jury Ekumenicznego i Nagroda Publiczności MFF w Berlinie

dramat wojenny, Ukraina, Turcja (100 min.)
reż. Maryna Er Gorbach
wyst.: Oksana Cherkashyna, Sergey Shadrin, Oleg Scherbina, Oleg Shevchuk
Donbas, 2014 rok. Początek rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przerażający, przejmujący portret ludzkiej desperacji, a także wiary w siłę prawa i nadziei na lepsze jutro. Podążamy śladem pary spodziewającej się dziecka, której świat dosłownie zawalił się na głowę. W środku nocy fragment zestrzelonego samolotu zburzył ścianę domu Irki i Tolika. Jednak zamiast uciekać z kraju tak jak najbliżsi sąsiedzi, oni postanawiają zostać i przetrwać w coraz trudniejszych warunkach. Nawet gdy do drzwi pukają żołnierze armii rosyjskiej… Nagrodzony na Sundance i w Berlinie porażający film, który w obecnych czasach oddziałuje na widza jeszcze bardziej, otwierając oczy na to, co dzieje się na arenie międzynarodowej. Znakomicie wyreżyserowany i zainscenizowany, sprawia, że dzielimy wszystkie emocje bohaterów, a finałowe sekwencje robią tak silne wrażenie, że wstrzymujemy oddech.

8 grudnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

listy do m 5

Listy do M. 5

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

komedia romantyczna, Polska (114 min.)
reż. Łukasz Jaworski
wyst.: Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Agnieszka Dygant, Stanisława Celińska
"Listy do M." powracają z 5. częścią wigilijnej opowieści. W kolejnej odsłonie zobaczymy świąteczne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem? Melowi jak zwykle nic nie wychodzi. Zbieg okoliczności sprawia, że staje się bohaterem mimo woli, a jego nie zawsze kryształowy charakter znowu zostaje wystawiony na próbę. Wojciech, który nie czuje wszechobecnej radosnej atmosfery, spotyka na swojej drodze kogoś, kto zmienia jego świąteczne plany. Z kolei Karina i Szczepan uwikłają się w walkę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. Przekonają się czy z rodziną rzeczywiście dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach.

14 grudnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

swiateczny cud

Świąteczny cud

KINO PRZED HEJNAŁEM

3 x ZŁOTE ŻUKI Szwedzkiego Instytutu Filmowego

(Sagan om Karl – Bertie Jonssons julafton) komediodramat, Szwecja (104 min.)
reż. Hannes Holm
wyst.: Simon Larsson. Sonja Holm, Jonass Karlsson, Jennie Silfverhjelm
W niewielkim szwedzkim mieście trwa Boże Narodzenie. Dużo śniegu, piękne światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzą magiczną atmosferę. Nastoletni Karl pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

15 grudnia 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł ulgowy

menu

Menu

WDK w RCK

czarna komedia, USA (106 min.)
reż. Mark Mylod
wyst.: Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult, Hong Chau
Młoda para wybiera się na odległą wyspę, do ekskluzywnej restauracji. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest takie jakim się wydaje a w menu czekają zaskakujące niespodzianki.

15 grudnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

kosmiczna przygoda allana

Kosmiczna przygoda Allana

KINO PRZED HEJNAŁEM

Na KONIEC ROKU – dla CAŁEJ RODZINY

(Lille Allan – Den menneskelige antenne) familijny, animowany, Dania (80 min.)
reż. Amalie Næstby Fick
Allan ma nieciekawą perspektywę wakacji. Jego rodzice się rozwiedli i teraz mieszka tylko z ojcem na osiedlu gdzie nie ma żadnych przyjaciół. Jest tak zrezygnowany, że zgadza się pomóc swemu zdziwaczałemu sąsiadowi Hugo, który ma obsesję na punkcie UFO. Allan ma być dla niego ludzką anteną służącą nawiązania kontaktu z obcymi z kosmosu. I wtedy pojawia się Majka - stuprocentowa kosmitka, której UFO awaryjnie ląduje na Ziemi. Między Allanem i Majką nawiązuje się zupełnie nieoczekiwana, prawdziwa przyjaźń…

29 grudnia 2022, godz. 11.00

bilet: 14 zł, 12 zł ulgowy

bezmiar

Bezmiar

WDK w RCK

(L’immensità) dramat, Francja, Włochy (107 min.)
reż. Emanuele Crialese
wyst.: Penélope Cruz, Elena Arvigo, Rita De Donato, Carlo Gallo
Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś. Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu.

29 grudnia 2022, godz. 18.00

bilet: 18 zł

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj