fbpx

Kino plenerowe

  • Start date: 21-06-24 22:00
  • Data2: 28-06-24 22:00
  • Data3: 05-07-24 22:00
  • Data4: 12-07-24 22:00
  • Data5: 19-07-24 22:00
  • Data6: 26-07-24 22:00
  • Place: bulwary

Kino plenerowe

21 czerwca 2024, godz. 22.00

28 czerwca 2024, godz. 22.00

5 lipca 2024, godz. 22.00

12 lipca 2024, godz. 22.00

19 lipca 2024, godz. 22.00

26 lipca 2024, godz. 22.00

wstęp wolny

Bulwary Châtellerault

kino plenerowe

kos

Kos

KINO PLENEROWE

6 x ZŁOTY ORZEŁ, 4 x ZŁOTE LWY FPFF w Gdyni

historyczny, akcja, Polska (118 min.)
reż. Paweł Maślona
wyst.: Jacek Braciak, Bartosz Bielenia, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz
Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz "Kos" Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego (Andrzej Seweryn), który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem (Piotr Pacek), który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki Ignac spotyka na swojej drodze Domingo, a między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej (Agnieszka Grochowska), gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać - czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do "Kosa" Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

21 czerwca 2024, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

bedzie lepiej

Będzie lepiej

KINO PLENEROWE

komedia, Francja (120 min.)
reż. Olivier Nakache, Éric Toledano
wyst.: Pio Marmaï, Jonathan Cohen, Noémie Merlant, Mathieu Amalric
Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich "Nietykalnych", powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Cactus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo.
"Będzie lepiej" trafia bezbłędnie w najczulsze miejsca współczesnego świata. Ale jego dwaj bohaterowie to nie tylko ofiary drapieżnego kapitalizmu, dzielącej ludzi polityki czy kryzysu klimatycznego. Nakache i Toledano przywracają im sprawczość, a nam wiarę w zasypującą podziały solidarność. Bo nawet z najgorszej opresji uratować nas może globalne ocieplenie stosunków międzyludzkich. Twórcy przekonują jednak, że nigdy nie jest za późno, by zdobyć miłość, zyskać przyjaciół, zatroszczyć się o siebie nawzajem, a w życiowych porażkach dostrzec szansę na głęboką przemianę.

28 czerwca 2024, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

barbie

Barbie

KINO PLENEROWE

1 x OSCAR, 2 x ZŁOTY GLOB, 2 x GRAMMY, 6 x Critics Choice

dramat, fantasy, komedia, USA, Kanada (114 min.)
reż. Greta Gerwig
wyst.: Margot Robbie, Ryan Gosling, America Ferrera, Michael Cera
Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem.

5 lipca 2024, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

ferrari

Ferrari

KINO PLENEROWE

biograficzny, dramat, USA, Wielka Brytania, Włochy, Chiny (130 min.)
reż. Michael Mann
wyst.: Adam Driver, Penélope Cruz, Shailene Woodley, Patrick Dempsey
Bohaterem biografii jest słynny Enzo Ferrari (Adam Driver), były kierowca rajdowy, który znajduje się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Ale to nie koniec problemów!
Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

12 lipca 2024, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

swieto ognia

Święto ognia

KINO PLENEROWE

FPFF w Gdyni - ZŁOTY KANGUR - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych, 2 x ZŁOTY LEW - najlepsza drugoplanowa rola kobieca i najlepszy debiut aktorski

komedia obyczajowa, Polska (94 min.)
reż. Kinga Dębska
wyst.: Paulina Pytlak, Tomasz Sapryk, Joanna Drabik, Kinga Preis, Karolina Gruszka
Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja (Joanna Drabik) - wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka - Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

19 lipca 2024, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

pszczelarz

Pszczelarz

KINO PLENEROWE

akcja, Wielka Brytania, USA (105 min.)
reż. David Ayer
wyst.: Jason Statham, Emmy Raver-Lampman, Josh Hutcherson, Jeremy Irons
Clay wiedzie spokojne życie na prowincji doglądając pszczół i nie rzucając się w oczy. Jednak, gdy na skutek internetowego oszustwa jego przyjaciółka odbiera sobie życie, Clay nie ma wyboru. Rzuca wyzwanie potężnej organizacji przestępczej, której macki sięgają szczytów władzy. Clay w przeszłości posiadł zestaw unikalnych umiejętności, a litość nie leży w jego naturze, więc nie zatrzyma się póki nie dotrze na sam szczyt gangsterskiej piramidy. Niestety jego powrót do gry zaniepokoi bardzo poważnych ludzi, którzy dobrze znają jego przeszłość i gotowi są zrobić wszystko, by raz na zawsze się go pozbyć.

26 lipca 2024, godz. 22.00

Bulwary Châtellerault

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj