fbpx

Komedia o niemej żonie

  • Place: sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury
zaprasza na operę w wykonaniu aktorów
Teatru Wielkiego z Poznania
KOMEDIA O NIEMEJ ŻONIE

komedia zona

Libretto: Tadeusz Zygfryd Kassern na podstawie sztuki "La comédie de celui qui épousa une femme muette" Anatole France.
Instrumentacja, tłumaczenie i kierownictwo muzyczne: Krzysztof Słowiński, reżyseria: Piotr Kruszczyński, ruch sceniczny: Natalia Draganik, scenografia: Milena Dutkowska, współpraca muzyczna: Wiktor Lemko, asystent reżysera: Zuzanna Mikołajczak, autorka plakatu: Justyna Mielniczuk, zdjęcia: Bartłomiej Sowa

Życie Leonarda u boku żony – niemowy staje się nie do zniesienia. Postanawia on – wbrew przestrogom – skorzystać z pomocy lekarzy, specjalistów od poprawiania głosu. Zabieg jakiemu poddano Katarzynę sprawił, iż stała się potworną gadułą. Zdesperowany Leonard ponownie wzywa lekarzy. Ci, nie wiedząc w jaki sposób zmienić ją ponownie w niemowę, proponują Leonardowi głuchotę. Zabieg jednak nie pozbawia go tylko słuchu. Jak kończy się ta historia? "Kto zwariował?" Muzyka opery utrzymana w stylistyce neoklasycznej, nawiązuje do utworów kompozytora z lat trzydziestych. Jako środek wyrazu Kassern stosuje rodzaj śpiewu będący odpowiednikiem recytatywów, ale odnaleźć można w dziele także efektowne sceny zespołowe. Dwuaktowa komedia muzyczna na siedem głosów z akompaniamentem fortepianu nie została zinstrumentowana przez kompozytora. Poznańska prapremiera odkryje nowy kształt muzyczny dzieła, w specjalnie przygotowanej z tej okazji instrumentacji.

Teatr Miejski, pl. Staszica 1
11 października 2014 (sobota) godz. 19:00
bilet: 25 zł

Informacje: 67 210 5007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa: 602 252 675, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Kup bilet już teraz!

logo ue white

logo nfosigw white

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

write

Szukaj